Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
29. sayfa BirinciBirinci ... 192728293031 ... SonuncuSonuncu

VOLTA RM5 SCOOTER HK.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBF150
    Sahiden yaa bu rm5 problem leri patladiginda test sürüşüne çıkmışlardı. ne oldu sonucu sağ salim tamamlandımi test sürüşü. Sürüş sonunda yorum yaptimi test e çıkan arkadaş

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ilk sahibiyim kullanıyorum memnunum. Ön amortisör değişti. Başka da sıkıntım yok.

Ama servisler çok kötü. Adam 16 markanın servisliğini yaptığı için volta molta sallamıyor. Volta nın sadece volta ürünleri ne bakan servislerine gitmek gerek

Yeni fiyatı açıklanmış 24.390TL diyor sitesinde

Valla benim sorunlar yeni yeni çıkmaya başladı yav. Arıza ışığı yanıyo, soğukken hiçbi şekilde gaz vermeden çalışmıyo hemen stop ediyo, 7bin devir üzerinde tekleme var. Garantiden daha tdplu iğne görmedik, sözde mangalda kül bırakmadılar hepsi yalanmış. Sorunlarını çözer çözmez satışa çıkaracağım. Kullanmak için donanım doldurdum geliştirmeler yaptım ama uzun süreli kullandırmayacak bu motor kendini belli oldu. Servisler efsane ilgisiz ya, daha dün 4bin bakımını yaptırdım, usta şurasına bakıcam burasını kontrol edicem çözücem yapıcam dedi, yağını değiştirdi tamam dedi. Ankarada servis bulamıyorum desem yeridir.

Motosikleti
    Volta Revolt RM5
    Söylenecek çok şey var, ama artık sıkıldım.
    Gaz yememe olayı sübap ayarıyla ilgili üstad, yaptırdığında sıkıntın biter. Geçen gün aynı aşamadan ben de geçtim. Her hafta yeni bir sürpriz ile çıkıyor karşımıza, hangi birini yazalım?

Dehşet içinde okuyorum yorumları. Ne diyeyim. Söyleyen oldu mu bilmiyorum ama logosu bile arak hahahah (1999 tarihli re-volt oyunundan)

https://upload.wikimedia.org/wikiped...t_Coverart.jpg
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Tvs Apache rtr 150
    Şunun toplam maliyeti ne acaba anlayan anladı

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı JK5F adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dehşet içinde okuyorum yorumları. Ne diyeyim. Söyleyen oldu mu bilmiyorum ama logosu bile arak hahahah (1999 tarihli re-volt oyunundan)

Arkadaşlarla mesai sonrası akşam 1-1,5 saat işte kalır ekipçe bu oyunu oynardık 5-6 kişi. Çok keyifliydi.
    Green Arrow bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250 - 2022 / Sym Maxsym 508
    Ben yeni fark ettim, telegram hesabı var.
    Ordaki aktif bir kullanıcıya yazdım.
    Çok olumlu bakmadı.
    Aslında bu firmaya en iyi dersi, bu ilk alan ve mağdur olan kullanıcılar olarak 2. el sahibinden'e satışa koyarak büyük bir ders verebiliriz.
    Türk halkı, bende de dahil, bir malı satın almadan önce 2. eline bakıyoruz.
    Belki o zaman bize dönüp, var mı bir sıkıntınız derler.
    Telegram grubu çok aktif ve çok Ar-Ge yapmışlar. Ama ordaki bu işten anlayanlar bile yılmış durumda. Yazık bu motora verdiğimiz paraya.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı JK5F adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Çocukken ne oynardım be.

Motosikleti
    Volta Revolt RM5
    Sevgili küçüklerim ve sayın büyüklerim, bir miktar güncelleme yapmak adına yine geldim, sağdan soldan konular ile.
    Öncelikle, hala daha bu motorun yerli malı olduğunu inatla savunanlar var, hem de canı gönülden.
    Yetmezmiş gibi, bizleri de hain ilan ediyorlar (bu noktada söyleyecek başka bir şeyim artık kalmıyor)
    Şikayet var'daki çözümsüz şikayet oranı aldı başını gitti, kendiniz de girip kontrol edebilirsiniz.
    Satılan motor sayısı sanırım 300'dü, şu an sarı sitede 71 ilan var. Neredeyse her 4-5 motordan biri ilanda şu an, ama tabi ki çok öldürmeden satamıyorlar motoru.
    Firma, yedek parça göndermek konusunda rezilliğinin üstüne rezillik ekliyor.
    Bir arkadaşımız var, 3 ayı geçti grenajları daha yeni geldi, bugün. Üstelik de garantiden değil, cebinden parasını ödeyerek almasına rağmen bu kadar geç geldi. Birçok kişi, garantiden gelecek olan parçaları haftalarca bekliyor.
    Şu an arkadaşların bir çoğu firmanın iletişim mail'ine bela okuyan mail'leri atmaya başladı, 2 ay bir parçayı bekleyip motoru serviste yatırınca, haklı olarak şuur pek kalmıyor.
    Motorda daha önce bahsettiğim arka fren boşalma olayını, fren hidrolik sıvısını değiştirerek düzeltmiştik ancak belli bir süre sonra tekrar baş gösteriyor. Usta, sistemin direkt hatalı olduğunu, içerisindeki havayı dışarıya bırakmadığını söyledi, kendisinin yalancısıyım.
    Motorumda yağ sızıntısı başladı, dün ustaya bıraktım, bakalım ne olacak. Bu motor daha 5bin küsür kilometrelerde, ve gerçekten hayvan gibi kullanmıyorum. Benim gibi yağ kaçağı olan 4-5 motor daha biliyorum.
    Çok komik bir olay var, anlatmazsam olmaz. Diyelim ki bir sorun tespit edildi ve garanti üzerinden bir parça talep edildi firmadan.
    Firmayı arayıp sormazsanız, belki 2 ay kimse bir şey göndermiyor.
    Firmayı aramaya kalksanız, çağrı merkezine bağlanamıyorsunuz, bu sorunu yaşamayan yok.
    10 küsür dakika çağrıyı bekleyip 1.sıraya geldiğiniz anda hattan düşüyorsunuz
    Farklı birimleri arayarak bağlanmaya ve bilgi almaya çabalıyoruz, kısacası ilgili birime ulaşamıyoruz.
    Firmada " Satış Sonrası Hizmetleri " biriminde çalışan Eray isimli bir arkadaş var, eğer ki buraları okuyorsa kendisine selam olsun, bol bol kulağını çınlatıyoruz haberi olsun. Yalnız iyi anlamda çınlatmıyoruz Eray'cığım.
    Bir ara bize yardım etmeye çalışır gibi yapıp gazımızı aldı sağolsun, sonra da ortalıktan kayboldu. Şirket telefonunu biliyoruz, arıyoruz ancak kesinlikle açmıyor, mesaj atıp, sms ile yazın diyor. Konuyu yazınca da çağrı merkezini arayın diyor.
    Eray kusura bakma da, çağrı merkezine ulaşabilrsek seni niye rahatsız edelim
    Bu Eray'ın da şöyle bir özelliği var. Kargoya verildi dediği ürünler niyeyse 1 hafta içerisinde kaybolmuş oluyor.
    Bir firma düşünün ki, kargoya verdiği ürün kayboluyor ve servise ulaşmıyor. Ayrıca bu 1 kez değil, şu ana kadar belki de 50-60 kez yaşanıyor
    Bir başka olayda da ürün kaybolmuyor, servise ulaşıyor. Ancak bilin bakalım bundan kimin haberi yok? Servisin
    Sürekli olarak böyle bir oyalama taktiği var, herkes felaket mağdur durumda.
    Ama bu mağduriyetlerin içerisinde bazı aslanlar da ortaya çıkıp firmayı yere göğe sığdıramıyor, troll taktiği sanırım.
    Bizler bir şekilde yolumuza bakıyoruz, ancak sizlerden de bir ricamız var.
    Lütfen bu konuyu motorcu arkadaşlarınıza anlatın.
    Bizler gibi başka mağdurlar da yaratılmasın.
    Yakında ikinci parti satışa çıkacak. Bizlere yaşatılan bu durumlar göstermektedir ki yeni alacak arkadaşlar da aynı sorunları yaşayacak.
    Epi topu 300 motor felan sürdüler piyasaya ilk sürümde, 300 motorun sorunlarını halletmeyi geçtim, kaos içerisindeler. Sonraki partiyi nasıl halledecekler?
    Çok büyük bir mağduriyet hikayesi adım adım geliyor.

Bir de İlker Uyar ile ilgili bir not geçeceğim.
    Kendisinden rica ettik, sağolsun kırmadı, telegramdaki sohbet grubuma dahil oldu.
    Kendisine bütün sorunlarımızı, yaşadıklarımızı, firmanın umarsızlığını tek tek anlattık.
    Lakin ne hikmettir ki, o günden sonraki tek bir videosunda dahi bizim bu sorunlarımızdan bahsetmedi, zaten daha sonra sinirlenip kendisini gruptan çıkardık.
    İlker Uyar, kendisinin tek bir kuruş dahi para almadığını bastıra bastıra söylüyor.
    O zaman ben de soruyorum.
    Madem ortada maddi bir durum yok, çok objektifim, herşeyi açık açık izah ediyorum diyorsun, niye bu konuların hiçbirinden bahsetmedin?
    Bu olayların üzerine en az 7-8 video daha atmıştır, tek bir sorundan dahi bahsetmedi.
    Bir canlı yayınını yakaladık, sıkıştırıp zorladık, şu an yeri değil deyip geçiştirdi.
    Kendisi ile söyleşi yapan bir arkadaşımız da bizi uyardı, kötü bahsettiğim yerleri videoya dahil etmemiş diye.

Kısacası Volta, sosyal medyada harika bir iş çıkarıyor, mükemmel göz boyuyor, kendilerini gerçek anlamda tebrik ediyorum.
    Ancak motoru aldıktan sonra işin mutfağını görecek arkadaşlara şimdiden selam olsun, Allah kolaylık versin.
    24bine alacağınız yeni motoru, 18'e zor elden çıkarırsınız, benden demesi.

Vaktinizi aldım, bir ara yine güncelleme için uğrarım.
    Herkese selamlar.

İlker uyar isimli şahıs yalan reklam yapan bi kanaldır, ne söylenirse müstehaktır hiçbişey de yapamaz. Yarın öbür gün millete dava açmaya kalkışırsa şahsen kendim yalan aldatıcı reklamdan kendilerine dava açacağım ve bütün parsasını ortaya dökeceğim. Burdan kendisine bildirimimdir ki okuduğunu biliyorum. Aklınce köylü kurnazı edasıyla herkesi kandırıyorum hepsinden akıllıyım diye düşünüyo ama onu da anca gerizekalılar bu şekilde düşünür. Kimseyi kandırdığı yok, o kandırıyorum zannediyo. İlerleyen günlerde de mağdurlar olarak aramıza 2bin kişi daha katılacak. O gezdiği servislerde kendisine dikkat etsin, sinirli yapıdaki mağdur kullanıcıların birinden ikinci dayağını yiyebilir, haberini okuruz burada hep beraber.
    espresso, Altuğ Aktaş, hsoydam ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konuyu üzüntü ve sinir ile takip ettim.

"Parayla rezil olmak" deyimini bir güzel hissettim. Umarım maddi manevi maduriyetiniz giderilir. Kesinlikle kabul edilir durumlar değil ve firmanın bu durum hakkında bir adım atmaması gerçekten hayret verici.

Montaj ve işçilik kalitesi, böyle yeri geliyor malzeme kalitesinin üstüne çıkıyor.
    espresso bunu beğendi.

Canlanır buralar 1 2 haftaya yine. Yeni mağdurlar yolda. Bayiler sıraya yazılanlar var deyip duruyo.
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı impetum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Canlanır buralar 1 2 haftaya yine. Yeni mağdurlar yolda. Bayiler sıraya yazılanlar var deyip duruyo.
    Oha yani nasıl olur? Sıfır motor alacak kişi en azından google'dan arasa bu konuyu bulur da vazgeçer. Hadi ilk partiden alanlar boş bulundu, yeterince bilgi yoktu ama şimdi internet devrinde hakkında bu kadar yazılmış bir motoru araştırmadan nasıl alıyorlar?

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oha yani nasıl olur? Sıfır motor alacak kişi en azından google'dan arasa bu konuyu bulur da vazgeçer. Hadi ilk partiden alanlar boş bulundu, yeterince bilgi yoktu ama şimdi internet devrinde hakkında bu kadar yazılmış bir motoru araştırmadan nasıl alıyorlar?
    Merak ettim baktım
    Google'la Volta RM5 yazınca bu konu 3. Sayfada çıkıyor
    Volta RM5 yorumlar yazınca hiç çıkmıyor.

Nmax ve pcxe rakip... Adamlar sifir motor satiyor bir dunya sorunu var. Nmax 155 ile duran arabaya 120 ile arkadan girdim 3 parca grenaj tirnagi far cami mesnet kirildi. Motor hala canavar gibi yuruyor eminim uzun vadede bundan daha az sorun cikartir
    espresso bunu beğendi.

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam herkesi kendimiz gibi zannediyoruz, öyle olmuyo. Adam böyle bi motor çıkmış fiyatı uygun diye ordan burdan reklamlardan falan duyuyo gidiyo alıyo. Çinli gy6 blok desen küfür etmişsin gibi bakar. Her türlü satacaklar bu motoru.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:51 ----------

Alıntı canberkgry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nmax ve pcxe rakip... Adamlar sifir motor satiyor bir dunya sorunu var. Nmax 155 ile duran arabaya 120 ile arkadan girdim 3 parca grenaj tirnagi far cami mesnet kirildi. Motor hala canavar gibi yuruyor eminim uzun vadede bundan daha az sorun cikartir
    Bunu ciddi mi yazdınız yoksa trollük olsun diye mi?
    espresso bunu beğendi.

Alıntı impetum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam herkesi kendimiz gibi zannediyoruz, öyle olmuyo. Adam böyle bi motor çıkmış fiyatı uygun diye ordan burdan reklamlardan falan duyuyo gidiyo alıyo. Çinli gy6 blok desen küfür etmişsin gibi bakar. Her türlü satacaklar bu motoru.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:51 ----------

Bunu ciddi mi yazdınız yoksa trollük olsun diye mi?
    Ciddi yazdim

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı canberkgry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seçenekleri sıralayalım;
    1. Kilometre saatiniz bozuk. Tamir ettirmelisiniz.
    2. Beyin-göz koordinasyonunuzda sorun var. Hızı algılayamıyorsunuz. Doktora görünmelisiniz.
    3. O araba durmuyor, hareket halindeydi. Algılarınızda sorun var. Aslında siz 120km hızla, 110km hızla giden araca arkadan çarptınız. Yani araca göre hızınız 10km/saat idi. Doktora görünmelisiniz.
    4. Troll olma ihtimaliniz söz konusu. Sanırım bunun için psikoloğa danışmak gerekli.
    5. Hepsi

Aşağıda bir motosiklet çarpışma testi var.
    Yandan 90° ile çarptığına göre duran araca çarpmış gibi düşünebiliriz.
    Hızı 40 mil/saat. Yani 64 km/saat.

Olanlar ayan beyan videoda.

Siz videodakinin 2 katı yani 120km/saat hızla, duran araca çarptığınızı söylüyorsunuz.

Size ve motosiklete olacakları okuyucuların hayal gücüne bırakıyorum...
    .

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:35 ----------

Aşağıdaki videoda motosikletli 75 mil/saat yani 120 km/saat hızla, yandan araca çarpıyor. Kısaca 120km/saat hızla duran araca çarpıyor. Ne olduğunu görüyoruz...

Zinagah, serif abi, OzanAkgoz ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
29. sayfa BirinciBirinci ... 192728293031 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)