Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Rosso 2 3 lastikler neden bu kadar seviliyor?

Motovento
    REKLAM ALANI
    sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz reklam birazda türkiyede düşük cc lere uygun en yüksek tutuşu olan lastik rosso 2 diye lanse edilince patladı ebat olarak da mesela rosso 2 ler neredeyse bütün 250 cc sınıfına uygun ölçülerde bulunuyor bu en büyük sebeplerinden biri , birde istanbulda rosso 2 ler güzel tutuyor uru havalarda zaten ıslak için değil ıslakta kayması çok normal bende şu an rosso corsa 2 var monster ilk 5 6 bin km çok güzeldi ama şuan 10 binlere geldi lastik ok dişleri vs duruyor ama hem havaların soğuk olmasından sebep geç ısınıyor tutuşu fark edilir derecede düşüyor hemde ufaktan ömrünü dolduruyor sanırsam neredeyse her mevsim motoru sürdüğüm için bu aralar pilot power 5 e geçme planım
    daytona da power5 kullanıyorum reis
    berk_cglr bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı sharkspeedr2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daytona da power5 kullanıyorum reis
    yanlış yazmışım power değil ya pilot road 5 olacaktı ben yağmurda vs de sürüyorum o yüzden sadece kuruya özel yapılmış lastikler sorun oluyor benim için :D amam güzel lastik power 5 ler şekillerine hastayım özellikle hehe
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

ZXCornering - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT09 -YBR esd
    İlk defa bu lastiklerden memnun kalmayanı görüyorum. İlk ss motosikletimi aldığımda üstünde stock dunlop lastik mevcut idi. O lastiklerle viraj yapmaya çalışırdım ve yapardımda fakat ‘üç’kez virajda beni bırakıp düşmeme neden oldu .Sonra lastik arayışına girdim ve rosso 2 aldım. Neden daha önce takmadım diye kendime bol bol küfürler ettim. Özetle viraja girmeyi. Motora ciddi anlamda kontra verip viraja girmeyi rosso 2 de öğrendim.
    Şuan mt-09 kullanıyorum motoru alır almaz ‘rosso corsa 2’ye geçtim.

HaktanCbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696
    Alıntı ZXCornering adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk defa bu lastiklerden memnun kalmayanı görüyorum. İlk ss motosikletimi aldığımda üstünde stock dunlop lastik mevcut idi. O lastiklerle viraj yapmaya çalışırdım ve yapardımda fakat ‘üç’kez virajda beni bırakıp düşmeme neden oldu .Sonra lastik arayışına girdim ve rosso 2 aldım. Neden daha önce takmadım diye kendime bol bol küfürler ettim. Özetle viraja girmeyi. Motora ciddi anlamda kontra verip viraja girmeyi rosso 2 de öğrendim.
    Şuan mt-09 kullanıyorum motoru alır almaz ‘rosso corsa 2’ye geçtim.
    Şöyle diyim kullandığım açık ara en berbat lastik bunlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Dayansalar kesinlikle SS lastigi kullanirdim, ne yalan soyleyeyim...

Ortasinin duzlesme durumu nasil bu lastiklerin?

Her ne kadar motosikleti cogunlukla zevk icin virajli yollarda kullansam da, o yollara giderken otobanda da kullandigim icin lastiklerin ortasi bir miktar daha fazla asiniyor. Lastigin profili biraz da olsa bozulunca da zevki kaciyor. Genelde SS lastikleriyle ilgili deneyimim bu sekilde oldu.

Ege Anıl EFE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696, Triumph street triple, Xmax 25
    Sürüş tarzınıza uygun lastik kullanmak yerine spor lastik alıyorsanız , Lastiği olması gereken çalışma sıcaklık aralığında kullanmıyorsanız, parlak asfaltı referans alıyorsanız haliyle memnun kalmazsınız. Şehir içerisinde yaz kış kullanıyorsanız niye cadde izinli pist lastiği kullanıyorsunuz ki.Adı üstünde cadde izinli pist lastiği.Avrupalı abilerimiz mekanikler ile uğraşmak istemediği için cadde izinli pist lastiği takıp pistine gidiyor tekrar evine dönüyor.Her marka model lastik denemişimdir.Önemli olan referans aldığınız yer,zaman ve kullanım tarzıdır.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı HaktanCbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle diyim kullandığım açık ara en berbat lastik bunlar.
    peki sevdiğin lastik ne ben bunu kullanıyorum yada kullandım çok daha iyi dediğin
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

Motosikleti
    MT-09 SP
    Rosso 2'nin Türkiye'de ün macerası ilk olarak Rahmetli Barkın Bayoğlu'nun videolarında dillendirmesiyle başladı. Sonradan kullananlar arttı, geri dönüşler iyiydi ve böylece daha çok kişi kullanmaya başladı. Rosso 2'nin ünü 5-6 yıl öncesine dayanıyor. O zamanlar Türkiye'deki lastik pazarında şimdiki kadar çeşit yoktu. Tek tük lastik vardı ve onlarında arasında da en iyisi Rosso 2 idi. Yıllar geçti, lastikler çeşitlendi ama insanlar bildiğinden vazgeçmedi sanırım.

Yaz kış motora biniyorsanız çok yanlış bir tercih yapmışsınız. Rosso 2 ve 3 tamamen yaz lastiği. Islak ve soğuk havada performansı çok düşüyor.
    Cyan bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Bir arabam yaz lastiği kullanıyor. 15000-20000 km de bir değiştirmek durumunda kalıyorum. Kışın kar yağdığında yerinden kıpırdatabilene aşkolsun... Değil kar, ıslak yaprak üzerinde bile gitmiyor... Ama kuru havada yola yapışıyor.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki sevdiğin lastik ne ben bunu kullanıyorum yada kullandım çok daha iyi dediğin
    Sanki M7RR yazmıştı...

HaktanCbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696
    Biraz kendimden bahsediyim. Tam manasıyla virajciydim 848 im varken cidden abartisiz soyluyorum virajda beni gecebilen yoktu, 1000rr lar r1 ler zx10 lar havada ucuyordu. Ufak bir kaza gecirip 848 i perte cikarttiktan sonra aldigim 696 nin bile pegleri ayakkabilarım eridi virajda kirt kirt yapmaktan. Biraz performansli bir kullaniciyim, 3 cift rosso 2 2 cift corsa bitirdim bu sartlar aldinda kullandigim en guzel lastik metzeler m7rr, m9rr deneyemedim daha.
    berk_cglr bunu beğendi.

Rosso 3, 2 nin ömrü uzatilmis ve islak performansi arttirilmiş hali. Rossolarin tek derdi bütün delici aletleri kabul ediyor mevlana gibi. Daha iyileri çıkmıştır tabi araştırmak lazım.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)