Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: Sizce gelir mi?

Katılımcı sayısı
28. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • Gelir

4 14.29%
  • Dominar 250 varken gelmez.

12 42.86%
  • Gelse ne olur, gelmese ne olur, alacak para mı var...

12 42.86%
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bajaj Pulsar NS250 & RS250 - Gelir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Yeni nesil Bajaj Pulsar RS250 ve NS250'nin bu yıl içinde piyasaya sürülmesi planlanıyor. Kesin zaman henüz doğrulanmamış olsa da, yeni Pulsar serisinin bu yılın sonlarında galerilere çıkması bekleniyor.

Pulsar NS250, Yamaha FZ250 ve Suzuki Gixxer 250 ile rekabet ederken, grenajlı Bajaj Pulsar RS250, Suzuki Gixxer SF 250'ye karşı rekabet edecek.

Önceki medya raporları, yakında çıkacak olan Bajaj Pulsar 250'nin KTM Duke 250 platformunu temel alacağını öne sürüyor.

KTM'nin 248,8 cc, tek silindirli, sıvı soğutmalı motoru, 9.000 dev / dak'da 30PS güç ve 7.500 dev / dak'da 24 Nm tork üretirken, Pulsar 250'nin motoru daha yüksek yakıt verimliliği için ayarlanacak.

Bajaj Auto, akıllı telefon bağlantısı sunan yeni bisiklet serisiyle bağlantılı teknolojiyi tanıtacak.

Testte görüntülenen 2022 Bajaj Pulsar NS250 tamamen kamuflaj malzemesi ile kaplı olsa da yeni tasarımı oldukça net bir şekilde anlaşılıyor. Far nispeten küçükken, uzantılara sahip depo nedeniyle görsel olarak ağır bir ön kısma sahiptir.

Mevcut nesil NS modelinin tekerleklerine binen motosikletin, yukarı doğru keskin bir şekilde yükselen dar bir kuyruğu var ve ayrıca yukarı kıvrımlı bir yan egzozu var.

Dominar'ın aksine, NS250 ve RS250'nin maliyet nedeniyle yalnızca teleskopik ön çatallara sahip olması bekleniyor.

Yeni motorun sıvı soğutmalı bir ünite değil, yağ soğutmalı bir motor olması bekleniyor. Bunu yaparak Bajaj, yeni motosiklet için rekabetçi bir fiyatlandırma elde etmeyi hedefleyecektir.

Testte görüntülenen 2022 Bajaj Pulsar NS250 üretime hazır göründüğünden, bu yıl Eylül civarında piyasaya sürülmesini ve Rs'de fiyatlandırılan NS200'den çok daha pahalı olmamasını bekliyoruz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ülke adam gibi yönetilse kimsenin umrunda olmaz Ns250 mi geliyor Rs250 mi geliyor diye. Parasızlığımız, kol gibi vergilerimizle sanki muhteşem bir motor gelecekmiş gibi merakla bekliyoruz. Kamuflajla saklamışlar motoru sanırsın tasarım harikası. Kuralkan öncelikle 29 Ekim, 10 Kasım tarihlerindeki suskunluğunu açıklasın.
    cıbılduck, yec, volkan190 ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

Dominar 250 nin düşük bütçeli versiyonu olarak düşünebiliriz bence. Tasarım olarak 200 lerin daha güzel olacağını sannediyorum o farın büyüklüğü olmamış sanki kamuflaj kalkınca görürüz artık.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ülke adam gibi yönetilse kimsenin umrunda olmaz Ns250 mi geliyor Rs250 mi geliyor diye. Parasızlığımız, kol gibi vergilerimizle sanki muhteşem bir motor gelecekmiş gibi merakla bekliyoruz. Kamuflajla saklamışlar motoru sanırsın tasarım harikası. Kuralkan öncelikle 29 Ekim, 10 Kasım tarihlerindeki suskunluğunu açıklasın.
    Aynen üstadım o yüzden ankete 3.seçeneği ekledim. Para olsa bunları mı konuşuruz.

Kamuflaj yorumuna koptum ayrıca

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:17 ----------

Alıntı Erenkc91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dominar 250 nin düşük bütçeli versiyonu olarak düşünebiliriz bence.
    Evet yapılan açıklamalar onu gösteriyor.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen üstadım o yüzden ankete 3.seçeneği ekledim. Para olsa bunları mı konuşuruz.

Kamuflaj yorumuna koptum ayrıca
    Bir de eldiven bile giymekten imtina eden nargileci kılıklı kısa pantolonlu bir gundiye test ettirmişler.
    mustafa_325 ve Erenkc91 bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bir de eldiven bile giymekten imtina eden nargileci kılıklı kısa pantolonlu bir gundiye test ettirmişler.
    Ben acaba troll mü filan dedim araştırdım, gerçekten bu gundiye test ettirmişler motoru

Bu nasıl karakter analizidir yahu :DD

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Gelirse güzel olur. Ama ya eski NS200ü getirmezler artık ya da dominar varken bu gelmez.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben acaba troll mü filan dedim araştırdım, gerçekten bu gundiye test ettirmişler motoru
    Adamlarda hiç özenme yok, kafaya taktırmışlar Mt Helmets sürmüşler piyasaya.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    ne anlamsız bir motor bu ya.o zaman dominar 250yi niye yaptın.aynı hacimde farklı kitleyemi ulaşıcan nabıcan yani.spor isteyen pulsar konfor isteyen dominar.düşünün 250cc segmenti asyada ne kadar önemli adamlar üşenmiyor

Motosikleti
    MT25 2016
    çok çirkin bir motor geliyor gibi. kafa çok büyük.

ayrıca bajaj olduğundan emin miyiz ya, duke 250'deki bloğu niye yağ soğutmalıya çevirsin adamlar? hero mero olmasın fotoğraftaki motor?

Alıntı mattiadestro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok çirkin bir motor geliyor gibi. kafa çok büyük.

ayrıca bajaj olduğundan emin miyiz ya, duke 250'deki bloğu niye yağ soğutmalıya çevirsin adamlar? hero mero olmasın fotoğraftaki motor?
    Malesef öyle değil gibi duruyor çok büyük ihtimal Bajaj üstündeki garaj kaplı fotoğraftaki ile çoğu parçası uyuşuyor (disk, kaliper, jant ve sakal) tipsiz pulsar geliyor gibi duruyor.
    mattiadestro bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Süper gereksiz bir motor olur. Dominar 250 varken neden kendi kendine rakip yaratıyorsun ? Plan başkadır, NS200 yerine gelir, Türkiye fiyatı da 20- 25 bin arası olur bak o zaman piyasayı siler süpürür ama yapamazlar.

Artık Bajaj bu KTM motoru bozması tek silindirlileri bırakıp, çift silindir, 500 cc, titreşimsiz, yağ gibi çalışan modellere yoğunlaşmalı. Bizim millet vergi hesabını algılayamadığından yargılıyor ama %37 ÖTV'ye rağmen Japon 250'liklerden ucuza motor satabiliyorken, onlarla aynı fiyata veya biraz fazlasına 500 cc satabilir. 48 - 50 bin TL bandında kalacak bir NS500 veya Dominar 500 hatta bir adet ADV olsa olsa MT-25'i kim alır ? Bu titreşimli motorlara rağmen dayanıklı olan Bajaj'lar titreşimsiz motorlarla ömürlük kullanılırlar.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süper gereksiz bir motor olur. Dominar 250 varken neden kendi kendine rakip yaratıyorsun ? Plan başkadır, NS200 yerine gelir, Türkiye fiyatı da 20- 25 bin arası olur bak o zaman piyasayı siler süpürür ama yapamazlar.

Artık Bajaj bu KTM motoru bozması tek silindirlileri bırakıp, çift silindir, 500 cc, titreşimsiz, yağ gibi çalışan modellere yoğunlaşmalı. Bizim millet vergi hesabını algılayamadığından yargılıyor ama %37 ÖTV'ye rağmen Japon 250'liklerden ucuza motor satabiliyorken, onlarla aynı fiyata veya biraz fazlasına 500 cc satabilir. 48 - 50 bin TL bandında kalacak bir NS500 veya Dominar 500 hatta bir adet ADV olsa olsa MT-25'i kim alır ? Bu titreşimli motorlara rağmen dayanıklı olan Bajaj'lar titreşimsiz motorlarla ömürlük kullanılırlar.
    mumkun degil hocam.. hintlilerin en buyuk pazarlari yine kendi ulkeleri. Onlar icin onemli konular yakit tuketimi, fiyat, parca ucuzlugu ama herseye ragmen saglamlik.

bajaj tvs hero bu kriterlerin disina cikmadan yeni motosikletler uretmek zorunda.Kendi iclerinde pazari bolusmusler bile. saydigim kriterler icinde performans isteyen bajaj, saglamlik isteyen hero, ikisinin ortasi bisi isteyen tvs aliyor.

hadi diyelim ki kendi klasmanlarinin uzerinde bir motosiklet yaptilar, cift silindir yine yapmazlar. yapsalar da hindistanda satilmaz.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    yağ soğutmalı bir motor ile gelecekse, duke 250'deki motorla alakası olduğunu sanmıyorum. beygir fakiri bir motor ile geleceğinden şüphem yok. hiç bir üretici 250cc yağ soğutmalı bir motor ile 30hp güç üretmedi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağ soğutmalı bir motor ile gelecekse, duke 250'deki motorla alakası olduğunu sanmıyorum. beygir fakiri bir motor ile geleceğinden şüphem yok. hiç bir üretici 250cc yağ soğutmalı bir motor ile 30hp güç üretmedi.
    hyosung gt250

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tuhaf İngilizcesi olan youtuberlar dan biri olmasın harbiden bu. Ciddiyetten çok uzak duruyor çünkü.
    tommygun bunu beğendi.

06Serhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Gsxr 600 K4
    200 ns 250 olarak gelse ne olur. Teknolojisi eski olduktan sonra. Adamlar 3 buji yapmışlar ama motorda şim sistemi kullanmamışlar. Halen belirli kmlerde sübap ayarı gerektiriyor. Ayar tutturmaya çalış, ayarsız kalsın sibop pistona vursun blok insin. Takip ettiğim 2-3 usta var her hafta bir adet 200 ns blok tezgahında motor topluyor. 250 ns yeni teknoloji ile gelmezse aynı sorunlar devam edecek.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hyosung gt250
    v twin hocam o motor. tek silindirde o güç yok. anlayan anladı.

Motosikleti
    1998 electra glide
    RS200 çok satıldı muhtelemen gelecektir eğer E4 e uyuyor ise.

NS250 Gelmez D250 varken fakat RS250 muhtemelen gelecektir fakat Dış görünüşünün biraz değişmesi gerek o pörtlek gözleri bırakıp 250SR gibi bir tasarımla gelmeli hele birde 35k olursa tadından yenmez. Burada tek sıkıntı Euro 4-5 olacaktır

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler