Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
14. sayfa BirinciBirinci ... 4121314151624 ... SonuncuSonuncu

VOLTA RM5 SCOOTER HK.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı Altuğ Aktaş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000km rodajını bitirene kadar 6bin deviri hiç aşmamaya özen gösterdim, 22kuruş civarı başladı, 20küsürlere düştü, hatta 17buçuğu dahi gördüm. Bin km'den sonra da şimdi 1600e kadar, kitapçıkta da belirttiği gibi 7bin deviri geçmeden kullanmaya devam ediyorum. Direkt 22 kuruşlara çıktı. Bence direkt 6binden sonra yakmaya başlıyor
    Belli bir devirin üstünde kullanınca ekstra yakacağı aşikardır sanırım? Bu da 7bin üstü olsa gerek.
    Kişinin beklentisine göre değişir tabi ama 7bin devir beni karşılıyor, genelde iş trafiği saatlerinde daha üstüne çıkmaya çok gerek kalmıyor e-5'te.

Bu arada;
    Motorun malum olan bir çok sıkıntısını bildiğim/gördüğüm/duyduğum için hepsine önceden önlem aldım, hiçbirinin sıkıntısını yaşamadım.
    Ancak dün yolda kaldım, yepyeni bir sebeple
    Motoru yıkamacıdan çıkarttım, gazı verdim (kesinlikle zorlamadan, abanmadan), 1buçuk saniye sonra gaz kolu boşa düştü.
    Sanırım gaz teli koptu.
    Yasağa 10dakika varken, evime 2km yokuşlu mesafe varken
    Söve söve ittim, bakalım ne zaman vakit bulup hallettireceğiz.
    Şu rodajdan sonra yakıt tüketiminin düşeceği mevzusu yanlış yorumlanıyor. Evet yakıt tüketimi düşer ancak motoru aynı devirde sürüyorsanız düşer. Normal koşullarda rodaj devirleri zaten düşük olduğundan hiç kimse rodajdan sonra motorunu o devirlerde sürmez. Sürmeyince de yakıt tüketimi haliyle artacaktır.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:13 ----------

Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devletin görevi fiyatları belirlemek değildir ama bu volta örneğinde olduğu gibi montaj hataları ile sürücüsünün ölümüne bile yol açabilecek hatalarla bir şeyin güvensiz olarak piyasaya çıkmasına engel olmaktır. Sarı siteye devlet karışsın diyenleri Volta'nın kapısına davet ediyoruz.
    Volta da istediği fiyata satmakta özgürdür, satabiliyorsa satar ama böyle hatalarla satıyorsa normal medeni kurallı memleketlerde şimdiye kadar öyle tazminatlar öderdi ki batardı.
    Yine yazdığım şey nedense yanlış anlaşılmış. Herhalde bende bir sorun var.

Volta istediği fiyata satar ama Volta'nın sattığı motoru alan bir adam o fiyattan pahalıya satamaz. Bu kadar net söyledim. O motoru o adamdan 23 bin TL'ye alan kişi bayide 17750 TL'ye satıldığını görürse ne hisseder, kendinizi onun yerine bir koyun.

Devlet fiyat belirlemeyecek, kural koyacak. Mesela diyecek ki, bir aracın değeri ruhsat çıktığı anda %10 düşer diyecek. Her yıl için bir %5 daha düşer diyecek. Bu gibi kurallarla sınırları çizecek. Yoksa böyle şu anda olduğu gibi 20 yıllık Cruiser motorlara 70 bin TL isterler. Siz bundan çok memnun olmalısınız ki insanların iyiliği için yaptığım bir öneriye karşı çıkıyorsunuz. Sadece siz değil, birçok kişi karşı çıkıyor. Sınırsız özgürlükte bir ekonomi bizim gibi ülkelere fazladır. Gelişmiş ülkelerde ikinci el araçlar çöp parasına gidiyor, bizde ise baş tacı yapılıyor. Demek ki bizde bir sorun var.

Diğer yandan tazminat mevzusu doğrudur ama bizde onlar da çalışmıyor. Ayrıca satılan malın /aracın) geri alınması da yok. O olsa zaten bunları satamazlar çünkü satın alanların çoğu (örneğin bu sitedeki arkadaşlarımız) götürüp bir hafta sonra iade ederler. Volta'nın o en başta övgüler düzülen akıllı girişimci mühendisleri ellerinde motorlarla birbirlerine bakarlar.
    hsoydam ve zamzung bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Devlet malın sahibinin malına fiyat biçmesine karışamaz.
    istersem elimdeki malı sıfırından yüksek fiyata satabilirim. Sıfırının fiyatı gizli değilken benden alacak kişi de artık kendisi düşünüp taşınıp karar vermiştir herhalde. Böyle saçma şey olur mu? yani sıfır fiyatından yükseğe satamazsın denir mi? Mal benim ister toprağa gömerim ister fiyatı şudur isteyen alsın der satışa çıkarırım, kimseye zorla satılmıyor ya. Piyasada daha ucuzu varsa tabi ki yüksek fiyat verince satamam. Piyasa zaten kendini dengeliyor, buna da devleti karıştırmaya ne gerek var. 5 yaşında çocuk değiliz devlet de annemiz babamız değil, devlet işini yapsın yani bizden aldığı vergilerle bizler için çalışması gereken bir kurumdur, apartman yönetiminin biraz büyüğü işte abartmaya gerek yok. asıl işlerini düzgün yapsın yeter.
    Gaahl, gurcanozturk ve frustrated bunu beğendiler.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Bu voltanın İnstagram hesabında garanti ve servis koşulları Hakkında insanlara nasıl atıp tuttuğunu gördüm dün akşam ve cidden bir kere daha ticari ahlakın ne kadar ulvi bir değer olduğunu anladım.
    hsoydam bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Tam babaları zengin gençler şirket kurmuş yatırımı alıp kendi aralarında takılıyorlardır diyecektim de yok tutmadı. Adamlar zeki arkadaşlar, büyük ihtimal yatırımcıları onları bu kadar kalitesizliğe itiyor.

Kurucu ortağın biri İTÜ'de endüstri mühendisliği bitirip Boğaziçi'nde otomotiv alanında yüksek yapmış. Nasıl yapmış bilmiyorum. Otomotiv müh yükseğini bence sadece makine, elektrik ve mekatronik mühendisleri yapabilmeli. Bir de tabii ki otomotiv mühendisliği bitirenler. Yoksa çevre mühendisliği, su işleri mühendisliği bitiren de otomotiv yükseği yapabiliyorsa ben de öyle yapayım. Bence yüksek mühendislik böyle verilmemeli. Herkes kendi alanından devam etsin arkadaş. Ben 4 yıl makine okusam sonra gidip ya ben çelik konstrüksiyondan anlıyorum deyip 2 sene inşaat yükseği yapsam 7 yılını inşaat eğitimine veren adamla aynı seviyede mi olacağım?

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Ben şuna takıldım bu motor için %100 yerli üretim denildi ve bir algı oluşturuldu malum kişi tarafından fakat bu motor yerli falan değil ön fren diskleri ve kaliperlerine kadar, gösterge tablosu ve grenajlarına kadar ÇİNLİ. Milletin duyguları ile oynayıp hadi biz de destek olalım bak adamlar yerli üretim yapmışlar biz de alalım diyen bir güruh oluştu. Bu da ticari ahlaka sığmaz.

Durumu iyi olup 2. Motor olarak alan da var, zorla parasını denkleştiren hatta kredi çeken de var. Sen voltadan 5-10 bin lira reklam parası alacaksın diye insanlara yanlış karar vermelerine sebep olacak böyle bir video çekip yönlendirme yapmak da iş ahlakına sığmıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:36 ----------

Malum şahıstan manidar bir İnstagram paylaşımı

hsoydam bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    23000 TL isteyen bir beyinsiz şark kurnazı daha var. Belki de aynı adamdır. Hem ilanı şikayet ettim hem de elamana mesajla giydirdim.

Burada serbest piyasa edebiyatı yapan geniş mezhepli arkadaşlarımız bunlara çanak tutuyorlar. O malı sen almasan da alacak anlamayan birileri mutlaka çıkıyor. O sahibinden.com denen kuralsız çalışan uyanık siteye devlet el atmalı ama hangi devlet ? Hiçbir ürünün sitesindeki satış fiyatından fazlasına satılmasına, ilana koyulmasına izin verilmemeli.
    Kuralsiz dediginiz site fiyat belirlemiyor, sadece bir platform sagliyor, kullananlar yine bizim sark kurnazi halkimiz. Kullanmazsiniz, baska platform kullanirsiniz o sizin bileceginiz is. Devletin hangi ilgili kurumu hangi ise atsin bu konuda? Ahlaki duzgun olmayan vatandasini egitmek yerine platforma mi gorev yuklesin ahlak bekciligi yaptirsin? Vatandasimizin niyeti pis kabul edin sunu oncelikle.

Derseniz ki devletin mali kurumlari ikinci el alim/satimlarinda her kademe icin vergiyi su kadar yukseltiyorum, kabul ederim. Ikinci el alim/satim islemlerinde tapu islemlerinde oldugu gibi % alirim buna da kabul ama yine o ahlaksiz halkimiz kendi arasinda yuksek fiyat belirleyip alim/satim islemi sirasinda devletin kurumuna dusuk fiyat beyan eder.

Kisaca devlet bir sey yapamaz, yapmamali, yaptikca sahtekarligin artacagini da dusunmelisiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:15 ----------

Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam babaları zengin gençler şirket kurmuş yatırımı alıp kendi aralarında takılıyorlardır diyecektim de yok tutmadı. Adamlar zeki arkadaşlar, büyük ihtimal yatırımcıları onları bu kadar kalitesizliğe itiyor.

Kurucu ortağın biri İTÜ'de endüstri mühendisliği bitirip Boğaziçi'nde otomotiv alanında yüksek yapmış. Nasıl yapmış bilmiyorum. Otomotiv müh yükseğini bence sadece makine, elektrik ve mekatronik mühendisleri yapabilmeli. Bir de tabii ki otomotiv mühendisliği bitirenler. Yoksa çevre mühendisliği, su işleri mühendisliği bitiren de otomotiv yükseği yapabiliyorsa ben de öyle yapayım. Bence yüksek mühendislik böyle verilmemeli. Herkes kendi alanından devam etsin arkadaş. Ben 4 yıl makine okusam sonra gidip ya ben çelik konstrüksiyondan anlıyorum deyip 2 sene inşaat yükseği yapsam 7 yılını inşaat eğitimine veren adamla aynı seviyede mi olacağım?
    Yuksek lisans egitimini bu kadar ayaklar altina alan bir ulkede bu tip tartismalari gormek mumkun. Yuksek lisans dedigimiz sey lisans seviyesinde alinan bilgilerle akademik hayatta ayni ya da farkli bir disiplinde devam etmek icin tasarlanmis bir yapi. Biz ne yapiyoruz peki, yuksek lisans yapip sonra ayrilip kendimize "Yuksek hedehodo muhendisi" diyoruz. Bana gore o "yuksek" itibari sadece akademik hayatta gecerli aslinda, piyasada hic bir anlami yok arastirmaya devam etmediginiz surece.

Bu arada, akademik hayatta farkli disiplinden gelip yuksek lisans yapabilirsiniz, onunuze cikacak fark dersleri vermeniz gerekecegi icin. Fark dersleri verebiliyorsaniz zaten o kapasite sizde var demektir. Ayrica hangi lisans programlarin hangi yuksek lisans programlarina basvuru yapabilecegi universitelerin senatolari tarafindan belirlenir ve yayinlanir. Eger Bogazici Universitesi Otomotiv Teknolojisi Yuksek Lisans Programi yoneticileri "endustri muhendisligi mezunlari bize basvuramaz" deselerdi, basvuru bile kabul edilmezdi, demek ki basvurulabilecegine ve bu insanlarin basarabilecegine inanmislar. Ama mesela ayni program insaat muhendisligi mezunlarini almaz, almamali zaten. Neyi almali, bana gore su muhendisliklerden ogrenci alabilmeli; endustri muhendisligi, makina muhendisligi, malzeme muhendisligi, ucak/uzay teknolojileri muhendisligi, bilgisayar teknolojileri muhendisligi. Son zamanlarda mekatronik muhendisligi revacta, robot teknolojileri vs, otomotiv ve endustri icin o da cok onemli bir muhendislik disiplinidir.

MBA deseniz ona kabul, ona elini sallayani, parasini vereni kabul ediyorlar zaten, cunku MBA yonetimsel bir program, teknik sayilmaz.
    hsoydam ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuralsiz dediginiz site fiyat belirlemiyor, sadece bir platform sagliyor, kullananlar yine bizim sark kurnazi halkimiz. Kullanmazsiniz, baska platform kullanirsiniz o sizin bileceginiz is. Devletin hangi ilgili kurumu hangi ise atsin bu konuda? Ahlaki duzgun olmayan vatandasini egitmek yerine platforma mi gorev yuklesin ahlak bekciligi yaptirsin? Vatandasimizin niyeti pis kabul edin sunu oncelikle.

Derseniz ki devletin mali kurumlari ikinci el alim/satimlarinda her kademe icin vergiyi su kadar yukseltiyorum, kabul ederim. Ikinci el alim/satim islemlerinde tapu islemlerinde oldugu gibi % alirim buna da kabul ama yine o ahlaksiz halkimiz kendi arasinda yuksek fiyat belirleyip alim/satim islemi sirasinda devletin kurumuna dusuk fiyat beyan eder.

Kisaca devlet bir sey yapamaz, yapmamali, yaptikca sahtekarligin artacagini da dusunmelisiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:15 ----------

Yuksek lisans egitimini bu kadar ayaklar altina alan bir ulkede bu tip tartismalari gormek mumkun. Yuksek lisans dedigimiz sey lisans seviyesinde alinan bilgilerle akademik hayatta ayni ya da farkli bir disiplinde devam etmek icin tasarlanmis bir yapi. Biz ne yapiyoruz peki, yuksek lisans yapip sonra ayrilip kendimize "Yuksek hedehodo muhendisi" diyoruz. Bana gore o "yuksek" itibari sadece akademik hayatta gecerli aslinda, piyasada hic bir anlami yok arastirmaya devam etmediginiz surece.

Bu arada, akademik hayatta farkli disiplinden gelip yuksek lisans yapabilirsiniz, onunuze cikacak fark dersleri vermeniz gerekecegi icin. Fark dersleri verebiliyorsaniz zaten o kapasite sizde var demektir. Ayrica hangi lisans programlarin hangi yuksek lisans programlarina basvuru yapabilecegi universitelerin senatolari tarafindan belirlenir ve yayinlanir. Eger Bogazici Universitesi Otomotiv Teknolojisi Yuksek Lisans Programi yoneticileri "endustri muhendisligi mezunlari bize basvuramaz" deselerdi, basvuru bile kabul edilmezdi, demek ki basvurulabilecegine ve bu insanlarin basarabilecegine inanmislar. Ama mesela ayni program insaat muhendisligi mezunlarini almaz, almamali zaten. Neyi almali, bana gore su muhendisliklerden ogrenci alabilmeli; endustri muhendisligi, makina muhendisligi, malzeme muhendisligi, ucak/uzay teknolojileri muhendisligi, bilgisayar teknolojileri muhendisligi. Son zamanlarda mekatronik muhendisligi revacta, robot teknolojileri vs, otomotiv ve endustri icin o da cok onemli bir muhendislik disiplinidir.

MBA deseniz ona kabul, ona elini sallayani, parasini vereni kabul ediyorlar zaten, cunku MBA yonetimsel bir program, teknik sayilmaz.
    Valla benim hayalim iyi bir üniversitede endüstri mühendisliği bitirip, çalışmak istediğim bir alanda, örneğin savunma sanayi, yüksek yapıp sonrasında MBA kovalayıp güzel bir şirkette İK'dan başlayıp yönetime kadar ilerleyebilmek ya da iyice piştikten sonra kendi girişimimi oluşturabilmekti. Fakat sınavın son 3 senedir cılkını çıkarttılar, her hafta konularla oynadıkları için istediğim okula bir türlü giremedim. İstanbul ve Ankara dışındaki köklü olmayan üniversitelerde üniversite okumayı da zaman kaybı olarak gördüğüm için İstanbul'da iyi bir devlet üniversitesinde İşletme okuyorum şu anda. Bana deseler ki Kerem gel kardeşim ben senin psikoloji'den anlayabileceğini düşünüyorum, ki anlarım da. Yüksek Lisans şansı açsalar da girerken utanırım yani. Ne alakası var abi benim alanımla. Endüstri mühendisliğine en yakın bölüm olarak Tm'de bunu gördüm. En fazla endüstri mühendisinin iş tanımındaki işi yapmaktır benim hakkım gerekli ek eğitimleri alırsam. Pdr okuyup psikolog gibi gezenlere benzetiyorum bu mevzuyu.

Saydığım bölümlere metalurji malzeme ve yazılım mühendisliğini eklemeyi unutmuşum.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla benim hayalim iyi bir üniversitede endüstri mühendisliği bitirip, çalışmak istediğim bir alanda, örneğin savunma sanayi, yüksek yapıp sonrasında MBA kovalayıp güzel bir şirkette İK'dan başlayıp yönetime kadar ilerleyebilmek ya da iyice piştikten sonra kendi girişimimi oluşturabilmekti. Fakat sınavın son 3 senedir cılkını çıkarttılar, her hafta konularla oynadıkları için istediğim okula bir türlü giremedim. İstanbul ve Ankara dışındaki köklü olmayan üniversitelerde üniversite okumayı da zaman kaybı olarak gördüğüm için İstanbul'da iyi bir devlet üniversitesinde İşletme okuyorum şu anda. Bana deseler ki Kerem gel kardeşim ben senin psikoloji'den anlayabileceğini düşünüyorum, ki anlarım da. Yüksek Lisans şansı açsalar da girerken utanırım yani. Ne alakası var abi benim alanımla. Endüstri mühendisliğine en yakın bölüm olarak Tm'de bunu gördüm. En fazla endüstri mühendisinin iş tanımındaki işi yapmaktır benim hakkım gerekli ek eğitimleri alırsam. Pdr okuyup psikolog gibi gezenlere benzetiyorum bu mevzuyu.

Saydığım bölümlere metalurji malzeme ve yazılım mühendisliğini eklemeyi unutmuşum.
    Isletme ile Endustri Muhendisligi'nin alakasi yok bastan soyleyeyim. Isletme temel olarak bir kurumun/isletmenin makro/mikro ekonomi anlaminda yurutulmesini/gelistirilmesini amaclarken Endustri Muhendisligi, uretim temelli herhangi bir kurumda uretim sureclerin siniflandirilmasini, uygulama esaslarinin belirlenmesini veya planlanmasini amaclar. Endustri muhendisligi bir tur process engineering diyebiliriz.

Psikolojik Danismanlik ve Rehberlik egitimi almis birinin psikolojiye kabul edilmesi cok normal, temel olarak PDR dar bir alanda (ornegin egitim, askeriye, is kurumlari, siginma evleri vs.) calisilan bir psikoloji alt dali diyebiliriz.

Volta'dan nerelere geldik yine

Sozum meclisten disari ancak bu ulkenin insaninin gereksiz milliyetcilikle, hamasi duygularla alisveris yapmasi beni bitiriyor artik. Sadece "yerli ve milli" ibareleri kullanilarak insanlarin, milliyetci duygulariyla alisveris yaptirilmasi sahtekarlik degil ama bildigin cakallik. Hos sadece internet fenomenleri degil, tum siyasiler bunu kullaniyor ve milleti dudukletiyor. En basitinden YouTube yorumlarina bakiyorum, birileri diyor ki "Bu alet "MOTORSTAR Easyride 150N", daha 2 sonraki yorum "yerli urun oldugu icin alacagim". Egitilmez bir durumdayiz.
    espresso ve Mr.wind bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Isletme ile Endustri Muhendisligi'nin alakasi yok bastan soyleyeyim. Isletme temel olarak bir kurumun/isletmenin makro/mikro ekonomi anlaminda yurutulmesini/gelistirilmesini amaclarken Endustri Muhendisligi, uretim temelli herhangi bir kurumda uretim sureclerin siniflandirilmasini, uygulama esaslarinin belirlenmesini veya planlanmasini amaclar. Endustri muhendisligi bir tur process engineering diyebiliriz.

Psikolojik Danismanlik ve Rehberlik egitimi almis birinin psikolojiye kabul edilmesi cok normal, temel olarak PDR dar bir alanda (ornegin egitim, askeriye, is kurumlari, siginma evleri vs.) calisilan bir psikoloji alt dali diyebiliriz.

Volta'dan nerelere geldik yine

Sozum meclisten disari ancak bu ulkenin insaninin gereksiz milliyetcilikle, hamasi duygularla alisveris yapmasi beni bitiriyor artik. Sadece "yerli ve milli" ibareleri kullanilarak insanlarin, milliyetci duygulariyla alisveris yaptirilmasi sahtekarlik degil ama bildigin cakallik. Hos sadece internet fenomenleri degil, tum siyasiler bunu kullaniyor ve milleti dudukletiyor. En basitinden YouTube yorumlarina bakiyorum, birileri diyor ki "Bu alet "MOTORSTAR Easyride 150N", daha 2 sonraki yorum "yerli urun oldugu icin alacagim". Egitilmez bir durumdayiz.
    Gelme sebebimiz ben endüstri mühendisliği kazanamıyorum istediğim okulda diye kimya mühendisliği okuyup yüksekle onla bunla endüstri mühendisliğinin alanına kaymamam gerektiğiydi.

Şu an için pdr mezunlarının psikolog olarak çalışması, psikologların okullarda rehber öğretmen olarak çalışması, adalet myo bitirenlerin avukatlık yapması falan yasak, birbirleriyle alakalı alanlar ama yasak. Olması gereken de bu zaten. Ülkede bu kadar fazla kadro darlığı varken kimse kimsenin işini yapmasın. Lisans zorunluluğu gerekiyorsa o kadro için alakalı alanlar olsun. İnşaat mühendisi ilanına statikten anlıyorsa fizik mühendisi de başvurmasın yani anlattığım şey. Okulun gerekli bir şey olduğunu düşünmüyorum, okulda 4 senede verilen eğitimi en fazla 1. 5 senede dışarıdan kurslarla daha kaliteli şekilde alabileceğimi biliyorum. Ama başvuru şartlarında lisans mezunu arıyorsan o alanda lisans yapan adamı al bari.

Arasındaki farklara hakimim ama daha uygun bir bölüm de yok. İşletme açık uçlu bir bölüm, alanı çok geniş. Belli olmaz sınava bir daha girer en iyi 10 üniversitemizden birinde endüstri mühendisliği kazanırsam aynı gün bırakırım kendi bölümümü. Ama şu an için hedeflediğim yolda bir araç olabilirmiş gibi geliyor.

Yerli ve milliliğini tartışmaya gerek yok Lockheed Martin F35 ne kadar milliyse Volta rm5 de o kadar milli. F35'in küçük bir gövde sacını ve iniş takımlarının bağlantılarını biz yapıyorduk. Volta'nın da marş düğmesini falan burada enjeksiyonla basıyorlardır belki. Bu sebeple tartışmaya dahi gerek yok, ben birkaç hafta önce bir işin içine pixel girip övüyorsa rolls royce üretimi de olsa şüphelenirim demiştim, yanıltmadı.

Motosikleti
    Volta Revolt RM5
    Alıntı hsoydam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun Altuğ Bey,
    Gaz teli bulabilecek misiniz?
    Garantiden mi değişecek acaba, kullanıcı hatası mı diyecekler !...
    Hikmet Bey, yakınımda volta yok, en yakını 5-6 km uzakta. Motoru oraya kadar götürmek mümkün değil, uğraşmam da zaten. He sorunuza bakarsak, kesin kullanıcı hatası derler. Konsoldaki parçayı söktüm, baktım. Kablo direkt gaz koluna bağlı olduğu yerden, dipten kopmuş. Kendi başıma halledebileceğim bir şey değil. En yakın ustaya motoru iteceğim ne yazık ki ve yaptıracağım.
    Gaz teli bulmak konusunda sorun yaşayacağımı sanmıyorum, uymayacak felan gibi bir sorun yaşamam bence.

İyi dileğiniz için teşekkürler.
    hsoydam bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250 - 2022 / Sym Maxsym 508
    Hikmet Bey, yakınımda volta yok, en yakını 5-6 km uzakta. Motoru oraya kadar götürmek mümkün değil, uğraşmam da zaten. He sorunuza bakarsak, kesin kullanıcı hatası derler. Konsoldaki parçayı söktüm, baktım. Kablo direkt gaz koluna bağlı olduğu yerden, dipten kopmuş. Kendi başıma halledebileceğim bir şey değil. En yakın ustaya motoru iteceğim ne yazık ki ve yaptıracağım.
    Gaz teli bulmak konusunda sorun yaşayacağımı sanmıyorum, uymayacak felan gibi bir sorun yaşamam bence.

İyi dileğiniz için teşekkürler.
    Altuğ Bey, internete epey bii parça yüklemişler. 55.- TL gaz teli, aklınızda olsun.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı atalayalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şuna takıldım bu motor için %100 yerli üretim denildi ve bir algı oluşturuldu malum kişi tarafından fakat bu motor yerli falan değil ön fren diskleri ve kaliperlerine kadar, gösterge tablosu ve grenajlarına kadar ÇİNLİ. Milletin duyguları ile oynayıp hadi biz de destek olalım bak adamlar yerli üretim yapmışlar biz de alalım diyen bir güruh oluştu. Bu da ticari ahlaka sığmaz.

Durumu iyi olup 2. Motor olarak alan da var, zorla parasını denkleştiren hatta kredi çeken de var. Sen voltadan 5-10 bin lira reklam parası alacaksın diye insanlara yanlış karar vermelerine sebep olacak böyle bir video çekip yönlendirme yapmak da iş ahlakına sığmıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:36 ----------

Malum şahıstan manidar bir İnstagram paylaşımı

https://i.resmim.net/d2tVk.png

çok seviyorum ya bu reklampixeltv'yi hahahaha

çin malı motorların alayının vidaları durduk yere gevşeyip yolda parça düşürürken, hintlilerde japonlarda neden bu vidalar gevşemiyor? ben daha vidası gevşeyen tvs bajaj honda yamaha görmedim duymadım.

Motosikleti
    Volta Revolt RM5
    Altuğ Bey, internete epey bii parça yüklemişler. 55.- TL gaz teli, aklınızda olsun.
    Hikmet Bey, teşekkürler. Evet ben de daha önce oraya bir göz gezdirmiştim, telin koptuğu akşam da baktım ve gördüm fiyatı. Ama buradan gaz telini almak konusunda kararsızım. Gerçekten abanmamış, zorlamamış olmama rağmen 1100 küsür km'de telin kopmuş olması beni düşündürüyor. Belki sorunlu tel takıldı, ondan koptu. Göremediğimiz için bilemiyoruz. Ya da belki de tel dandik. Tekrar yolda kalmak istemem, kimse istemez. Bu sebeple bir iki kişiyle konuşup, daha sağlıklı olabileceği düşünülen bir tel almak istiyorum, gerekirse 55 değil 100TL veririm yapacak bir şey yok.
    Her tel uyumlu olur mu, motordan motora gaz teli aksamı değişebilir mi?
    Bu konuda bilgileri olan arkadaşlar kısaca bilgilerini paylaşırsa çok sevinirim, hatta belki önerilerini.
    Selamlar
    hsoydam bunu beğendi.

Motosikleti
    Hikmet Bey, teşekkürler. Evet ben de daha önce oraya bir göz gezdirmiştim, telin koptuğu akşam da baktım ve gördüm fiyatı. Ama buradan gaz telini almak konusunda kararsızım. Gerçekten abanmamış, zorlamamış olmama rağmen 1100 küsür km'de telin kopmuş olması beni düşündürüyor. Belki sorunlu tel takıldı, ondan koptu. Göremediğimiz için bilemiyoruz. Ya da belki de tel dandik. Tekrar yolda kalmak istemem, kimse istemez. Bu sebeple bir iki kişiyle konuşup, daha sağlıklı olabileceği düşünülen bir tel almak istiyorum, gerekirse 55 değil 100TL veririm yapacak bir şey yok.
    Her tel uyumlu olur mu, motordan motora gaz teli aksamı değişebilir mi?
    Bu konuda bilgileri olan arkadaşlar kısaca bilgilerini paylaşırsa çok sevinirim, hatta belki önerilerini.
    Selamlar
    Çok haklısınız Altuğ Bey,
    Hatta bende bugün indim baktım, tel nerden geçiyor, yolda kalsam ne yaparım diye.
    Acaba yedek tel mi alsam yanıma filan diye düşünmeye başladım.
    Allah bildiği gibi yapsın bu Volta motoru, şu müberek günlerde çok canımızı sıkıyorlar, çok hocam.
    Gelmiş geçmiş olsun. Bekliyoruz tavsiyeleri... Sağlıcakla...

Motosikleti
    Volta Revolt RM5
    Bu konularda tecrübe sahibi değilim ama, benim tahminim hatalı bir ürün takıldığı yönünde.
    Mal her ne kadar dandik olursa olsun (misal), daha 1 ay olmamışken de kopmaz, bu sürede paslanmaya dahi fırsat bulamaz, içine su vs. alıyor olsa da.
    Gerçi açıp baktığımda, su alıyormuş gibi bir izlenime kapılmadım, tertemizdi.
    Bir iki yerden bazı bilgiler edindim, kafamda henüz netleşmedi.
    Allah'tan kardeşimin motoru aşağıda duruyor, bari motorsuz kalıp hepten mağdur olmadık.
    Yine, yeniden ve tekrar, buna da şükür ne diyelim.
    hsoydam bunu beğendi.

Motosikleti
    Denk gelirseniz bu sayfaya bakın, saat dahil, hiç bir yerini değiştirmemişler.
    Birebir ithalat yapıp satıyorlar. İçim içme sığmıyor. Bir şey yapmak lazım ama ne yapılır bilemiyorum.

http://motorstar-mss.com/product/easyride-150-n/

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Denk gelirseniz bu sayfaya bakın, saat dahil, hiç bir yerini değiştirmemişler.
    Birebir ithalat yapıp satıyorlar. İçim içme sığmıyor. Bir şey yapmak lazım ama ne yapılır bilemiyorum.

Yapılabilecek tek şey almamak ve çevremizde almaya niyetlenenleri uyarmak. Bizim elimizden bu kadar gelir. Kazaya neden olup ölüme neden olma ihtimali bile olan montaj hatalarıyla piyasaya sürmelerini engellemesi gereken devlet. Bu gibi şeyeler için birtakım özgürlüklerimizden vazgeçip bir de üstüne vergi verip besliyoruz devleti. Devlet işini yapsın, yapmıyorsa sıradaki seçimde ona göre düşünürüz.

Motosikleti
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapılabilecek tek şey almamak ve çevremizde almaya niyetlenenleri uyarmak. Bizim elimizden bu kadar gelir. Kazaya neden olup ölüme neden olma ihtimali bile olan montaj hatalarıyla piyasaya sürmelerini engellemesi gereken devlet. Bu gibi şeyeler için birtakım özgürlüklerimizden vazgeçip bir de üstüne vergi verip besliyoruz devleti. Devlet işini yapsın, yapmıyorsa sıradaki seçimde ona göre düşünürüz.
    Hakılısınız, diyecek birşey yok.

Kopyaladıkları firmada tam dolanrıcı bu arada, adamların kurumsal e-posta hesabı bile yok
    Address Email : inquiry.motorstar@gmail.com

Motosikleti
    cb250r
    Beyler insallah magduriyetiniz giderilir, sorunlariniz cozulur. Su mide bulandiri sorunlarla siz ugrastikca, benim bile icim sıkıldı. sizin ruh halinizi tahmin edemiyorum.

Daha gecen ay haberleri cikti, gencler sifirdan basladi bilmem kac ulkeye ihracat yapar hale geldi diye, gururlandik.

Acaba dedik ama, maalesef yurdum insani yine sasirtmadi. O haberler de anlasilan, yeni model oncesi guzel bir reklam calismasiymis.

bugun hangi cinliyi alirsaniz alin, bu kadar problem zannetmiyorum ki yasatsin. Kaldiki benim motosikletim de ucuz bir cinli, hicbir sikinti yasamadim.

Dusunuyorum, su motosikletin fiyati 20 bin olaydi da sorunsuz olaydi, servisi de duzgun olaydi diye.. Ama bu gururlandigimiz genclerin is ahlaki sifir olabilir ama salak degiller.

onlar hesabini kitabini analizini yapmislardir, boyle daha karli oldugu icin motosikleti boyle piyasaya surmuslerdir.

Su saatten sonra, forumda yazilanlari okuyan kimse gidip de bile bile lades demez, bu motoru almaz. Ama bilmeyen yine alacak, ayni magduriyetleri yasayacaklar. yazik vallahi yazik.
    hsoydam bunu beğendi.

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Bu işler o kadar enteresan ki aylar önce motopixelin YouTube kanalında bir gün yine neleri yanlış veya eksik söylemiş bu diye merak edip Volta rm5 incelemesini izledim lan dedim bu motoru ben biliyorum daha önce gördüm bunun tasarımının Türk olması mümkün değil milleti kandırıyorlar var bu işte bir bit yeniği daha sonra fark ettim ki daha önce izlediğim bir tayland çekimi videoda birebir aynı motor vardı ama marka ve model ismi değişikti motorstar diye bir marka easyride 150 olarak satıyordu. İşte durumu anlar anlamaz gelip ifşa ettim burada Voltayı iyi ki de etmişim hak ediyorlar çünkü bu kadar salak saçma montaj hatası mı olur arkadaş? İnsan evladı biniyor bunun üstüne can taşıyor bu aletler!

Sen hem milletin gözünün içine baka baka Türk mühendisliği diye yalan söyle hem de montajını bile doğru düzgün yapama!

Madem öyle işte böyle ifşa olursunuz!! Cidden büyük saygısızlık milletin duygularını böyle istismar etmek.

REKLAM ALANI
14. sayfa BirinciBirinci ... 4121314151624 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)