Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

tatlı ybrm az kalsın çalınacaktı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    domicik 400 ug
    dün işten biraz geç çıktım leventte normalde apartmanın altına koyuyorum hem kapıcı var hem sürücü kursu hem köfteci var.
    tam çıktığımda esnada 18 yaşlarındaki bir çocuk motora doğru yürürken, motorun oradan bana doğru yürümeye başladı arkamdan bir yere girdi. ardından tam motoru çalıştıracakken 13 yaşlarında başka bir çocuk gelip abi ben çalıştırabilir miyim dedi bir baktım devri 3-4klarda tutarak çok pürüzsüz çalıştırdı konuştuk kullandım falan önceden dedi eyvallah. her neyse tam motora bindim derken bu sefer 18 yaşındaki çocuk tekrar yanımdan geçti bir izleyeyim dedim. iki de bir ters yöne giden 14 yşaındaki çocuğun tarafına bakıyor arkasına dönerek. büyük ihtimal o gün tam motoru göze kestirdikleri esnada göz göze geldik veya kuruntu yapıyorum bilemem ama şüphelendim.

1 tane urban alarmlı disk kilidim var. alarmını kullanmasam da. galiba kafadan 2 tane disk kilidi şart. yakında zincir alacaktım da daha otoparktan çıkmama var. zinciri de her dakika iş ortamında takmak külfet. 2 disk kilidini takıp az çok kafayı rahatlatmak lazım da ne kadar sağlam tedbir o da tartışılır.

kısaca bu ibneleri o an suç üstü yakalasam zerre kavgacı biri olmamama rağmen tüm hak hırsızı şerefsizlerin hıncını bu ibnelerden çıkarırdım. başkasının hakkına girmeyi normal gören koduklarım burada varsa soyunuza tüküreyim. küfür edemiyorum yoksa inanın çok güzel küfürlerim var. ban yemeyelim yine ama siz ettim sayabilirsiniz.

2. motor hayalim cb250r falandı 20bin km ybrde yaptıktan sonra ama böyle her dakika her saniye göz o motorda olur o stresle yaşanmaz. ki çalarlar da bu şerefsizler öyle motoru.
    ',' ve Vidos bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

geçmiş olsun
    natijax bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün işten biraz geç çıktım leventte normalde apartmanın altına koyuyorum hem kapıcı var hem sürücü kursu hem köfteci var.
    tam çıktığımda esnada 18 yaşlarındaki bir çocuk motora doğru yürürken, motorun oradan bana doğru yürümeye başladı arkamdan bir yere girdi. ardından tam motoru çalıştıracakken 13 yaşlarında başka bir çocuk gelip abi ben çalıştırabilir miyim dedi bir baktım devri 3-4klarda tutarak çok pürüzsüz çalıştırdı konuştuk kullandım falan önceden dedi eyvallah. her neyse tam motora bindim derken bu sefer 18 yaşındaki çocuk tekrar yanımdan geçti bir izleyeyim dedim. iki de bir ters yöne giden 14 yşaındaki çocuğun tarafına bakıyor arkasına dönerek. büyük ihtimal o gün tam motoru göze kestirdikleri esnada göz göze geldik veya kuruntu yapıyorum bilemem ama şüphelendim.

1 tane urban alarmlı disk kilidim var. alarmını kullanmasam da. galiba kafadan 2 tane disk kilidi şart. yakında zincir alacaktım da daha otoparktan çıkmama var. zinciri de her dakika iş ortamında takmak külfet. 2 disk kilidini takıp az çok kafayı rahatlatmak lazım da ne kadar sağlam tedbir o da tartışılır.

kısaca bu ibneleri o an suç üstü yakalasam zerre kavgacı biri olmamama rağmen tüm hak hırsızı şerefsizlerin hıncını bu ibnelerden çıkarırdım. başkasının hakkına girmeyi normal gören koduklarım burada varsa soyunuza tüküreyim. küfür edemiyorum yoksa inanın çok güzel küfürlerim var. ban yemeyelim yine ama siz ettim sayabilirsiniz.

2. motor hayalim cb250r falandı 20bin km ybrde yaptıktan sonra ama böyle her dakika her saniye göz o motorda olur o stresle yaşanmaz. ki çalarlar da bu şerefsizler öyle motoru.
    Birkaç gün otoparka koy o motosikleti, böyle bir şey fark ettiysen göz koymuşlardır zaten. Çok kişi var ilk gün hırsızları yakalayıp da ikinci gün motosikleti çaldırtan. Otoparktayken de bir tane güzel disk kilidi alırsın. Zincir de çok önemli bence. Disk kilidi olsa da kaldırıp, kaykaya koyup götürebiliyorlar. İyi kötü bir zincir de al bence.
    TIGERSHARK ve natijax bunu beğendiler.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Geçmiş olsun. Zincir önemli, sağlam bir yere bağlamak da önemli.
    natijax bunu beğendi.

Geçmiş olsun böylelerin soyu bitmez yapabilceğiniz kadar önlem almak en doğru olur İnşallah başınıza birdaha gelmez.
    natijax bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    aslında otoparkta zaten ancak iş zamanı apartmanın altına koyuyorum aslında güvenli bir bakıma da. dolu yer ama işte biraz geç çıktığım için kimse kalmamıştı.
    zincir otoparktan çıkacağım zaman alacaktım ama düşündüğüm zinciri alıp bağlamak en iyisi her yerde başka yapacak bir şey yok. teşekkür ediyorum herkese. gerçekten çok kötü bir şey çaldırmak. düşünemiyorum bile.

aslında otoparkta zaten ancak iş zamanı apartmanın altına koyuyorum aslında güvenli bir bakıma da. dolu yer ama işte biraz geç çıktığım için kimse kalmamıştı.
    zincir otoparktan çıkacağım zaman alacaktım ama düşündüğüm zinciri alıp bağlamak en iyisi her yerde başka yapacak bir şey yok. teşekkür ediyorum herkese. gerçekten çok kötü bir şey çaldırmak. düşünemiyorum bile.
    Abi aylarını belkide yıllarını veriyorsun bir sevda için sonra birinin çalması aşırı kötü hem emeğin boşa gitmiş oluyor hemde sevdiceğin.
    natijax bunu beğendi.

PsychOnur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beklemede
    Gözlerine kestirmişler gibi. Dikkat etmekte fayda var. Otopark geçici çözüm olabilir

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı Erenkc91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi aylarını belkide yıllarını veriyorsun bir sevda için sonra birinin çalması aşırı kötü hem emeğin boşa gitmiş oluyor hemde sevdiceğin.
    gerçekten anlatılmaz bu his. aşırı kötü.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:25 ----------

Alıntı PsychOnur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gözlerine kestirmişler gibi. Dikkat etmekte fayda var. Otopark geçici çözüm olabilir
    buraya yazınca daha çok korkmaya başladım abo. olabilir vallah. biraz seksi de ybr. ys modeli gibi. belki de ys sandı salaklar

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:26 ----------

şimdi düşündüm de motoru çalıştırdı o bebe. çalma konusunda bir etkisi var mıdır? yani bilmiyorum ama ne bileyim belki gaz kontrolünde belki kısa devre falan ahaha bir olayı var mıdır diye sorayım. vardır falan tahmin değil garantiye alayım motoru. denemesi çok saçma. meraktandır gibiydi de çok şüpheli geldiler bana.
    oturup çalıştırdı. motor tabi duvara bakıyordu bir garip yani. oturup çalıştırması da garip

Motosikleti
    İNTEGRA gitti şuan 50cc (150cc)arora vesta scooter
    dandik değil kaliteli disk kilidi ve 14 mm kaliteli zincir,kilit olarakta yandan sürgülü kuyumcu kilitlerinden alacaksın,zinciri özellikle arka tekerin içlerinden doğru geçirerek bir direk veya sağlam demire zincirleyip alarmlı disk kilidinide takarak bırakman gerekiyor,,hatta için rahat olması için alarmlı disk kilidini 2 ye çıkarıp,motosiklet alarmıda takarsan hem rahat çalışabilir hemde rahat uyuyabilirsin
    natijax bunu beğendi.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    bende bugün haftalık kontrollerini yapmaya motoru çıkartırken fark ettim.
    birisi hareket ettirmiş, disk kilidi ön maşaya sıfırlamış ama ne ettilerse dümdüz geri koymuşlar orta sehpadaydı motor kaydırmışlar belki de
    binanın içinde duruyor normalde ama kapı hep açık kalıyor kapıcı var ama oda işe gidiyor geceleri

geçen gene forumda birisi Securemore takip cihazından bahsetmişti, artık almanın vakti geldi gibi
    natijax bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    alarm pek kullanma taraftarı değilim etrafa rahatsızlık verdiği için istemem kafasına göre kediye falan öter gel de uğraş.
    zincir alacaktım da iş ortamı için düşünmüyordum kullanmayı. orada da farz oldu.
    vallah dikkat etmek lazım bu haysiyetsizler her yerde. küçücük boşluğu, unutkanlığı değerlendirirler.
    spy tarzı bir şey vardı securemore a da bakarım.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    alarm pek kullanma taraftarı değilim etrafa rahatsızlık verdiği için istemem kafasına göre kediye falan öter gel de uğraş.
    zincir alacaktım da iş ortamı için düşünmüyordum kullanmayı. orada da farz oldu.
    vallah dikkat etmek lazım bu haysiyetsizler her yerde. küçücük boşluğu, unutkanlığı değerlendirirler.
    spy tarzı bir şey vardı securemore a da bakarım.
    Ötsün rahatsızlık versin abi ne olacak? Kediye öterse 15sn ötüyor kedi korkup kaçınca susuyor 15 saniye içerisinde. Sen günlerce rahatsız olup uykularını kaçıracağına insanlar rahatsız olsun. Çoluk çocuk 1 2 yaklaşır alarmdan korkar bir daha gelmez. O alarm sesini duyan kedi de yaklaşamaz bir daha. Bir ay içinde tüm sıkıntılar çözülür
    natijax bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-09 SP
    YBR Piyasası olan talep gören bir motosiklet. Çalındığı an motorun tamamı yedek parçaya dönüşebilir ama çoluk çocuk demişsiniz genelde bir süre kullanıp bir köşeye bırakıyorlar. Yada yakalana kadar kullanıyorlar.

İstanbul'dayken motosiklet ile bir yere gittiğimde aklım hep motosiklette oluyordu. Gerçekten korkuyordum çalınacak diye. Geçen sene arkadaşımın 1000rr motorunu nüfus müdürlüğünün önünden çaldılar. 10dk işim var diye bırakıyor arkadaş ama işi uzuyor döndüğünde motor yok.

Kameralardan kendimizce takip ettik, tamirci dükkanlarının bulunduğu bir sokağa giriyor ve bir daha oradan çıkmıyor. Muhtemelen ikinci el ilanlardaki çoğu motora yedek parça olmuştur.🙂Neyse ki kasko vardı değerinin üstünde bir ödeme almıştı arkadaş. Kasko olmasa vay haline. Benim 100 binlik kaskosuz motorum çalınsa geceleri uyuyamaz sokak sokak tamirci gezerdim. Evde hanımla dışarda arkadaş çevrem ailemle vs huzurum kaçardı.

Kimisi için 100 bin çok para değilken kimisi için 20 binin değeri çok fazla. Parayı kolay kazanmıyoruz. Çok zor gerçekten. Geçmiş olsun.
    natijax ve espresso bunu beğendiler.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Kaliteli disk kilidi önerisi de güzel olur aslında. Kaliteli disk kilidi deyince aklımıza Abus geliyor ama onların da fiyatları malüm.
    natijax bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ötsün rahatsızlık versin abi ne olacak? Kediye öterse 15sn ötüyor kedi korkup kaçınca susuyor 15 saniye içerisinde. Sen günlerce rahatsız olup uykularını kaçıracağına insanlar rahatsız olsun. Çoluk çocuk 1 2 yaklaşır alarmdan korkar bir daha gelmez. O alarm sesini duyan kedi de yaklaşamaz bir daha. Bir ay içinde tüm sıkıntılar çözülür
    sabah yazamadım ama bugün öyle yaptım işteyken aşağıda alarmlı bıraktım. çok doğru. riske almaya gerek yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:51 ----------

Alıntı Ozan arıcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YBR Piyasası olan talep gören bir motosiklet. Çalındığı an motorun tamamı yedek parçaya dönüşebilir ama çoluk çocuk demişsiniz genelde bir süre kullanıp bir köşeye bırakıyorlar. Yada yakalana kadar kullanıyorlar.

İstanbul'dayken motosiklet ile bir yere gittiğimde aklım hep motosiklette oluyordu. Gerçekten korkuyordum çalınacak diye. Geçen sene arkadaşımın 1000rr motorunu nüfus müdürlüğünün önünden çaldılar. 10dk işim var diye bırakıyor arkadaş ama işi uzuyor döndüğünde motor yok.

Kameralardan kendimizce takip ettik, tamirci dükkanlarının bulunduğu bir sokağa giriyor ve bir daha oradan çıkmıyor. Muhtemelen ikinci el ilanlardaki çoğu motora yedek parça olmuştur.��Neyse ki kasko vardı değerinin üstünde bir ödeme almıştı arkadaş. Kasko olmasa vay haline. Benim 100 binlik kaskosuz motorum çalınsa geceleri uyuyamaz sokak sokak tamirci gezerdim. Evde hanımla dışarda arkadaş çevrem ailemle vs huzurum kaçardı.

Kimisi için 100 bin çok para değilken kimisi için 20 binin değeri çok fazla. Parayı kolay kazanmıyoruz. Çok zor gerçekten. Geçmiş olsun.
    kasko o motora almamak da büyük hata olurdu aslında zincir alıp bir yere bağlamaktansa teker ile şase arası bağlayabilsek bir yere bağlamaya dahi ihtiyaç yok. alıp götüremezler kaldırıp kamyona koymadıkları sürece. ki bu da aslında baştan uğraşmamalarını sağlayabilir. çünkü bağlayacak yer de yok apartmanın altında.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)