Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
17. sayfa BirinciBirinci ... 7151617181927 ... SonuncuSonuncu

VOLTA RM5 SCOOTER HK.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Forza 250 - 2022 / Sym Maxsym 508
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer öyle daha karlı olsaydı öyle yaparlardı. Demekki böyle daha karlı böyle yaptılar. Merak etmeyin onlara hiçbirşey olmaz.

Yarın bi haberlere çıkarlar, bi reklam kasarlar "yerli ve milli" diye, onun ekmeğini de yıllarca yerler. bizde bu fakirlik, onlarda da bu kurnazlık oldugu sürece çok ta güzel satarlar.

Yalnız rica edeceğim, kimseye travsiye etmeyin bu motoru.
    Söylediğiniz herşeye katılıyorum. Altına imza atarım. Türkiye'de olmamız kaderimiz maalesef.
    Bu yerli milli söylemiyle daha çok satarlar.
    Umarım Linkedin'da ulaştıklarımdan bir kaç tanesinde vicdan vardır da fabrikada konuşuluruz.
    Yarattıkları mağduriyetten inşallah rahatsız olurlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:11 ----------

Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yamaha da geçen ay araçlarını geri çağırdı. Çağırma sebebi arkadaki elektronik hiçbir bağlantısı olmayan, tek işi ışığı yansıtmak olan reflektörlerden birinin yeterince yansıtma yapamaması. Ben daha yolda giderken gaz kelebeği fırlayan, 1000 km'de debriyaj teli koparan, varyatör kayışı yuvasına küçük gelen yamaha görmedim. Kendilerini Honda veya yamaha ile kıyaslamak gibi bir hadsizlik yapmıyorlardır umarım, çalışanın anlık akılsızlığıdır.

Sıkıntı farklı bir mevzu, cinayet farklı bir mevzu. Vidaları gevşekti diyen var 0 km motorun. Loctite ve cırcırlı anahtar çok mu pahalı? Koca markanın iki kutu Loctite almaya parası yok mu? Yolda 100'le giderken stop etmek ne demek? Tem'de en soldan en sağa kendini atamadan ezer geçer arkadan gelenler
    En korktuğum şey bu gaz kesme, stop etme konusu.
    Benimde başıma geldi geçen gün hemde sokak arasında.
    Ama otobanda ve / veya ana bir yolda başıma gelse ne yapardım inanın bilmiyorum.
    Allah sizi inandırsın cocuğu bindirip, gezmeye götürmüyorum korkudan.
    Allah bildiği gibi yapsın bu Volta Motor denilen firmayı. Kör şeytanlarından bulsunlar belalarını
    Mr.wind bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jarre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco agility 125/ peugeot citystar 200i
    sahibinden de daha doğru düzgün binilmemiş bile satılığa çıkarmışlar hemen 20k 23k arası fiyat yazmışlar

Alıntı search16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üzerindeki ön varyatörün sabit yanak ve oynar yanakları kayış ölçüsü ile uyumlu değil malesef. Bu yüzden kayış aşırı titriyor. Zaten varyatör kapağını açınca göreceksiniz durumu. Kapağın alt kısmına kayış aşırı sürttüğünden aşınma oluşmuştur. Bende öyleydi. Herhangi bir parçacıdan 150 cc ön varyatör alın takın. Değişimi göreceksiniz. Varyatör kızakları yayağında oynamaması gerekli. Eğer çok oynarsa plastik kızakların arkasına kutu kola sacı kesip sıkı olck şekilde takabilirsiniz. Koso,dr pulley, speed up baga kullanırsanız çok daha iyi sonuç alırsınız. Ben 16-17 gr civarı kullanıyorum. İvmelenme düşsede düşük devirde çok daha rahat ilerleyebiliyorum. Cbf 150 yetişemiyor bu haliyle. Bence yeter. Kısa video çekip atıcam ama buraya foto yüklemek bile işkence. Facedeki grupta yokum. Başlarda girdim motoru millet n max le kıyaslıyor, ben sorunlardan bahsettikçe millet bana düşman kesildi. Bakın işinize dedim çıktım. Şimdi onlarda ağlanıyormuş.😁 Evimin altında atölyem var. Tamir işleri yapıyorum. Bursa da yım. Forumda varsa sorun yaşayan titreşimden rahatsız olan yardımcı olurum.
    Hocam kayışın ölçüsü 835-20-30 dimi? Continental sipariş ettim ne olur ne olmaz aşırı aşındıysa diye. Yanlışsa erkenden değiştireyim. Ön varyatörü aliexpressteki performans tabir edilen parçalarla komple, arka varyatörün de sadece debriyaj yaylarını değiştirip temizleyeceğim parçalarım gelince. Bagaları yuvarlak 15gram aldım glixal marka. Artık diğer baga değişiminde koso takacağım özel tasarımlı, çekişten çok düşmesini istemediğim için sadece 1 gram arttırıyorum, çok düşmezse kosoları 16gr takarım. 7bin devir civarında 100 105le stabil gitse ve kavramayı 2bin devire kadar düşürebilirsem gayet iyi duruma gelecek motor.

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Alıntı impetum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam kayışın ölçüsü 835-20-30 dimi? Continental sipariş ettim ne olur ne olmaz aşırı aşındıysa diye. Yanlışsa erkenden değiştireyim. Ön varyatörü aliexpressteki performans tabir edilen parçalarla komple, arka varyatörün de sadece debriyaj yaylarını değiştirip temizleyeceğim parçalarım gelince. Bagaları yuvarlak 15gram aldım glixal marka. Artık diğer baga değişiminde koso takacağım özel tasarımlı, çekişten çok düşmesini istemediğim için sadece 1 gram arttırıyorum, çok düşmezse kosoları 16gr takarım. 7bin devir civarında 100 105le stabil gitse ve kavramayı 2bin devire kadar düşürebilirsem gayet iyi duruma gelecek motor.
    Kayış ölçüsü doğru. Baga gr mı ideal olanı seçmişsin. Bende hız yapamaz oldum. Biraz ağır geldi. 15 gr alıp kullanırım. Kavrama iki bin devir güzel olur. İlk marşta bir süre teker döner sonra keser. Ben 17gr baga ile 8000 prm de 100 ile gidebiliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:29 ----------

Dün yine stop ettikten sonra çalışmadı. Kontağı kapatıp açıyorum benzin pompası çalışma sesi yok. Ayaklık müşüründendir dedim aç kapa, acil stobu aç kapa, kontağı aç kapa derken 2 dk sonra pompa çalıştı. Sonra tek marşta aldı. Harbi sinir bozuyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:33 ----------

YouTube ye zebil gibi video yükleniyor motor hakkında. Bir Allahın kuluda bu motor da şu sorunlar var vs diye video çekip atmamış. Halen yerli muhabbeti, sahip çıkılmıyor muhabbeti. En sonunda ben çekip atacağım ama ozamanda topa tutarlar. Belkide ben gibi düşünüp böyle video çekip atmıyor kimse.
    hsoydam bunu beğendi.

Yakıt pompasına giden kablo tutukluluk yapıyo tahminen. Yeminle motordaki bütün soketleri su geçirmez sağlam bişeyle değiştiresi geliyo insanın.

Video çekecektim en azından kendi başıma gelenleri falan, nedir ne değildir diye ama fırsat olmadı bi türlü. Vallahi şurdaki sorunları okudukça kendi sorunsuz motorumdan korkar oldum. Bayağı şanslıyım galiba, halen büyük arıza yok. Aslında son 700 800kmdir sıkıntısız biniyorum, 1750 kmye geldim.
    hsoydam bunu beğendi.

@search16
    Kardeşim belki bana kızacaksın ama bu motosiklet bana göre ayıplı mal kategorisindedir ve toplatılmalıdır. Ciddi derecede kazaya neden olma riski var. İnsanlar bir mal aldıklarında ne yazık ki olumsuz tek lafa tahammülleri yok aletin değeri düşecek diye ama gerçek bu..
    hsoydam bunu beğendi.

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Alıntı zamzung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @search16
    Kardeşim belki bana kızacaksın ama bu motosiklet bana göre ayıplı mal kategorisindedir ve toplatılmalıdır. Ciddi derecede kazaya neden olma riski var. İnsanlar bir mal aldıklarında ne yazık ki olumsuz tek lafa tahammülleri yok aletin değeri düşecek diye ama gerçek bu..
    Yok ya ne kızması, aynı düşüncedeyim. Kazayı ben atlattım, defalarca yolda kaldım
    hsoydam bunu beğendi.

Akşam varyatörü açtım motorun. Cidden kasıtlı yapılsa bu kadar kötü bi montaj olamazdı. 1800kmdeki motorun varyatörü sanki 10bin km bakım yapılmamış gibi kirliydi. Tamamen uyumsuz içeri parçaları sarkan bi conta, bayağı aşınmış bagalar, elle sıkılmış ve kurbağacıkla bile açılabilecek olan arka varyatör somunu, üstündeki yazıları bile okunmayan bi kayış. Karşılaştığım manzara bu. Sorunsuz bindiğim için kendimi şanslı sayıyodum ama ramak kalmış resmen yolda kalmama. Gaz kelebeğinin hortumları gevşemiş kelepçeleri tam sıkmamışlar. Cidden bu kadarını beklemiyodum.

Motorun suçu yok arkadaşlar bence motor gerçekten iyi. Suç bu motoru böyle montajlamayı başarabilen fabrikada. Helal olsun hakkaten hiç beklemiyodum öyle bi manzarayla karşılaşmayı.

Contayı uydurabildiğim kadar, içeri sarkmayacak, sadece kenarlara gelecek şekilde kestim. Bagaları ve ön varyatör burcunu silme gresledim. Kızakları yerinden çıkıyodu onları yerine oturttum. Kabataslak bi temizledim ve test sürüşüne çıktım. Şu kadarlık bi bakım bile titreşimi tamamen kesmeye yetti, rölantide gidondaki titreme dahi azaldı. Serileşti motor resmen. Allah bu motorları böyle montajlayan her işçiyi ve buna izin veren her yöneticiyi kahretsin can taşıyo bu aletler farkında değiller.

Moralimi bozmamaya çalışıyorum yine de iyi ki çok daha geç olmadan açtım varyatörü. Aliexpressten aldığım parçalarım gelince komple bi temizlikle beraber ön varyatörü, debriyaj yaylarını ve kayışı da değiştireceğim, yanlış ölçü göndermişler sağolsunlar kayışı. İşlemleri yapınca nasıl olacak bayağı merak ediyorum açıkçası. Kayışta önüne geçemediğim bi titreme oluyo ara sıra, search16 hocamın dediği gibi ya kayış ölçüsü yada ön varyatörde bi hata var.

Allah hepimizin yardımcısı olsun arkadaşlar. Eli anahtar tutmayan kimse almamalı bu motoru, alan da şurayı sonra hallederim demeden herşeyini elden geçirmeli. Motorda çok iyi potansiyel var ama fabrika çıkışı haliyle uzun vadeli yürümez bu motor eminim.

Yeni almış olsa dahi herkes varyatörü ya kendisi yada serviste mutlaka elden geçirtsin erteletmesin aksatmasın, hayati öneme sahip parça. Deneyimleri aktarmaya devam edeceğim.
    espresso, zamzung, hsoydam ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

demefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa gts 250 2013 model
    motopixel Selçuk 2 hafta önce baya baya met ediyordu motoru. şuan fikri nedir axaba? eminim alanlar ondan çok etkilendi.. ben orada demiştim almayın yerim onun yerli milli dalgasını.. kemal sunal deyişli başımoza ne geldiyse aman kurban olayım kafasınsa.. şunu anlayın devlet eğwr işin. içine girer halkını sokarsa millidir.. millilikm2 3 adamın yapacağı ilemolmaz.. ben gisip garibanlık çekip motor alcam eee adamı zengin etcem eee aonra adamın dandik işinden ötürü kaza yapıp sakat kalıp ölcem eee milliyim! ya ben milliği vatan millet aşkını okadar iyi bilirimki bi adam vatan aşkı milillikmsiyosa ailesinden başlar taaaa iş hayatına herseyıne yansır.. yeri gelir milli olmak için çiğ tavuk yer dost olur olmayacağı kişiyle.. bayrak aşkı oyle bişey. bana böyle öğrwtti abilerim Yaşım 40..konu siyasete girmiş kokmasın aman diyim.. adam gerekşrse geç çıkaracak ama saglam yapacak. ben vespa nın filmini izledim basit bi film cekmiş piaggio ası altında. adam neler çekiyor yaparken vespa yı.. sen gel ülkemde 6 vespa ustası değiştim mırdar ettiler motoru. hem emeklerine hem vatana hem bşze dert.. bak millet bu garibanlık durumunda 17 000 tl para saymış bide kafayı yiyor..
    zamzung ve hsoydam bunu beğendiler.

Alıntı demefe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motopixel Selçuk 2 hafta önce baya baya met ediyordu motoru. şuan fikri nedir axaba? eminim alanlar ondan çok etkilendi.. ben orada demiştim almayın yerim onun yerli milli dalgasını.. kemal sunal deyişli başımoza ne geldiyse aman kurban olayım kafasınsa.. şunu anlayın devlet eğwr işin. içine girer halkını sokarsa millidir.. millilikm2 3 adamın yapacağı ilemolmaz.. ben gisip garibanlık çekip motor alcam eee adamı zengin etcem eee aonra adamın dandik işinden ötürü kaza yapıp sakat kalıp ölcem eee milliyim! ya ben milliği vatan millet aşkını okadar iyi bilirimki bi adam vatan aşkı milillikmsiyosa ailesinden başlar taaaa iş hayatına herseyıne yansır.. yeri gelir milli olmak için çiğ tavuk yer dost olur olmayacağı kişiyle.. bayrak aşkı oyle bişey. bana böyle öğrwtti abilerim Yaşım 40..konu siyasete girmiş kokmasın aman diyim.. adam gerekşrse geç çıkaracak ama saglam yapacak. ben vespa nın filmini izledim basit bi film cekmiş piaggio ası altında. adam neler çekiyor yaparken vespa yı.. sen gel ülkemde 6 vespa ustası değiştim mırdar ettiler motoru. hem emeklerine hem vatana hem bşze dert.. bak millet bu garibanlık durumunda 17 000 tl para saymış bide kafayı yiyor..
    O eleman videolara yapılan ekjsi yorumların hepsini siliyor,bizzat benimkini sildi,adam değil O

Beyler kusura bakmayın da hiç tanımadığınız birinin youtube kanalında dediklerine göre ulaşım aracı alıyosanız sorun sizdedir. Yani bu konuda yorum yapmak istemiyodum ama neden şu başlık altında sürekli motopikselin adı geçiyo? Zaten bilinen bişey o kanalın parayla tanıtım yaptığı. Hadi diyelim ki bilmiyodunuz, yukarda söylediğim yine geçerli ya hiç mi kendi aklınız fikriniz yok da bi adamın dediğine kanıp motor alıyosunuz? Komik duruma düşürmeyin kendinizi gözünüzü seveyim ya, şahsen bi youtuberın lafına kanıp yatırım yapacak kadar zengin değilim. Artık şu motopiksel ve bilimum karalama kampanyasını bırakıp aldığımız motorların sorunlarının çözümlerine odaklansak daha iyi olmaz mı? Almayan almasın motoru, satmak isteyen de satsın ama kullanıcı olarak kalanlara da biraz saygı duyun lütfen, bırakın birbirimizden bilgi alalım. Ona buna çamur atmakla kimse bir arpa boyu yol alamaz. Deneyimlerinizi yazın başınıza gelen arızaları yazın, motorun neresinde ne gördünüz onları yazın paylaşın. Yeni almayı düşünen adam zaten sorunları okuyunca vazgeçecektir, veyahut kendim hallederim deyip yine de alacaktır.

Onun yerine başlığa gelen adam allah belasını versin motopikselin, böyle motorun... gibi yazılardan başka bişey okumuyo. Biraz sakinleşelim artık lütfen.
    hsoydam ve emenyasin bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı search16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kayış ölçüsü doğru. Baga gr mı ideal olanı seçmişsin. Bende hız yapamaz oldum. Biraz ağır geldi. 15 gr alıp kullanırım. Kavrama iki bin devir güzel olur. İlk marşta bir süre teker döner sonra keser. Ben 17gr baga ile 8000 prm de 100 ile gidebiliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:29 ----------

Dün yine stop ettikten sonra çalışmadı. Kontağı kapatıp açıyorum benzin pompası çalışma sesi yok. Ayaklık müşüründendir dedim aç kapa, acil stobu aç kapa, kontağı aç kapa derken 2 dk sonra pompa çalıştı. Sonra tek marşta aldı. Harbi sinir bozuyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:33 ----------

YouTube ye zebil gibi video yükleniyor motor hakkında. Bir Allahın kuluda bu motor da şu sorunlar var vs diye video çekip atmamış. Halen yerli muhabbeti, sahip çıkılmıyor muhabbeti. En sonunda ben çekip atacağım ama ozamanda topa tutarlar. Belkide ben gibi düşünüp böyle video çekip atmıyor kimse.
    Hocam çek vallahi, beni de etiketle. Elimizden geldiğince yayalım. Ben Linkedin'dan yükleniyorum. Ordan da koyarız linkini.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:08 ----------

İşi satış olan arkadaşı çıkartıp, gaz aldılar, yeni parti içinde bir sürü kişi sıraya girer yakında...
    Bu kadar şikayet ettik, konuştuk, telefonlarımızı bıraktık.
    Bir Allahın kulu arasında, kardeşim sizin derdiniz nedir yaa desin?
    Hiç değilse beni arasınlar, twitter, youtube, Linkedin her yerden ismim cismim açık olarak yazıyorum.
    Volta alırsın, dert sahibi olursun. ALMAYIN SAKIN...

Yayını izledim @hsoydam hocam inşallah sorunlarınızı çözerler dedikleri gibi.
    hsoydam bunu beğendi.

Motosikleti
    Hiç sanmıyorum ama umut fakirin, sıkıntıdaki insanın besinidir.
    Buğra Bey dediğim gibi satışcı bir arkadaşımız. O sattığı üründen yıl sonunda prim alacak.
    Ne diyecek ki, bu motor sattığımıza pişmanım mı diyecekti.
    Sorunları konuşmak için satış mı teknik mi gelmeliydi karşımıza !... ?...

LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48
    Firmanın ciddiyeti yayına çıkan elemanlarından belli oluyordu. Yaka bağır açık. Gömlek pantolonun dışında. Devamlı orasını burasını kaşıdı durdu. Çok terbiyesizce bir tavır. Adam balatanı ters takılmasını olur böyle şeyler tarzında cevapladı. Ve hala bu adamların ürünlerini almak isteyen varsa aklından şüphe ederim.
    atalayalper, hsoydam ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Birde çok basitmiş gibi, "bazı müşteriler balatıyı kendisi söktü düzeltti" dedi. Orası da garip geldi bana !...

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Valla şaka gibiydi. Hepimiz insanız olur böyle hatalar insanın olduğu yerde hata da olur problem de olur dedi. Diğer markaların üretimini uzaylılar yapıyor galiba. Markayı temsilen ağzı biraz laf yapıyor diye canlı yayına çıkarılan bu arkadaş kafalardaki taşların yerine oturmasına yetti bence de.

Fakat Motopixel Selçuk üzerinde demek ki ekstra bir yük hissetti ki bir çok kritik soruyu ciddi ciddi sordu kullanıcının ve izleyicinin tepkisini daha fazla çekmemek için.

Hala çözüm bekleyen bir sıkıntınız var ise firmayı mail bombardımanına tutun arkadaşlar. Sizi tek yönlendirdikleri şey mail oldu çünkü.

info@volta.com.tr

0 380 731 25 25

Motosikleti
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla şaka gibiydi. Hepimiz insanız olur böyle hatalar insanın olduğu yerde hata da olur problem de olur dedi. Diğer markaların üretimini uzaylılar yapıyor galiba. Markayı temsilen ağzı biraz laf yapıyor diye canlı yayına çıkarılan bu arkadaş kafalardaki taşların yerine oturmasına yetti bence de.

Fakat Motopixel Selçuk üzerinde demek ki ekstra bir yük hissetti ki bir çok kritik soruyu ciddi ciddi sordu kullanıcının ve izleyicinin tepkisini daha fazla çekmemek için.

Hala çözüm bekleyen bir sıkıntınız var ise firmayı mail bombardımanına tutun arkadaşlar. Sizi tek yönlendirdikleri şey mail oldu çünkü.

info@volta.com.tr

0 380 731 25 25
    Ben dün gece oturdum, belki de hayatımın en uzun e-postasını yazdım.
    Hatta Selçuk Beyinde e-posta hesabına yolladım. cc.de motopixeltv@gmail.com bu hesabı da ekledim.
    Bakalım bekliyorum, bir Allahın kulu arayacak mı beni !...
    hiç değilse, Selçuk beyin arayıp, abi düş yakamdan demesini bekliyorum :-)

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı demefe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selçuk neyi övdüyse bakasım varsa bile bakmadım. hiç yanılmadım bu sayede. tavsiye ederim

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı hsoydam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben dün gece oturdum, belki de hayatımın en uzun e-postasını yazdım.
    Hatta Selçuk Beyinde e-posta hesabına yolladım. cc.de motopixeltv@gmail.com bu hesabı da ekledim.
    Bakalım bekliyorum, bir Allahın kulu arayacak mı beni !...
    hiç değilse, Selçuk beyin arayıp, abi düş yakamdan demesini bekliyorum :-)
    Selçuk tam leş, o kadar programlar yap, video çek, sponsorluklar al ve email adresine bak..motopixeltv@gmail.com...Keşke crazyboy69@hotmail.com falan alsaymış.
    espresso ve hsoydam bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
17. sayfa BirinciBirinci ... 7151617181927 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)