Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
18. sayfa BirinciBirinci ... 8161718192028 ... SonuncuSonuncu

VOLTA RM5 SCOOTER HK.

Motovento
    REKLAM ALANI

Bu scooter ı alıp mağdur olan bu kadar çok kişi varsa, ikinci el piyasasında bu durum niçin yansımıyor? Bilakis normalde bile belli bir iskonto ile ikinci el oluşması gerekirken, 17.500 fiyatla 1 ay önce satılan motoru kimse satışa koymuyor.
    hsoydam bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Forza 250 - 2022 / Sym Maxsym 508
    Alıntı Justforfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu scooter ı alıp mağdur olan bu kadar çok kişi varsa, ikinci el piyasasında bu durum niçin yansımıyor? Bilakis normalde bile belli bir iskonto ile ikinci el oluşması gerekirken, 17.500 fiyatla 1 ay önce satılan motoru kimse satışa koymuyor.
    Ben kendi adıma konuşayım, ben şuanda satmayı düşünmüyorum.
    Çünkü;
    1.- Motora ihtyiaçım var.
    2.- Başka markalarda dahil, sıfır motor yok piyasada, bu ebatlarda diyeyim.
    3.- Hala bir umut, gerçekten düzeltirler diye umuyorum galiba.
    4.- İster inanın ister inanmayın, bütün sorunlar çıksın bende düzelsin, kimsenin hakkına girmeyeyim diye düşnüyorum.
    Bu hatalı alışverşi ben yaptım, kimse allayıp, pullayıp satma niyetim yok açıkcası.
    Hata benim hatam, çeremesini çekmem lazım.

Haaa, bu arada 22-23 Bin isteyen arkadaşlarda, bence bir öngörüyle kar etme amaçlı satıyorlar bence.
    Dün en çok soru buna geldi, fiyat ne olacak fiyat ne olacak diye. Bence bu soranlar, satmak isteyenlerdi diye düşündüm.
    emenyasin ve espresso bunu beğendiler.

LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48
    Bide utanmadan yerli tasarım vs vs gibi laflar. Ardından aynı kasa başka markada gösterilince efendim 1 milyon satarsak o zaman bize özgün olur dedi. Arkadaş peugeot, sym, daelim vs bunlar miyon mu satıyor bir plastik enjeksiyon kalıbı yaptırmaktan aciz firma motosiklet mi üretecek. Bu yüzden ilerlemiyoruz herkes hap yap para kap peşinde kalite araştırma geliştime hak getire.

Motosikleti
    Alıntı LostRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bide utanmadan yerli tasarım vs vs gibi laflar. Ardından aynı kasa başka markada gösterilince efendim 1 milyon satarsak o zaman bize özgün olur dedi. Arkadaş peugeot, sym, daelim vs bunlar miyon mu satıyor bir plastik enjeksiyon kalıbı yaptırmaktan aciz firma motosiklet mi üretecek. Bu yüzden ilerlemiyoruz herkes hap yap para kap peşinde kalite araştırma geliştime hak getire.
    Yine doğru diyorsunuz, bunu birde şöyle bir örnek ile taçlandırayım.
    Linkedin'dan 8 yıldır Volta'da çalışan, ünvanı Üretim Müdür olan arkadaşa 3-4 tane mesaj attım.
    Okundu bilgisi dönüyor. Yaaa arkadaş, o firmada müdürsün, bii dön sor, ne dir hocam senin derdin deee...
    Bir tane de başka mühendis aradı, allah var. Zavallım oda ben mühendisim ama işçi gibi çalışıyorum filan dedi.
    Birde sıfır motorda olur demeye kalktı, teşekkür ettim kapatım tlefonu.
    Neyse, Allah hepimizin yardımcısı olsun. Sabırlar versin.
    espresso bunu beğendi.

Sizin sebepleriniz anlaşılır olabilir, satmıyorsunuz, dolayısıyla satıcılara ve fiyatlarına konu değilsiniz. Benim bahsim, ortada bir mağduriyet varsa, bu verilen paranın karşılığını alamamaktan olur. Böyle durumlarda da maldan kaçan kaçana olup, normal ikinci el iskontosu yerine daha da ucuza, okutan okutana olur. Yani internetteki satıcıların fiyatlarında böyle bir durum yok.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Videoya üstünkörü baktım ancak bence çok eleştirilecek bir tarafı yok. Selçuk bey bildiğimiz Selçuk bey, yetkili arkadaşın giyimi tavırlara uymayabilir ancak günümüzde Japonların bile bu piyasada kronik sorunlarının üstüne yattığı, açıklamadan kaçtığı serviste farkedilirse sessiz sedasız halledilmeye çalışıldığı dönemde adam çıkmış hatalıyız, düzeltmek için elimizden geleni yapıyoruz diyor.

Doğrudur, yanlıştır yalan söylüyordur orası ayrı. Dün itibarıyla belirtmiş mail atın çözeceğiz diye, çözmezlerse verirsiniz mahkemeye faiziyle alırsınız. Ben desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Hataları, yanlışları analiz eden, üstüne giden bir firma olurlarsa onlar da kazanacaklarını biliyorlar. Adam yerli piyasaya para kazandırıyor neticesinde bir kısmı ithalat ile de olsa.

İkinci model dediği de muhtemelen ciddi revizyon görmüş bir versiyonu olacak hatalardan arındırılmış. Eğer benzer fiyata sorunsuz cihaz olursa piyasayı domine edebilirler, hele ki böyle kurye motorlarının zirve yaptığı bir dönemde.

Motosikleti
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videoya üstünkörü baktım ancak bence çok eleştirilecek bir tarafı yok. Selçuk bey bildiğimiz Selçuk bey, yetkili arkadaşın giyimi tavırlara uymayabilir ancak günümüzde Japonların bile bu piyasada kronik sorunlarının üstüne yattığı, açıklamadan kaçtığı serviste farkedilirse sessiz sedasız halledilmeye çalışıldığı dönemde adam çıkmış hatalıyız, düzeltmek için elimizden geleni yapıyoruz diyor.

Doğrudur, yanlıştır yalan söylüyordur orası ayrı. Dün itibarıyla belirtmiş mail atın çözeceğiz diye, çözmezlerse verirsiniz mahkemeye faiziyle alırsınız. Ben desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Hataları, yanlışları analiz eden, üstüne giden bir firma olurlarsa onlar da kazanacaklarını biliyorlar. Adam yerli piyasaya para kazandırıyor neticesinde bir kısmı ithalat ile de olsa.

İkinci model dediği de muhtemelen ciddi revizyon görmüş bir versiyonu olacak hatalardan arındırılmış. Eğer benzer fiyata sorunsuz cihaz olursa piyasayı domine edebilirler, hele ki böyle kurye motorlarının zirve yaptığı bir dönemde.
    Ben tam istedikleri gibi açıklamalı, detaylı gün bee gün, başımdan geçen herşeyi yazdım.
    Artık bekliyorum.
    Şu dakika itibariyle 17 gün kazanmış oldular, bence günü seçerken bile kurnazlık yaptılar.
    Yarından itibaren şu servise gidin diyemeyecek zaten. El el üstünde, 17 gün bekleyeceğiz.
    Ben açıkcası yeni gelen partinin de bundan çok farklı olacağını sanmıyorum. Çünkü işlerine saygıları yok.
    Bu kadar konuşmaya, bu kadar yazışmaya birisi halledeceğiz, yollayın maili gerisi bendeyle olmuyor bu işler.
    Allah aşkına dün sadece mail gönderin haricinde ne dediler.
    Hepsinden öte, burayı okumuyorlar mı? Bence gayet güzel okuyorlar. Hiç değilse meraktan gelip okuyorlar.
    Ama ellerinden gelecek birşey yoksa, ne yapabilirler. Dün arkadaş satış ekibiyim dedi. Değil mi?
    Kardeşim sen bana satmışsın zaten, çıksa yaaa oraya servislerden sorumlu fabrikadaki müdür Gökhan Bey.
    "Evet bendim size sıfır araçta sorun olur" diyen.
    Yada "beyni,saati sökeceksiniz, gerisi yapacak birşey yok diyen bendim" dese yaaa...
    Bu servisleri adam edeceğiz dese yaaa...
    HEPSİNDEN GEÇTİM... Hiç mi akıllarına gelmiyor. Bir servisi müşteri gibi arayıp, nasıl bu motor kardeş, alınır mı demiyorlar mı?
    Neyseeee yaaaa, offfff.... Kör şeytanlarından bulsunlar... Ne diyeyim, e-postada da yazdım, ben hakkımı helal etmiyorum kardeşim.
    espresso ve Mr.wind bunu beğendiler.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Bizim buralarda halkta sınıf bilinci olmadığı için yerli-milli patron'u matah bir şey sanıp yerli milli ürünlere tuzu kapıp koşma alışkanlığı var. Mal dandik de olsa ama yerli-milli, aman bir şans verelim, aman haa destekleyelim falan. Böyle olunca çok kazıklanırız.
    Düpedüz ayıplı malı satmışlar. almış olan arkadaşlara geçmiş olsun. Umarım sorunları çözülür. Ama medeni bir ülkede böyle ayıplı mal satanın yerli diye gözünün yaşına bakmazlar, ya düzelttirirler ya öyle bir cezalandırırlar ki bir daha başkası da böyle bir şeye kalkışamaz.
    levend84, Mr.wind, hsoydam ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim buralarda halkta sınıf bilinci olmadığı için yerli-milli patron'u matah bir şey sanıp yerli milli ürünlere tuzu kapıp koşma alışkanlığı var. Mal dandik de olsa ama yerli-milli, aman bir şans verelim, aman haa destekleyelim falan. Böyle olunca çok kazıklanırız.
    Düpedüz ayıplı malı satmışlar. almış olan arkadaşlara geçmiş olsun. Umarım sorunları çözülür. Ama medeni bir ülkede böyle ayıplı mal satanın yerli diye gözünün yaşına bakmazlar, ya düzelttirirler ya öyle bir cezalandırırlar ki bir daha başkası da böyle bir şeye kalkışamaz.
    Ben biraz bekleyeceğim, sonrasında ticaret bakanlığı üstünden hakem heyetine başvuracağım.
    Müdafa göndersinler. Eğer yine youtube'daki arkadaş gibi birisi yazarsa müdafayi, sonrasında avukata veriririm.
    İnşallah hakem heyeti, bilir kişi filan atar. Makina Mühendisleri odasından birisini de, şenlik yaşarız hep beraber.
    Uğraşır dururuz, bakalım hayırlısı.
    espresso ve Mr.wind bunu beğendiler.

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Alıntı impetum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akşam varyatörü açtım motorun. Cidden kasıtlı yapılsa bu kadar kötü bi montaj olamazdı. 1800kmdeki motorun varyatörü sanki 10bin km bakım yapılmamış gibi kirliydi. Tamamen uyumsuz içeri parçaları sarkan bi conta, bayağı aşınmış bagalar, elle sıkılmış ve kurbağacıkla bile açılabilecek olan arka varyatör somunu, üstündeki yazıları bile okunmayan bi kayış. Karşılaştığım manzara bu. Sorunsuz bindiğim için kendimi şanslı sayıyodum ama ramak kalmış resmen yolda kalmama. Gaz kelebeğinin hortumları gevşemiş kelepçeleri tam sıkmamışlar. Cidden bu kadarını beklemiyodum.

Motorun suçu yok arkadaşlar bence motor gerçekten iyi. Suç bu motoru böyle montajlamayı başarabilen fabrikada. Helal olsun hakkaten hiç beklemiyodum öyle bi manzarayla karşılaşmayı.

Contayı uydurabildiğim kadar, içeri sarkmayacak, sadece kenarlara gelecek şekilde kestim. Bagaları ve ön varyatör burcunu silme gresledim. Kızakları yerinden çıkıyodu onları yerine oturttum. Kabataslak bi temizledim ve test sürüşüne çıktım. Şu kadarlık bi bakım bile titreşimi tamamen kesmeye yetti, rölantide gidondaki titreme dahi azaldı. Serileşti motor resmen. Allah bu motorları böyle montajlayan her işçiyi ve buna izin veren her yöneticiyi kahretsin can taşıyo bu aletler farkında değiller.

Moralimi bozmamaya çalışıyorum yine de iyi ki çok daha geç olmadan açtım varyatörü. Aliexpressten aldığım parçalarım gelince komple bi temizlikle beraber ön varyatörü, debriyaj yaylarını ve kayışı da değiştireceğim, yanlış ölçü göndermişler sağolsunlar kayışı. İşlemleri yapınca nasıl olacak bayağı merak ediyorum açıkçası. Kayışta önüne geçemediğim bi titreme oluyo ara sıra, search16 hocamın dediği gibi ya kayış ölçüsü yada ön varyatörde bi hata var.

Allah hepimizin yardımcısı olsun arkadaşlar. Eli anahtar tutmayan kimse almamalı bu motoru, alan da şurayı sonra hallederim demeden herşeyini elden geçirmeli. Motorda çok iyi potansiyel var ama fabrika çıkışı haliyle uzun vadeli yürümez bu motor eminim.

Yeni almış olsa dahi herkes varyatörü ya kendisi yada serviste mutlaka elden geçirtsin erteletmesin aksatmasın, hayati öneme sahip parça. Deneyimleri aktarmaya devam edeceğim.
    Ben çok uğraştım varyatör ile. Kayışın sallanmasının nedeni uzun kayış kullanmaları. Buna mecburlar çünkü bir ölçü küçük kayış kullanımında motor 90 km hızı zor görür. Uzun kayışta titreme yapıyor dolayısıyla. Devir arttıkça vın vın ötmeside baga ve Varyatör den deliyor. Önceki scooterlerimin çin olanların hepsinde vardı bunda olduğu gibi. Hepsini sıfır titremeye getirip sattım. Çözüm basit. Varyatör burcun boyundan 1 mm tornada aldırmak. Sonrada varyatör yanak larının öpüştüğü noktalardan 0.5 - 0.5 olacak şekilde aldırdığımızda zorıltı titreşim namına bişey kalmıyor. Son hızda 5 km civarı artıyor. Çünkü bu işlem sonrası kayış ön varyatör ün en üst kısmına çıkabiliyor. Arka varyatör ünde en dibine iniyor. Daha önce 80 liğe çevirdiğim yuki casper motorumda yapmıştım. 70 te kalan motor 90 nı görüyordu. Yasaklar başlamasaydı bu motora da yapacaktım. Ama ilk serbest zamanda yapacağım bunu
    tommygun ve hsoydam bunu beğendiler.

Alıntı search16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben çok uğraştım varyatör ile. Kayışın sallanmasının nedeni uzun kayış kullanmaları. Buna mecburlar çünkü bir ölçü küçük kayış kullanımında motor 90 km hızı zor görür. Uzun kayışta titreme yapıyor dolayısıyla. Devir arttıkça vın vın ötmeside baga ve Varyatör den deliyor. Önceki scooterlerimin çin olanların hepsinde vardı bunda olduğu gibi. Hepsini sıfır titremeye getirip sattım. Çözüm basit. Varyatör burcun boyundan 1 mm tornada aldırmak. Sonrada varyatör yanak larının öpüştüğü noktalardan 0.5 - 0.5 olacak şekilde aldırdığımızda zorıltı titreşim namına bişey kalmıyor. Son hızda 5 km civarı artıyor. Çünkü bu işlem sonrası kayış ön varyatör ün en üst kısmına çıkabiliyor. Arka varyatör ünde en dibine iniyor. Daha önce 80 liğe çevirdiğim yuki casper motorumda yapmıştım. 70 te kalan motor 90 nı görüyordu. Yasaklar başlamasaydı bu motora da yapacaktım. Ama ilk serbest zamanda yapacağım bunu
    Şu parçalarım gelsin de sıfır kayış ile değiştireceğim continental takacağım. Eğer kayış titremesi devam ederse burç kısaltmayı düşünebilirim. Hiç sevmediğim bi işlem ama varyatör sorunsuz çalışırsa kaymak gibi yürüyecek motor ondan eminim.

Daha 1800deki motorun ön varyatörü nasıl morarır hiç anlamış değilim valla. Çocuk gibi heyecanla bekliyorum aliexpressten gelecek parçaları. Bi 10 15 güne elime ulaşır hepsi tahminen.

Bu arada varyatörü açıp ufak düzeltme yaptığımdan beri düşük devirler daha ölü, yürümek için motor daha yüksek devir çeviriyo ama tork ve hız devire göre arttı bi tık. Önceden 7bin devirde 85 92 yapıyodu şuan 97ye kadar çıkıyo. 7500 devirle ise 100 105 arasında ilerleyebiliyorum, önceden 8bin devir istiyodu 100ün üzerine çıkabilmek için.
    hsoydam bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    @Search 16
    Ve
    @impetum

Bu kişileri,söz konusu markanin ar-ge veya montaj birimine şef yapmak icab eder.
    hsoydam ve espresso bunu beğendiler.

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Search 16
    Ve
    @impetum

Bu kişileri,söz konusu markanin ar-ge veya montaj birimine şef yapmak icab eder.
    Seve seve yapardım ama devlet memuruyum motorla ilgili herşeyi elimden geldiğince kendim yapmaktan haz alıyorum.

Motosikleti
    @Search 16
    Ve
    @impetum

Kesinlikle yada SERVİSLERDEN SORUMLU Müdür-Şef... Volta duy sesimizi...

Eğer elektrik aksamı aldığım önlemlere rağmen sorun çıkarırsa şu soketlerden alıp hepsini değiştireceğim. En garantisi bu olur sanırım.

Motosikleti
    cb250r
    @Search 16
    Ve
    @impetum

ne demişler: "ülkemizde yetkililer bilgisiz, bilgililer yetkisiz."
    hsoydam bunu beğendi.

Alıntı Justforfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çünkü para işin içine girince bizim milletimiz adi bir millet,işin özeti bu.Ben 23 e ilana koyan birine yazdım dedim ne iş bu fiyat,bana diyor ki şu anda 0 alet kalmadı o yüzden bu fiyata koydum,bunun adı serbest piyasa diyor. Ben bu milletin bir inancı ve ahlakı olduğuna inanmıyorum.Yahudi bizden daha ahlaklıdır bu konularda
    Mr.wind bunu beğendi.

Alıntı zamzung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çünkü para işin içine girince bizim milletimiz adi bir millet,işin özeti bu.Ben 23 e ilana koyan birine yazdım dedim ne iş bu fiyat,bana diyor ki şu anda 0 alet kalmadı o yüzden bu fiyata koydum,bunun adı serbest piyasa diyor. Ben bu milletin bir inancı ve ahlakı olduğuna inanmıyorum.Yahudi bizden daha ahlaklıdır bu konularda
    Kesinlikle öyle ben 3 ay önce 24000 TL ye 19 model 7 binde nmax 155 aldım şuan motor 8 binde mudaillerine bakıyorum dedim 25-26 ya satiyim sıfır yeni kasa alıyım diye düşüncem var. Lakin mudaillerine bakıyorum 30 bin TL bin altında 15-16 bin km nin altinda motor yok. Şimdi ben satsam kaça saticam. Ben ucuza koysam milletin düşüncesi kazalimi vs vs düşüncesi olusucak. Lan zaten sıfırı 32 bin TL millet sıfırından fazla fiyata kullanılmış motoru koyuyor kafayı yicem. Bayileri aradım İstanbul'da hiçbirinde sıfır motor yok. Şu kuryelik patladi pandemide düşük CC motor kalmadı. Arkadaş xmax 250 momosu var çocuk 4 aydır 24 bin liraya alıcı bulamadi

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    motopiksel tv kanalını karalama kampanyası başlatmışsınız ?

öyle diyor...

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Ben sorunsuz hale getirip yollarımı ayırdım bu motor ile
    espresso, hsoydam ve zamzung bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
18. sayfa BirinciBirinci ... 8161718192028 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)