Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bu Üç Harfli Beni Üzermi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Mevzuya biraz uzak kaldim ama neden tiger800 değil?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı rollcycle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bmw ile ilgili yaşadıklarımı biliyorsunuz yine yaşadıklarımı vstrom forumdada anlattığımı biliyorsunuz. Şimdi yaşadıklarımı tekrar anlatacak değilim ancak şöyle bir durum var bana bir motor parasına mal olan motosikleti alan farklı arkadaşlarım 10 yıldır binmesine rağmen hiçbir problem yaşamadı. Yedek parça servis vs fiyatlarından bahsetmeye zaten gerek yok. Şu an kullandığınız motosikletin en güzel yanı her yerde her tamirciye rahatça gösterebileceğiniz ve probleminizi çözdürebileceğiniz bir motor olması. Bmw böyle değil. Tabiki günümüz şartlarında hemen hemen heryerde bmw ci ustalar türüyor ama nekadar sağlıklılar bilmiyorum.

Almak istediğiniz motosikletle ilgili şunu söyleyebilirim o motosiklette bir problem olmasa sahibi satmak istemez. Ben şahsen problemler yaşamasam satıp 650 vstrom almazdım. Zaten motordaki problemler sahibini yormuş olacakki 2012 gs kullanan birisi olarak 300 liralık marş motoru problemiyle uğraşmak dahi istememiş. Motorda başka problemlerde olabilir. Bunlara şimdiden hazır olun. Ha kullandığınız motora göre rahatmıdır tartışılmaz yaşamadığınız bir rahatlık verecek.

Problemler çözülmeyecek şeyler değil. Biraz para biraz zaman çözülmeyecek dert yok. Zamanında benim zamanım ve param olmadığından beni yorduğuna yorumladım hep forumlarda. Artık zamana ve paraya ihtiyacım kalmadığı için tekrar dönüş yaptım Şahsi görüş ve fikirlerim bu yönde kararınız ne olursa olsun şimdiden hayırlı olsun.
    Evet hatırlıyorum uzak bir rotada yolda mı kalmıştınız hafıza yanıltmıyorsa , vstromturkiye de Suzuki den sıkılanlar teker teker 1200 gs alıyorlardı , o kadar çok sorun yaşıyorlardıki artık alay konusu olmuşlardı İstanbul da BMW konusunda efsane ustalar var artık , eskiden oturduğum Ataşehir de Nizam usta var kendisini iyi tanırım , dürüst adamdır , BMW i de iyi tanır , beni birazda o cesaretlendirdi , 2010 2012 lerden şaşma diyor , biraz yağ eksiltirler ama başkaca sıkıntı çıkarmayan GS serisi bunlarmış , bugün hava şartlarından dolayı Bursa ya gidemedim yarın kısmetse gidip canlı göreceğim , teşekkürler ilgine..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:20 ----------

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mevzuya biraz uzak kaldim ama neden tiger800 değil?
    Levend hocam sen siteyede uzaksın bu aralar teknik konularda yorumlarına pek denk gelemedim.

Tiger 800 yada yeni kasası 900 güçlü motorlar ama Vstrom dan sonra kasa olarak pek fark yaratmayacak , şu GS e bi binelim sorun çıkarırsa piyasası sağlam makina 5 lira ucuz yazsak satılıyor , son sahibi olmayız diye rahatım ama bu sınıfta diğerleri bu rahatlığı vermiyor maalesef , satarsam alacağım tek motor Super Tenere olacak , piyasası yavaş ama sıkıntısız çiçek gibi alet.
    levend84 bunu beğendi.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    GS başka bir dünyadır, son nokta denilebilecek klasmanda bir modeldir, anladığım kadarıyla siz zehiri almışsınız hocam bize hayırlı olsun demek düşer.

Motosikleti
    Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GS başka bir dünyadır, son nokta denilebilecek klasmanda bir modeldir, anladığım kadarıyla siz zehiri almışsınız hocam bize hayırlı olsun demek düşer.
    Teşekkürler , bu GS in son nokta olmasıyla ilgili şunuda duyuyorum , GS e binmeden önce başka motorları bir müddet kullan , önce GS e binersen daha sonra diğerleri sürüş dinamikleri açısından vasat gelecek , baya iddialı bir söylem , ona buna bin al sat derken maddi değer kayıpları yaşamaktansa direk GS i deneyimlemek istedim , sıkıntı yaşamaz ve memnun kalırsam artık GS le devam , yukarda bir arkadaş yazmış tebessüm ettirdi onun tabiriyle baktım ustalarla döte parmak olayına giricem dehlerim gider..

Motosikleti
    ......
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet hatırlıyorum uzak bir rotada yolda mı kalmıştınız hafıza yanıltmıyorsa , vstromturkiye de Suzuki den sıkılanlar teker teker 1200 gs alıyorlardı , o kadar çok sorun yaşıyorlardıki artık alay konusu olmuşlardı İstanbul da BMW konusunda efsane ustalar var artık , eskiden oturduğum Ataşehir de Nizam usta var kendisini iyi tanırım , dürüst adamdır , BMW i de iyi tanır , beni birazda o cesaretlendirdi , 2010 2012 lerden şaşma diyor , biraz yağ eksiltirler ama başkaca sıkıntı çıkarmayan GS serisi bunlarmış , bugün hava şartlarından dolayı Bursa ya gidemedim yarın kısmetse gidip canlı göreceğim , teşekkürler ilgine..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:20 ----------

Levend hocam sen siteyede uzaksın bu aralar teknik konularda yorumlarına pek denk gelemedim.

Tiger 800 yada yeni kasası 900 güçlü motorlar ama Vstrom dan sonra kasa olarak pek fark yaratmayacak , şu GS e bi binelim sorun çıkarırsa piyasası sağlam makina 5 lira ucuz yazsak satılıyor , son sahibi olmayız diye rahatım ama bu sınıfta diğerleri bu rahatlığı vermiyor maalesef , satarsam alacağım tek motor Super Tenere olacak , piyasası yavaş ama sıkıntısız çiçek gibi alet.
    Haklisin hocam,farkli kaynaklardan biraz araştirma yaptim 2013 itibariyle gs lerde şaft konumu sağ dan sola geçmiş(neden boyle ciddi bir degisiklige gidilmiş teknik cevap bulamadim)sonuçta çikiş mili,ve debriyaj motor ilişkisinde detayli yapisal değişiklik var.

Ustanin önerdiği 2010-2012 den şaşma dediği model esa li çift egzantrikli versiyonlar ve aktarmanin sağ da olduğu model.(Dusunduğum olay,eski kasanin daha basit tamiri,daha az komplike sorun,modelde uzmanlaşma olabilir mi?veya başka sebepler mi var)

Ayrica yurtdişinda 13-14-15 modeline geçip bir muddet sonra tekrar 30.yil serisi ve 2012 modellere dönen kullanicilar da çoğunluktaymiş.

Gs konusunda tecrubeli kullanicilar illaki yeşillendirir konuyu..

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV

Evet doğru hatırlıyorsunuz bulgaristanda kalıp türkiyeye getirene kadar anam ayrı ağlamış burada tamir ettirene kadar anam ayrı ağlamış en sonunda tamir ettirmeden satmıştım Öğrencilik yılları bir heves uygun bulup almıştım ama işler tahmin ettiğim gibi gitmemişti. Bursada hangi satıcıdan alacaksınız.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    eger butce varsa bakimindan yedek parcasindan korkup begendigin motoru karsidan izlemek sacma, hayat kisa kuslar ucuyor.
    gurcanozturk bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ya bu gs lerde boxer in koruma demiri olmadiginda dusme ve suruklenmelerde blok zarar gormuyor mu ?

Cok sakat gibi ama birsuru ilanda koruma demiri olmayan boxer motor goruyorum..ilginc demek ki kirilmiyor

Motosikleti
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya bu gs lerde boxer in koruma demiri olmadiginda dusme ve suruklenmelerde blok zarar gormuyor mu ?

Cok sakat gibi ama birsuru ilanda koruma demiri olmayan boxer motor goruyorum..ilginc demek ki kirilmiyor
    Blok değil ama silindir kafasındaki subap kapağı kırılıyor , malzemesi magnezyum yamulmuyor parçalanıp kırılıyormuş.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008

Yan yattığında gidondan ötürü kafalar yere değmiyor olabilir zaten kullanıcı profili de riskli sürmeyen tayfadan çoğunlukla.

Motosikleti
    Motoru aldım arkadaşlar , 2013 den beri 100 küsür bin km kullandığım , en güzel anılarımı yaşadığım yerlere beni taşıyan Suzi'm den ayrıldığım için çok üzgünüm :( bu motorla çadırlı kamplar yapmaya başlamıştım bendeki hatırası meğer bir başkaymış.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yan yattığında gidondan ötürü kafalar yere değmiyor olabilir zaten kullanıcı profili de riskli sürmeyen tayfadan çoğunlukla.
    Ya bence gs kullanicilari ortalama bir surucuden cok daha iyiler.

Dusmemelerin sebebi(boyle birsey varsa) para bol oldugundan canlari sikildikca egitim almalari olabilir.

Bi de simdi normal sartlarda zengin adamlar akilli olur,dolayisiyla gereksiz risk almiyor diyelim ona ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:19 ----------

Motoru aldım arkadaşlar , 2013 den beri 100 küsür bin km kullandığım , en güzel anılarımı yaşadığım yerlere beni taşıyan Suzi'm den ayrıldığım için çok üzgünüm :( bu motorla çadırlı kamplar yapmaya başlamıştım bendeki hatırası meğer bir başkaymış.
    Hayirli olsun,uzulme cabuk unutursun bence

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ya bence gs kullanicilari ortalama bir surucuden cok daha iyiler.

Dusmemelerin sebebi(boyle birsey varsa) para bol oldugundan canlari sikildikca egitim almalari olabilir.

Bi de simdi normal sartlarda zengin adamlar akilli olur,dolayisiyla gereksiz risk almiyor diyelim ona ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:19 ----------

Hayirli olsun,uzulme cabuk unutursun bence
    Benim eski genel müdürüm de Multi almadan önce Gs.çiydi, o da öyle fosforlu yelek, hiç bitmeyen eğitim vs modundaydı, çok sağlam yatırıyordu motoru, ben o kamyon gibi Gs'in böyle yatabileceğini ilk onda gördüm.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Hayirli olsun, hayat kisa kuslar ucuyor bence de

Ismi de guzelmis bu arada.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Hayırlı olsun, pişman etmez inş.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    hayırlı olsun allah kaza bela vermesin
    arada gel çamurlu yollardan geçip kamplara gidelim

Motosikleti
    ......
    Hayirli olsun,şaftına taş değmesin..kaza bela gelmesin..

Motosikleti
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun allah kaza bela vermesin
    arada gel çamurlu yollardan geçip kamplara gidelim
    Amin inslh. Teşekkür ederim hocam çamur deme bana asfalttan gidilen iyot kokusu alabileceğim sahilleri tercih ediyorum , Sapanca Gölüne günübirlik çok defa geldim ama kamp yapmadım , Doğu Karadeniz de bir çok yerde kaldım , Kefken ve Gideros Koyları favorilerim..beraber gidek çamurdan kurtarayım seni

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:07 ----------

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, pişman etmez inş.
    Teşekkür ederim ilk 300 km izlenimim gayet olumlu geçti..

Hayırlı olsun abi Rabbim kazasız belasız sürüşler nasip eylesin.

Motosikleti
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun, hayat kisa kuslar ucuyor bence de

Ismi de guzelmis bu arada.
    Teşekkürler , zaman hızla geçiyor hatırladığımız güzel anılar kâr.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:34 ----------

Alıntı Erenkc91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun abi Rabbim kazasız belasız sürüşler nasip eylesin.
    Daha güzelleri senin olsun biraderim teşekkür ederim..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)