Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet cahili olarak tavsiyelerinize ihtiyacım var

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar. Değerli arkadaşlar daha önce motosiklet ile hiçbir alakası olmayan biri olarak yazıyorum.

Ev ve iş yerim arası trafiksiz yolda git gel 2 saatim ziyan olduğu için pandemi öncesinde farklı bir yere taşındım. Bu taşındığım yer ile iş yerim arası 2 kilometre fakat bu 2 kilometrenin 1 kilometresi %20-30 derece arası değişen yokuşlardan oluşuyor. Borç içerisinde olduğum için malesef otomobil alacak durumum yok ben de motor ile işi çözerim diye düşündüm.

İlk başta 50cc lik elektronik bisiklet işimi görür diye düşündüm. Meğer bu araçlar yokuş için uygun değilmiş. Daha sonra 125cc'lik motosikletleri araçtırdım. Çeşitli ucuz markalar için aşırı olumsuz yorumlar okuduğum için bunları atlıyorum. En son Honda cb125f'i gözüme kestirdim fakat yıl başından sonra motosikleti siteden uçurdular. Geçen gün Honda bayiine gittiğimde emisyon değerleri ile ilgili sıkıntılar olduğu için Türkiye'ye gelmediğinden bahsettiler.

En fazla 20 bin liraya çıkarım diye düşünürken Honda'daki arkadaş 30bin üstü ikinci el motorları önermeye başladı. Bu işe ucuz yollu ulaşım için girecekken araba fiyatlarına yaklaştık.

En son Mondial'in 125cc'lik modellerine bakıyordum fakat bu marka içinde şikayetvar ve ekşisözlük gibi yerlerde çok olumsuz yorumlar var. Bazısı ruhsatı çıkarmadan arıza yaşamaya başlamış, bazısı 3-5 ay içerisinde boya dökülmeleri yaşamaya başlamış. Bir sürü sıkıntılar.

Değerli arkadaşlar 125cc'lik bir motosiklet almak istiyorum. Fakat ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Bir yol gösterebilirseniz azami 20 bin olacak şekilde bir motosiklet almak istiyorum. Ne yapmamı önerirsiniz?

Forum kurallarına aykırı bir mesaj yazdıysam şimdiden özür dilerim. Hayırlı akşamlar dilerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Valla hocam ilk motor olarak alacaksanız ve trafikte işe git gel markete git gel olarak kullanacaksanız scooter tarzı motor almanızı tavsiye ederim. Honda PCX bakabilirsiniz. Yamaha NMax bakabilirsiniz PCX'in rakibi olarak. Bunlar hem az yakar hem dayanıklı motorlardır. Ayrıca kullanımı kolay olduğu için yormaz.

Eğer vitesli almayı düşünürseniz ucuz olacak belki ama Mondial Drift 125 öneririm. Yook bu çinli ben buna bakmayayım derseniz Yamaha YS125 var yine enjeksiyonlu az yakan modellerimizde.

Aramıza hoş geldiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:41 ----------

Ayrıca, bu parayı sadece motora göre ayarladıysanız bir miktarını ekipman içinde ayırınız. Ondan sonra kalan bütçeniz ile motosiklet bakınız.

20 bin Tl ye kadar Honda Cbr 125r, Yamaha Ybr125 ve cbf 150 tarzı motosikletler olabilir sağlamlık ve yedek parça konusunda üzeceklerini sannetmiyorum.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    PCX125 derim. Kilometresine fazla bakmadan paranızın yettiğini alın derim.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Başlığa cevap olarak ve aynı zamanda tabir-i caiz ise bende bir motosiklet cahili olarak yorumda bulunayım.
    Öncelikle, Evinizin iş yerinize 2 kilometre kadar yakın bir mesafede olması sebebiyle ben size sağlık açısından yürümenizi tavsiye ederim. Tabi yokuş vs. bizi bozar vb. şeyler düşüncesi içerisindeyseniz, bir bisiklet alarak da olayı sağlıklı bir şekilde çözebilirsiniz.
    Tabi sizin tercihiniz. Bence hem bisiklet hem de motosiklet alın. Haftada 3 gün motosiklet 3 gün bisiklet ile gidin,
    Herneyse siz gene kendi işinizi bilirsiniz, keşke benim iş yerim 35 km gidiş 35 geliş olmasaydı da ben yürüyerek gitseydim
    18-20 arası 2013 PCX 125 bakabilirsiniz zamanında 2016'yı bayiiden sıfır alan birisi olarak söylüyorum ki güzel motordur.
    O paralara 2014 SYM GTS-İ EVO da bakabilirsiniz. Hatta çok güzel motordur, pcxten daha rahattır, araba keyfi gibi uzun yol yapasınız gelir. ( 16bin 20 bin arası )
    bu iki motorda km takıntınız çok olmasın. İkisi de kendini kanıtlamış motordur, ama ne olur ne olmaz diye ustaya göstermeden almanızı da tavsiye etmiyorum.

Son olarak vitesli bir şey düşünürseniz eğer;

15-20 arası 2017 model CBF 150 alabilirsiniz.
    2016 ve üzeri ybr 125 de bakabilirsiniz.

mondial gibi motorları çok tavsiye etmiyorum.
    En kötü bakacağınız motor ki buda kötü motor sınıfında değildir,

CF MOTO - NK 150
    2017 VE ÜZERİ BULSAR 200NS bakabilirsin.
    tam 20 bin civarindadır ve tam bir fiyat performans ürünüdür. Yarın bir gün sıkıştığında da zarar etmezsin.
    ama özellikle 2017 ve üzeri al çünkü 2017 sonrası abs'li euro4 motorları var.

Sym jet14 cok dusuk kmde o fiyatlara alabilirsiniz.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Aramıza hoş geldin öncelikle. Mevcut 20 bin tl bütçenize ekipmanlar dahilse, kesinlikle gidip 20 binin hepsiyle motor almayın. Ortalama 5 binini ekipmana ayırmanız gerekecek, eğer 20 bin üstüne daha fazla çıkamazsanız. Biz bu bütçeye ekipman dahil diyelim, ben genel olarak size 15 bine temiz bir Cbf 150 ve Ybr 125 öneririm ilk olarak. Bunları beğenmezseniz Cf Moto 150 nk veya Mondial 125 Drift L modellerine de bakabilirsiniz.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Hocam o ne öyle , biraz daha koyarım diye ev bakacan az kalmış , git 10 bin liraya bi tane cbf150 al niye dolandırıyosun yokuşa sürüyosun işi , ayrıca 50cc bi cup motorda işini hayli görür bayırı biraz yavas cıkar ama cıkar , cbf150 bakarkende 10 değilde dur 3 daha koyup daha iyisine bakim deme git 10 bin liraya 2014 model temiz bişi al işte , ben öyle yaptım çünkü

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Pcx..
    Daha uygunu yok size ( bence de )

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    motora başlama yanına bile yaklaşma sen beni dinle pişman olmazsın gidiyosun bir tanecik elektrikli scorter alıyosun sonra keyfine bakıyosun ...

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    bence kesinlikle sym jet 14.tabi motosiklet istiyorsanız o zaman başka ve alternatifler gerçekten çok fazla olur.ama indi bindi yapıcaksanız vitesliye gerek yok kanımca.jet14 gayet güzel dayanıklı servisi vs de iyi başınız ağrımaz.o paralara tabi değişmediyse fiyatı açık ara fiyat performans scooterı.ayrıca öğrenmenizde kolay olucaktır

Motosikleti
    cb250r
    yurume ve bisiklet seceneklerini es gecersek eger,
    Ben olsam soyle yapardim;
    amacim sadece 2 km lik is-ev yolculugunu ise, 50 cc cub motor alirdim. az yakit, vergisiz temiz.

eger arada gezerim tozarim ise, abs li sorunsuz bi motosiklet olurdu.

bajaj v15 miss gibi 13-14 k civari alabilirsin. kalan parayla da ekipmanini diz.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    2008 model ama henüz 1950 km sadece bin dokuz yüz elli km de olan ybr 125 düşünürseniz bir arkadaşımda var.. siyah renk..

Herkese önerileri için teşekkürler.

Arkadaşlar scooter hiç bakmadım çünkü doblo tarzı otomobiller gibi tipleri bana çok itici geliyor. Birazda gözümün doyması gerekiyor diye düşünüyorum. Bir de ikinci el de benim için ikinci planda. Sıfır uygun bir şey bulamazsam dediğiniz gibi ikinci el bakacağım. Bir de sıfır bakmamın diğer nedeni elimde yeterli nakit para yok. Kredi kartı ile bir şekilde halleceğim ödemeyi. Bunu belirtmeyi unuttum yukarda.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Çinliler hakkında kötü bir ön yargı var dikkatli ve düzgün kullanımda taş gibi örnekler de var, bizim kasabada çok yoğun çinli model kullanımı var genelde tarla-bahçede kullanılıyor ve pek iyi bakılmıyor, iyi bakılmayan motorlar 20-30bin km sonra dağılabiliyor ama dikkatli ve temiz titiz kullananlarda çok büyük sorun yaşanmıyor, Japon 125cc rakamları epey yükselmiş vaziyette, bu anlamda Hintli ve Çinli alternatifler daha uygun gözüküyor.

Motosikleti
    Mondial Z-One 150
    Alıntı airsakarya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese önerileri için teşekkürler.

Arkadaşlar scooter hiç bakmadım çünkü doblo tarzı otomobiller gibi tipleri bana çok itici geliyor. Birazda gözümün doyması gerekiyor diye düşünüyorum. Bir de ikinci el de benim için ikinci planda. Sıfır uygun bir şey bulamazsam dediğiniz gibi ikinci el bakacağım. Bir de sıfır bakmamın diğer nedeni elimde yeterli nakit para yok. Kredi kartı ile bir şekilde halleceğim ödemeyi. Bunu belirtmeyi unuttum yukarda.
    Öyleyse 0 km bütçenize göre Mondial drift L, Kd125, vulture125i gibi modeleri tarzınıza göre tercih edebilirsiz. Hepsi aynı motor bloğunu kullanıyor. Ayrıca kendini ispatlamış bir bloktur, sorunsuzdur.

yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Bence kurye motoru olan Honda Spacy veya bir modeli daha vardı adını unuttuğum onu alabilirsiniz. @rideforlife arkadaşımın dediği gibi Nmax de düşünebilirsiniz kesinlikle. Ama işe git gele en güzel gidecek motor scooter serisidir kesinlikle.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    kuba rx9
    2 km yürüyebilirsin olmadı bisiklet al masrafsız bacak kaslarin güçlenir ha illa motosiklet alacaksan önce a sınıfı ehliyet almalısın (motosiklet ile hiç alakam yok dediğin için söylüyorum) yada benim gibi sadece b sınıfı ehliyet ile kullanacaksan 50cc dediğin mesafeyi yalar yutar illa scooter olacak diye bişey yok ben kavisli motosiklet sevdiğimden rx9 aldım her türlü işimi de görüyor

Alıntı Bafrali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyleyse 0 km bütçenize göre Mondial drift L, Kd125, vulture125i gibi modeleri tarzınıza göre tercih edebilirsiz. Hepsi aynı motor bloğunu kullanıyor. Ayrıca kendini ispatlamış bir bloktur, sorunsuzdur.
    teşekkürler. genelde yazdığınız modeller arasında kaldım. duruma göre bakacağım. sıfır bakmamın bir diğer nedeni de arıza ile uğraşmak istemiyorum. hız tutkunu değilim. işimi görsün sürekli sorun çıkarmasın yeter. stabil 50-60km hız bile yeterli benim için.

Alıntı Mirkut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 km yürüyebilirsin olmadı bisiklet al masrafsız bacak kaslarin güçlenir ha illa motosiklet alacaksan önce a sınıfı ehliyet almalısın (motosiklet ile hiç alakam yok dediğin için söylüyorum) yada benim gibi sadece b sınıfı ehliyet ile kullanacaksan 50cc dediğin mesafeyi yalar yutar illa scooter olacak diye bişey yok ben kavisli motosiklet sevdiğimden rx9 aldım her türlü işimi de görüyor
    o yokuşu 2 kere çıktım. ilkinde sürekli dinlendim. ikincisi yaklaşık 2 ay olmuştur. 2 aydır dizim ağırıyor kitleniyor sürekli.

Motosikleti
    kuba rx9
    O zaman ehliyet işini hallet bence yoksa denk geleceğin bir uygulama canını oldukça sıkabilir

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)