Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İki motordan hangisi almak mantıklı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar yarın hayırlısıyla motoru satın almaya gidiyorum son 2 seçenek arasında kaldım. Artık bu 2 sinden birisini alacağım. Yeşil olan 16 model 40 bin km Kırmızı siyah olan ise 2017 model abs li 70 bin km de ve ekstraları var. İkisi de aynı fiyat. sizce hangisini almalıyım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    İlk bakışta hiçbiri diyorum. İlan numaraları var mı ?

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Bir motorun ucuz olanını almak risklidir. Eğer benim alet edevatım var, ben uğraşırım, sorun çıkarsa hallederim diyorsan ikisini de alaiblirsin. Ama önce sorarken ilanların linkini at ki satıcının açıklamasını görebilelim.

Eğer bütçen pulsar 200nsin temizine yetmiyorsa bence alma. Çünkü masrafı illaki olacak. Belki yüksek olur bloğuna bir şey olur belki az olur sarf malzemelerini değiştirirsin.

Yeşilin ilanını gördüm. Bence git bi bak ekspertiz yap temizse al.

Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir motorun ucuz olanını almak risklidir. Eğer benim alet edevatım var, ben uğraşırım, sorun çıkarsa hallederim diyorsan ikisini de alaiblirsin. Ama önce sorarken ilanların linkini at ki satıcının açıklamasını görebilelim.

Eğer bütçen pulsar 200nsin temizine yetmiyorsa bence alma. Çünkü masrafı illaki olacak. Belki yüksek olur bloğuna bir şey olur belki az olur sarf malzemelerini değiştirirsin.

Yeşilin ilanını gördüm. Bence git bi bak ekspertiz yap temizse al.
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk bakışta hiçbiri diyorum. İlan numaraları var mı ?
    Link bunlar hocam aklımda 2017 model olan var ama çok anlamıyorum ilk motorum olacak hiçbir masrafı yokmuş ikisinin de konuştuğumda öyle söylüyorlar ekspere de göstereceğim almadan önce

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...12740714/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...07848009/detay

GLADiUSS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16'' Bajaj Pulsar 200NS & 91'' MZ ETZ 251
    kardeşim o iş öyle olmuyor ya. çoğu kişi motorunun temiz olduğunu hiç masraf çıkarmayacağını söyler. ama gerçekte olan motosiklet, araba vs. araçların kullandıkça eskiyen ve değişmesi gereken parçalarının homojen ve eşit olarak eskiyememesinden kaynaklanıyor. sen motosikletlerin hiç birinin sahibinin motorunu nasıl kullandığını gördün mü? gördüysen ona göre alıyorsan sıkıntı yok. böyle uzun kilometreler yapmış bir aracın bir sürü parçası zamanla bozulur bunun bazılarını görürsün bazılarını göremezsin. sahipleri görünen parçalarını değiştirmiş olabilir veya değişmesi gereken parça fazladan dayanıyorda olabilir. yarın bir gün masrafı artınca şaşırma. bir de ilk motosikletin olacaksa hata yapma ihtimalin daha yüksek. bu da motoru zorlamak anlamına gelebilir. tercih senin uğraşmayı seviyorsan alınabilinir. paran varsa her türlü yaptırırım diyorsan da alınabilinir. ben olsaydım parama yazık etmezdim.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Sorsan çoğu kişi sana masrafı olmadığını söyler. 2.el ile alakalı barkın abinin güzel bir videosu var izlemeni öneririm.

2016 model 40 binde olanı almak daha mı mantıklı acaba abs önemli benim için 1-2 bin masraf olursa sorun değil ama ne kadar masraf çıkacağını anlamakta zor sanırım

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    15-16 Bin lira paran varsa çok fazla kilometre yapmamış olarak,alınabilecek modeller
    Bajaj Pulsar NS125
    Bajaj Pulsar NS150
    CF Moto 150NK

Motosikleti
    falcon flash 100
    Bence motosiklet paranın yettiği sıfır olan alınmalı.

Alıntı ozelahmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Link bunlar hocam aklımda 2017 model olan var ama çok anlamıyorum ilk motorum olacak hiçbir masrafı yokmuş ikisinin de konuştuğumda öyle söylüyorlar ekspere de göstereceğim almadan önce

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...12740714/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...07848009/detay
    Yeşil pulsar bana daha cezbedici geldi güzel bir ustaya gösterilirse alınır bence artık o fiyatlara 150 cc üstü motor yok denecek kadar az. Motora anahtar değmedi yazıyordu kırmızı olanda ya değmesi gereken birşey varsa sonuçta çoğu parçalar birbirine sürterek çalışan ve zamanla aşınan parçalar, öyle denince beni biraz soğutuyor. İkisinide görün deneyin tanıdığınız motosiklet tecrübesi olan biri varsa onla gidin iki motosikletide deneyin hangisi içinize sinerse ustaya götürürsünüz.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    kilometreler ne kadar gerçekçi orası tartışılır, bu düşük kilometre takıntısı hiç bitmeyecek galiba, önemli olan şey kilometre değil nasıl kullanıldığı ve bakımları ne derece sağlıklı yapıldı?

zaten ikinci el alıyoruz, güvendiğimiz bir ustaya motoru göstermek lazım, ben 138 bin kiometrede motosiklet sattığını söyleyen biriyle sohbet etmiştim öyle ayaküstü, 138 bin kilometrede 150cc tvs apache satmış 2012 model, zaten altında da 2015 modeli vardı, yani model yükseltmek için satmış.. herkes km ye bakıyor diye artık km si düşmemiş motosiklet kalmadı piyasada, şu km ye bakmayın, bir önemi yok.

bakman gereken şeyler; kaçıncı sahibinden alacaksın? daha önceden bu motoru kullanan adamların profilleri ne? motorun çalışması ne derece sağlıklı durumda?

ABS'li olanı tercih etmek gerekir.

Motosiklet almak için sadece 15.000 TL param olsa muhtemelen ikisini de almazdım. Ya paramı artıracak çözümler arar daha iyi durumda bir motosiklet alır ya da 15.000 TL'ye daha iyi durumda daha küçük cc başka motosiklet bakardım. İkisini de almazdım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)