Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorun üzerinde başka bir motor takılı olması

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese hayırlı akşamlar bir süre önce motosiklet almaya karar verdim, ilk motosikletim olacağı için bir çok konuda acemiyim. Beğendiğim bir motor buldum sonunda ancak ilandaki bir detay dikkatimi çekti.
    ''Pulsar ns 200 2014 model 40 binde klm saati 232 binde üzerinde kelle motor var 2017 modeldir üzerindeki motor lastikler yeni bakımlı'' diyor.
    Üzerinde kelle motor var 2017 model diyor motor orijinal bajaj motoru mu diye sordum evet fotoğrafta gözüküyor orijinal bajaj motoru dedi. Sizce bir sorun çıkarır mı başka motor aramalı mıyım?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Aramalısın.
    ozelahmet ve espresso bunu beğendiler.

HaktanCbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696
    Ruhsata işletilmişse ve serviste takıldıysa neden olmasın.
    ozelahmet bunu beğendi.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Buna bulaş mama lısın. Başka motor yoksa bunu al mama lısın...
    232 binde o motorda düzen tutacak pek bir yer kalmamıştır..
    3-5 fazla ver düzgün bisey bak...
    ozelahmet bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ruhsatta eski motorun numarası işlidir, muhtemelen yenisi işlenmemiştir. Muayenede motor numarasına pek bakmıyorlar ama kaza bela başınıza ciddi birşey gelse, kıl bir polise denk gelseniz size sıkıntı çıkarabilir. Bir de motoru eline alan adamın hor kullanma potansiyeli yüksek.

Düzeltme: 232.000 km olduğunu yeni farkettim, helal olsun eski sahibi tepe tepe sürmüş.
    ozelahmet bunu beğendi.

Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buna bulaş mama lısın. Başka motor yoksa bunu al mama lısın...
    232 binde o motorda düzen tutacak pek bir yer kalmamıştır..
    3-5 fazla ver düzgün bisey bak...
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ruhsatta eski motorun numarası işlidir, muhtemelen yenisi işlenmemiştir. Muayenede motor numarasına pek bakmıyorlar ama kaza bela başınıza ciddi birşey gelse, kıl bir polise denk gelseniz size sıkıntı çıkarabilir. Bir de motoru eline alan adamın hor kullanma potansiyeli yüksek.

Düzeltme: 232.000 km olduğunu yeni farkettim, helal olsun eski sahibi tepe tepe sürmüş.
    en iyisi yeni ve güzel kullanılmış bir tane bulayım o zaman hocam cevap veren herkese teşekkür ederim

HaktanCbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696
    Km 230 binmiş vay arkadaş bende farketmedim.
    ozelahmet bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı ozelahmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en iyisi yeni ve güzel kullanılmış bir tane bulayım o zaman hocam cevap veren herkese teşekkür ederim
    Bu işler elbet bütçe işi, her sorun bir şekilde çözülüyor. Burada düşünmeniz gerekenler; bir sıkıntı olduğunda çözdürecek usta, yedek parça için bütçe, bekleyecek zaman ve çelik gibi sinir var mı sizde, bunlara kafa yoralım. Bir de yarın öbür gün satmak istediğinizde hem ha deyince satılmaz hem de değer kaybınız fazla olur. Ben de mesela 2-3 defa motoru toplanmış eski model bir Kawasaki kullanıyorum, motorumu çok seviyorum ama uzun yol için zerre güvenmiyorum. Bu Pulsar'ı aldığınızda o güven sorunu sizde de oluşabilir.
    ozelahmet bunu beğendi.

Loveless - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar F250
    232binde motor bence kesinlikle alınmamalı. Sadece makinadan değil o motor genel olarak feleğin çemberinden geçmiş olabilir.
    ozelahmet bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    kurye motoruna denk gelmişssin belliki.koşarak uzaklaş ömrünü dolduralı baya bir olmuş o motor.
    ozelahmet bunu beğendi.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    yorgun tabir ettigimiz araclar sadece motor arizasi degil zamanla farkli problemler cikarabilir fiyati uygun dahi olsa pek tercih edilmemeli

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kurye motoruna denk gelmişssin belliki.koşarak uzaklaş ömrünü dolduralı baya bir olmuş o motor.
    Bir pulsar'ın ömrü kaç binde dolar mesela?

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kaç.

riske değmez.

Motosikleti
    MT-09 SP
    232 Bin yapmış bir motosiklet ekonomik ömrünü tamamlamıştır. Üzerindeki tüm parçalar arıza çıkarabilir çünkü aşağı yukarı elektronik vs tüm sistemler ömrünü doldurmuştur. Koşarak uzaklaş.

Türkiyede her malın bir fiyatı vardır , az yada çok her malında alıcısı vardır uygun fiyatı buldu mu .
    Türkiye de hiç bir mal çöp olmaz

11,250 demiş ilan sahibi bu paraya çok çünkü 14 verir isen düzgünü var gibi .

9 bırakır ise de alınır neden alınmasın ,

9 dan da fazla verilmez .

Sonuçta kara düzen CBF,YBR lere 10-15 istiyorlar Pulsar da CBF,YBR değildir ,pulsar pulsardır sonuçta onlara göre motordur...

Şuanda istedigi para fazla ,

Arabada ticari (taksi çıkması ) ne ise motorda da kurye çıkması odur ...

Alınır ama o para verilmez

MotoWrestler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Muaynede belli olmaz, çevirmede belli olmaz, belki kazada vs de bilir kişi birşey diyebilir ama belki, kanuni olarak korkulacak pek birşey yok ancak motor bu hale gelene kadar baya yıpranmış neredeyse birçok arabadan yol yapmış serif abi ninde dediği gibi bu motor ticari çıkması bunun sorunu vs si illaki olacak ancak vaktin ve paran varsa uğraşırım iyi bir tamir güzel bir para dökerim diyorsan al para dökecek gücün yoksa hiç bulaşma. Genelde bu motorlar tamirciler tarafından alınır, tamir edilip, süslenip, kmsi düşürülüp satılır risklidir alanın yüzü çoğu zaman gülmez!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)