Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Harley Davıdson Forty Eıght için bakım önerileri ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    sonofcrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davıdson xl1200x Forty Eıght
    İyi akşamlar herkese, Pazartesi sabahı 2017 model Forty Eıght sahibi oluyorum. Fakat hayatım da ilk defa bir Harley sahibi olacağım ve herzaman kendi bakımlarımı kendim yaparım, çok ekstrem bir durum olmadığı sürece. Bu yüzden aranızda tecrübesi olanlar varsa genel olarak yağ bakımı ya da yapmam gereken önemli detaylar varsa aktarırsanız sevinirim teşekkür ediyorum. Ve son olarak alacağım motor 17.000 km de screamın eagle egzozlu ve screamın eagle açık hava filtreli ve bu yüzden fuelpakliymiş. Motoru anlatma sebebim alırken bakmam ve incelemem gereken önemli bir nokta var mıdır ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    V-Strom DL650
    Hayırlı uğurlu olsun yeni motorunuz; güle güle kullanın, keyifle. Harley bakımlarından ve servisinden falan hiç anlamam ama; 48 çok beğendiğim bir Harley modeli, sakıncası yoksa ne kadara anlaştınız? piyasasını bileyim diye sordum. Bir de; uzun yol yapıyor musunuz Harley ile, düşünüyor musunuz ya da? ön cam olacak mı, konforu, selesi, titreşim durumu, uzun yolda yorar mı, nedir fikriniz?

HaktanCbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696
    Normal bir japon yada avrupa bir motordan çok farkı yok. Sadece ilk aldığıniz gün müsait olursanız motorda olan titreşimden dolayı vidaları loctitle torklayın. Aldığınız an bütün sıvıları değiştirin, lastikleri balataları duruma göre değiştirin bence en azından balataları direk değiştirin ama, hidrolik değiştitirken aradan çıkmış olur. Hayırlı olsun.
    sonofcrow bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Turker11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun yeni motorunuz; güle güle kullanın, keyifle. Harley bakımlarından ve servisinden falan hiç anlamam ama; 48 çok beğendiğim bir Harley modeli, sakıncası yoksa ne kadara anlaştınız? piyasasını bileyim diye sordum. Bir de; uzun yol yapıyor musunuz Harley ile, düşünüyor musunuz ya da? ön cam olacak mı, konforu, selesi, titreşim durumu, uzun yolda yorar mı, nedir fikriniz?
    Teşekkür ederim Açık konuşmak gerekirse internette araştırdıklarım ve kısa bir Iron 883 deneyimim dışında benim de pek bir tecrübem yok benim de sadece sizin gibi çok sevdiğim bir model. Ancak yarın sabah motosikleti aldıktan sonra 200 km’lik bir yol yapacağım o zaman az çok birşeyler aktarabilirim. Ama mantıken 48 8 litre deposuyla uzun yol için tasarlanmış bir motosiklet değil ama bana kalırsa her motosiklet ile uzun yol yapılır yeter ki iste yani şu zamana kadar uzun yol yapacak olsam bile hiçbir motosiklete konfor odaklı yaklaşmadım genel olarak sürüş zevki adamıyım. Fiyat olarak ta 125.000 liraya anlaştık yıl, model, km ve ekstralarına göre oldukça uygun geldi şuan ki piyasaya göre yani, çünkü satan kişi tok satıcıydı ve aramızda iyi anlaştık diyelim, ama genel olarak piyasa da temiz düşük kmler 130 ve 170 arası oynuyor model yılı depo deseni üzerinde ki aksesuarlar ve km’ye göre değişkenlik gösteriyor.

Vay be 3 sene evvel 65’e zor satmıştım 5 bin kilometrede roadster 1200’ü. 48’de aynı rakamlardı, piyasa ne olmuş öyle

Bakımını vs hiç kendim yapmadım ama civataları sıkma konusuna katılıyorum titreşimden gevşeyip düşüyorlar arada kontrol edip sıkmak lazım. FuelPak uygulaması var telefona bağlanıyor oradan ayarlarını vs değiştirebiliyorsun çalışıyor mu diye emin olmak istersen öyle bakabilirsin

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    hocam nerden alıyorsun makinayı? varsa yetkili veya özel servise götür harley servisleri öcü değil, yardımcı olurlar anlatırlar... servis yoksa çok güzel youtube videoları var istediğini sorabilirsin? HD inde benim en sevmediğim kullanmadığın sürece aküyü sarjda tutman bu da imkanına bağlı... kışın 5 günde ajüyü öldürüyor çalıştırmazsan... gerçi tranport modu var alınca alarmı devre dışı bırakıyorsun... sporsterler harbi titrer zaten 120/130 km ideal derler... vidalar gevşer titreşimden dikkat etmek gerek... lastikler önemli dunlop öneriyorlar HD için... çok sağlam tork var lastik iyi değilse hafif bi gazda arkayı atıyor... sehir içi 100 kmde 6-7 litre yakıyor, deponun küçük olması sıkıntı. aklıma gelenler bunlar... hayırlı olsun...

Motosikleti
    Alıntı natila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam nerden alıyorsun makinayı? varsa yetkili veya özel servise götür harley servisleri öcü değil, yardımcı olurlar anlatırlar... servis yoksa çok güzel youtube videoları var istediğini sorabilirsin? HD inde benim en sevmediğim kullanmadığın sürece aküyü sarjda tutman bu da imkanına bağlı... kışın 5 günde ajüyü öldürüyor çalıştırmazsan... gerçi tranport modu var alınca alarmı devre dışı bırakıyorsun... sporsterler harbi titrer zaten 120/130 km ideal derler... vidalar gevşer titreşimden dikkat etmek gerek... lastikler önemli dunlop öneriyorlar HD için... çok sağlam tork var lastik iyi değilse hafif bi gazda arkayı atıyor... sehir içi 100 kmde 6-7 litre yakıyor, deponun küçük olması sıkıntı. aklıma gelenler bunlar... hayırlı olsun...
    Hocam herşeyi okey motorun taş gibi. İşin komik yanı dediğiniz gibi adam motoru evin içinden çıkardı akü bitik şarj ediyoruz tam şuanda :d
    S.O.C

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

hayırlı olsun yalnız 5 günde aküyü bitiren arkadaşın ya elektrik sisteminde bir sıkıntı vardır ya akü ölmüş ağlayanı yoktur. 1 aydan fazla yatırdığımda oldu hiç akü bitmesi yaşamamıştım Istanbul'da.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)