Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

VOLTA RM5 SCOOTER HK.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Birkomat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa PX200e - Elektrikli
    hayırlı olsun herkese. kimsenin bikaç model çıkartıp da bi honda-yamaha olma niyeti olduğunu düşünmüyorum, reklam yapanın/anlatanın abartması. Aklı başında bi üretici hangi segmenti hangi pazarı hedefliyorsa ona göre hareket eder. Volta da çıkardığı modellerle hedeflerini açıak net belirten bir firma.
    böyle birilerinin hayallerini gerçekleştirdiğini görmek mutlu ediyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı

Ön yargıları kıracak bir motora benziyor çok beğendim ikinci el de üzer ama tam binmelik

Motosikleti
    ybr 125
    Alıntı EMRE_R19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön yargıları kıracak bir motora benziyor çok beğendim ikinci el de üzer ama tam binmelik
    eğer binilecekse 2. el kaygısı bence gereksiz,biz Türkler buna fena halde takıntılıyız maalesef.kaldı ki piyasası oluşmamış bir ürünün kullanılmışının para etmesi zaten mümkün değil hele kronik arızalar falan hortlarsa, ama sorunsuz çıkarsa 2 sene içinde aranan bir model olabilir .Grenaj ufak tefek arızalar falan umrumda değil enjeksiyon,tesisat,kitleme falan büyük sorunlardan bahsediyorum olmadığını bilsem bugün alırım

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Selam gençler. Uzun zamandır mt ue girmemiştim. Baktım bu motor hakkında konu açılmış bir kaç kelam edeyim dedim. Dün teslim aldım bugün plaka çıkarttım denemek için yola çıktım dk 1 gol 1 motor motor seyir halinde yol ortasında stop etti. Şansım varmışki sağda cep vardı zor attım kendimi. Daha sadece 2km de motor. Kabloları soketleri kurcalarken ne olduğunu anlamaya çalıştığım esnada çalıştı. 19 km de 3 defa seyir esnasında stop etti. Yeter ama dedirtti. Kurye bir arkadaşın yardım için durum tornavida vermesiyle sele altını açıp baktım. Gaz kelebeği deki potansiyometre soketi yerinden çıkmış. Taktım çalıştı. Basit sorunlar montaj hataları böyle devam ederse motorun piyasasını bitirir. Motor parasını hak ediyor kesinlikle. İvmelenme ve kıvraklığı güzel. Hataların firma farkına varıp önlem alırsa çok iyi yerlere geleceğine inanıyorum.
    Justforfun ve Ali Çimen bunu beğendiler.

Arkadaşlar acil bi durumdan ötürü yalovaya gelmek zorunda kaldım motorla dün karda kışa. Annem ve babamı hastaneye kaldırmışlardı, babamı eve gönderdiler, annemin de durumu iyiye gidiyo şükür. Dualarınızı beklerim.

Motor şuan 550 km civarı oldu. 50 70km civarı hızla sabit gazda kalmadan geldim. Sıfır sıkıntı şükür yolda bırakmadı. Halen de tek marşta çalışıyo. Yakıt tüketimini 2.92lt olarak ölçtüm ortalamada, toplam 430km civarı yolculukta. Bi tık daha düşük bekliyodum ama rodajdaki bi motor için iyi.

6bin devirde 60 70 civarı, 7bin devirde 85 94 arası yolun eğimine göre değişiyo. Bikaç kere tırların arasında kalmamak için o hızlara çıkmam gerekti.

Titreşim şuan tamamen kabul edilebilir seviyede benim gözümde, bayağı azaldı. 500 bakımı için motor ve şanzıman yağını değiştirttim ama ondan sonra çok fazla kullanamadım, 10 15kmlik izlenimlerime göre az biraz daha serileştiğini söyleyebilirim.

Lastiklerin ve balataların rodajı bittiği için şuan maksimum seviyede performans alıyorum. Frenler 250lik klasmanına göre dahi çok çok iyi, emsalini gördüğüm motor daha yok.

Arka fren kaliperinden gelen ses devam ediyo herhangi bi değişiklik yok. Yalovadaki ustaya da özellikle söyledim zira ya balataların yanlış montajından, yada taktıkları balatanın kalipere tam uymadığından şüpheleniyorum, yuvasına oturmama gibi bi sorun olabilir. Ama ankaradaki usta gibi yalovadaki usta da söküp bakmaya yanaşmadı. Kaliperi sökmek için egzosu da sökmek gerekiyo ve uzun iş. Zaten çok zamanım yoktu ben de üstelemedim ama 1000 veya 2bin bakımında fabrika çözüm bulmazsa kesinlikle kaliperi söktürüp inceletmeyi ve kendim incelemeyi düşünüyorum. Alan herkes söylediği için şimdilik tek kronik sorunun bu olduğunu düşünüyorum.

Göstergede sürekli uzunlarım yanıyo gibi görünüyo ama farda sıkıntı yok, uzun ve kısa düzgün çalışıyo. Ufak bi sorun soket temizliği ile çözülecektir ama elektronik aksamın suya karşı çok korunaklı yapılmadığını düşünüyorum. Şu başımdaki sıkıntı bitip ankaraya döndüğüm zaman motoru komple soyup elektronik aksamın hassas gördüğüm noktalarını korumaya alacağım inşallah.

Genel olarak baktığımda halen verdiğim paraya göre çok çok memnunum, herhangi bi pişmanlığım yok ve düşüncelerim çok olumlu. Sıkıntısız bi şekilde ankaraya da ulaştırırsa benim gözümde rüştünü ispatlayacak motor. Geri dönerken hız ortalamamı 90 60 arası ayarlayacağım.

Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Geçmiş olsun, baban ve annenin durumu daha iyi olur inşAllah. Ben de bu motoru takip ediyorum, yalnız benim elim montaj hatalarını düzeltmeye pek yatkın değil @search16 nikli arkadaşın motoru seyir halinde stop etti, hatayı bulmuş, ben de olsaydı olduğum yerde kalırdım. Benim durumumda olanlar için, fabrika montaj hatalarını en azından insanların mağdur olmayacak hale indirmeleri gerekir

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Geçmiş olsun @impetum abi.

berkeusta01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Vulture 125i
    Geçmiş olsun, Allah sabır versin. Motor için fiyatına bakarsak şu zamana denk iyi iş çıkarmış gibi gözüküyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Geçmiş olsun @impetum

Alıntı impetum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar acil bi durumdan ötürü yalovaya gelmek zorunda kaldım motorla dün karda kışa. Annem ve babamı hastaneye kaldırmışlardı, babamı eve gönderdiler, annemin de durumu iyiye gidiyo şükür. Dualarınızı beklerim.

Motor şuan 550 km civarı oldu. 50 70km civarı hızla sabit gazda kalmadan geldim. Sıfır sıkıntı şükür yolda bırakmadı. Halen de tek marşta çalışıyo. Yakıt tüketimini 2.92lt olarak ölçtüm ortalamada, toplam 430km civarı yolculukta. Bi tık daha düşük bekliyodum ama rodajdaki bi motor için iyi.

6bin devirde 60 70 civarı, 7bin devirde 85 94 arası yolun eğimine göre değişiyo. Bikaç kere tırların arasında kalmamak için o hızlara çıkmam gerekti.

Titreşim şuan tamamen kabul edilebilir seviyede benim gözümde, bayağı azaldı. 500 bakımı için motor ve şanzıman yağını değiştirttim ama ondan sonra çok fazla kullanamadım, 10 15kmlik izlenimlerime göre az biraz daha serileştiğini söyleyebilirim.

Lastiklerin ve balataların rodajı bittiği için şuan maksimum seviyede performans alıyorum. Frenler 250lik klasmanına göre dahi çok çok iyi, emsalini gördüğüm motor daha yok.

Arka fren kaliperinden gelen ses devam ediyo herhangi bi değişiklik yok. Yalovadaki ustaya da özellikle söyledim zira ya balataların yanlış montajından, yada taktıkları balatanın kalipere tam uymadığından şüpheleniyorum, yuvasına oturmama gibi bi sorun olabilir. Ama ankaradaki usta gibi yalovadaki usta da söküp bakmaya yanaşmadı. Kaliperi sökmek için egzosu da sökmek gerekiyo ve uzun iş. Zaten çok zamanım yoktu ben de üstelemedim ama 1000 veya 2bin bakımında fabrika çözüm bulmazsa kesinlikle kaliperi söktürüp inceletmeyi ve kendim incelemeyi düşünüyorum. Alan herkes söylediği için şimdilik tek kronik sorunun bu olduğunu düşünüyorum.

Göstergede sürekli uzunlarım yanıyo gibi görünüyo ama farda sıkıntı yok, uzun ve kısa düzgün çalışıyo. Ufak bi sorun soket temizliği ile çözülecektir ama elektronik aksamın suya karşı çok korunaklı yapılmadığını düşünüyorum. Şu başımdaki sıkıntı bitip ankaraya döndüğüm zaman motoru komple soyup elektronik aksamın hassas gördüğüm noktalarını korumaya alacağım inşallah.

Genel olarak baktığımda halen verdiğim paraya göre çok çok memnunum, herhangi bi pişmanlığım yok ve düşüncelerim çok olumlu. Sıkıntısız bi şekilde ankaraya da ulaştırırsa benim gözümde rüştünü ispatlayacak motor. Geri dönerken hız ortalamamı 90 60 arası ayarlayacağım.
    Geçmiş olsun Allah en kısa sürede iyi eylesin.

Motosikleti
    cb250r
    Allah sifa versin insallah.

poer.145 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    650F
    Allah şifalar versin inşallah wn kısa surede

Allah razı olsun hepinizden. İyiler şükür toparlıyolar yavaş yavaş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:10 ----------

Alıntı muratarslan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, baban ve annenin durumu daha iyi olur inşAllah. Ben de bu motoru takip ediyorum, yalnız benim elim montaj hatalarını düzeltmeye pek yatkın değil @search16 nikli arkadaşın motoru seyir halinde stop etti, hatayı bulmuş, ben de olsaydı olduğum yerde kalırdım. Benim durumumda olanlar için, fabrika montaj hatalarını en azından insanların mağdur olmayacak hale indirmeleri gerekir
    İlk seri olduğu için biraz aceleye gelmiş olabilir, inşallah ilerde gelecek motorlarla piyasası doyuma ulaştığında daha da toparlayacaklardır yeni sahip olacaklar için. Şuanlık iyi satılıyo sanırım.

Beklemeden almak isterseniz de en net çözümü aldıktan sonra güvendiğiniz bi ustaya gidip motoru komple soyup Adan Zye elektrik soketleri dahil herşeyini kontrol ettirip gönül rahatlığıyla binebilirsiniz. Bi ankaraya döneyim kendim yapıcam inşallah bu dediğimi.

Forumdan Uzaklaştırıldı

Motosikleti
    cb250r
    Bence volta bi aciklama yapip insanlarin kafasindaki soru isaretlerini gidermelidir. --Motor komple cin mali mi?
    -sasi Turkiye de mi uretiliyor?
    -bu easyride ile olan iliskisi nedir?

komple cin mali ama Tr montajliysa, ne anladik bu isten mondial zaten oyle yada boyle kendini kanitladi bu konuda.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence volta bi aciklama yapip insanlarin kafasindaki soru isaretlerini gidermelidir. --Motor komple cin mali mi?
    -sasi Turkiye de mi uretiliyor?
    -bu easyride ile olan iliskisi nedir?

komple cin mali ama Tr montajliysa, ne anladik bu isten mondial zaten oyle yada boyle kendini kanitladi bu konuda.
    Katılıyorum.

İnsanlar yerli sanıyor.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Grenaj vida yerleri ayni neredeyse. Sadece arka camurlukta ve egzos baglantisinda farklilar var sanki. Daha iyi bilen biri neden farkli oldugunu soyleyebilir belki.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motor blokları, lastik ölçüleri, kuru ağırlıkları farklı.

Volta Rm5

Motorstar Easyride 150N

Benim tahminim revolt bu motoru getirelim ama olduğu gibi değil de, üstünde geliştirmeler yaparak getirelim demişler. Almadan önce bu easyride 150n modelinin de videolarını izledim. Emin olmamakla birlikte motor çin değil de hint malı olabilir.

Farklılıklara gelince; gördüğüm değişiklikler blok, ön cam, lastik ve akü zaten türk malı yiğit akü ve anlas, buji(orjinalinde ngk olduğunu sanmıyorum), egzos koruma veya komple egzos, soğutma fanı ve kapağı, arka çanta demiri. Görebildiklerim bunlar şimdilik. Orjinal easyride 150n 105km hıza bile güç bela ulaşırken bu motorun rodaj bitince 115 120 civarı hızlara ulaşabileceğini düşünüyorum.

Grenajları direk alıp getirmişler anladığım kadarıyla ama şasenin taslağını alıp ufak geliştirmeler yapıp burada üretiyo olabilirler. Çünkü kaynak yerleri kusursuz değil ama bi çin kaynağına da benzemiyo güvenli duruyo.

Bikaç gündür aceleci ve hor kullanmak zorunda kaldım motoru, sürekli yük falan taşıdım biraz sıkıştırdım. Sonucunda bu gece benzin aldığımda 4.1 ortalama yaktığını gördüm. Ufak çaplı bi şok yaşattı, bu kadar çok yakmasını beklemiyodum sıkıştırsam bile. Son aldığım yakıt hariç genel ortalamam 2.9du çünkü. Şuan 640km civarındayım. Bidahaki benzin aldığımda tekrar bi bakacağım acaba bi sorun mu var diye.

Edit: tespit ettiğim 2 sorun, biri durduğu yerde km saatinde 4kmye kadar hız gösterebiliyo ara ara, diğeri farları çok güçlü değil. Geceleri biraz hızlı giderken uzunları da yakmak gerekiyo. O zaman güzel performans alıyosunuz.
    hsoydam bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345614 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)