Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Şu Ana Kadar Sürdüğünüz En Zevkli Motosiklet?

Motovento
    REKLAM ALANI
    HaktanCbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696
    evet sesi falan muazzam vtec var
    2014 cbr 250r-2017 cbr 500r-2006 vfr 800-2016 cbr 650f-2008 ducati 848-2013 ducati monster 696

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı berkeusta01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi ehliyet kursu veriyor ya onu, gidelim biz de oradan alalım ; benim ehliyet kursum ibresi, el marşı bozuk, frenleri adam akıllı tutmayan bir Çita vermişti .(
    Şaşkınbakkal sürücü kursu, yıl 2015, Ybr de vardı ama Ace'yi daha çok seviyordum, Ybr'de stop ettiriyordum.

Motosikleti
    xv250
    mondial zn 125

Motosikleti
    Bajaj boxer (Cafe racer) sym jet 14 200i
    İlk motor olarak Honda ace alıp Cafe racer yapacaktım atamadığım bayi kalmadı motoru bulamadım bir türlü arkasından gittim bajaj boxer aldım sürücü kursunda kanuni seyhan ve ace vardı bajaj boxer daha iyiydi zaten başka da motor alamadım hala kullanıyorum 😂 mitas mc18 lastikle Pirelli uygulamasında 32 derece yatış açısını görüyordum benim tek memnun olmadığım kısım frenleri illa kombine kullanmak gerekiyor sadece on frenle durmak mümkün değil ve his yok bir sonraki motor da n max ya da x pulse düşünüyorum olursa da dominar bakalım artık bajajı da satmayacağım ilk motor olarak kalacak benimle 🤙🤙

ZXCornering - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 -YBR esd
    Kendi motosikletim 09

Motosikleti
    MT-25 -> CB 650 F
    mt-25'e o kadar alışmıştım ki virajları peg sürterek dönüyordum artık. mt-25 kesinlikle en zevk aldığım motor. yüksek hacimli motorlar keskin virajlarda küçük hacimli motorlara göre daha az zevk verdiğini düşünüyorum. tabi tecrübeyle bu değişecektir diye umuyorum.

Motosikleti
    V-Strom DL650
    1996 da bayramlarda kiraladığım mobiletlerin tadı ayrıydı. Gaz kolunu ilk mobilet ile çevirmiştim 12 yaşımda iken. 1999 da ilk sıfır mobiletim flash 52 yi aldım, ne güzel günlerdi.
    Sonra ilk vitesli motorum Honda Titan 125 cc. 5 vites. Çok güzeldi o da.
    Sene 2000, yaş 16, Honda Cbr 600 F. İlk sıra 4 yarış motorum. Harika motosıkletti. Sonra 929 RR, sonra 2001 R1, 2002 R1, 2004 1000RR hepsi zamanının hızlı binlikleri idi.
    2007 de aldığım Z750 enfesti. Müthiş bir tasarımı ve gücü vardı.
    2010-2015 arası 5 sene 600RR. hastasıyım sıra 4'ün. onu da yazarım listeye.
    2016 da bir süre Mt 09. Deli bozuk gaz tepkileri, ayı gibi güçlü motor, ayı gibi güçlü frenler. Sattığıma pişmanım.
    son 4 yıldır v strom 650 sürüyorum. Çok seviyorum, mutluyum Suzi ile
    İçimden bir ses yeni aldığım 2020 R25 ile çok mutlu olacağımı söylüyor. Yavru R6 ile hayvan gibi viraj yapacağız. Hayırlısı bakalım.

Motosikleti
    SUZUKI GSF 600 BANDIT S
    Sıfır almıştım mavişimi o güzel hatları o tel parlak krom jantları o dikişli selesi biraz rahatsızdı ama olsun yine de o benim ilk aslanımdı. Helede beni en çok cezbeden sıfır olmasıydı o egzozundaki yanık koku o daha tam açılmamış motoru ama yine de fena gidiyrodu gps 110 görüyordu şimdi sattım 600 km de ele gitti yar perişan ben perişan şimdi hiç bir motor ilk motorun yerini doldurmuyor bunu deneyimledim.

Çita 100 Mavi

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    Kesinlikle Ybr 125 ESD. Cbf1000, Mt-07, Tracer 900, Nc serisinin hepsi vb. motorları da hatırı sayılır derecede kullandım. Fakat eski Ybr'mdeki tadı henüz başka motorda alamadım. Keşke satmasaydım. İlerde belki bir tane daha alırım.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Büyük ihtimalle KTM Duke 790.KTM testlerinden yaklaşık bir 15 km falan kullanma imkanım oldu.Daha önce Tracer 700,Suzuki V-Strom 650,Honda CBR 650 F,Moto Guzzi Stone 750 gibi motosikletleri test etme imkanım olmuş ama Duke 790 ayrı bir dünya.Aleti resmen zihninizle kontrol ediyorsunuz,düşündüğünüz yere gidiyor,düşündüğünüz yerden geçiyor,tam düşündüğünüz yerde duruyor.Bu motoru kullanırken "aboww ben ne zaman bu kadar iyi motosiklet kullanmasını öğrendim" diye kendi kendinize şaşırıyorsunuz.Hem bu kadar esnek hem de bu kadar stabil bir motosiklet kullanmadım hayatımda.Bu alete dünya çapında boş yere "Neşter" lakabını takmamışlar.

Motosikleti
    KTM 390 ADV//CRF RALLY // CBR 500R // Pulsar 200NS
    multistrada 1200s. motordan indim, dedim ki ulan keşke benim olsan. ha o kadar param olsa multi mi alırım 1290 ktmye mi yürürüm bilmiyorum. içimde bir ktm aşkı yok değil :D

gitaristgkn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt 600 e
    XT 600 dağ tepe asfalt heryer bizim

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Freewind xf650
    Bir de kuba 50cc cup...

favorim işte bu ikili tarzı ve metal ve plastikden oldukları bilmesem ruhu var sanki canlılar derim ...
    Digerleri bir makine hissi verirken bunlar sanki AT gibi iki ayrı canlı tek bir amaç için bir yere gidiyor muşsuz hissi veriyor ,

İki numaram ise GS1200 oldu .

ChuckBerry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R
    Enjeksiyonlu, Yoshimura egzozlu, 2007 son kasa Honda cbr 1100 xx . Kullandığımda, içim kıpır kıpır olmuştu. Sesi, heybeti, duruşu, viteş düşürüp gazı açtığında asfaltı yıpratırcasına uzayışı, diğer araçların, sesini duyar duymaz diğer şeride geçerek yol vermesiyle gözümde çok ayrı bir konumda kalmasına vesile oldu. Eğer bu motosikletse, ben bisiklet kullanıyormuşum demiştim.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    şimdiye kadar 3 motora sahip oldum

ducati hypermotard 796 - 2 yıl kullandım
    kawasaki vulcan s - 4 ay kullandım
    kawasaki versys 650 - 2 yıl olmak üzere

sadece bunlardan yola çıkarak şunu söyleyebilirim ki

ducati çok zevkliydi. ama apaçi kullanım stiline sahipseniz.

vulcan s te çok zevkliydi ama şehir içi kullanmayıp şehirler arası 120 km yi geçmesseniz

versys te çok zevkli. çünkü sakin kullanıma alıştım ve apaçilik aramıyorum ve her yolda çok güzel sürüş keyfi sağlıyor.

şimdiki ruh halimle ducati bana zevk vermezdi sanırım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)