Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

VOLTA RM5 SCOOTER HK.

Motovento
    REKLAM ALANI
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı xterkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamamda bu paraya ne alalım göster yok orada da susar
    Yazdık ama göremedin herhalde. Bu paraya Hero Dash alınır. Bir çok kişi kuryelik yapmak için aldığına göre buyur daş var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

haddini aşıyorsun yavaş ol, yazdığın yorum ağır hakaret içeriyor farkındasındır umarım[COLOR="Silver"]
    Hızlıyımdır ben!

Yalan mı ? Bir kereden bişi olmaz!

Ayrıca yerine alınacak ve akla ilk gelen marka model Hero Dash. Bizzat test ettim çok daha sağlam.
    Mr.wind bunu beğendi.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hızlıyımdır ben!

Yalan mı ? Bir kereden bişi olmaz!

Ayrıca yerine alınacak ve akla ilk gelen marka model Hero Dash. Bizzat test ettim çok daha sağlam.
    benim yorumumla bu konuyu bağlaman hiç alakasız, gereksiz ki ,benim gibi muhalif birine üstelik demen ,olabilir Hero dersin seçenek sunarsınız hayırlı satışlar

benim yorumumla bu konuyu bağlaman hiç alakasız, gereksiz ki ,benim gibi muhalif birine üstelik demen ,olabilir Hero dersin seçenek sunarsınız hayırlı satışlar
    Arkadaşım sen ne içiyorsun bilemedim ama ne satışı?

Motosikleti
    Arkadaşım sen ne içiyorsun bilemedim ama ne satışı?
    anlayan anlamıştır neyse boş konu tartışılacak konu yok kolay gelsin

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Yok yok hani alıp geziyordu falan ...
    Valla cıkaramadım usta dediğin şahsı ama merak da etmedim desem yalan olur.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı harun27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla cıkaramadım usta dediğin şahsı ama merak da etmedim desem yalan olur.
    Konuyu biraz daha geriden okuyun, Manisa'dan bir gazeteci Manisa'dan Van'a kadar bu scooter ile gidip geri donecekti, fabrika buna bir motosiklet vermisti filan filan. Youtube'da ve instagram'da videolari var.

Çok eğlenceliymiş yahu.

Zevk için alanları bir tarafa bırakalım. Bu motora para verip kuryelik yapan insanlar kimin umurunda? Çoluk çocuğuna ekmek götürmesi gerekiyormuş kimin umurunda? "Bu paraya başka motor yok", "biz yerli markayız" algısı da işe yarıyor. Gerçekten öyle mi? Aşağıdaki arkadaş "Volta RM5 ile kuryelik olmaz" demiş. Güzide gaztecileri bırakın. Tavsiyelere kulak verin derim.
    erensel ve maktama bunu beğendiler.

Alıntı volkan190 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni alacak arkadaşlara fikir edinmesi açısından faydalı olacağını düşünüyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=d4epEUF4TGE
    Dışı Seni Yakar İçi Beni/Motor Revizyonu/2.Bölüm
    https://www.youtube.com/watch?v=K2h6tTuuoZY
    Alman_ ve maktama bunu beğendiler.

İnsan-usta her şeyin çakması var memlekette. Ruhi usta ile tanışmak kısmet olmadı. Fakat videoyu sonuna kadar izleyince gerçek bir usta güveni veriyor. 5000km. de ağır motor hasarı gören, garanti dışı kalmış Volta RM5'in motorunu 150cc olarak yenilemiş. Sorunların muhtemel kaynağını belirtmiş. Onardığı motora kendisi 10 bin km. garanti güvencesi vermiş. Onardığı-düzelttiği motor uzun km.ler giderse birileri utanır mı acaba?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsan-usta her şeyin çakması var memlekette. Ruhi usta ile tanışmak kısmet olmadı. Fakat videoyu sonuna kadar izleyince gerçek bir usta güveni veriyor. 5000km. de ağır motor hasarı gören, garanti dışı kalmış Volta RM5'in motorunu 150cc olarak yenilemiş. Sorunların muhtemel kaynağını belirtmiş. Onardığı motora kendisi 10 bin km. garanti güvencesi vermiş. Onardığı-düzelttiği motor uzun km.ler giderse birileri utanır mı acaba?
    Motorun orjinal krankı bile 125'lik. Tam rezil bunlar(volta)..

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı ',' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dışı Seni Yakar İçi Beni/Motor Revizyonu/2.Bölüm
    https://www.youtube.com/watch?v=K2h6tTuuoZY
    Gerçekten o kadar güzel bilgiler vermiş ki, bu motoru alıp da sorun yaşayanlar için mükemmel bir kaynak olmuş.
    ',' bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bu motor yerli ve milli değil, adı "Osman, Kutadgu bilig" bile olsa %100 Çinli. Şasisinin burada birleştirilmiş olması nedeniyle "Türk motoru" denmesi bence "hade lan çakal, sokak iti" denecek bir olay.

Ruhi ustanın 2. videosuna kadar ben de olumsuz düşünüyordum hem motor hem de Ruhi usta hakkında. Lakin 33.000 TL'ye sıfırını aldığımız motoru alır almaz 1000 TL parça+1000 TL işçilik vs masraf yapsak sanırım iş görecek hale geliyor motor. Yine de tecrübeli arkadaşlar aydınlatsın.
    espresso bunu beğendi.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motor yerli ve milli değil, adı "Osman, Kutadgu bilig" bile olsa %100 Çinli. Şasisinin burada birleştirilmiş olması nedeniyle "Türk motoru" denmesi bence "hade lan çakal, sokak iti" denecek bir olay.

Ruhi ustanın 2. videosuna kadar ben de olumsuz düşünüyordum hem motor hem de Ruhi usta hakkında. Lakin 33.000 TL'ye sıfırını aldığımız motoru alır almaz 1000 TL parça+1000 TL işçilik vs masraf yapsak sanırım iş görecek hale geliyor motor. Yine de tecrübeli arkadaşlar aydınlatsın.
    Her ne kadar "grang" dese de iyi bir usta izlenimi veriyor. Bu motorun 50 bin km. sonraki durumunu da yayınlarsa eli öpülesi usta ünvanını hak eder. Sanırım kurye motoru. Seneye 50 bin km. aşılmış olur.
    Rahmetli babama zamanında esnaf arkadaşları "tavla kralı" yazan bir madalyon yaptırmışlardı. MT camiası olarak denenmiş onaylanmış ustalara "Şampiyon Tamirci" madalyası yaptırılsa ne iyi olurdu. Güvenilmez olduğunu bildiğim kalite belgesi uygulaması gibi olmamak şartıyla.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her ne kadar "grang" dese de iyi bir usta izlenimi veriyor. Bu motorun 50 bin km. sonraki durumunu da yayınlarsa eli öpülesi usta ünvanını hak eder. Sanırım kurye motoru. Seneye 50 bin km. aşılmış olur.
    Rahmetli babama zamanında esnaf arkadaşları "tavla kralı" yazan bir madalyon yaptırmışlardı. MT camiası olarak denenmiş onaylanmış ustalara "Şampiyon Tamirci" madalyası yaptırılsa ne iyi olurdu. Güvenilmez olduğunu bildiğim kalite belgesi uygulaması gibi olmamak şartıyla.
    "Grang" olayı çok kötü. Evde denedim, bence "krank" demek "grang" demekten daha kolay.
    birbilent, AzÇok ve espresso bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    "Grang" olayı çok kötü. Evde denedim, bence "krank" demek "grang" demekten daha kolay.
    Ankara böyle garip bir yer, yani başkent diye diksiyonun düzgün olmasını bekleyebilirsiniz ama, takım elbiseli şekli düzgün birinden bile "nörüyon gardaş" diye bir soru gelebilir

Ben Niğde'liyim bana bu şive yabancı gelmiyor şahsen iç anadolu komple böyle.
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Ankara havası seymen tarzı.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara havası seymen tarzı.
    Nigde, Kirsehir, Ankara, Sivas, Tokat, Corum, Yozgat.

Buralarda kelime basindaki "k" kesinlikle "g" olur, tecrubeyle sabittir

Motosikleti
    kardeşim bu motoru geçen sene tartıştık, malın ne olduğunu da biliyoruz ,ülkemizde yerli motor enjeksiyon v.s birşey yapılmıyor, bunların yapılmadığı bir ülkede ,elbette yerli demek ne derece yerli ? farkındayız
    Pulsar forumlarına Bajaj forumlarına bakın ,aynı mevzular yaşanmış ,gene hemen hemen aynı şeyleri yazmışım ,bu motor hakkında da alır almaz eksiklerini yazmışım, burada amaç binicileri yani bizleri, aydınlatmak
    siz direk markayı kötülüyorsunuz ,ardından Hero v.s diyorsunuz, böyle aydınlatma olmaz, her 2 markanın modelini eksi artı kıyaslarsın, alan alır satan satar
    Ruhi usta yı tanımışlığım var, oda Ankara da ama yaptığı video yanlış, ilk videoda bile, krank ortada eliyle 1 tık yapsa, gerçekten sorun krankta mı ortaya çıkacak ,yapmadı bunu, ayrıca yavaş yavaş gitmek olmaz deyip hakkını ver falan diyor ,neyin hakkı :D 1000 cc mi mübarek motorlar
    arayın Çayyolu Getiri Hero motorların durumu nasıl diye sorun ,hatta geçen yaz durduğu yerde yanan Hero yu sorun, neden cayır cayır yanmış ?
    bu mudur yani bende derim şu marka yanıyor ,bunu alın ,böyle yapınca ne olacak ?
    deseniz ki bu paralara bu marka motorlarda var, karşılaştırın alın, daha dürüst ve dikkat çekici olur
    ama bir malı kötüleyip ,şu marka iyi demek ,gereksiz ve inandırıcı olmaz ,birde kalkıp ne yazıldığına bakmadan, laf sokma çabaları ,bilmem gene yazarak anlatabildim mi ?
    en güzel reklamı ya satıcı yapar yada ürün kendisi yapar ,Hero yıllardır ülkemizde, tutulmuyorsa bunu bir zahmet kendilerinde veya ürünlerinde arasınlar ,bir ara almaya bayiye gitmiştim ,baya zaman oldu, satıcı 2 model göstermeye üşeniyor, sert bir üslupla he he, ee ee modeli anlatıyor ,alacağı olan bile almaz ,ben de almadım tabi

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:09 ----------

şunu da yazayım ,ilk çıktığında 200 ns lerde kötüleniyordu, aynı tartışmaları yapmıştık ,ben gene kötülemeleri es geçtim ,gidip almıştım ,o kötülenen motor, şuan en çok satanlar içinde, ayrıca bendeki Pulsar 53000 km oldu daha ne debriyaj, zincir dişli, subap ayarı ne motor açılması v.s yapılmadı bu işler bu tarz motorlarda, sürüş ile çok alakalı az da şans işi ,Mondial aldım 15000 km sorunsuz bindim ,küçük gelmişti sattım ,şimdi bunu da yazarım ölmez kalırsak kaç bin km gidecek ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)