Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
16. sayfa BirinciBirinci ... 6141516171826 ... SonuncuSonuncu

VOLTA RM5 SCOOTER HK.

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı canberkgry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç bulaşma. Git 2. El 125 lik nmax al. İsterse 50 binde olsun bu motordan daha az sorun çıkartır. Cebimde 28 bin lira para vardı bu motor tanıtıldığında. Lan dedim alsammi almasammi içimden dedim japon japondur. Bizim bir abinin sözü aklıma geldi. Japonlar da iyi değil biz japonun parcasi ucuz diye alıyoruz. Motorun hası italyandir demisti. Gittim 2. El 19 model 6500km de nmax 155 aldım. Elimde özel yer varyatorde vardı onuda taktım. 3 bin km oldu çivi cakmadim motora. Bu hafta yağını değiştiricem o kadar. Bu motora bindiğinde kafanda soru işareti kalmamalı saatli bomba gibi ne zaman ne sorun cikarticagini kestiremeyecegin mala o kadar para bağlama. Allah göstermesin acil bir işin olur bişey olur yolda kalırsın en önemlisi olmayacak bir yerde birşey olur sana birşey olur. O çok ovdukleri anlaş lastikmis vs vs çifti 400 lira bence hiç bulaşma
    Yorumunuz için teşekkür ederim. Açıkçası 28-30 bandına çıkabilirsem hiç düşünmeden, ikinci ele bile bulaşmadan sıfır Pcx yada nmax alır çıkarım ama kendimi aşırı zorlamış olurum. Fiyatı biraz daha uygun olduğu için jet14’lerede bakıyorum. Ya şimdilik uygun fiyatlı daha düz bir model alacağım yada baya yorulacağım nasip bakalım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı surreal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yorumunuz için teşekkür ederim. Açıkçası 28-30 bandına çıkabilirsem hiç düşünmeden, ikinci ele bile bulaşmadan sıfır Pcx yada nmax alır çıkarım ama kendimi aşırı zorlamış olurum. Fiyatı biraz daha uygun olduğu için jet14’lerede bakıyorum. Ya şimdilik uygun fiyatlı daha düz bir model alacağım yada baya yorulacağım nasip bakalım.
    Jet 14 alsan daha az sorun yasayacagin asikar. Bütçe meselesi tabiki. Ama ben bu kadar sorunlu bir motora o kadar para baglamazdim. Herşey dış görünüş yada bir youtuberin sisirmesi degil. İnan bu motor çıktığında belki herkesten hevesliydim. Bütün videoları araştırmaları yok Türk mühendisleri yok bilmemne yok Bosch ABS anlaş lastik defi bilmemne herkesten fazla heveslendirdi de boşuna heveslenmisim. Çin grubunda alabileceğin en kaliteli motorlar rks ve Küba grubunda. 50cc den örnek vereyim bı blueberry ve revival 50 nin parça kalitesine bak aradaki farkı anlarsın. 15-16 bin liraya 125 wildcat yada 20 kere çıkıp Honda dio da alabilirsin. Seni uzmeyecek motorlar

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Jet 14 alsan daha az sorun yasayacagin asikar. Bütçe meselesi tabiki. Ama ben bu kadar sorunlu bir motora o kadar para baglamazdim. Herşey dış görünüş yada bir youtuberin sisirmesi degil. İnan bu motor çıktığında belki herkesten hevesliydim. Bütün videoları araştırmaları yok Türk mühendisleri yok bilmemne yok Bosch ABS anlaş lastik defi bilmemne herkesten fazla heveslendirdi de boşuna heveslenmisim. Çin grubunda alabileceğin en kaliteli motorlar rks ve Küba grubunda. 50cc den örnek vereyim bı blueberry ve revival 50 nin parça kalitesine bak aradaki farkı anlarsın. 15-16 bin liraya 125 wildcat yada 20 kere çıkıp Honda dio da alabilirsin. Seni uzmeyecek motorlar
    Jet 14 güzel makina. Top speed ve ivmelenme rm5 kadar değil yanlız. 125 cc çok cılız olmuş o kasaya. 200 lük te de son hız çok az. Gts evo kullandım tadına doyamadım. Sattım dominar 400 ug aldım. Neyseki o duruyor. Bunun derdinden bunalınca onla gazlayıp stres atıyorum. Çok önlemler aldım voltaya. Birdaha arıza çıkartmaması için. İnşallah sorunsuz binerim bundan sonra. Ön varyatörü komple değiştirdim. Titreşim artık sıfır. Ciddi keyif vermeye başladı. Ama yaşadığım sorunlar halen yolda kalırmıyım acaba sorusunu silemiyor. Takım çantası sele altında😂[COLOR="Silver"]

Motosikleti
    Honda Forza 250 - 2022 / Sym Maxsym 508
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi 30 40 liraya app plaka yaptırın diye öneri vereceğim ama birisi plakanızı bulur da kullanırsa cezaların iptali için bir ton uğraşmanız gerekecek.

Volta'nın linked.in sitesinde tüm çalışanlarının adı, mail adresleri falan var. Kalite müdüründen çaycısına kadar. CEO'dan başlayarak tüm çalışanlara yaşadığınız tüm sıkıntıları taciz boyutuna varacak kadar çok sayıda gönderin. Yeni üretilecek kasayla ücretsiz değişim talep ettiğinizi, yoksa video çekip karalama yapmaya devam edeceğinizi anlatın, onlar uğraşsın biraz da

Hatta Forumun linkini de ekleyin. Çoğu kişinin haberi yok forumdan, belki biraz ne ürettiklerini görme imkanları olur.
    Ben büyük bir zevk ile yapacağım bu söylediğinizi, lütfen herkes destek olsun. Ricamdır... Teşekkürler.

Alıntı search16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jet 14 güzel makina. Top speed ve ivmelenme rm5 kadar değil yanlız. 125 cc çok cılız olmuş o kasaya. 200 lük te de son hız çok az. Gts evo kullandım tadına doyamadım. Sattım dominar 400 ug aldım. Neyseki o duruyor. Bunun derdinden bunalınca onla gazlayıp stres atıyorum. Çok önlemler aldım voltaya. Birdaha arıza çıkartmaması için. İnşallah sorunsuz binerim bundan sonra. Ön varyatörü komple değiştirdim. Titreşim artık sıfır. Ciddi keyif vermeye başladı. Ama yaşadığım sorunlar halen yolda kalırmıyım acaba sorusunu silemiyor. Takım çantası sele altında😂[COLOR="Silver"]
    Şu titreşimin sıfırlanması olayını cidden çok merak ediyorum, 4 gözle bekliyorum siparişlerimin aliexpressten gelmesini. Açıkçası elden geçirdikten sonra sorun yaşatacak bi motor olduğunu düşünmüyorum. Şuan 1700km civarındayım ve yarısı ankara yalova arası uzun yolda yapıldı. Varyatör kısmını da elden geçirince artık sorunsuz olacakmış gibime geliyo. Sizin dediklerinizi de, yaptığınız uygulamaları da referans alıyorum.

Motosikleti
    10 kişiye aşağıdaki mesaj ile linkedin2dan istek yolladım.
    Bakalım kim dönecek, çok merak ediyorum. Ür-Ge Müdürü Dahil, hepsine yolladım.
    Mustafa İnci galiba iki ortaktan biri, ona da yolladım. Bakalım merka edecek mi?

Sizin ürettiğiniz RM5 motor kullanıcısıyım.
    Ve yaşadığım sorunları anlamanız için burdan ulaşıyorum size.
    Beni ağınıza kabul etmeseniz bile, hiç değilse bu sitede yazılanları okuyun.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/206557-volta-rm5-scooter-hk.html
    İstersenizde beni arayın. 0.532.xxxxxxxxx

Rm5’i burada anlatılan sorunlardan ötürü şimdilik rafa kaldırdım açıkçası, belki ikinci seriyi görüp hatları giderilmişse o zaman düşünürüm tekrar. Wildcat baktım fena değil ama 16500 de etmez kanaatindeyim 13000 TL ye Xrs 125 var belki onu değerlendiririm yada dediğiniz gibi Bir spacy Alpha yada Dio bakacağım artık. Birde bir kaç sayfa önce bir arkadaş yeni arora gelecek demiş onu da merak etmiyor değilim gerçekten düzgün bir model olur mu acaba diye.
    hsoydam bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı impetum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu titreşimin sıfırlanması olayını cidden çok merak ediyorum, 4 gözle bekliyorum siparişlerimin aliexpressten gelmesini. Açıkçası elden geçirdikten sonra sorun yaşatacak bi motor olduğunu düşünmüyorum. Şuan 1700km civarındayım ve yarısı ankara yalova arası uzun yolda yapıldı. Varyatör kısmını da elden geçirince artık sorunsuz olacakmış gibime geliyo. Sizin dediklerinizi de, yaptığınız uygulamaları da referans alıyorum.
    Üzerindeki ön varyatörün sabit yanak ve oynar yanakları kayış ölçüsü ile uyumlu değil malesef. Bu yüzden kayış aşırı titriyor. Zaten varyatör kapağını açınca göreceksiniz durumu. Kapağın alt kısmına kayış aşırı sürttüğünden aşınma oluşmuştur. Bende öyleydi. Herhangi bir parçacıdan 150 cc ön varyatör alın takın. Değişimi göreceksiniz. Varyatör kızakları yayağında oynamaması gerekli. Eğer çok oynarsa plastik kızakların arkasına kutu kola sacı kesip sıkı olck şekilde takabilirsiniz. Koso,dr pulley, speed up baga kullanırsanız çok daha iyi sonuç alırsınız. Ben 16-17 gr civarı kullanıyorum. İvmelenme düşsede düşük devirde çok daha rahat ilerleyebiliyorum. Cbf 150 yetişemiyor bu haliyle. Bence yeter. Kısa video çekip atıcam ama buraya foto yüklemek bile işkence. Facedeki grupta yokum. Başlarda girdim motoru millet n max le kıyaslıyor, ben sorunlardan bahsettikçe millet bana düşman kesildi. Bakın işinize dedim çıktım. Şimdi onlarda ağlanıyormuş.😁 Evimin altında atölyem var. Tamir işleri yapıyorum. Bursa da yım. Forumda varsa sorun yaşayan titreşimden rahatsız olan yardımcı olurum.

Ah GTS Evo üzümlü kekim. Dayimda vardı bir kere mudanyaya gittim geldim bursa merkezden hayatımda daha öyle rahat bir scooter sürmedim. Şuan parça sıkıntısı yasamayacagimi bilsem alacağım tek motor o ama arkadaşta var 6 aydır piano bulamadi çocuk motora

Burada benden kat be kat bilgili arkadaşlardan bir ricam var,Rks wildcat 125 cc çok hoşuma gitti ama arka tek amortisör olduğu için kafamı kurcaladı. Arkadaşlar arkada tek amortisör olması bana ileride problem yaratır mı? Ve neden maliyeti çok fazla olmayan şu amortisörü neden tek koyarlar ? Fikirlerinize açığım.

Motosikleti
    [url=https://hizliresim.com/Sp0pcQ][img]https://i.

Alıntı zamzung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada benden kat be kat bilgili arkadaşlardan bir ricam var,Rks wildcat 125 cc çok hoşuma gitti ama arka tek amortisör olduğu için kafamı kurcaladı. Arkadaşlar arkada tek amortisör olması bana ileride problem yaratır mı? Ve neden maliyeti çok fazla olmayan şu amortisörü neden tek koyarlar ? Fikirlerinize açığım.
    Hiçbir sıkıntı yaratmaz 1 sene rks ry18 modelini kullandim 2014 te çıktığında almıştım o motorla İstanbul Bursa arası yol gittim. Gerçekten bi Mondial vs vs den daha fazla güven veriyor.

Alıntı zamzung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence gereksiz pahalı o scooter, apachi xrs125 daha mantıklı gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:18 ----------

Üzerindeki ön varyatörün sabit yanak ve oynar yanakları kayış ölçüsü ile uyumlu değil malesef. Bu yüzden kayış aşırı titriyor. Zaten varyatör kapağını açınca göreceksiniz durumu. Kapağın alt kısmına kayış aşırı sürttüğünden aşınma oluşmuştur. Bende öyleydi. Herhangi bir parçacıdan 150 cc ön varyatör alın takın. Değişimi göreceksiniz. Varyatör kızakları yayağında oynamaması gerekli. Eğer çok oynarsa plastik kızakların arkasına kutu kola sacı kesip sıkı olck şekilde takabilirsiniz. Koso,dr pulley, speed up baga kullanırsanız çok daha iyi sonuç alırsınız. Ben 16-17 gr civarı kullanıyorum. İvmelenme düşsede düşük devirde çok daha rahat ilerleyebiliyorum. Cbf 150 yetişemiyor bu haliyle. Bence yeter. Kısa video çekip atıcam ama buraya foto yüklemek bile işkence. Facedeki grupta yokum. Başlarda girdim motoru millet n max le kıyaslıyor, ben sorunlardan bahsettikçe millet bana düşman kesildi. Bakın işinize dedim çıktım. Şimdi onlarda ağlanıyormuş.😁 Evimin altında atölyem var. Tamir işleri yapıyorum. Bursa da yım. Forumda varsa sorun yaşayan titreşimden rahatsız olan yardımcı olurum.
    Aslında polini veya j costa varyatör bi de kevlar kayış takıp tertemiz devam etmek var ama bu fiyattaki bi motora o masrafı yapmaya değer mi emin değilim. Varyatörü değiştirmeye kesin gerek olur mu?

Motosikleti
    Volta Revolt RM5
    Hocam, müsait bir vaktiniz motor kısmı ile ilgili yaptıklarınızı anlatan kısa bir video çekmenizi çok isterim. Youtube gibi bir mecraya koyarsanız dileyen herkes rahatlıkla ulaşır.
    Şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    Alıntı hsoydam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 kişiye aşağıdaki mesaj ile linkedin2dan istek yolladım.
    Bakalım kim dönecek, çok merak ediyorum. Ür-Ge Müdürü Dahil, hepsine yolladım.
    Mustafa İnci galiba iki ortaktan biri, ona da yolladım. Bakalım merka edecek mi?

Sizin ürettiğiniz RM5 motor kullanıcısıyım.
    Ve yaşadığım sorunları anlamanız için burdan ulaşıyorum size.
    Beni ağınıza kabul etmeseniz bile, hiç değilse bu sitede yazılanları okuyun.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/206557-volta-rm5-scooter-hk.html
    İstersenizde beni arayın. 0.532.xxxxxxxxx
    Hiçbir işe yaramadı arkadaşlar, birkaç kişi aradı. İlgilendi gibi yaptı. Onlarda çaresiz.
    Ama hepsinin ortak kanısı. Ucuz aldınız, yeni üretim falan filan.
    Böyle sorunlar çıkabilir noktasındalar.Yapacak birşey yok.
    Hiç garanti için umutlanmayın. Marka rezil, hiç bulaşmamak lazımmış. Geç öğrendik.
    Sarı sayfaya koyuyorum ilanı, satılırsa ne ala, bakalım.
    espresso, atalayalper ve zamzung bunu beğendiler.

Alıntı hsoydam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiçbir işe yaramadı arkadaşlar, birkaç kişi aradı. İlgilendi gibi yaptı. Onlarda çaresiz.
    Ama hepsinin ortak kanısı. Ucuz aldınız, yeni üretim falan filan.
    Böyle sorunlar çıkabilir noktasındalar.Yapacak birşey yok.
    Hiç garanti için umutlanmayın. Marka rezil, hiç bulaşmamak lazımmış. Geç öğrendik.
    Sarı sayfaya koyuyorum ilanı, satılırsa ne ala, bakalım.
    Yazık ettiler hem kendilerine hemde güzelim araca, halbuki bir ay daha geç piyasaya sürülüp iyice test etselerdi belki bu sorunların büyük çoğunluğu olmayacaktı, hiç olmadı sorunlu motorlar için bir geri çağırma programı oluşturup tek seferde komple elden geçirseler hem kendi imajlarını da daha fazla bitirmemiş olurlar hemde motorun devamlılığı olur satış konusunda ama sayfalarca okuduklarımdan sonra pek böyle bir adım beklemiyorum açıkçası.

Motosikleti
    Yazık ettiler hem kendilerine hemde güzelim araca, halbuki bir ay daha geç piyasaya sürülüp iyice test etselerdi belki bu sorunların büyük çoğunluğu olmayacaktı, hiç olmadı sorunlu motorlar için bir geri çağırma programı oluşturup tek seferde komple elden geçirseler hem kendi imajlarını da daha fazla bitirmemiş olurlar hemde motorun devamlılığı olur satış konusunda ama sayfalarca okuduklarımdan sonra pek böyle bir adım beklemiyorum açıkçası.
    Kesinlikle böyle bir iyi niyet beklemeyin.
    İşçi gibi çalışan mühendisinden, yöneticisine kadar hepsi "ucuza aldınız, böyle sorunlar çıkacağını biliyordunuz" diyorlar.
    Sadece Allah var bir tane çalışanı "bu yaşananlarda kesinlikle haklısınız ama elimden birşey gelmez" oldu.
    Komedi, dün birisi aradı fabrikadan, "Honda'da araçlarını geri çağırdı dedi"
    Ama bu firma hatalı üretimi kabul etmiyor !...

Motosikleti
    cb250r
    eğer öyle daha karlı olsaydı öyle yaparlardı. Demekki böyle daha karlı böyle yaptılar. Merak etmeyin onlara hiçbirşey olmaz.

Yarın bi haberlere çıkarlar, bi reklam kasarlar "yerli ve milli" diye, onun ekmeğini de yıllarca yerler. bizde bu fakirlik, onlarda da bu kurnazlık oldugu sürece çok ta güzel satarlar.

Yalnız rica edeceğim, kimseye travsiye etmeyin bu motoru.
    hsoydam ve atalayalper bunu beğendiler.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Yamaha da geçen ay araçlarını geri çağırdı. Çağırma sebebi arkadaki elektronik hiçbir bağlantısı olmayan, tek işi ışığı yansıtmak olan reflektörlerden birinin yeterince yansıtma yapamaması. Ben daha yolda giderken gaz kelebeği fırlayan, 1000 km'de debriyaj teli koparan, varyatör kayışı yuvasına küçük gelen yamaha görmedim. Kendilerini Honda veya yamaha ile kıyaslamak gibi bir hadsizlik yapmıyorlardır umarım, çalışanın anlık akılsızlığıdır.

Sıkıntı farklı bir mevzu, cinayet farklı bir mevzu. Vidaları gevşekti diyen var 0 km motorun. Loctite ve cırcırlı anahtar çok mu pahalı? Koca markanın iki kutu Loctite almaya parası yok mu? Yolda 100'le giderken stop etmek ne demek? Tem'de en soldan en sağa kendini atamadan ezer geçer arkadan gelenler
    hsoydam bunu beğendi.

REKLAM ALANI
16. sayfa BirinciBirinci ... 6141516171826 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)