Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Akrapovic Tüp Takmak Yasal Mıdır?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cf Moto Nk 250
    Başlıkta da gördüğünüz üzere motoruma Akrapoviç tüp takmayı düşünüyorum sizce bu yasalmıdır? Çevirme de susturucu takılı iken problem olur mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Orjinal ise yasal da gel de bu durumu polise anlat. Denk geleceğin polise bağlı olarak ceza yazar sen itiraz edip iptal ettirirsin. Ya da şansın yaver gider hiç ceza yazılmaz. Elinde tüv onay belgesi olduğu sürece iptal ettirebilirsin. Susturucusuz kullanıp da insanları rahatsız etme de.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Nk 250' için orjinal Akrapovic in Türkiye'de olduğunu hic sanmıyorum. Olsa bile 15-20.000 liradan aşşağı olmaz. Piyasadakiler replikanında replikası. Tahtakale style. 1000km geçmeden contaları fırlamaya, cızırdamaya,Sultanbeyli sanayii işine dönmeye başlar. Motorun orjinal oksijen akışını bozup, ömrünü kısaltmasını ise hic saymıyorum.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Akrep Tuğba yakışır...
    espresso ve Newbie95 bunu beğendiler.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Yıllardır Fz6 ile akrapovic egzozla birlikte muayeneden sorunsuz geçtim, polis çevirmesinde de sorun olmadı, susturucuları takılı kullanıyorum ama söksem de pek bir şey olmazdı bence.

AleniDesais - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Primavera150 - KTM DUKE 390 2020
    çakma alacaksan ceza yemeye hazır olmalısın çakma değil orijinal alacaksan, ceza yemeye bide polislerle orijinal diye tartışmaya hazır olmalısın ben düz çakma kullanıyorum memnunum. kaldıki fabrikadan çıktığı oem egzoz ilede ceza yiyenler var genel olarak kullanım alışkanlıkların ve polise karşı tutumunla da bağlantılı ceza yemen

Gaahl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 nk 2018
    250NK için IXIL aftermarket eksoz üretiyor. https://ixil.com/en/250300-nk/1375-rb-8435467528491.html Bu da full system. Yasal eksoz normalde batıda sertifikasyon ile yasallık kazanıyor. Onun için slip on eksozlar üretiyorlar sertifikalı yani full systemler katalizör iptalli olduğundan sertifikasız oluyor. Ama tabi ülkemizde polis memurunun kulaktan ölçmesi ile karar veriliyor hiç riske girmeye değmez. Zaten 250NK'larda zamanla katalizöre birşeyler oluyor ve ses değişmeye başlıyor. Şanssızsan kırık dökük bir ses oluyor benim gibi şanslıysan biraz daha toklaşıyor.
    Newbie95 bunu beğendi.

Bir faydası olmayacaksa ne masrafa gir ne de bir sıkıntı olursa uğraşmak zorunda kalma

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Orijinal egzozunun üzerine "Akrapovic" stickeri yapıştırın, kuvvetle muhtemel yine motorunuz trafikten men edilecektir. Trafik polisi bu konularda çok bilgili değil.

Forum üyelerimizden "bsabora" gibi korkusuz bir deli değilseniz girişmeyin bu işlere, öttürürler. Bir de ne yaparsanız yapın düşük cc tek silindir makineden çıkan ses eşek osuruğu gibi olacak ve sizi tatmin etmeyecektir.
    DickName, Blackeagletr, espresso ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Garanti olur takmayın

sparrow07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er-6f + Kral Grande 6
    Ben ikinci el er-6f me zard marka egzoz aldım bilen bilir replikasıda yok .Cezayı yedik .Tüv Türk e gittim orj olduğunu ispatlatamadım bakın diyorum kaynak yok direk bu motor için yapılmış vs ölçüm yapın diyorum adam kulağını gösteriyor ölçdüm diye (Antalya) .Egzozu satan firmayı aradım susturucu takılıysa muayeneden geçer dedi bir de kutusundan bir kağıt çıkıyormuş avrupa sertifikası yani egzosu takıp kullanmak ülkede kağıt parçasıyla oluyor bende de o olmadığı için . Tamam dedim mesaj anlaşıldı gitti kendi egzozsunu geri taktırdım bu ülkede customculuk yapılmaz .Dışdan bakınca bütün işleyiş on numara beş yıldız uygulamaya gelince sıfır . Tüv türk de dedim ölçü aleti yok mu var dediler ama özel kapalı yerde test yapılır öyle biryer olmayınca ara gaz verip kontrol ediyorlar .Kıssadan hisse hiç bulaşma....

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı sparrow07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ikinci el er-6f me zard marka egzoz aldım bilen bilir replikasıda yok .Cezayı yedik .Tüv Türk e gittim orj olduğunu ispatlatamadım bakın diyorum kaynak yok direk bu motor için yapılmış vs ölçüm yapın diyorum adam kulağını gösteriyor ölçdüm diye (Antalya) .Egzozu satan firmayı aradım susturucu takılıysa muayeneden geçer dedi bir de kutusundan bir kağıt çıkıyormuş avrupa sertifikası yani egzosu takıp kullanmak ülkede kağıt parçasıyla oluyor bende de o olmadığı için . Tamam dedim mesaj anlaşıldı gitti kendi egzozsunu geri taktırdım bu ülkede customculuk yapılmaz .Dışdan bakınca bütün işleyiş on numara beş yıldız uygulamaya gelince sıfır . Tüv türk de dedim ölçü aleti yok mu var dediler ama özel kapalı yerde test yapılır öyle biryer olmayınca ara gaz verip kontrol ediyorlar .Kıssadan hisse hiç bulaşma....
    Benim 2008 Er6F'te orijinal egzoz var ama..

Fikir vermek gibi olmasın, benden önceki sahibi katalizörün çeyreğini kestirmiş, altta kaynak izleri var. Zaten "mırnav mırnav" diye ses çıkaran motordan şu an gürül gürül bir ses çıkmakta. 3 senede defalarca polis çevirmesine girdim, 2 defa muayeneye soktum, başıma ters bir iş gelmedi.

sparrow07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er-6f + Kral Grande 6
    Duymuştum reis ama orj egzozu bozunca sıkıntı oluşabilecek diye konu okumuştum .Ben zaten 5000 deviri geçen adam değilim bağırtmaylada içim yok ben zard ın tok sesini seviyordum sağolsunlar bu zevkden emniyetimiz soğuttu. Soğuttuyla kalmadı ordaki amirlerinden küfürleride duyduk (genel sözdü )hemde suçsuz iken.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)