Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
30. sayfa BirinciBirinci ... 202829303132 ... SonuncuSonuncu

VOLTA RM5 SCOOTER HK.

Motovento
    REKLAM ALANI

@ufoz ,
    İki tane yanlış yazmışsın
    120 ile giderken 110 ile çarptıgında 10 KM lik çarpma gibi olmaz
    Kİnetik enerji hızın karesidir,

120*120 -110*110=2300
    10*10=100
    2300 kare kök 47 dir.

60 KM ile çarpış ile 120 km ile çarpışma açısından Aşağı da görebilecegin gibi Tam 4 kat fark vardır .
    60*60=3600 120*120=14400

Diger dediklerinde haklısın bırak 120 ile çarpışmayı düz duvara 40-50 ile çarpsın %99,9 motor pert olur ,

Trollükden değil de böyle atanlar olur ya şu araba ile 250 ye çıktım diye , o tiplerden , trollükten yapmıyorlar hakikaten inanıyorlar abrtıkları şeye , sonuç senin dediğin gibi piskologa gitmesi lazım o kesin ..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Şimdi aklinizca taşşak geçiyorsunuz da o an yaşanan biten ne var ne gördünüz? Kilometre saati bozuk diyen arkadaş 125 lik boş nmax kullaniyorum falan zannediyor heralde. Aklinca nmax o kadar hizli gitmez kanisinda. Onumde zincirleme kaza oldu onumdeki arabanin gotu oldugu yerde havaya kalkti. Giden araba oluyor dimi. Sikintim yok gotumde yiyor motorunuzu verin duz duvarada girerim bakalim pert olcakmiyim olmayacakmiyim. Motorun parasi kadar ortaya para koyarim bana bişey olursa parayi alirsiniz olmassa herkes yoluna bakar siz geçtiğiniz taşşakls kalirsiniz.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ufoz ,
    İki tane yanlış yazmışsın
    120 ile giderken 110 ile çarptıgında 10 KM lik çarpma gibi olmaz
    Kİnetik enerji hızın karesidir,

120*120 -110*110=2300
    10*10=100
    2300 kare kök 47 dir.

60 KM ile çarpış ile 120 km ile çarpışma açısından Aşağı da görebilecegin gibi Tam 4 kat fark vardır .
    60*60=3600 120*120=14400

Diger dediklerinde haklısın bırak 120 ile çarpışmayı düz duvara 40-50 ile çarpsın %99,9 motor pert olur ,

Trollükden değil de böyle atanlar olur ya şu araba ile 250 ye çıktım diye , o tiplerden , trollükten yapmıyorlar hakikaten inanıyorlar abrtıkları şeye , sonuç senin dediğin gibi piskologa gitmesi lazım o kesin ..
    Çarpmanın tam olduğu an için enerji tespitiniz doğru.
    Fakat bunu anlatmak zor olduğundan, sadece hıza değindim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:49 ----------

Alıntı canberkgry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi aklinizca taşşak geçiyorsunuz da o an yaşanan biten ne var ne gördünüz? Kilometre saati bozuk diyen arkadaş 125 lik boş nmax kullaniyorum falan zannediyor heralde. Aklinca nmax o kadar hizli gitmez kanisinda. Onumde zincirleme kaza oldu onumdeki arabanin gotu oldugu yerde havaya kalkti. Giden araba oluyor dimi. Sikintim yok gotumde yiyor motorunuzu verin duz duvarada girerim bakalim pert olcakmiyim olmayacakmiyim. Motorun parasi kadar ortaya para koyarim bana bişey olursa parayi alirsiniz olmassa herkes yoluna bakar siz geçtiğiniz taşşakls kalirsiniz.
    Nmax 155in evrenin en muhteşem ve en hızlı makinası olduğunu bilmeyen yok

Bundan bahseden oldu mu? Sorun o scooterın kaç yaptığı değil, sizin kaçla duran araca çarptığınızda...

Madem düz duvara çarpma testi yapacak kadar cesursunuz!!! , hemde dotunuz yiyor,
    o zaman çarpma testlerine katılın.

Daha çok kazanırsınız. İyi para verirler...

Kim ne geçiyor hep beraber izleriz...

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:53 ----------

Alıştırma için aşağıya düşük hızda scooter çarpma testi videosunuda bırakalım. Sanırım Nmax olsa gerek.

dundanbiri bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:49 ----------

Bundan bahseden oldu mu? Sorun o scooterın kaç yaptığı değil, sizin kaçla duran araca çarptığınızda...

Madem düz duvara çarpma testi yapacak kadar cesursunuz!!! , hemde dotunuz yiyor,

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:53 ----------

Alıştırma için aşağıya düşük hızda scooter çarpma testi videosunuda bırakalım. Sanırım Nmax olsa gerek.

http://youtu.be/qAlEy8oxoXQ
    Videonun aciklamasinda carpisma testi sonrasinda scooterlardaki yanlis tasarim sonucu yakit deposunda akmalar olup olmadigini test etmek istemisler.

Maxiscooter olan Suzuki, step-thru scooter ise Honda SH125 gibi bisey. Suzuki'nin en az Nmax kadar dayanikli olacagini dusunuyorum. Ingilizce konusmalarda amca dizlerin de fena sekilde carptigini soyluyor. Benim gorusum su hizdaki kazada bile bilek,kafa, diz yaralanmasi yasanir, scooterin on tarafinda da agir hasar olusur en azindan amortisorlerde.

http://youtu.be/qAlEy8oxoXQ
    Azcik beynini kullanmayi denesen nasil olur. Her boka yandan vurulan video atip duruyorsun. Arkadan vurmak var yandan vurmak var. Evet totom yiyor Allaha sukur. Sana voltanla mutluluklar.

Motosikleti
    cb250r
    Moruk tamam sakin ol.

Kaza oncesi 120 ile gitsen bile refleks olarak frene asilmissindir. 2 saniyelik fren bile tahminim aracin hzini 50-60 a kadar dusurmustur. Aracin abs li oldugu icin, hizinin dustugunun farkina bile varmamissindir.Zaten o durumda kadrana kim bakar ki?

120 ile seyir halinde olman, carpma aninda hizinin 120 oldugu anlamina gelmiyor ki. Zaten 120 ile duran araca carpsan motor da sende paramparca olurdunuz Allah korusun.

Arkadaslar dalga gecmiyor emin ol, olayin imkansiziligina vurgu yapiyor.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Azcik beynini kullanmayi denesen nasil olur. Her boka yandan vurulan video atip duruyorsun. Arkadan vurmak var yandan vurmak var. Evet totom yiyor Allaha sukur. Sana voltanla mutluluklar.
    Ne yazıkki söyleyecek bir şeyi olmayanların hakarete başlaması moda oldu.
    Ama inanın prim yapmıyor.
    Sadece gülüp geçiyoruz.

"Düz duvara çarparım, dotum yiyor" diye ortalara saçılan sizsiniz.

Düz duvarla yandan bir araca çarpmayı kıyaslarsak düz duvar daha tehlikeli
    Ha isterseniz onunda videosu var.

Anlamadık şimdi, bir araca yandan 60 la çarpınca hasar alıyoruz, arkadan 120 ile çarpınca, veya düz duvara 120 ile çarpınca hasar almıyormuyuz!

Geçin bunları...

Not: Voltam yok. Almayıda düşünmüyorum. Almayı düşünüp fikrimi soranlarada tavsiye etmiyoeum.
    dundanbiri bunu beğendi.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Moruk tamam sakin ol.

Kaza oncesi 120 ile gitsen bile refleks olarak frene asilmissindir. 2 saniyelik fren bile tahminim aracin hzini 50-60 a kadar dusurmustur. Aracin abs li oldugu icin, hizinin dustugunun farkina bile varmamissindir.Zaten o durumda kadrana kim bakar ki?

120 ile seyir halinde olman, carpma aninda hizinin 120 oldugu anlamina gelmiyor ki. Zaten 120 ile duran araca carpsan motor da sende paramparca olurdunuz Allah korusun.

Arkadaslar dalga gecmiyor emin ol, olayin imkansiziligina vurgu yapiyor.
    Panik frende abs genelde fren mesafesini UZATIR. Dengeli frende fren mesafesi abs siz motosiklet kadar olacaktır.
    Mr.wind bunu beğendi.

Kabul hocam sıfır 17500 liraya aldım. Motordan aksesuarlarımı sökeyim siz motoru alın gidin 120 ile biyere kafa atın, nasıl olsa geri dönemeyeceksiniz yolumuza bakarız. Ankaradayım beklerim.

Yeterli açıklamayı yapmış arkadaşlar sağolsunlar, aklımdan geçenleri yazmışlar. Ama bu derece yüksekten üfürdüğünüze göre ya yaş 10 11 falan, yada kazayı 30 40la falan yaptınız dikkat çekmek için 120 yazıyosunuz. 120 ile yolun kenarında ilerde gördüğünüz bi tabelaya odaklanın bakalım kaç saniyede o tabelaya ulaşıyosunuz.

Neyse çok bile yazdım daha çok popüler olma. Voltanız yoksa da boş boş bilmişlik taslamayın. Plastik voltamla mutluluklar bana. Sana da titanyum uranyum alüminyum magnezyum alaşımlı nmaxinle mutluluklar. 120yle çarpmış :D hahah

Edit: ha bu arada olan biteni görmediniz hiçbiriniz yazmışsın, elinde videosu mevcutsa izlemeyi çok isterim, bul beni demir adam.
    dundanbiri ve Kinky Kylie bunu beğendiler.

Sadece gülüp geçiyoruz.

Anlamadık şimdi, bir araca yandan 60 la çarpınca hasar alıyoruz, arkadan 120 ile çarpınca, veya düz duvara 120 ile çarpınca hasar almıyormuyuz!

Geçin bunları...

Not: Voltam yok. Almayıda düşünmüyorum. Almayı düşünüp fikrimi soranlarada tavsiye etmiyoeum.
    Sana bir dostun olarak bazı şeyleri yanlış yaptıgını söylemek istiyorum ;

Geçmişte yaşamış bir şeyleri başarmış çagına ışık tutmuş insanların laflarına kulak vermeni ;

Mevlana ;
    "Cahille girme münakaşaya; Ya sinirini zıplatır tavana, ya da yazık olur adabına

İmamı Şafi (Şafi mesebinin kurucusu
    Bir delil ile kırk alimi yendim , kırk delil ile bir alime yenildim, (büyük imam şunu diyor cahil ne anlatır isen anlat ikna edemezsin)

Anonim (Şefir abi;)
    Etme cahil cuheda ile muhabbet bıktırır, alma cam kırıgı ile taharet yırtırırsın(mabadını) eder isen çoluk çocuk ile muhabbet olur işin çikilota
    gofret..

Muhteşem yüzyılda vardı Ebusuud efendi diyordu ,
    Cahil inatçı olur derler merkep(eşek gibi) inadında yorulmaz boşa dememişler diyor,

Ez cümle he de geç, ne yapacaksın anlatamazsın , bak büyük imam ne diyor 40 delil gösterdim diyor anlatamadım diyor yenildim diyor ,Bundan ders al imamın sözünden kendine pay çıkar yenemezsin yenilirsin , anlatamazsın ... Ortada yüzlerce ncap video su var ... Boş ver he de geç 200 le bir şey olmaz de ne yapacaksın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:37 ----------

Sadece gülüp geçiyoruz.

Geçin bunları...

Sana bir dostun olarak bazı şeyleri yanlış yaptıgını söylemek istiyorum ;

Geçmişte yaşamış bir şeyleri başarmış çagına ışık tutmuş insanların laflarına kulak vermeni ;

Mevlana ;
    "Cahille girme münakaşaya; Ya sinirini zıplatır tavana, ya da yazık olur adabına

İmamı Şafi (Şafi mesebinin kurucusu
    Bir delil ile kırk alimi yendim , kırk delil ile bir alime yenildim, (büyük imam şunu diyor cahil ne anlatır isen anlat ikna edemezsin)

Anonim (Şefir abi;)
    Etme cahil cuheda ile muhabbet bıktırır, alma cam kırıgı ile taharet yırtırırsın(mabadını) eder isen çoluk çocuk ile muhabbet olur işin çikilota
    gofret..

Muhteşem yüzyılda vardı Ebusuud efendi diyordu ,
    Cahil inatçı olur derler merkep(eşek gibi) inadında yorulmaz boşa dememişler diyor,

Ez cümle he de geç, ne yapacaksın anlatamazsın , bak büyük imam ne diyor 40 delil gösterdim diyor anlatamadım diyor yenildim diyor ,Bundan ders al imamın sözünden kendine pay çıkar yenemezsin yenilirsin , anlatamazsın ... Ortada yüzlerce ncap video su var ... Boş ver he de geç 200 le bir şey olmaz de ne yapacaksın.
    dundanbiri bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Arkadaş Matrix Reloaded filminde duvar içinden geçen ikizlerden bir tanesi dostlar, neden anlamıyorsunuz? 120 değil ses hızında bile çarpsa bir şey olmaz...
    serif abi ve dundanbiri bunu beğendiler.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    @serif,

Haklısınız.
    Üstelik adam kendi yazdıklarını b.k olarak nitelerken, bende onun b.klarına cevap yazıyorum.

Aslında bütün dert birgün birilerinin burayı okuyup,
    "Vay be. Nmaxe bak, 120 km hızla duran araca çarpıyorsun, ne sana nede motora birşey olmuyor" zannına kapılmasında.

Emin olun böyle algılaya(n)cak çok kişi var...
    OzanAkgoz ve dundanbiri bunu beğendiler.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Türk motosiklet tarihine ve forum belleğine altın harflerle kazınan bir motosiklet oldu. Şakası bir yana belki kredi çeker bir tane alır trendyol falan yaparım diyordum. Facia olurdu, genel merkezde
    kafes dövüşü yapmadığımız adam kalmazdı muhtemelen.
    dundanbiri ve espresso bunu beğendiler.

Hayir abi anlamadigim nokta 120 ile gitmiyordum. Hizim 141 di. Kimseye hakaret ettigim yok. Bos bos konusuyorsunuz yok fizik bilmemne aklinca cocukla eglenir gibi kafana gore usenmeden yaziyorsun ediyorsun. Allaha sukur kaza aninda da aklim yerindeydi simdide aklim yerinde. Yavaslayamamin sebebi onumde 2 araba birbirine girdi duramayacagimi anladim kendimi soldan ortaya atmak istedim arkadaki araclar hizli geldigini gordum frene bastim 117 ye kadar yavasladi. Hani Allah gostermesin kaza yasadiysaniz bidaha yasatmasinda uzun uzun anlatilan hersey o an bizim zihnimizden 2/3 saniye icerisinde gecen seyler. O yuzden milletle taşşak gecmeden once bi gecmis olsun bilmemne diyin. 120 ile kaza yapti eeee salak 120 ile vurmamistirki hemen bi hesapliyim alay ediyim kucuk dusureyim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:09 ----------

@serif,

Haklısınız.
    Üstelik adam kendi yazdıklarını b.k olarak nitelerken, bende onun b.klarına cevap yazıyorum.

Aslında bütün dert birgün birilerinin burayı okuyup,
    "Vay be. Nmaxe bak, 120 km hızla duran araca çarpıyorsun, ne sana nede motora birşey olmuyor" zannına kapılmasında.

Emin olun böyle algılaya(n)cak çok kişi var...
    Bak yine lafi baska yerlere cekiyorsun yada anlamanda kitlik var. Benim orda anlatmak istedigim sey pert bir japonun şu kopru alti sifir cin mali motorundan daha iyi oldugu. S

Motosikleti
    cb250r
    Hayir abi anlamadigim nokta 120 ile gitmiyordum. Hizim 141 di. Kimseye hakaret ettigim yok. Bos bos konusuyorsunuz yok fizik bilmemne aklinca cocukla eglenir gibi kafana gore usenmeden yaziyorsun ediyorsun. Allaha sukur kaza aninda da aklim yerindeydi simdide aklim yerinde. Yavaslayamamin sebebi onumde 2 araba birbirine girdi duramayacagimi anladim kendimi soldan ortaya atmak istedim arkadaki araclar hizli geldigini gordum frene bastim 117 ye kadar yavasladi. Hani Allah gostermesin kaza yasadiysaniz bidaha yasatmasinda uzun uzun anlatilan hersey o an bizim zihnimizden 2/3 saniye icerisinde gecen seyler. O yuzden milletle taşşak gecmeden once bi gecmis olsun bilmemne diyin. 120 ile kaza yapti eeee salak 120 ile vurmamistirki hemen bi hesapliyim alay ediyim kucuk dusureyim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:09 ----------

Bak yine lafi baska yerlere cekiyorsun yada anlamanda kitlik var. Benim orda anlatmak istedigim sey pert bir japonun şu kopru alti sifir cin mali motorundan daha iyi oldugu. S
    Kardeş önce bir sakin ol

Bak sen kaza yaptıgın zaman aktif olan herkes geçmiş olsun dileklerini sana iletti.

Tamam ne oldu ne bitti sen biliyorsun, Allah korumus tekrar geçmiş olsun.

Yalnız burda şöyle bir durum var, burayo okuyan genç arkadaşlar olabilir.

Bilinçaltına "vay amk japon motora birşey olmuyor" gibi uçuk bir fikir yerleşip, tedbirsiz davranabilir.

Kimsenin senle bi alıp veremediği yok ki.

Bence artık kimse uzatmasın ve konuya şöyle nokta koyalım.

Böyle bir kazayı 1000 kere yapsak ancak birinde senin oldugun gibi "hafif atlatırız", gerisinde ya ölürüz ya sakat kalırız.

İnsanlar boş yere kendini süpermen zannetmesin.
    espresso bunu beğendi.

İnwe Elensar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 390
    Selamlar, dostumla birlikte 2021 RM5 almayı düşünüyoruz. Eski seride olan sorunların yeni seride olmadığını, kronik problemlerin giderildiğini söylüyorlar. 2021 NMAX 125'in 37.500 liraya, 2021 PCX 125'in 36.800 liraya satıldığı bir piyasada neredeyse 15.000 lira daha ucuza satılan bir modeli almak mantıksız gelmiyor bana. 3-5 bin lira olsa tamam diyeceğim ama 15.000 lira fark gerçekten iyi bir fark. O kadar yorum okudum ama motor bloğuyla alâkalı sorun yaşayan birini de görmedim. Aslında elim az da olsa anahtar tuttuğundan dolayı bu modelin çıkaracağı sorunlardan gözüm korkmuyor desem daha doğru olur. Yeni modelini alan birileri olsa da, benim gibi almak isteyenlere bilgi verse ne güzel olurdu.

Motosikleti
    Volta Revolt RM5
    Hocam, yazıların tamamını okumamışsın belli ki, bence bir oku.
    Motor bloğu da pek güvenilir durumda değil, ama kötü dersek de yalan söylemiş olurum, henüz tam kanıtlanmadı.
    Daha 4-5 bin km'de krank kıranlar oldu, ama sebep neydi nasıl oldu kısmında detaylı bilgi sahibi değilim.
    Statör kapağında çatlak olup yağ sızdıranlar var, bunlardan biri de benim, daha 6 bin bakımımı yaptırmadım düşün.

Ama benim üzüntüm, biz kaç aydır mabadımızı burada boşuna yırtmışız, onu görüyorum.
    Bunca yazı, bunca ikaz, bakın biz başımızı yaktık siz de başınızı yakmayınlar.
    Rm5 almış ve sonradan tanışmış olduğumuz arkadaşlardan hepsi, zarar etmeden motoru elden çıkartma fırsatı olsa bir saniye düşünmezler, bakın hepsi diyorum.
    Neyse siz yine de kendi şansınızı kendiniz deneyin.
    Ben daha da buraya yazmam abi, ne bir izah, ne bir uyarı.
    Hiçbirinin bir halta yaradığı yok.
    Alana da hayırlı olsun şimdiden.
    Kalın sağlıcakla.
    espresso ve Kinky Kylie bunu beğendiler.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Alıntı İnwe Elensar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, dostumla birlikte 2021 RM5 almayı düşünüyoruz. Eski seride olan sorunların yeni seride olmadığını, kronik problemlerin giderildiğini söylüyorlar. 2021 NMAX 125'in 37.500 liraya, 2021 PCX 125'in 36.800 liraya satıldığı bir piyasada neredeyse 15.000 lira daha ucuza satılan bir modeli almak mantıksız gelmiyor bana. 3-5 bin lira olsa tamam diyeceğim ama 15.000 lira fark gerçekten iyi bir fark. O kadar yorum okudum ama motor bloğuyla alâkalı sorun yaşayan birini de görmedim. Aslında elim az da olsa anahtar tuttuğundan dolayı bu modelin çıkaracağı sorunlardan gözüm korkmuyor desem daha doğru olur. Yeni modelini alan birileri olsa da, benim gibi almak isteyenlere bilgi verse ne güzel olurdu.
    Bu kadar kronik problem öyle bir revizyonda duzeltilmez. Hele bu tutumdaki firma tarafindan. Kendi motorumdan biliyorum. KTM. Yıllardır devam eden saçma sapan problemleri hala çözmüyorlar. Ekranlar duke390 dan beri nem alıyor. 790 adventure da radyatör hortumundan su kaçırma problemine hala 890da rastlayanlar var. Altı üstü bir vida sıkılacak.

Evet aradaki 15bintl çok para ama. Ama diğer yandan sizi yolda bırakacak, faydasindan çok belki zararı olacak bir makineye de 15bintl az para değil. Aman çok uğraştırırsa götürür çöpe atarım gibi bir para değil yani.
    espresso bunu beğendi.

Alıntı Altuğ Aktaş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam, yazıların tamamını okumamışsın belli ki, bence bir oku.
    Motor bloğu da pek güvenilir durumda değil, ama kötü dersek de yalan söylemiş olurum, henüz tam kanıtlanmadı.
    Daha 4-5 bin km'de krank kıranlar oldu, ama sebep neydi nasıl oldu kısmında detaylı bilgi sahibi değilim.
    Statör kapağında çatlak olup yağ sızdıranlar var, bunlardan biri de benim, daha 6 bin bakımımı yaptırmadım düşün.

Ama benim üzüntüm, biz kaç aydır mabadımızı burada boşuna yırtmışız, onu görüyorum.
    Bunca yazı, bunca ikaz, bakın biz başımızı yaktık siz de başınızı yakmayınlar.
    Rm5 almış ve sonradan tanışmış olduğumuz arkadaşlardan hepsi, zarar etmeden motoru elden çıkartma fırsatı olsa bir saniye düşünmezler, bakın hepsi diyorum.
    Neyse siz yine de kendi şansınızı kendiniz deneyin.
    Ben daha da buraya yazmam abi, ne bir izah, ne bir uyarı.
    Hiçbirinin bir halta yaradığı yok.
    Alana da hayırlı olsun şimdiden.
    Kalın sağlıcakla.
    Hacım insanlar keyfinden almıyor senin dediklerine itabarsızlık güvensizlik yok malesef yokluk bu noktaya itiyor ...
    Teknik olarak milli piyango ,şans topu gibi şeyler zarar kazanma olasılıgın koydugun paraya göre az değil mi ? Ama insanlar bir ümit için oynuyor.
    Asgari ücret 1000 ERUO olsa , üç aylık ile japon iki aylık ile bu olsa kimse yüzüne bakmaz bunun , hadi baktı diyelim kimse konuşmaz lafını bile etmez aman iki ayda bunun için çalışmış olalım der geçer..

Tiktiri mohtan NMAX için 37500/2800=13,5 AY yemeden içimeden çalışması gerek , aksesuarı kaskı montu sigortası derken bu iki yıla çıkar ..

İnsanlar alamadıkları için bir şans bir ümit deneyelim diye böyle maceralara giriyor ..Yoksa sana inanıyorlar ama bilinç altı onları nasıl sayısal loto oyna piyango al diyor ise RM5 de al diyor onun gibi düşün..
    espresso ve dundanbiri bunu beğendiler.
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

Arkadaşlar üşenmeden yazılan tüm yorumları okudum ama yenilenen volta rm5 x modelinde sizce aynı sorunlar tekrar edermi. Satın almak istiyorum
    hsoydam bunu beğendi.

REKLAM ALANI
30. sayfa BirinciBirinci ... 202829303132 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)