Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bize bunu reva görmüşler - Çöp Honda Dio 100cc - 20,100 TL

Motovento
    REKLAM ALANI
    NeXuSs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ironmax - Honda İntegra - Xmax 250
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    �� Kesinlikle bir de onunla uğraş dur aldıktan sonra.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:14 ----------

Görüyorum ki hiç kimsenin son 2-3 yıldaki fahiş fiyat artışlarından şikayeti yok geçen 2019 Aralık ayında sıfır xmax 250 almıştık arkadaşıma 29.500’e şimdi ne oldu da aynı kasa aynı motor xmax 48.200 TL oldu? Bu fiyatın 11 bin liraya yakını da vergi.

%60 zamlanmış fiyat. Sizin alım gücünüz %60 arttı mı 2019 aralıktan bu yana?? Sadece buna cevap verin gerisi zaten hikaye kalıyor.
    2019 şubat ayında xmax 250 mi 24.900 tl ye almıştım. yıl içinde bile nerdeyse 5 bin lira zam gelmiş

ayrıca DIO alınırmı evet alınır. kullanım amacıyla alakalı. yukarıda bir arkadaşında dediği gibi yamaha neo 22 bini geçmiş 50cc lik motor. işletim maliyeti düşük 100cc lik honda pekala alınır. 50cc lik çin mallarının fiyatlarından pek haberi yok sanırım kimsenin.
    Honda NC750D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    😂 Kesinlikle bir de onunla uğraş dur aldıktan sonra.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:14 ----------

Görüyorum ki hiç kimsenin son 2-3 yıldaki fahiş fiyat artışlarından şikayeti yok geçen 2019 Aralık ayında sıfır xmax 250 almıştık arkadaşıma 29.500’e şimdi ne oldu da aynı kasa aynı motor xmax 48.200 TL oldu? Bu fiyatın 11 bin liraya yakını da vergi.

%60 zamlanmış fiyat. Sizin alım gücünüz %60 arttı mı 2019 aralıktan bu yana?? Sadece buna cevap verin gerisi zaten hikaye kalıyor.
    Gardaşım şu forumda fiyatlardan veya artıştan şikayetçi olmayan kişi sayısı en fazla %1 dir. Bakma sen sistem neferi/fanatikleri bile rahatsız ama dile getirmek işlerine gelmiyor.
    Bu konu altında çoğu arkadaşın (ben de dahil) sana anlatmak istediği, fiyatın uygun olması, piyasanın fevkalade olması değil,marka kıyası. Bak bu motora benzer Çinli veya Hintliler bundan en fazla 2-3 bin az fiyata satılıyor. Sen şimdi 2 sene sonra ne olacağı belli olmayan, belki markası bile ülkeden silinip gidecek bir markaya 17 mi verirsin, yoksa bu motora 20 mi? Tamam eyvallah, Çinli-Hintli fena modeller geldi ülkemize, benim de son motorum bir çinli idi. Ama o sıfır ayarında Çinli'ye hiç bir zaman 20 yaşında ki bir Japon kadar kafam rahat binemedim. Nice modeller geldi ülkemize, 2 sene sonra kayboldu gitti piayasan, bir hava filtresini bile bulamıyorsun. Benim gözümde şu motorun ederi max. 6 bin, zaten scooter hiç tarzım değil. Ama maalesef ülkede durum bu. Sistem veya yönetim durumumuz hakkında şikayetimiz çok, her türlü tartışırız, lakin o bahsettiğin full+full motorlar maalesef henüz bu çöpten daha iyidir dememiz için erken, kendilerini geiştirmeleri gereken çok konular var daha.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Çinlileri bilmem de Hintlilerin bizim pazarımızdan silinip gitmesi mümkün değil dünyanın en çok seri üretim yapan markası bir Hintli; Hero Motor Corp.

İşte aslında yapılan yanlış değerlendirme de bu, tamam Honda marka değeri olarak belki de dünyadaki en büyük motosiklet üreticisi ama sırf buradan yola çıkarak 2021 model ABS’si olmayan arka freni kampana olan bir motoru övmeye veya aklamaya da gerek yok

Bir de şunu anlamıyorum kim bakkala, manava gitmek için böyle bir motor alıyor büyük şehirlerde? Tamam bodrumda, Antalya’da veya çeşmede veya benzer sahil şehirlerinde veya kasabalarında iş yapar bakkala da götürür istediğiniz yere de götürür ama 20 bin liraya 100cc scooter alıyorsam eğer en azından ABS’si olsun isterim, bir USB çıkışı isterim, düzgün aydınlatan bir led far isterim. Bu kadarını da isteyelim yani 2021 yılındayız ve istenen para az değil. Bunlar olsaydı zaten bu konuyu açmazdım. Adı Honda diye fayda maliyet oranı bir anda tavan yapıyor ülkemizde bu da Honda’nın ne kadar büyük bir marka olduğunun ispatı aslında.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:18 ----------

https://youtube.com/watch?v=PVfvEwrWYAo&feature=share

Kolaçanın inceleme videosu.
    Keşke USB olsaymış
    Keşke Led olsaymış
    Keşke Tripmetre olsaymış
    Keşke depo kapağı elde kalmasaymış
    Keşke keşke keşke...Honda alırsın 20K’ya keşke keşke dersin ama olsun sonuçta o bir Honda.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Çinlileri bilmem de Hintlilerin bizim pazarımızdan silinip gitmesi mümkün değil dünyanın en çok seri üretim yapan markası bir Hintli; Hero Motor Corp.

İşte aslında yapılan yanlış değerlendirme de bu, tamam Honda marka değeri olarak belki de dünyadaki en büyük motosiklet üreticisi ama sırf buradan yola çıkarak 2021 model ABS’si olmayan arka freni kampana olan bir motoru övmeye veya aklamaya da gerek yok

Bir de şunu anlamıyorum kim bakkala, manava gitmek için böyle bir motor alıyor büyük şehirlerde? Tamam bodrumda, Antalya’da veya çeşmede veya benzer sahil şehirlerinde veya kasabalarında iş yapar bakkala da götürür istediğiniz yere de götürür ama 20 bin liraya 100cc scooter alıyorsam eğer en azından ABS’si olsun isterim, bir USB çıkışı isterim, düzgün aydınlatan bir led far isterim. Bu kadarını da isteyelim yani 2021 yılındayız ve istenen para az değil. Bunlar olsaydı zaten bu konuyu açmazdım. Adı Honda diye fayda maliyet oranı bir anda tavan yapıyor ülkemizde bu da Honda’nın ne kadar büyük bir marka olduğunun ispatı aslında.
    Hocam senin amacini ben anlamadim,bu islerde yenisin galiba.

Tutturmusun bi abs yok,arka fren kampana diye..

Al rakibi suzuki adress 2019 model

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...77255513/detay

22.750 diyor.Viraj abs i bile var bunda.

Keza 22.000 lik 50cc lik neo da cruise kontrol standart geliyo.

Yani dio hayrani olacak degilim de 20.000 tl lik motordan beklentin neden boyle fazla ben onu anlamiyorum.

Motosikleti
    CFMoto NK250

Bu gelse mesela yeni Rebel serisi ne kadar da güzel olur!

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Görüyorum ki hiç kimsenin son 2-3 yıldaki fahiş fiyat artışlarından şikayeti yok
    Olma mı? Ama bir patagonya atasözü der ki:

"Ananı öpen kadı, kimi kime şikayet edeceksin? Motosiklet zammına sandık başında itiraz edeceksin..."

Şikayetim var
    Çok üzdünüz beni beni beni beni of
    Gülmedi hiç yüzüm
    Güldürmedi kader
    Neden neden

Şikayetim var
    Çok üzdünüz beni beni beni beni beni of
    Gülmedi hiç yüzüm
    Güldürmedi kader
    Neden neden neden neden bilmem

Hayallerimi çalmışlar
    Almış kaçmış insafsızlar

Gözyaşlarım çocukluktan miras bana
    İnanmışım aldanmışım
    Karanlıktan korkarmışım
    Bu korkular çok eskiden kalmış bana

Karlar yağar baharda dallarıma
    Günüm gecem karıştı gözyaşıma
    Yeter yeter dünya düşman mı bana
    Yeter yeter yeter revamı bana of

Şikayetim var
    Çok üzdünüz beni beni beni beni of
    Gülmedi hiç yüzüm
    Güldürmedi kader
    Neden neden

Şikayetim var
    Çok üzdünüz beni beni beni beni beni of
    Gülmedi hiç yüzüm
    Güldürmedi kader
    Neden neden neden neden bilmem

Misketlerimi çalmışlar
    Almış kaçmış insafsızlar...

Söz-Müzik: Kayahan Açar

HaktanCbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696
    Yeni euro normunda ya abs yada kombine fren gerekli. Fren tipi onemli değil kombine ve tutan bir sistem olduğu sürece bisiklet freni de olabilir. Asıl kimsenin 110cc kampanalı scootere 22 bin birim para saymaya hop hemşerim dememesi tuhaf. Arkadaş iki sene önce hiç yoktan abs li r25i bu fiyata aliyorduk 650f ler 30 bindi ne değistı 720 günde?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı HaktanCbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni euro normunda ya abs yada kombine fren gerekli. Fren tipi onemli değil kombine ve tutan bir sistem olduğu sürece bisiklet freni de olabilir. Asıl kimsenin 110cc kampanalı scootere 22 bin birim para saymaya hop hemşerim dememesi tuhaf. Arkadaş iki sene önce hiç yoktan abs li r25i bu fiyata aliyorduk 650f ler 30 bindi ne değistı 720 günde?
    Yav su "birim para" kavramini kim uydurduysa allah kahretsin onu.

Cok sacma bisey,kullanmayin bence.

almayalım

reform paketinin güçlü tesirini bekleyelim

istanbuls34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NS 200 (218,03 TL yıllık vergisi + ek vergiler.)
    NE ANLATIYORSUN KARDEŞİM MEMNUN DEĞİLMİSİĞN BEĞENMİYONMU TERK ET O ZAMAN ÜLKEYİ BİZ "VATAN SEVERLER" KALIRIZ KEYİF ÇAYIMIZI YUDUMLAR VERGİNİN VERGİSİNİN VERGİSİNİ ÖDEMEYE DEVAM EDERİZ (!)

IceFrog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09
    Pis fakirler !! Bence eğonomohi çoh eyi gidiyorrr her şey dört dörtlük. Ha birde unutmadan evet ne nankör milletiz yavv

HaktanCbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696
    komple salih olmuş buralar

ismaileren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok. gelecekten ümitli
    ABS yokmuş, Disk Fren yokmuş ?

görende zannedecek ki Honda tüm modellerinde ABS ve disk freni kaldırdı.
    ABS ve disk frenli modeller var. ABS ve disk fren seviyorsak onlardan alırız.

Ama yok biz hem hepsi olsun istiyoruz, hem de fiyatı çok ucuz olsun istiyoruz.

Bu motor bu haliyle Japonya'da satılıyor.
    Orada niye kimse disk fren ve ABS yok diye çemkirmiyor?

oradaki satış fiyatı 242.000 YEN (16.800 TL)
    üstüne sadece devletin burada aldığı vergileri ekleyince bu satış fiyatına geliyor.

Ne yapsın adamlar? Kendi memleketlerinden sattıkları fiyattan daha ucuza mı satsınlar biz fakiriz diye?
    Mr.wind bunu beğendi.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Motor güzelde, ayak marşı yok, bu bakımdan rakibi address ten geride kalmis

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı ismaileren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yapsın adamlar? Kendi memleketlerinden sattıkları fiyattan daha ucuza mı satsınlar biz fakiriz diye?
    Zaten daha ucuz satıyorlar ki.

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Japonya’da ortalama bir özel sektör çalışanı orta düzey yönetici ayda kaç lira maaş alıyor bilir misin? onlara göre bu motorda ABS bilmem ne olmaması çok normal da bize anormal!! madem boş yapıyorsun bunu da araştır da öyle yaz. Muhtemelen bir aylık maaşıyla bundan iki tane alabiliyorlar orada. Sen ama Türk vatandaşı olarak Buna ayrıca 5-6 bin lira ödemek zorundasın bu senin boynunun borcu.

Sıfır xmax 250 alan bir kişi devlete 11.000 TL vergi ödüyor alırken. Motor 47.500 lira vergisi 11.000 TL daha da yazacak bir şey yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:06 ----------

Araştırdım Japonya’da asgari ücret 190.000YEN yani 13.110 TL en düşük ücret.

Bu hesaba göre bırak orta düzey yöneticiyi asgari ücretli bir kişi bile 1.5 aylık ücreti ile alabiliyor bu motoru. Bizim asgari ücretlimiz ise 8 ay çalışmak zorunda bu motorlu bisikleti almak İçin. Adamlar tabii ki sallamazlar ABS’yi de disk freni de çünkü onlar İçin aslında 4 bin liralık bir motor kategorisinde. Bu motorun fiyatı 4 bin lira olsaydı kimse de bu konuyu açmaz üstüne de derdik ki bir tane yazlığa bir tane kışlığa bir tane de bağ evine alalım!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Japonya’da ortalama bir özel sektör çalışanı orta düzey yönetici ayda kaç lira maaş alıyor bilir misin? onlara göre bu motorda ABS bilmem ne olmaması çok normal da bize anormal!! madem boş yapıyorsun bunu da araştır da öyle yaz. Muhtemelen bir aylık maaşıyla bundan iki tane alabiliyorlar orada. Sen ama Türk vatandaşı olarak Buna ayrıca 5-6 bin lira ödemek zorundasın bu senin boynunun borcu.

Sıfır xmax 250 alan bir kişi devlete 11.000 TL vergi ödüyor alırken. Motor 47.500 lira vergisi 11.000 TL daha da yazacak bir şey yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:06 ----------

Bu hesaba göre bırak orta düzey yöneticiyi asgari ücretli bir kişi bile 1.5 aylık ücreti ile alabiliyor bu motoru. Bizim asgari ücretlimiz ise 8 ay çalışmak zorunda bu motorlu bisikleti almak İçin. Adamlar tabii ki sallamazlar ABS’yi de disk freni de çünkü onlar İçin aslında 4 bin liralık bir motor kategorisinde. Bu motorun fiyatı 4 bin lira olsaydı kimse de bu konuyu açmaz üstüne de derdik ki bir tane yazlığa bir tane kışlığa bir tane de bağ evine alalım!
    Kizginligin basta honda ya di..simdi fakirligimize sanirim.

Bu hesabi bi de ozbekistan,tacikistan asgari ucretine gore yaparsan halimize sukretmemiz gerektigini anlarsin..

Sukur et,allah sukredenleri mukafatlandirir.(al-i imran 144)

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250

Bu yazdiklariniz icin bir markaya kizamazsiniz. Kizmaniz gereken "bizim asgari ucretlimiz" olan insanlari bu hale getirenlere olmali. Halkin %45'ini asgari ucretle calismak zorunda birakanlara (piyasaya, patronlara, esnaflara, ekonomiyi cevirenlere) kizmalisiniz.

Big Mac Index diye arastirin, okuyun, tavsiye ederim.
    Osm@n, espresso ve fırtınapilot bunu beğendiler.

An itibarı ile
    7.56 TL = 1$
    9.03 TL = 1€

Paramız pul olmuş.
    Hala Honda nın Yamaha nın fiyatlarını eleştirenleri görüyorum.
    İnsan gerçekten hayret ediyor...

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Ne yapalım, alkışlayalım mı? Ülkemizde bu motordan bile (ki kendisi 100cc bir scooter) 6bin lira vergi alınıyor. Adet başına 6bin Türk lirası. Yamaha'nın mı Honda'nın mı umrunda bu vergi? Motosikletlerde ÖTV muafiyeti yaptılar belli bir süre demek ki isteseler yapabiliyor.

Bu ülkede istanbul'da korkunç bir trafik sorunu var. Avrupa'da da çok büyük trafik sorunu olan şehirler var. Paris, Madrid, Roma vs... Onlar ne yapıyorlar biliyor musunuz motosiklet kullanıyor. Ve devlet de motosiklet kullanımını teşvik ediyor.

İtalyanın 5 şehrini gezdim abartmıyorum trafikte 10 tane bile sedan araç görmedim, hepsi hatchback, hepsi fiat500 tipinde küçücük araçlar öyle de olmak zorunda yoksa iyice kilit olurlar ve park yeri bulurken de avantaj oluyor küçük araç seçimi. Ama bizde nasıl 20 milyon kişinin yaşadığı şehirde her yer passat dolu, megane dolu, koca koca jeepler iş çıkışı hepsi tek başına dönüyorlar evlerine. Hem fakiriz, hem de aşırı kompleksliyiz. Türkiye sınırlarından çıkın yunanistana girin hayatın ne kadar sıradanlaştığını kapitalizmin neredeyse yok olduğunu görüyorsunuz. İtalya'ya doğru biraz artıyor fransa'da daha fazla, isviçre avusturya falan insanlar hayatın anlamını başka boyutlarda yaşayarak çözmeye çalışırken biz oturmuşuz hard kapitalizmin kucağına.

Berat Albayrakın geçtiğimiz sene yaptığı konuşmayı verdi sabah arabada dinledim işe giderken; doların 8-9 lira olacağını düşünenler avuçlarını yalarlar. Şimdi peki bunu düşünenler avuçlarını yalamışlar mıdır sizce? 41 yaşındayım çok kötü zamanlar gördüm hükümetler gördüm ama şu son 10 yıldaki kadar bir tükeniş, bitiş, çaresizlik görmedim.
    espresso, BOO_74 ve fırtınapilot bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler