Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

MOTOVENTO

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mustafa ÖZEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    Motovento artık eskisi gibi ucuz değil aksine piyasadan daha pahalı ürün satışına başlamış. Birbuçuk ay önce 760 Tl.sına aldığım HJC uruk ıs17 kaskın fiyatı 1.750 Tl olmuş. Alpinstar COROZAL eldiveni 420 tl.ye almıştım 960 Tl.olmuş. Şİrket yeniden yapılanmaya gitmiş. Ama piyasadan daha pahalı ürün satarak bir yere gelebileceklerini sanmıyorum. Motosikletçi camiasına ucuz ürün olmayacak anlaşılan.

http://www.motoventooutlet.com/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı Mustafa ÖZEN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motovento artık eskisi gibi ucuz değil aksine piyasadan daha pahalı ürün satışına başlamış. Birbuçuk ay önce 760 Tl.sına aldığım HJC uruk ıs17 kaskın fiyatı 1.750 Tl olmuş. Alpinstar COROZAL eldiveni 420 tl.ye almıştım 960 Tl.olmuş. Şİrket yeniden yapılanmaya gitmiş. Ama piyasadan daha pahalı ürün satarak bir yere gelebileceklerini sanmıyorum. Motosikletçi camiasına ucuz ürün olmayacak anlaşılan.
    Dur Bi soluklan be. Bu ne komik bir yorum böyle. Ucuz olunca kral fiyat yükselince al ayaklar altına. Öyle bir anlamışsınız ki sanki piyasayı motovento yükseltmiş gibi. Siz bu uygun fiyatlı ürünlerin birgün tükeneceğini ve yeni gelecek parti malın yüksek kurdan ve vergi düzenlemelerinden dolayı pahalıya geleceğini bilmiyor muydunuz? Sanki sürpriz birşey iş gibi hiçbir anlamı olmayan sadece stem etmek için açılmış bir konu. Eleştirebilirsiniz lafım yok buna hakkınız var özgürsünüz ama piyasadan pahalıya satarak bir yere gelebileceğini sanmıyorum falan derken ciddi olmadığınızı var sayıyorum. Adamlar stokçuluk yapabilir ve ellerindeki malı şimdiki kurdan hesaplayıp kartlarını arttırabilir piyasa fiyatından her birimize malları çakabilirdi. Adamlar aylarca yurtdışından bile alamayacağını fiyatlara ürün sattı. Şimdi biri çıkıyor ve bu fiyatlarla bir yere gelmeyeceğini düşünüyorum diyor. Hangi kanaldaydı hatırlamıyorum biri yazmış motorumu acil satmak için piyasa fiyatının altına yazdım sarılmadı piyasanın normalin yakın bir tık fazlasına yazdım 3 günde satıldı diye. Bizim millete çakacaksın kazığı çakacaksın kazığı ki yerini bilsin. Abartma konusunda birebiriz. Motoventonun yerinde olacaksın uygun fiyata aldığın malında satmayıp piyasa fiyatından geçireceksin. Yada biraz trafik olsun istiyorsan böyle yarı yarıya değil %10 indirim üstünden yürüyeceksin piyasa fiyatından.

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu tarz konu açan ve firma kakalamaya çalışan insanlar gram hizmeti hak etmiyor bence. Şahsi fikrim Firmanın sitesi tekrardan henüz yeni açıldı. Çoğu ürünün açıklaması ürün ile uyuşmuyor. Anlaşılan siteyi yenileme aşamasındalar çünkü site teması vs tamamen değişmiş daha güzel olmuş. Ekipmanlar ile ilgili bir admin siteyi çok güzel yapabilir ama ellerinde böyle bir eleman yok sanırım çünkü aylardır ekipmanların açıklamaları yanlış veya karışık vaziyette. Site işini çözerlerse her şey yerli yerine oturur gibi. Fiyatlar da aşırı pahalı değil bence . Şu an 2. El alışveriş sitelerinde gördüğünüz birçok Alpinestars ürün zaten motovento nun kapmanyasından alınarak ' Bedeni büyük geldi, hediye geldi, hiç kullanılmamış sıfır gibi, yurtdışından aldım' bahaneleriyle satışa sunuluyor. Adam 400 e alpine elidven almış 1100 e satışa koymuş. Araştırıp bilmeyen adam için güzel fiyat
    Justforfun bunu beğendi.

Motosikleti
    250r
    Evet ürünler baya zamlanmış. Benim aldığım mont iki katından fazla fiyata çıkmış. Bir iki parça daha alacaktım ama site yenilenmesinden dolayı denk getiremedik sanırım.

Lakin çalışanlar ilgili baya. Her konuda yardımcı oldular/olmaya çalıştılar şimdiye kadar. O konuda artıyı kaptı benden. Diğer firmalara nazaran benim gözümde daha üstteler. Ekipman için fc-moto ile birlikte ilk baktığım/bakacağım yerlerden biri..

Şimdi fiyatlara baktım da, eskiye göre baya zamlanmış.. Denk getiremediğim / alamadığım şeylere üzülmeye başladım.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    İki tane mont almıştım ikisi de üç katına çıkmış. Çünkü 2016'da euro 3 liraydı şimdi 9 lira.

Ben tebrik ediyorum kendilerini 5 yıldır depoda bekleyen ürünleri millete geçirmediler, aldıkları kurdan verdiler. Daha sırt koruma ve topcase almayı düşünüyordum hatta whatsapptan sormuştum fiyat listesi atmışlardı ama site kapalıydı o dönem. Şimdi biraz hayal oldu. Artık normal bir alışveriş yeri benim gözümde. Ama alpinestars alacak olsam yurtdışından sonra bakacağım ilk yer. Çalışanları baya ilgiliydi çünkü iade, değişim ve sipariş konusunda hiç yormadılar. 24 saatte aldığım ürünler elimdeydi iki seferde de.

Bu arada kask alınmasını önermiyorum bu fiyattan, sorduğum zaman 2016 2017 üretim denen kasklar piyasa fiyatına veya daha yukarıya satışa koymuş. Fiyatları güncellerken direkt 3 ile çarpıp euro güncellemesi yapmışlar ama bu kask 4 5 yıllık bunu indirimli tutalım demeyi unutmuşlar gibi sanki. 15 20 bin liralık alışveriş yapanları tanıyorum. Bence nadir gelecek bir indirimdi.

Bu arada ikinci el satan sayfalara giydirmek de favori etkinliğim oldu, instagram'da satış yapıyorlar. Piyasa fiyatı 6000 lira olan montu 5000 liraya satıyoruz daha etiketleri üstünde yazıyorlar. 1500 liraya motovento'dan bütün bedenleri topladık, stokculuk yapıyoruz diyen yok ama piyasada. 3 5 aydır paranın içinden geçti adamlar keriz silkeleye silkeleye.

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Evet fiyatlar gerçekten x3 olmuş Şahsi fikrim evet zam yapsınlar yapmasınlar demiyorum ama. En azından yurtdışı fiyatlarında ya da bir tık altına yapsalar. Hem pazarı domine ederlerdi hemde sürümden kazanırlardı. Hemde gönlümüzde kurdukları tahta sahip olmaya devam ederlerdi.

https://www.motoventooutlet.com/

https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf...cle-Glove-0005

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Thesinner83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet fiyatlar gerçekten x3 olmuş Şahsi fikrim evet zam yapsınlar yapmasınlar demiyorum ama. En azından yurtdışı fiyatlarında ya da bir tık altına yapsalar. Hem pazarı domine ederlerdi hemde sürümden kazanırlardı. Hemde gönlümüzde kurdukları tahta sahip olmaya devam ederlerdi.

Kargo+ Vergi daha pahalıya gelir bu ürün :D

Motosikleti
    MTT Y2K

Onlarda isterler devamlı aktif satış olsun trafik hiç düşmesin. Ama o fiyatlar ne yazıkki öyle kolay belirlenimiyor. Yani daha doğrusu düşük fiyat yazmak o kadar kolay değil.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    oradan bi pantolon aldım 3 ay önce avrupadan 1/4 fiyatına

Thesinner83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250-R25
    Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kargo+ Vergi daha pahalıya gelir bu ürün :D
    Tek parça ürün alınırsa tabi pahalıya gelir haklısın ama onlar çektiği zaman neredeyse bir konteyner ürün çekiyordur.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Kendi adıma imkan ve zaman varken aldım, en a %40 kar ile ve 12 taksite aldım daha ne olsun, sonuçta adamlar belli bir stok eritip reklam yaptılar, bu saatten sonra fiyatlar arttı niye böyle diyemem kendi adıma, zaten hangi firma bir noktadan sonra halen bu fiyatlara ürün satmaya devam edecek, edemeyecek tabi ki.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Motoventodan bir HJC Uruk mod. Kask bir tanede Alpinstar Corozal ds eldiven aldım kaskı 780 tl ye eldiveni 415 tl ye aldım. Satış yetkilisi ile görüştüğümde bu malzemelerin giriş fiyatına göre satış yapıyoruz alırken baya yüklü ürün çektik düşünün 5 yıl önce dolar 3 küsürlerdeydi şuan 7.5 liralar seviyesinde bu yüzden fiyatlandırma bu seviyelerde birde Motovento umanın firması yani uğur Mondial A.Ş. maddi olarak zor durumda olduğunu sanmıyorum. Biz ucuz üründe hep acaba derizya şimdi ucuz bulunca acaba diyoruz. Ürünler orjinal buna emin olabilirsiniz.
    7 Şubatta böyle bir mesajın ardından gelen bok atma girişimi. Garip, iyi güzel ucuza satmışlar ne güzel. Şimdi olması gereken fiyata satıyorlar veya daha kaliteli hizmet verip biraz üstüne satıyor. Burada bir sorun göremiyorum ben?

Motosikleti
    MTT Y2K
    Tek parça ürün alınırsa tabi pahalıya gelir haklısın ama onlar çektiği zaman neredeyse bir konteyner ürün çekiyordur.
    Hocam arkadaş yorumu yaparken senin için örneklemiş. Zaten 1 konteyner mal çekersen bu ticaret'e girer işler değişir.
    Remzidemir41 bunu beğendi.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Onlar sizin tahmin ettiğiniz yerin çok ötesindeler merak etmeyin.

Hayatınızda mal alıp satmışlığınız, yurt dışından ürünleri gemi ile alıp yurt içinde bu oynak kurda satmaya çalışmadığınız sürece tahmin ettiğiniz yere gelebileceğinizi sanmıyorum...

Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    Bu konudaki komik olan ne acaba. Ben Motosiklet net üyelerine bir satıcının satışları ile ilgili bilgi vermek istedim. Ucuzken övdüğümüz gibi aniden x3 misli fiyatlara yükseldiği için bir yorumda bulundum. Hayırdır siz Motovento yada UMA çalışanı falanmısınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:38 ----------

Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dur Bi soluklan be. Bu ne komik bir yorum böyle. Ucuz olunca kral fiyat yükselince al ayaklar altına. Öyle bir anlamışsınız ki sanki piyasayı motovento yükseltmiş gibi. Siz bu uygun fiyatlı ürünlerin birgün tükeneceğini ve yeni gelecek parti malın yüksek kurdan ve vergi düzenlemelerinden dolayı pahalıya geleceğini bilmiyor muydunuz? Sanki sürpriz birşey iş gibi hiçbir anlamı olmayan sadece stem etmek için açılmış bir konu. Eleştirebilirsiniz lafım yok buna hakkınız var özgürsünüz ama piyasadan pahalıya satarak bir yere gelebileceğini sanmıyorum falan derken ciddi olmadığınızı var sayıyorum. Adamlar stokçuluk yapabilir ve ellerindeki malı şimdiki kurdan hesaplayıp kartlarını arttırabilir piyasa fiyatından her birimize malları çakabilirdi. Adamlar aylarca yurtdışından bile alamayacağını fiyatlara ürün sattı. Şimdi biri çıkıyor ve bu fiyatlarla bir yere gelmeyeceğini düşünüyorum diyor. Hangi kanaldaydı hatırlamıyorum biri yazmış motorumu acil satmak için piyasa fiyatının altına yazdım sarılmadı piyasanın normalin yakın bir tık fazlasına yazdım 3 günde satıldı diye. Bizim millete çakacaksın kazığı çakacaksın kazığı ki yerini bilsin. Abartma konusunda birebiriz. Motoventonun yerinde olacaksın uygun fiyata aldığın malında satmayıp piyasa fiyatından geçireceksin. Yada biraz trafik olsun istiyorsan böyle yarı yarıya değil %10 indirim üstünden yürüyeceksin piyasa fiyatından.

Bu konudaki komik olan ne acaba. Ben Motosiklet net üyelerine bir satıcının satışları ile ilgili bilgi vermek istedim. Ucuzken övdüğümüz gibi aniden x3 misli fiyatlara yükseldiği için bir yorumda bulundum. Hayırdır siz Motovento yada UMA çalışanı falanmısınız.
    ...............

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:41 ----------

Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7 Şubatta böyle bir mesajın ardından gelen bok atma girişimi. Garip, iyi güzel ucuza satmışlar ne güzel. Şimdi olması gereken fiyata satıyorlar veya daha kaliteli hizmet verip biraz üstüne satıyor. Burada bir sorun göremiyorum ben?
    Okuduğun konuda bir senin deyiminle bok atma mı gördün. Sen konuyu neresinden okuyorsunda bok attın diyorsun. / Şubatta açtığım konuda ürünün fiyatının ucuz olduğunu ihtiyacı olanın alabileceğini belirtmiştim. Bu konudada fiyatların aniden 3 katı fazlalaştığını belirttim. Açtığım konuları genelde form üyelerini bilgilendirme amaçlı açıyorum. Bundan neden bir rahatsızlık duydunki.

Motosikleti
    MTT Y2K

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:38 ----------

...............
    Hocam komik olan şey ilk mesajında da belirttiğim gibi "Şİrket yeniden yapılanmaya gitmiş. Ama piyasadan daha pahalı ürün satarak bir yere gelebileceklerini sanmıyorum." kısmıydı. Bu şirketten aylarca şu piyasa ortamında 2. El fiyatına hatta daha ucuzuna ürün alındı. Adamlar stokları tüketti. Şimdi yeni ürünleri yeni kurdan stoklarla sokuyor ve siz üstteki gibi bir cümle kuruyorsunuz. Bu komik değil mi ? Siz" Ben Motosiklet net üyelerine bir satıcının satışları ile ilgili bilgi vermek istedim."diyorsunuz teşekkürler bilgi verdiğiniz için ama siz aynı zamanda öz eleştiri'de yaptınız. Bende bunu komik bulup buna eleştiri yaptım. Bunda alınacak gücenilecek birşey yok. Eğer yorum yapılmasını istemiyorsanız adminlerle görüşüp kilitletin konuyu olsun bitsin. Birde eleştirilince hemen sen şucu musun bucu musun muhabbetleri artık baymadı mı? Keşke onu yazmadan önce Bi girip profilime baksaydınız acaba UMA çalışanı mıyım diye. Çünkü bu muhabbetin üstünden yürüyeceksek oho yani bu iş çok farklı yerlere çekilebilir. Askermişsiniz ve babam yaşındasınız. Size hürmeten burada saygı sevgi çerçevesinde yaptığınız eleştiriyi yorumluyorum buna kızmanıza gerek yok. Zira kızmaya hakkınızda yok çünkü burası insanların yorum yapabileceği bir platform.

Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onlar sizin tahmin ettiğiniz yerin çok ötesindeler merak etmeyin.

Hayatınızda mal alıp satmışlığınız, yurt dışından ürünleri gemi ile alıp yurt içinde bu oynak kurda satmaya çalışmadığınız sürece tahmin ettiğiniz yere gelebileceğinizi sanmıyorum...
    Çok derin konulara girmeyelim bence ben bu konuda sadece Motovento firmasının bir anda satış fiyatlarını üç, dört kat yükselttiğini söyledim form üyelerinin bilgilendirmesi amacıyla. Yoksa ticaret benim konum değil tedarik , getirme fiyatlandırma benim bilgi alanıma girmiyor.

Motosikleti
    Okuduğun konuda bir senin deyiminle bok atma mı gördün. Sen konuyu neresinden okuyorsunda bok attın diyorsun. / Şubatta açtığım konuda ürünün fiyatının ucuz olduğunu ihtiyacı olanın alabileceğini belirtmiştim. Bu konudada fiyatların aniden 3 katı fazlalaştığını belirttim. Açtığım konuları genelde form üyelerini bilgilendirme amaçlı açıyorum. Bundan neden bir rahatsızlık duydunki.

Çok derin konulara girmeyelim bence ben bu konuda sadece Motovento firmasının bir anda satış fiyatlarını üç, dört kat yükselttiğini söyledim form üyelerinin bilgilendirmesi amacıyla. Yoksa ticaret benim konum değil tedarik , getirme fiyatlandırma benim bilgi alanıma girmiyor.
    Rahatsızlık duymadım mustafa bey Bok atmışsınız işte inkar etmeyin. Ucuzken piyasanın altına ölü fiyatlara satarken övüp, güncel fiyattan satmaya başlayınca böyle bi yerlere gelemez vs. Bi akıllı siz misiniz efendim. Bütün kerizler toplansın size yarı fiyatına ürün satsın o zaman hayatınız boyunca ne güzel dimi?

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Ben de senin gibi düşünüyorum Hrider ama farklı olarak piyasa fiyatına da vermemeleri gerekiyor hele üstüne hiç vermemeleri gerekiyor. Yeni ürün çekmediler, hala stokta olan ürünleri satıyorlar ve sadece 2 tane kalan 2xl montlar dan birini ben 1000 liraya almıştım diğeri şimdi 4000tl olmuş. Niye piyasa fiyatına satmamalı diyorum biliyor musunuz? Bana gelen ürün 2014 üretimi çünkü yani 7 senelik ürün. İçerisindeki korumaların bir ömrü var, doğru ortamda saklanmazsa kumaşın, derinin de bir ömrü var. Yurt dışı mağazalar 2 senedir bekleyen ürünleri %25 30 indirimle koyuyor ve satılmadığı her sene indirim artarak devam ediyor outlet kısmından. Kasklarda falan hiç acımıyorlar 3 4 sene olunca pista gpleri bile 200 250 euro'dan veriyor adamlar bir iki sezon giymek için alan adama. Böyle 7 senelik ürünü maksimum 100 150 euroya alırız zaten yurt dışından bulsak, 4 bin lira vermeye gerek yok.

Ama ben kendilerini tebrik ediyorum, stokların büyük kısmını bedava sayılabilecek fiyattan erittiler. Gitsem normal mont alamayacağım paraya gora tex, korumalı motosiklet montu aldım. Biraz daha bütçem olsaydı gündelik görünen goratex veya drystar montlardan iki üç tane alır kenara atar korumalarını söküp günlük mont niyetine giyerim. Colombia veya northfacelerden çok daha kaliteli çünkü bu montlar, 150 ile giderken az üşümek için tasarlandıkları için gündelik hayatta kayağa falan gidilmediği sürece fazla fazla yetiyor.
    yec ve HRider bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de senin gibi düşünüyorum Hrider ama farklı olarak piyasa fiyatına da vermemeleri gerekiyor hele üstüne hiç vermemeleri gerekiyor. Yeni ürün çekmediler, hala stokta olan ürünleri satıyorlar ve sadece 2 tane kalan 2xl montlar dan birini ben 1000 liraya almıştım diğeri şimdi 4000tl olmuş. Niye piyasa fiyatına satmamalı diyorum biliyor musunuz? Bana gelen ürün 2014 üretimi çünkü yani 7 senelik ürün. İçerisindeki korumaların bir ömrü var, doğru ortamda saklanmazsa kumaşın, derinin de bir ömrü var. Yurt dışı mağazalar 2 senedir bekleyen ürünleri %25 30 indirimle koyuyor ve satılmadığı her sene indirim artarak devam ediyor outlet kısmından. Kasklarda falan hiç acımıyorlar 3 4 sene olunca pista gpleri bile 200 250 euro'dan veriyor adamlar bir iki sezon giymek için alan adama. Böyle 7 senelik ürünü maksimum 100 150 euroya alırız zaten yurt dışından bulsak, 4 bin lira vermeye gerek yok.

Ama ben kendilerini tebrik ediyorum, stokların büyük kısmını bedava sayılabilecek fiyattan erittiler. Gitsem normal mont alamayacağım paraya gora tex, korumalı motosiklet montu aldım. Biraz daha bütçem olsaydı gündelik görünen goratex veya drystar montlardan iki üç tane alır kenara atar korumalarını söküp günlük mont niyetine giyerim. Colombia veya northfacelerden çok daha kaliteli çünkü bu montlar, 150 ile giderken az üşümek için tasarlandıkları için gündelik hayatta kayağa falan gidilmediği sürece fazla fazla yetiyor.
    Doğrudur hocam, öyle bir durumu savunacak birini zaten tanımıyorum. Yeni eklenen stoktaki ürünlerin satış fiyatı hakkında konuşmuştuk. Fakat eğer halihazırda stoktaki ürünleri 2021 fiyatına satıyorsalar elbet bir sıkıntı vardır. Bu gereksizdir yapılmaması gereken bir davranıştır. Doğru söylüyorsunuz

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)