Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

VOLTA RM5 SCOOTER HK.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    10 bin tl ye 50 cc motor satılıyor. 17.750 ye Led farlı abs li , iyi lastikli motor almak bence çok mantıksız değil. Yeni model olduğu illaki sorun çıkacaktır ama göz ardı edilebilir bence.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sym nin 200 serilerindeki, 169 cc olan motoruna benzer bi motoru var. ozellikleride ayni gibi.
    Pixelin videosunu izlerken acaba mı dedim, bence de o bloğu kullanıyorlar.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pixelin videosunu izlerken acaba mı dedim, bence de o bloğu kullanıyorlar.
    acikcasi benim aklima gelen cinli gardaslarimizin tersine muhendislik yaparak sym nin blogunu kopyaladiklari oldu.

ama sonra dusundum adam kopyalayacak olsa neden boyle arada kalmis enteresan bir blok kopyalasin?

bir diger husus, selcuk videoda sasi voltanin muhendisleri tarafindan dizayn edildi diyor. Ama ortada easyride 150n diye bir model var zaten. yani birebir aynisi.

Acaba bu easyride150n modelini ureten firmaya plastik aksamlarini yaptirip, sasiyi kendileri uretme yoluna mi gidiyorlar?

kafamda deli sorular, keske biraz daha detayli bilgiye sahip olabilsek.

Motosikleti
    Bajaj boxer (Cafe racer) sym jet 14 200i
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acikcasi benim aklima gelen cinli gardaslarimizin tersine muhendislik yaparak sym nin blogunu kopyaladiklari oldu.

ama sonra dusundum adam kopyalayacak olsa neden boyle arada kalmis enteresan bir blok kopyalasin?

bir diger husus, selcuk videoda sasi voltanin muhendisleri tarafindan dizayn edildi diyor. Ama ortada easyride 150n diye bir model var zaten. yani birebir aynisi.

Acaba bu easyride150n modelini ureten firmaya plastik aksamlarini yaptirip, sasiyi kendileri uretme yoluna mi gidiyorlar?

kafamda deli sorular, keske biraz daha detayli bilgiye sahip olabilsek.
    Şasi çizimlerini burada cnc torna kaynak vs yaparak üretiyorlardır sanmıyorum şasi çizeceklerini tekrardan

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:16 ----------

Ek olarak gy6 bloğunun da 169cc si var ikisinden biri ama bakalım ne çıkacak nedense sym gibi geliyor bana da

Motor çıkmadan onca reklam yaptılar. Motor piyasada şuan kimse konuşmuyor alanda yok sanırım biri düzgün incelesin diye bekliyoruz

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Seçuk kaç para aldı acaba bu makinenin incelereklamı için?

Bugün gözümü karartıp aldım bu scooterı, inşallah büyük sorun çıkmadan kullanırız.
    Justforfun, tommygun, computeus ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı impetum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün gözümü karartıp aldım bu scooterı, inşallah büyük sorun çıkmadan kullanırız.
    İnşallah memnun kalırsın. Çıkan sorunlarda da müşteriyi dinlerlerse mallarının arkasında dururlarsa ne güzel.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hayırlı olsun hocam. Güle güle kullanın.

Tecrübelerinizi bizlere de aktarırsanız memnun oluruz.

Tnt249S’i keşke satmak zorunda kalmasaydınız, nasip böyleymiş.

Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun hocam. Güle güle kullanın.

Tecrübelerinizi bizlere de aktarırsanız memnun oluruz.

Tnt249S’i keşke satmak zorunda kalmasaydınız, nasip böyleymiş.
    Tabiki kullandıkça yazarım, henüz 20km oldu ama performansından gayet memnunum şimdilik. Titreşim var onu belirteyim ama rodajdan sonra azalacaktır diye tahmin ediyorum. Malzeme kalitesi beklediğimden daha iyi çıktı, grenajlar abs plastik olduğunu belli ediyo.

Absyi test ettim onun da çözünürlüğü çok iyi, gerçekten bosch abs olduğunu teyit edebilirim.

Lastikler anlas tournee modeli ve mart 2021 üretimi eve gelirken yağmura yakalandım daha mumlu olmasına rağmen gayet güven veriyo.

Frenleri 250lik nakedlara taş çıkaracak derecede iyi.

Tnt249dan çok memnundum ya nasip olmadı kullanmaya devam etmek. İnşallah bunu da elimden çıkarmak zorunda kalmam.
    emenyasin, mattiadestro, erensel ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    @impetum hayırlı olsun. Güle güle kullanın.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Tabiki kullandıkça yazarım, henüz 20km oldu ama performansından gayet memnunum şimdilik. Titreşim var onu belirteyim ama rodajdan sonra azalacaktır diye tahmin ediyorum. Malzeme kalitesi beklediğimden daha iyi çıktı, grenajlar abs plastik olduğunu belli ediyo.

Absyi test ettim onun da çözünürlüğü çok iyi, gerçekten bosch abs olduğunu teyit edebilirim.

Lastikler anlas tournee modeli ve mart 2021 üretimi eve gelirken yağmura yakalandım daha mumlu olmasına rağmen gayet güven veriyo.

Tnt249dan çok memnundum ya nasip olmadı kullanmaya devam etmek. İnşallah bunu da elimden çıkarmak zorunda kalmam.
    Teşekkürler.

İnsallah sorunsuz sıkıntısız uzun süreler binersiniz.

Hayırlı olsun Rabbim kazasız belasız sürüşler nasip eylesin kullandıkça yorumlarınızı bekliyorum.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun. Kazasız belasız sürüşler. Bu motoru alarak forum için önemli bir referans noktası oldunuz. Ücretli inceleme videoları pek güven vermiyor. Artık herkes size sorar bu motoru. Volta RM5 kullanıcıları başlığı yoksa siz açarsınız artık.

İş yoğunluğu gereği grubu açsam da ilgilenemem muhtemelen ama kullandıkça arıza falan çıktıkça mutlaka yorum yazarım. Az önce topcase ve plakalık taktım, montajda sanırım biraz eksiklikler olucak tahmin ettiğim gibi

Ön 11 arka 50psi hava basmışlar 30 32 yaptım.

Kaporta klipslerinden biri kırılmış ve arka grenajlarından birinin tırnağı yerinden çıkmış, onu düzelttim. 1 tane kaporta klipsi vardı elimde allahtan. (tanesini 5 liraya almıştım şimdi 10 olmuştur.)

Teslim aldığımda sağ ön sinyalim yanmıyodu, servise uğradım. Ampul sağlam test ettik. Muhtemelen içerdeki kablolardan veya soketlerden birinde sıkıntı var. Soydurmadım motoru zamanım yoktu. Rodaj bakımına kadar idare etmeye çalışıcam veya müsait bi zamanda tekrar uğruycam.

Kısaca almayı düşünenler montaj hatalarına hazırlıklı olsun malzeme kalitesi güven veriyo ama. Çıkacaksa böyle sorunlar çıksın razıyım, büyük sorun çıkmasın da.

İyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hayırlı olsun, kazasız belasız sürmeniz dileğiyle.

berkeusta01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Vulture 125i
    Hayırlı uğurlu olsun, sıkıntısız sürüşler.

Motosikleti
    Volta Revolt RM5
    Bu sabah itibari ile ben de kaporayı iletmiş durumdayım. Bugün öğleden sonra sevkiyat varmış, motorlar geliyor, ellerinde kalmamıştı. Yarın sabah gidip teslim alacağım K.çekmece bayisinden. Elimden geldiği kadar bilgi aktarmaya çalışırım satın alma süreci ile ilgili.
    Ancak K.çekmece bayisinde telefona bakan beyefendi çok kibar ve fazlasıyla bilgi aktarıyor, sohbet eder gibi. Buraları okuyorsa kendisine teşekkürü borç bilirim.

Bende 600'lükle yaptığım kaza sonrası ev iş genel kullanım amaçlı bir scooter bakıyorum. Japonların fiyatları malum uzaya çıktı. Kullanan arkadaşlar detaylı yorum yaparsa çok iyi olur.

Bugün servise uğradım ön frenim tutmadığı ve çalışmayan sinyalimi yaptırmak için. Arka fren çok çok iyiydi, ön fren de halloldu hava varmış, fren hissiyatı 250liklere dahi taş çıkartır. O konuda çok çok memnunum.

Toplam 140km civarı oldu. Titreşim ilk güne göre bariz derecede azaldı, rodajdan sonra da iyice düşecek ve kabul edilebilir seviyeye geleceğini veya hiç titremeyeceğini düşünüyorum.

Serviste motorun iç aksamının kalitesini sordum, kendim de baktım. Usta gayet iyi olduğunu söyledi, fakat montajı biraz aceleye gelmiş gibi. Belli bi standarda ulaştıktan sonra hiç sorun çıkarmayacaktır tahminen.

Benzin kapağı hayatımda gördüğüm en kötüsü, yani tamam plastik yapmışlar ama öyle böyle bi plastik değil, kilidini açarken bile şüphe duyuyosunuz acaba elimde kalır mı diye. Kesinlikle metal bi kapak yapması ve bütün motorlarınkini değiştirmesi lazım firmanın.

2 diş benzin var göstergede. Yarın kullanırsam yakıt ikmali yapıcam ve rodajdaki tüketim değerini yazıcam buraya.

Arka fren kaliperinden ses geliyo, sanırım kronik bi sorun olacak. Kullanıma etkisi yok, frende de herhangi bi problem yok ama ankarada satılan 5 motorda da aynı sorun var. İnşallah çözümü bulunur.

Şu havalar bi düzelse daha çok kullanacağım zira yağ değişiminden sonra motorun hali nasıl olacak diye çok merak ediyorum.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)