Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

VOLTA RM5 SCOOTER HK.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Forza 250 - 2022 / Sym Maxsym 508
    Alıntı zamzung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500-1000-2000-4000-6000 bakımlarla bu motor kaça geldi şimdi ? Bu millettin dini var ama ahlakı yok.
    Sormayın hocam...
    Yanlış kararlarımızın kurbanıyız. Biz ettik başkaları etmesin.
    Umarım bu sayfalar çok insana ulaşır. Sonunda da birilerine yararımız oluyordur inşallah.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı hsoydam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sormayın hocam...
    Yanlış kararlarımızın kurbanıyız. Biz ettik başkaları etmesin.
    Umarım bu sayfalar çok insana ulaşır. Sonunda da birilerine yararımız oluyordur inşallah.
    Ya aslında başlarında o kadar çok ümitliydimki içimden “Helal olsun yerli bir marka başarılı bir iş çıkardı” diye sevindim destekliyecektim, düşüncemin sebebi Martıları Volta yapmasıydı (ne kadarını yapıyor bilmiyorum), bu kadar çok tutulan Martıyı yapan Scooter konusunda başarılı olur dedim ama çok yanılmışım. Son pişmanlık neye yarar herşeyin bir bedeli var olmadı yâr :DD . Ama sayenizde çok büyük kitleye neyin ne olduğunu öğretmiş oluyorsunuz. Canınızı sıkmayın dünyanın sonu değil ya gidecek herzaman daha çok yol var sürülcek binilcek daha çok motosiklet var.
    hsoydam bunu beğendi.

Av.Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 Abs
    Her motorun ilk serileri hatalıdır. Geçmiş olsun. Yerli malı diyorlar fakat çinden al tr'de montaj olmuş bu motor. Çevir kazı yanmasın yerli malı diye de insanların duygularıyla oynuyorlar. Reklam yapıp bu motoru insanlara tanıtan malum kanala da yüklenseniz iyi edersiniz. Ah şu paracı tayfa
    hsoydam bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Av.Rider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her motorun ilk serileri hatalıdır. Geçmiş olsun. Yerli malı diyorlar fakat çinden al tr'de montaj olmuş bu motor. Çevir kazı yanmasın yerli malı diye de insanların duygularıyla oynuyorlar. Reklam yapıp bu motoru insanlara tanıtan malum kanala da yüklenseniz iyi edersiniz. Ah şu paracı tayfa
    Çok haklısınız, bende galiba o videodan etkilendim.
    Şimdi gidip videoyu dislike yaptım.
    Daha önce aynı videoyu beğenen arkadaşlardan da benzer bir tepkiyi rica ediyorum.
    Teşekkürler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı yasinreis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karbüratörlüler tamam da sakın ha enjeksiyonlulara yaklaşma,benden sana ve okuyanlara dost tavsiyesi...
    KONU IÇERIGINDEN BAGIMSIZ YAZIYORUM

Enjeksiyon ve elektronik donanim işini en iyi japon ve avrupali motosiklet üreticileri yapiyor,taiwan,ve kore de bir nebze beceriyor.

Bundan yillar öncede yazmiştim.

Japon,avrupa tamam fiyatlari bir noktada ama adamlar yapiyor be kardeşim,fiyatimda bu diyor,ha butcen yeter yetmez,alim gucun azdir coktur vs.vs..ama mal kendini gosteriyor,hakkini veriyor.

Ama hint ve çin motorlarinda,detay elektronik donanim,enjeksiyon,abs vs isin icine girince bir şeyler ters gidiyor.

Bunun ismi ister maliyet olsun,ister rekabet ister strateji...

Biraz detay olacak ama,

X bir marka(hintli)yillardir stop etme,ekran resetleme,diger Y marka(çinli)onda da sensor sorunu,stop etme,hatta kullananlar karburatore cevirdi motorlarini..

Buradaki olay,tamam enjeksiyon beyni,kiti ismi herneyse o kompenanti kullaniyorsun,ama aradaki tesisati,kablo kalitesini,entegrasyonunu,sensorlerle haberlesmesi,uyumu ne durumda??

Bende bir donem tvs kullandim,ama karaduzendi,beni uzmedi..hee yeni nesil alirmiyim hintli ve cinli kendi adima şahsen almam..alanada mani olmam..

30K nakite,giderim 2004 suzuki GS500 alirim.(ama inazuma almam,o kasaya o alt motor zayif)

Kisaca,hem teknolojik olsun,fiyati rakibi japon veya avrupali dan 15-20K az olsun hemde 0 km olsun diyorsan,iki kere duşunmek lazim..
    hsoydam, tommygun, erensel ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Bu motorun süslü videolarını izleyip almayı düşünen ben bu konuya tesadüfen denk gelip yorumları okudukça şok oldum iyiki almamışım yav bu ne rezalet böyle.benim Lifan a devam ya da biraz daha biriktirip düşük km Activa S alırım
    hsoydam bunu beğendi.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    hocam kimse kanmasın rakip falan. inceleme yapan o meşhur abimiz inceleme için paralar alıyor , kesinlikle kanmayın..
    hsoydam ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Garip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam kimse kanmasın rakip falan. inceleme yapan o meşhur abimiz inceleme için paralar alıyor , kesinlikle kanmayın..
    Bunu gidip videosunun altına da yazar mısınız rica etsem.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Başlığı okudum ve gerçekten şaşırdım.

Ben de motopixel'in videosu sonrasında ilgi duygum bu skutere. Yerli vurgusu beni de etkiledi ve fiyatı da cezbetti.

Ama başlıkta arkadaşlarımızın başlarına gelenlerden bahsetmesi şaşırttı.

Elbette bu segmentte 17.500 TL gibi rakiplerine göre düşük fiyatta satılan bi skuterden nmax kalitesi, dayanıklılığı ve sürüş hissiyatı beklemem. Ucuzlukla açıklanabilecek eksileri olabilir ve alıcı bunları göz önüne alarak satın almalıdır.

Örneğin, vibrasyon aşırı olabilir, kabulümdür.
    Boya işçiliği kusurludur, düşük fiyatla açıklanır, kabulümdür.
    Grenaj birleşim yerlerinde işçilik hataları, grenaj parçalarında kalıp uyumsuzlukları vardır, yine ucuzluktandır, olabilir.
    Elcik, manet, ayna gibi bileşenler en dandiğinden seçilmiştir, olabilir.
    Gösterge dijitaldir ama hesap makinesinden bozma gibidir olabilir.

Amma,,,
    Arkadaşların yakınmaları bu tür basit şeyler değil.
    Sürüş dinamiği ve güvenliğinde hayati tehlike yaratabilecek montaj ve ekipman kusurları ortada.
    Bunlar fiyatın ucuzluğu ya da üretilen ilk seri olmasıyla açıklanabilecek şeyler değil maalesef.

Nasıl yeterli test yapılmadan motorlu bir aracı satmaya başlayabilir bir firma anlayamıyorum.
    Can taşıyor bu aletler.

Skutere çok ihtiyacım olmamasına rağmen sırf yerli bir firma fabrika açıp benzinli skuterde reakebete girmiş diye, replika vs. demeden gidip almayı düşünmüştüm ama maalesef o günlerin gelmesine bile daha var gibi gözüküyor.
    hsoydam, maktama ve espresso bunu beğendiler.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Bunu gidip videosunun altına da yazar mısınız rica etsem.
    yazdım

bu motoru alacaklara tavsiyem almayın , sym jet 14 alın rahat edin. ben kullandım 6000 km , mükemmel motor gerçekten. Tekirdağ- Kocaeli arası yaptım bana mısın demedi. Kocaelide yaz günü Kartepe'ye tırmandım bana mısın demedi. sağlamlığı da zaten belli. tavsiye ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:06 ----------

Devamını da söyleyin lütfen @Altuğ Aktaş Bey.
    Mesela Km durduğu yerde göstermiyor mu? enaz 3-4 yazıyordur. Kesin...
    ABS ışığını kontrol edin. Normalde durduğunuzda yanık, hareket ettiğinzde sönmesi lazım, değil mi?
    Kitapçıkta öyle yazıyor. Ama öyle olmuyor işte, düz yolda yanıp yanıp sönüyor.
    Ben parasını vermiş almışım, bu saatten sonra kötüleyip ne elde edebilirim ki.
    Derdim ne biliyor musunuz ! Bir yetkili arasın, şu servisimize gidin, çözülsün sorunlarınız.
    Ama daha çok bekleriz biz bu iyi niyeti.
    Kulakları çınlasın, bir abim tamirci olursun yakında demişti.
    Bende "abartma abi, sıfır motor, olur mu hiç" demiştim.
    Tecrübe işte... Yakında bir atölye kurarım böyle biderse...
    videoda öyle demedi ama ? yazık günah iki üç kuruş alacağım diye onca insana gaz verid. neymiş kapıyı çalacak birileri varmıs muhattap varmıs yerliymiş. yazık, çok yazık...
    hsoydam ve espresso bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bu motoru alıp da problem yaşayan arkadaşlara geçmiş olsun, umarım en kısa sürede çözüme kavuşur. Hep dediğim gibi Motopixel Selçuk kimin arabasına binse onun türküsünü söyler. "Japon motorları sorunsuzdur" desin Japon motoru bile almayın. Kim daha fazla para verirse onun motorunu över. Göz zevkinize uygun değildir ama parayı bastırınca size direk dansı bile yapabilir, öyle karakterli bir arkadaştır.
    IRau, hsoydam, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Hadi Selçuk yalancısına inanırsınız da "yerli" lafına nasıl kanıyorsunuz ben de onu anlamadım ? Biz neyimizi yerli yapıyoruz ki motosikletimiz yerli olsun ? Normalde kendi markalarını kullanan Çin motorları kötü değiller ama işin içine Türk markası karışınca yine aynı noktaya geliniyor.

Selçuk'un videosuna sadece beğenmeme yapmayın, yorum yazıp yalan söylediğini de belirtin. Ben yapmıyorum çünkü o adamın hiçbir videosunu izlemiyorum, izlenme sayısını arttırmak istemiyorum.

Şimdi buradan edindiğimiz tecrübeler ışığında meşhur TOGG aracımızın yapılıp yapılamayacağını tekrar bir değerlendirelim.
    espresso bunu beğendi.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Herif youtube da nöbet tutuyor galiba, olumsuz yorum yaptım anında sildi.
    hsoydam, espresso, AzÇok ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herif youtube da nöbet tutuyor galiba, olumsuz yorum yaptım anında sildi.
    Aaaa, benim cache den filan mı geliyor acaba, duruyor gibi görünüyor bana.
    Benim yorumlarım duruyor mu, zahmet olmazsa bakabilirmisiniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:33 ----------

O sarılı logolu sitede 22 Bin TL.ye satmaya çalışıyor bir arkadaşımız, sadece meraktan soruyorum.
    Birileri sıfır 17.750 TL olan motora çıkıp 22.000 TL verir mi?
    Samimiyetden meraktan soruyorum gerçekten. Piyasayı yüksekltmek, manuple mi etmeye çalışıyorlar.
    Bana birisi 20 Bin TL versin, akşama bir de iftar ismarlarım kendisine.
    espresso bunu beğendi.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Aaaa, benim cache den filan mı geliyor acaba, duruyor gibi görünüyor bana.
    Benim yorumlarım duruyor mu, zahmet olmazsa bakabilirmisiniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:33 ----------

O sarılı logolu sitede 22 Bin TL.ye satmaya çalışıyor bir arkadaşımız, sadece meraktan soruyorum.
    Birileri sıfır 17.750 TL olan motora çıkıp 22.000 TL verir mi?
    Samimiyetden meraktan soruyorum gerçekten. Piyasayı yüksekltmek, manuple mi etmeye çalışıyorlar.
    Bana birisi 20 Bin TL versin, akşama bir de iftar ismarlarım kendisine.
    Sizin direk mesajınızı göremedim. Mesajlara verdiğiniz yanıtlar duruyor.

Biriside şöyle yazmış.
    Altuğ Aktaş
    2 saat önce
    Selçuk Bey, olumsuz yorumları neden siliyorsunuz?
    Reklamdan paranızı aldınız, çarkınız durmasın istiyorsunuz sanırım?
    Paranızı alıp keyfinize bakarken, söylediğiniz pembe yalanlar sayesinde bir dünya parasını bu motora yatıranlar sizin umrunuzda değil belli ki.
    Bu yorumu da sileceksiniz, mühim değil.
    Mühim olan, kul hakkıdır. Bu yorumları silmeniz size helallik getirmeyecek ne yazık ki.
    Kerem34_ ve hsoydam bunu beğendiler.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS

Biriside şöyle yazmış.
    Altuğ Aktaş
    2 saat önce
    Paranızı alıp keyfinize bakarken, söylediğiniz pembe yalanlar sayesinde bir dünya parasını bu motora yatıranlar sizin umrunuzda değil belli ki.
    Mühim olan, kul hakkıdır. Bu yorumları silmeniz size helallik getirmeyecek ne yazık ki.
    Bu Selçuk'tan adam olmayacağını gördüğüm ilk günden beri düşünüyor, söylüyorum. Yok insanın tipinde hayır olacak biraz, bunda dolandırıcı kayınço tipi var zaten.

Bu Selçuk ünlü olmasa Adv BMW'sini alır Kadıköy Starbucks'ın önünde sağı solu keserdi bütün gün, öyle bir tip.
    hsoydam bunu beğendi.

Motosikleti

Biriside şöyle yazmış.
    Altuğ Aktaş
    2 saat önce
    Yazdım şimdi tekrar... takipteyim. Bakalım silecek mi!...
    https://hizliresim.com/qDmWyw

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:25 ----------

Bana cevap yazmış !...
    "Sizin gibi yorum yazan kimseyi silmiyoruz engellemiyoruz. Fakat öve öve bitiremediğiniz motor cümlenize dikkat edin. Videoyu açıp baştan sona bidaha izleyin"

Yazdım şimdi tekrar... takipteyim. Bakalım silecek mi!...
    https://hizliresim.com/qDmWywhttps://hizliresim.com/qDmWyw

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:25 ----------

Bana cevap yazmış !...
    "Sizin gibi yorum yazan kimseyi silmiyoruz engellemiyoruz. Fakat öve öve bitiremediğiniz motor cümlenize dikkat edin. Videoyu açıp baştan sona bidaha izleyin"
    Ne kadar kişi varsak Videoyu hatta kanalı şikayet edelim insanları yanlış yönlendirmek hiç doğru bir davranış değil ben şimdiden şikayet ediyorum.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .......Nasıl yeterli test yapılmadan motorlu bir aracı satmaya başlayabilir bir firma......

Motopixel deki videoda sunucu bu motorun 800 km test edildiğini söylediğinde adama yanlış bilgi vermişler o kadar az test mi olur yazmıştım bu konunun 2. sayfasında , korkarım adama doğruyu söylemişler gerçekten sadece 800 km test edilerek piyasaya sürülmüş !

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Selçuk'a verilecek en büyük ceza; izlememek, abone olmamak, videolarına yorum yapmamak, like ya da dislike atmamak, yokmuş gibi farzetmek. Arif'in Machester'a attığı golü izlemek, Songül Karlı'yı izlemek daha yararlı.
    gurcanozturk, espresso, Erenkc91 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)