Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Bize bunu reva görmüşler - Çöp Honda Dio 100cc - 20,100 TL

Motovento
    REKLAM ALANI
    atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Bu işin artık cidden boku çıktı!!

100 cc, 9nm torklu, bisikletten hallice, ABS'siz, arka freni kampana olan şu çöp ötesi dilimin motosiklet demeye varmadığı araca 20,100 TL istiyorlar arkadaşlar.

Siz de gidip 25-30 bin lira diye full+full hintli, çinli motorları gömün. Pulsar200 26 bin lira yahu, xpulse200 24 bin lira. El insaf.

Thesinner83 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    karacaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cf 250 nk
    İnanması güç fakat durum ortada

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pahalılık konusunda haklısın. Hem Japon pahalı hem de Hintli, Çinli v.s. Ama çöp olayı başka. 20 bin verip aldığın bu çöp, 26 verdiğin o full+full aletten çok daha uzun ömürlü, işletme maaliyeti düşük olabilir. Örneği çok, misal bir Honda Beat veya Activa lar. Onlarında gücü bunun düzeyinde idi ama hala çatır çatır binenler var 20 senedir.
    dyavol-77 bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaş çöp derken başka yerlerde milletin bakkala manava gitmek için aldığı, öyle bir kenarda dursun diye evin bir köşesine bıraktığı; belki de yarım hatta ve hatta çeyrek maaşı ile alabildiği motor demek istemiş.

Biz ise bu çöp için ömrümüzü yiyoruz. Nerden baksan tutarsız nerden baksan elem verici.
    birbilent, Yunus Özbek ve PsychOnur bunu beğendiler.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Buna 20 bin verene kadar gider, hiçbir özelliği olmayan Cbf 150 alarak kazıklanırım daha iyi. En azından totom rahat eder.
    atalayalper ve PsychOnur bunu beğendiler.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    bu motosikletin neden göğüsleri var
    tommygun, isoozdmr, gurcanozturk ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Verimli motor, bereketli motor
    mavzer-i, Ezio41, atalayalper ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş çöp derken başka yerlerde milletin bakkala manava gitmek için aldığı, öyle bir kenarda dursun diye evin bir köşesine bıraktığı; belki de yarım hatta ve hatta çeyrek maaşı ile alabildiği motor demek istemiş.

Biz ise bu çöp için ömrümüzü yiyoruz. Nerden baksan tutarsız nerden baksan elem verici.
    Forumda günlük açılan konuların %70 i bu klasik sonuca çıkıyor zaten; araçlar pahalı değil, biz fakiriz.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Şu bisikletten devşirme araca 5 yıl bineceğime 2 yıl dolu dolu Hintli, Çinli, Tayvan malı motora binerim! Neymiş Hondaymış arkadaş sene 2021 oldu ama bu motorda ABS yok? Arka fren kampana? Ne için veriyorum ben 20,100 TL’yi?

Ayrıca İnsan utanır da bir tane led koyar bir yerine arka stoplara falan mesela? Ama o bile yok. Nereden baksan elinde kalıyor sırf üstünde Honda etiketi var diye buna 20 bin lira verecek olan bir arkadaş olacağını da zannetmiyorum, yoktur ya olamaz gerçekten inanmam varsa bile.
    batuhanaslan bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dış Minnaklarrrrrrrrrrrrr

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hareketsizlikten

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sıfır CBF150 alıp Honda Türkiye'nin müşteri memnuniyeti politikası ile tanıştığımdan beri Honda markasını duyunca asabım bozulur. CB125 Ace Türkiye'ye getirildiği zaman Honda'ya atıp tutanlardan biriyim. Burası "Afrika ülkesi mi?" diye. Fakat, memlekette işler çok değişti. Honda Dio 100 çarşıya, pazara gidilecek ekonomik bir model olarak tasarlanmış. Kampana fren eleştirilmiş. Fakat, disk frene göre balata eskitme süresi nedeniyle çok ekonomik olduğunu unutmamak gerekir. Bu motor hafta sonları bir kaç yüz km. menzilli turlar yapmak için üretilmemiş zaten. Honda markasının yaygınlığı düşünüldüğünde bütçe de varsa alınır.

Üzer mi? Amaca uygun kullanılırsa üzeceğini sanmam.

Ben alırmıyım? Bütçem yeterse alırım.

Fiyatlardan hiç bahsetmeyin arkadaşlar. Nalbura gittim. Geçen sene 4 liraya aldığım küçük boya fırçasını 8 liraya aldım. Sonuçta Japonyada üretilen bir fırça değil. İğneyi kendimize, çuvaldızı Japonlara batıralım.
    Mr.wind bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    alalaa banada normal geldi fiyatı.çünkü emsalleriyle kıyaslıyorum adamlar kymco sym yada diğer çinlilere müşteri kaçmasın diye honda olsun çamurdan olsun diye motor getirmişler fiyatıda bunlara benzer yapmışlar.tercih edilir yani niye edilmesin heleki hiç motordan anlamayan tabiki hondayı havada karada alıcaktır.yamahada getirdi yeni delight girin bakın fiyatına isterseniz 10bin fark var alışın arkadaşlar bu fiyatlara alışın niye garip geliyor ? şu an en ucuz araba 140 bin den başlar bırakında en ucuz motorda 20bin olsun.otomatik güçlü donanımlı bir araba zaten 300 den başlıyor mt09 da 110bin olduğuna göre yine normal 3te1 fiyatına.ülke pahalı ülke bu motor normalde '2000 birim' asgari ücretten ucuz yani zaten iphone 12 alsanız 11.000tl öyle anlatiyim

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Euro'ya çevirince 2241 € yapıyor. Bu açıdan bakınca bedava sayılır.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Euro'ya çevirince 2241 € yapıyor. Bu açıdan bakınca bedava sayılır.
    Bunun iki katı veya fazlasına satılan bisikletler var...

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Euro'ya çevirince bedavaya geliyorsa senin ülken bitmiş demektir zaten geçmiş olsun. Bir de alışın artık bu fiyatlara kabul edin bu fiyatları gibi yorumlar kabul edilecek türde yorumlar değiller en azından ben kabul etmiyorum çünkü bu tür bir yaklaşımı kabul edildiğinde bu düzen içinde (!) düzülmeyi kabul etmiş sayılırsınız.
    Ses etmek, tepki göstermek, itiraz etmek, protesto etmek ve her şeyden önemlisi de demokratik bir ülkede olduğumuzu varsayarak zamanı gelince gereken yerde gerekli cevabı vermek.. Bu kavramlar bırakılacak kavramlar değiller.

Para ülkemizde genel anlamda zor kazanılıyor, 20,100 TL'ye şu kadar boş donanımsız bisiklet görünümünde hiç bir güvenlik unsuru olmayan bir motor için "ne var ki sonuçta Honda" dememeliyiz. Bu Fiyat listesini Honda Türkiye'de çalışan bir grup çalışan oluşturdu sonuçta. Yüksek maliyet unsuru barındırmayan bu 100cc motora bu fiyatı belirlerken acaba neyi düşündüler?

Honda Türkiye diyor ki yani çöp konteynerine ben Honda logosu basıp satışa çıkarsam yine satarım yine satarım. Bu sektördeki bu tekelcilik ve fahiş fiyat politikası belirleme işinde yamaha ve honda açık ara liderler kawasaki'nin de kalır yanı yok. Özellikle Honda coştu.

Eskiden bir Ducati parasına neredeyse iki tane Honda alınabilirdi (biraz abartıyorum ama lafın gelişi olduğu için, cümleyi pekiştirmek için.) Şimdi ise Honda fiyatları Ducatiyi bile geçti. Neyse yaa aklı fikri olan herkesin canını sıkmaya yeterli bence şu DIO'nun fiyatı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:15 ----------

Bisikletlerden bahsetmiyoruz keza yazdığınız şey DIO'nun ucuz olduğu anlamına da gelmez. 4500 Euroya bisikletin ağa babasını yani hi-end'ini alırsınız keza burada bahsedilen araç 100cc, 90 kilogramlık bir motorlu bisiklet. Tek ortak noktaları galiba bu hah buldum motorlu-bisiklet bu DIO
    Thesinner83 bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Euro'ya çevirince bedavaya geliyorsa senin ülken bitmiş demektir zaten geçmiş olsun. Bir de alışın artık bu fiyatlara kabul edin bu fiyatları gibi yorumlar kabul edilecek türde yorumlar değiller en azından ben kabul etmiyorum çünkü bu tür bir yaklaşımı kabul edildiğinde bu düzen içinde (!) düzülmeyi kabul etmiş sayılırsınız.
    Ses etmek, tepki göstermek, itiraz etmek, protesto etmek ve her şeyden önemlisi de demokratik bir ülkede olduğumuzu varsayarak zamanı gelince gereken yerde gerekli cevabı vermek.. Bu kavramlar bırakılacak kavramlar değiller.

Para ülkemizde genel anlamda zor kazanılıyor, 20,100 TL'ye şu kadar boş donanımsız bisiklet görünümünde hiç bir güvenlik unsuru olmayan bir motor için "ne var ki sonuçta Honda" dememeliyiz. Bu Fiyat listesini Honda Türkiye'de çalışan bir grup çalışan oluşturdu sonuçta. Yüksek maliyet unsuru barındırmayan bu 100cc motora bu fiyatı belirlerken acaba neyi düşündüler?

Honda Türkiye diyor ki yani çöp konteynerine ben Honda logosu basıp satışa çıkarsam yine satarım yine satarım. Bu sektördeki bu tekelcilik ve fahiş fiyat politikası belirleme işinde yamaha ve honda açık ara liderler kawasaki'nin de kalır yanı yok. Özellikle Honda coştu.

Eskiden bir Ducati parasına neredeyse iki tane Honda alınabilirdi (biraz abartıyorum ama lafın gelişi olduğu için, cümleyi pekiştirmek için.) Şimdi ise Honda fiyatları Ducatiyi bile geçti. Neyse yaa aklı fikri olan herkesin canını sıkmaya yeterli bence şu DIO'nun fiyatı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:15 ----------

Bisikletlerden bahsetmiyoruz keza yazdığınız şey DIO'nun ucuz olduğu anlamına da gelmez. 4500 Euroya bisikletin ağa babasını yani hi-end'ini alırsınız keza burada bahsedilen araç 100cc, 90 kilogramlık bir motorlu bisiklet. Tek ortak noktaları galiba bu hah buldum motorlu-bisiklet bu DIO

Honda bir Japonya markası, adamların min asgari ücreti 190000 yen, yani 1500 Euro.

Adam diyor ki bu çöp motoru almak için 1.5 aydan az calısman yetiyor.

Ülkemizin alım gücünün suçunu honda'a atmaya gerek yok, sonucta herşeyin üretim masrafı hariç başka masrafları da var (arge vs.)

yani çöp tasarlasa bile bir arge gideri olacaktır.

Bu arada 1.5 aylık maaş ile bu honda motor bu ülkede alınabiliyor olsa ülkenin yarısı alırdı.

Honda fanboy değilim tam tersi yamahayı daha cok severim fakat ülkeye göre fiyat politikası yapamazlar.
    espresso ve gurcanozturk bunu beğendiler.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ee yamaha da 2020 model 50 cc lik Neo yu 22.300 e veriyor.

Yani tipi,durusu hosuna gitmeyebilir,benim de hosuma gitmedi fakat bu motorlarin amaci farkli.

Bir dukati parasına iki honda aliniyodu laafina cok guldum

1260s duz africa twinin iki kati ?

Yoksa bir africa twinin multi 950 den pahali satilmasina anlam mi veremiyorsun ?

Honda nin motoru dukatiden pahaliysa bil ki ondan cok daha iyi bir motor var karsinda..

Ama dukati anahtarini masaya koyunca kendini iyi hissedenler dukati ile devam edebilir ;)

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Sıfırı stoklara girdi mi bilmiyorum ama Sym Jet 125/200 tavsiye ederim bunun yerine.
    Gerçekten çok iyi motor.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hareketsizlikten
    Bu modelde kronik problem; Jinekomasti.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler