Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Fiyat tahminleri v. 2021/2022

Motovento
    REKLAM ALANI
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Evet arkadaşlar alalım tahminleri. Benim R25 için top noktam 65 bin tl'cik. Mt09 için 130 bin TL R1 içinse 293 bin TL diyorum. Tüm markalara sallamak serbest buyurun.
    Yarışı kazanmak istiyorsan, yarışın içinde olmalısın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    R25 minimum 64.500 diyerek görüyor ve arttırıyorum.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Sıfır otomobillerde ciddi indirimler var mesela Seat Leon otomatik 230 bine satılıyor , otomobile ihtiyacım yok ama bu rakkama düşünmüyor değilim , bu indirimler motosiklete de sirayet edecektir diye yorumluyorum , USD 8 liranın altında kaldığı sürece en azından fiyatlar çok artmayacaktır..

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Adamlar euro'yu ben motor alırken 8 küsür olmasına rağmen 7.5 gibi bir kura sabitlemişlerdi. Oturup üşenmeden virgülüne kadar hesap yapmıştım,kağıdı bulursam atarım. Euro istikrarlı bir şekilde 7,5'un altında devam etmezse indirimi boşverin zam gelmezse iyidir.

Seat'ın ne yaptığını da kimse anlayamadı zaten, millet üçer beşer almaya çalıştı. Egea cross parasına Leon sattı adamlar.

Motosikleti
    Honda CBF150
    Keşke her söktör de markalar birbiriyle rekabet etmek için fiyat ta indirime gitse. En azından mal sahibi olan vatandaş sayısı artar. Aslında devlet te biraz indirim yapsa da vatandaş sıfır otomobil, motosiklet satın alsa. Zaten yaptığı indirimi mtv den bi şekilde çıkaracak, bari vatandaş mal sahibi oldum die sevinse

125 cc ler 55-65 bin ₺ arası
    250 cc ler 65-75 bin ₺ arası
    600 cc ler 190-210 bin ₺ arası
    1000 cc ler 270-525 bin ₺ arası fiyatları genelde ss motorları düşünerek yazdım.
    İnşallah bu fiyatları görmeyiz.
    Fiyat listelerine baktığım zaman modeller yok denicek kadar azdı.

bir afrika atasözü derki ;
    Sular yükselince balıklar karıncaları yer ,
    Sular alçalınca ise karıncalar balıkları yer,

Kimin kimi yiyecegine suların durumu karar verir.

ben aylık 5 kazanırken 250 lilik motor 50 olsun , ben aylık gelirimi 20 ye çıkarıyım 250 lilik motor ise 100 olsun o zaman hiç sorun değil.
    Bu günkü geliriniz ile gelecekteki motor un fiyatını konuşmak abes ile iştigal ...

Sonuç da şuna bakmanız lazım ,

24 Haziran 2018 de REY VERDİNİZ , o zaman almak istediginiz motor kaç para idi siz kaç para kazanıyordunuz ,
    Şu anda 4/03/2021 almak istediginiz motor kaç para siz kaç para kazanıyorsunuz....

Eger durum olarak ilerlemediyseniz çevrenizi ve mevcut düzenin değişmesi için örgütlenmelisiniz ...

Burada şu şu kadar para oldu diye AĞLAYIP ZIRLAMANIN manası yok ,

Bu durumu düzeltmek için siz ne yapıyorsunuz nasıl çalışıyorsunuz , SADECE TV seyreden buyüzden de çok iyi oldugumuz düşünen EBENİZİ DEDENİZİN verdiği REY değiştirecek bir kişi yi ikna ediyormusunuz? veya etmek için çalışıyormusunuz ..

250lilik 20 bin olmuş allahtan 250 lilik 35 bin olmuş allahtan 250lilik 55 bin olmuş allahtan siz hiç bir şey yapmıyor iseniz ağıt etmenizin de bence manası yok , her şey allahtan oluyormuş zaten...

Motorun kaç para olacagının sizin geliriniz ile orantılamadan hiç bir manası yok...

Yine bir kanun hükmünde kararnağme ile zaten her şey öyle yapılıyor , dese ki göklerden gelen bir ses , ulu resimiz ulan paradan 2 sıfır daha attım , ne diye bilirisiniz , çok iyi düşünmüsünüz resimiz deriz olur size 250 lilik motor 50 bin iken olur 500 dolar bir anada 10 kuruşa düşmüş olur.

Sizin geliriniz ne olacak motor ne olacak gelirinize bakmadan digerinin fiyatının hiç bir manası yok ..

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    125cc 5bin
    250cc 10bin
    500cc 15bin
    1000cc 25bin
    Reis sağolsun.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mt25 60 bin tl

ns200 38 bin tl

:D

Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir afrika atasözü derki ;
    Sular yükselince balıklar karıncaları yer ,
    Sular alçalınca ise karıncalar balıkları yer,

Kimin kimi yiyecegine suların durumu karar verir.

ben aylık 5 kazanırken 250 lilik motor 50 olsun , ben aylık gelirimi 20 ye çıkarıyım 250 lilik motor ise 100 olsun o zaman hiç sorun değil.
    Bu günkü geliriniz ile gelecekteki motor un fiyatını konuşmak abes ile iştigal ...

Sonuç da şuna bakmanız lazım ,

24 Haziran 2018 de REY VERDİNİZ , o zaman almak istediginiz motor kaç para idi siz kaç para kazanıyordunuz ,
    Şu anda 4/03/2021 almak istediginiz motor kaç para siz kaç para kazanıyorsunuz....

Eger durum olarak ilerlemediyseniz çevrenizi ve mevcut düzenin değişmesi için örgütlenmelisiniz ...

Burada şu şu kadar para oldu diye AĞLAYIP ZIRLAMANIN manası yok ,

Bu durumu düzeltmek için siz ne yapıyorsunuz nasıl çalışıyorsunuz , SADECE TV seyreden buyüzden de çok iyi oldugumuz düşünen EBENİZİ DEDENİZİN verdiği REY değiştirecek bir kişi yi ikna ediyormusunuz? veya etmek için çalışıyormusunuz ..

250lilik 20 bin olmuş allahtan 250 lilik 35 bin olmuş allahtan 250lilik 55 bin olmuş allahtan siz hiç bir şey yapmıyor iseniz ağıt etmenizin de bence manası yok , her şey allahtan oluyormuş zaten...

Motorun kaç para olacagının sizin geliriniz ile orantılamadan hiç bir manası yok...

Yine bir kanun hükmünde kararnağme ile zaten her şey öyle yapılıyor , dese ki göklerden gelen bir ses , ulu resimiz ulan paradan 2 sıfır daha attım , ne diye bilirisiniz , çok iyi düşünmüsünüz resimiz deriz olur size 250 lilik motor 50 bin iken olur 500 dolar bir anada 10 kuruşa düşmüş olur.

Sizin geliriniz ne olacak motor ne olacak gelirinize bakmadan digerinin fiyatının hiç bir manası yok ..
    Ya Şerif abi yine itlik serserilik peşindesin abi ya... Burası o konu değil ki ama. Sen gidip Ali'yle Metin'e itlik yapsana. Sal bizi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:45 ----------

Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır otomobillerde ciddi indirimler var mesela Seat Leon otomatik 230 bine satılıyor , otomobile ihtiyacım yok ama bu rakkama düşünmüyor değilim , bu indirimler motosiklete de sirayet edecektir diye yorumluyorum , USD 8 liranın altında kaldığı sürece en azından fiyatlar çok artmayacaktır..
    Valla hocam ben gördüğümü söylüyorum. Ciddi indirim dediğimiz olması gereken fiyatlardan satıyorlar bence. Pandemiydi zart zurt derken balon gibi şişmişti fiyatlar. Şimdi o sütün üstündeki kaymak temizleniyor. Hep kaymaklı süt içmişlerdi bayiler şimdi piyasa normalleşmeye başladı kaymak gitti kaldı sade süt. Afiyet olsun efenim.
    serif abi bunu beğendi.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Kawasaki Zx25r gelsede 100.000 bile olsa vercem çoşkuyu :D O nasıl güzel bir sestir ya
    Instagram: Ekremalp85
    Youtube: Ekrem Alp

Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı Ekrem_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kawasaki Zx25r gelsede 100.000 bile olsa vercem çoşkuyu :D O nasıl güzel bir sestir ya
    O parayı verince o sesi çıkaracak motor alırsınız hocam hiç problem yok.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O parayı verince o sesi çıkaracak motor alırsınız hocam hiç problem yok.
    Biliyorum canım atış serbest ya ondan dedim 250cc'ye o kadar vermem imkanı yok.
    Instagram: Ekremalp85
    Youtube: Ekrem Alp

Ya Şerif abi yine itlik serserilik peşindesin abi ya... Burası o konu değil ki ama. Sen gidip Ali'yle Metin'e itlik yapsana. Sal bizi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:45 ----------

motoru aldıgın rakam bir sayı Bir rakam (para) veriyorsun,
    Emegini veriyorsun , aklını fikrini veriyorsun karşılgın da bir rakam(Para) alıyorsun..

yani aslında emeğinin karşılıgın da bir ürün alıyorsun , bunları karşılaştırmak için ikisi de ortak birime paraya çeviriyorsun .

Sen atıyorum aylık gelirin 5 bin TL olsun , aynı işi yaparken patronun ben senin aylık gelirini 50 bin TL yaptım dedi.
    Alacagın motor ise 50 den 100 çıksa ,
    2 aylık emegin ile artık motor alıyorsun eskiden 10 aylık emeğin ile di ,

Yani sayının anlamı yok ,

Sonuçta motor fiyatı artıyor dogru ... Ama emegimin karşılıgı da TL cinsinden degerleniyor..

Şuanda emek cinsi bakımından ÇİN ile aynı seviyedeyiz o deger de emeğimizin karşılıgı ben daha fazla motor fiyatları /emege oran ile artacagını düşünmüyorum . 20 aylık emek ile A motorunu alıyor isen yıl sonunda aynı 20 aylık emek ile A motorunu alınacagını düşünüyorum.

Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru aldıgın rakam bir sayı Bir rakam (para) veriyorsun,
    Emegini veriyorsun , aklını fikrini veriyorsun karşılgın da bir rakam(Para) alıyorsun..

yani aslında emeğinin karşılıgın da bir ürün alıyorsun , bunları karşılaştırmak için ikisi de ortak birime paraya çeviriyorsun .

Sen atıyorum aylık gelirin 5 bin TL olsun , aynı işi yaparken patronun ben senin aylık gelirini 50 bin TL yaptım dedi.
    Alacagın motor ise 50 den 100 çıksa ,
    2 aylık emegin ile artık motor alıyorsun eskiden 10 aylık emeğin ile di ,

Yani sayının anlamı yok ,

Sonuçta motor fiyatı artıyor dogru ... Ama emegimin karşılıgı da TL cinsinden degerleniyor..

Şuanda emek cinsi bakımından ÇİN ile aynı seviyedeyiz o deger de emeğimizin karşılıgı ben daha fazla motor fiyatları /emege oran ile artacagını düşünmüyorum . 20 aylık emek ile A motorunu alıyor isen yıl sonunda aynı 20 aylık emek ile A motorunu alınacagını düşünüyorum.
    Ne yani şimdi siz işverenlerin zam oranında hatta zam 10/2'yse 10/4 oranında maaş arttırdığını mı söylüyorsunuz.

Ne yani şimdi siz işverenlerin zam oranında hatta zam 10/2'yse 10/4 oranında maaş arttırdığını mı söylüyorsunuz.
    yok onu demiyorum ,son üç dört yıldır, enflasyonu %20 şer birim az açıkladılar, zamlarda ona göre oldu ..

Daha fazla emek ve sorumluk veriyorum iş yerine tercübe ve deneyimim arttı;
    Ama;
    4 yıl önce ;
    100 birim alıyordum bunun ile 10 fayda sağlıyordum
    Şimdi 100 birim ile 4 fayda sağlıyoruz
    Aldıgımız zamda bu arada toplamda %50 oldu
    Yani şimdi 150 birim alıyorum ama 6 fayda alıyorum , 4 fayda zarardayım.

Fayda =aldıgım ortalama mal ve hizmetlerin toplamı

Bende artık dibi gördük emegimiz bundan daha fazla degersizleşmez bu yıl diyorum ..
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Forza 250 54-55 Bin TL
    R25 58-59 Bin TL
    YS 125 30-31 Bin TL
    CB650R 109-110 Bin TL
    PCX 125 33-34 Bin TL
    Xmax 250 54-55 Bin TL
    Xmax 125 39-40 Bin TL
    CB250R 50-51 Bin TL

BAIIHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB1000R
    %20'ye yakın faizle 7.5TL'yi zorlayan bir döviz kuru var.

Reis ev ve tatil satmak için faizleri düşürür ve / veya halkbank davası da olacağına varırsa önümüzdeki sene mevcut fiyatların çarpanı 2'den aşağı değil.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    bunun tahmini doğru olan bilseydi şu an trilyonerdi.bizim borsa ekonomi tamamen kumar işi

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adamlar euro'yu ben motor alırken 8 küsür olmasına rağmen 7.5 gibi bir kura sabitlemişlerdi. Oturup üşenmeden virgülüne kadar hesap yapmıştım,kağıdı bulursam atarım. Euro istikrarlı bir şekilde 7,5'un altında devam etmezse indirimi boşverin zam gelmezse iyidir.

Seat'ın ne yaptığını da kimse anlayamadı zaten, millet üçer beşer almaya çalıştı. Egea cross parasına Leon sattı adamlar.
    oyro 9 a yaslanmış sen 7.50 diyorsun ne içiyorsan bize de söyle yiğidim

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)