Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Park halinde, garajda, otoparkta olduğu yerde düşen yan yatan yaramaz motorlar!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Arkadaşlar bu tür bir ilan açıklaması görünce eminim ki siz de yemiyorsunuz artık yıllardır devam ediyorlar ve artık birbirlerinden göre göre yazdıkları için neredeyse her 2 ilandan 1'inde bu açıklamayı görmek mümkün oldu.

işin saçma yanı şu; park halinde düştü grenaj değişti, park halinde düştü gidon değişti, park halinde düştü ön çamurluk ve maşa değişti gibi akla zarar cümlelerle saçmalamaya devam edip milleti salak yerine koyuyorlar. Bir bitmediniz. Sen zarar etmemek ve kaza yaptığın motoru piyasa fiyatının altında satmamak için yalan söyleyip başka bir kişinin birikimine göz koyuyorsun ne kadar da şerefsizce!

Eğer aramızda da varsa bu tip kişiler Allah sizleri ıslah etsin, akıl fikir versin.
    Mr.wind, karacaa, msandikci ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    bi de şu var: göstergesinde "beni servise götür" lambası yanıyor. adam kalkmış kitabına göre 10.000 km'de bir yağ değiştirilmesi gereken motorda her 2000 km'de bir motul 7100 koyduğunu iddia ediyor.

x bir markanın face grubunda ise kullanıcı debriyaj balatası değiştirdiğini ve debriyaj kaçırdığını yazıyor. kaça yaptırdın diye sordum. 200 tl yağ işçilik dahil diyor. o markanın sadece balatası orijinali 350 tl. e contası var, yağı var, yağ filtresi var, işçiliği var. 650 tl'den aşağı yapılırsa şüphe duyarım. sonra adam motoru satılığa çıkarmış. yazmış bi de "debriyajı yeni değişti" diye.

muhtelif yerlerde ben de motorumda yan sanayi parça kullanıyorum. mesela fren balatalarım yan sanayi ebc. ama orijinalinden daha pahalı

dolar kuru arttığından beri yedek parçalarda inanılmaz bir fiyat artışı mevcut. orijinal parçaların olduğu faturayı görmeden, yetkili servis formunu görmeden motosiklet alınmaz artık. çoğu kişi 5. sınıf yan sanayi, çakma yedek parça kullanıyor.
    atalayalper bunu beğendi.

karacaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cf 250 nk
    WELCOME TO TURKEY BRO
    cıbılduck, wing41 ve atalayalper bunu beğendiler.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Birde böyleleri var insanları salak yerine koyuyorlar.

atalayalper bunu beğendi.

Motosikleti
    cf 250 nk
    Alıntı karayel90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://i.hizliresim.com/3gTVq1.png
    Yalnız hocam bu yalanı ilk defa duydum arkadaşa tebrikler en azından özgün yalan söylüyorlar :D
    Son Bir Viraj Daha

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ben bir kere sağa bir kerede sola düştüm. Biri U dönüşü yaparken sola.Diğeri sol sapağı kaçırdığımda sağa yanaşıp durduğumda sağa yattı.Böyle ilan açsam kim inanır Kadir İnanır.

Bu arada ek yapayım.Bu otomobil piyasası öyle it uğursuz doluki yetkili servislerde buna dahil.Ülkenin insan kalıtesinin endeksi gibi.
    Ben 2011 İnsigniyayı satarken tüm kazalarını yazdım kaza resimlerinide ekledim.Şu kadarda trameri var diyede ekledim.

O halde bile servis bana boyayacağım dediği kapı sacını değiştirmiş benim haberim yok.Zaten faturayı falan vermeyip sallamasından belliydi bende pek peşine düşmedim.
    Satarken expertizde kapı sacı değişmiş çıktı.Dedim expertiz parasını ben veriyorum ilanıda buna göre güncelliyorum kusura bakma.Alacak olan pazarlık etmek istedi.Dedim son fiyat bu alacaksan böyle al almayacaksan ben ilana ekler bu şekilde satarım.Adam aldı arabayı.On gün sonra benim araba sarı sitede üzerine 20k eklemiş satıyordu.
    frustrated bunu beğendi.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı karayel90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://i.hizliresim.com/3gTVq1.png
    tramer açıklamasında çarpma değil de "köpek kovaladığı için düştü" yazıyorsa doğru söylüyordur .D
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Park halinde motosikleti yan yatırdım, elciğin ucu kırıldı. Biraz çizik oldu orda burda. Ama ciddi darbe almadan ön çatal nasıl yamulur bilemiyorum.
    karayel90 ve atalayalper bunu beğendiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bizim otoparkta veletlerin motorun üstüne çıkıp oynarken motoru düşürdüğünü gördüm.

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Bir de malum sitedeki bazı ilanlarda park halinde yana devrildi yazdığını görünce soruyorum diyorum ki nasıl oluyor da park halinde düşen bir motorda sürüklenmeden kaynaklı grenajda, egzozda çizikler oluyor? Tabii bunu sorunda ilan sahibi iletişimi kesiyor anında Millet fazla akıllı zannediyor kendini de aksine fazla salaklar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:23 ----------

Valla biz de henüz çözemedik Haşmet Bey fizik kanunlarına aykırı ama bizim ülkemizde fizik kanunları geçmediği için insan düşünüyor bir ihtimal acaba cidden olabilir mi diye.

Motosikleti
    cf 250 nk
    park halinde yere düştüğü için 30.000 tramer çıkmaktadır yürürü kusursuzdur ölücüler uzak dursun !

[IMG]file:///C:/Users/rstserver/Desktop/Haber_IlgiliResim_69_f8f5e855.jpg[/IMG]

HaktanCbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696
    bazen şanssızlık eseri cidden dururken özelliklede yüksek bir yerdeyse 1-2 metre gibi çok ciddi hasarlar olabiliyor. 70 cm den dik bir şekilde düşüp ön çatalı jantı yamulan motorlar var bu biraz da kişinin şahsi bahtsızlığı diyelim

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Tamamen katılıyorum ama Ducati gerçek olabilir. Rüzgar hafif kuvvetli esse 10.000 hasar kaydı çıkar zaten. Maybach gibi düşün, bir far+ön panjurla Clio falan alıyorsun sonuçta. Bu da Ducati yani.

Kazanın ya da düşmenin fotoğrafını çekmeyen insana inanmam arkadaş, Benim arkadaşım kaza yaptı arkamdan gelirken, gürültü patırtıya durdum. Gittim yanına baktım herif iyi, bir şeyi yok gülüyor. Yerden kalkmadan pozisyonu değişmeden fotoğraflarını çektim lazım olur diye. Kimseye de vurmamış, yokuş aşağı mıcır yolda kaymış sürüklenmiş, sigortalık falan bir durum da yok ortada yani.

Kendi motorum otoparkta düşecek de güvenlik kamerası kaydı, fotoğraf almayacağım? Millet herkesi kendi gibi düşük zekalı zannediyordur inşallah, başka açıklaması yok.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    benim motosiklet rüzgar çok sert estiği için park halindeyken devrildi ve kafayı kaldırıma vurdu ve sonuç olarak sadece ön sinyal kırıldı, birde kafa baya esnekmiş çünkü grenajda ve sperlikte bir şey yok ama ibre camı kırılmış.

istanbul-beylikdüzü diye bir yer var, yaz kış buranın rüzgarı insanı çıldırtıyor, bazen yağmur yağışı yeni başlamış oluyor ve hava çok rüzgarlı ise yandınız gitti, durduk yere rüzgarın çarmasıyla bile taklaya gelebiliyorsunuz.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hakikaten motorum park halindeyken düşüp hasar alsa ve ben sigortadan yaptırtsam, Tramer'e işlese yarın öbür gün satılığa çıkardığımda arkamdan "tüh sahtekar, mal vs" demesinler diye gerçeği gizleyip "virajı alamadım, bariyere girdim" diye sallardım. Motor o ilan metninden sonra satılacağı varsa da satılmaz ama dürüstlüğümden ötürü yıldızlı pekiyi alırdım.
    sutlusoda, Mamba09, Kerem34_ ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Bir onceki Forza'mi hafif egimde parketmistim, sol yanindan zinciri cikarirken gobekten dolayi egilemeyip dengemi kaybedip aracin uzerine yigildim, tabii aracta hoppp saga yatti. Hic bir problem olmadi, sag aynadan korkmustum neyseki kapanmis dusunce de bisey olmadi. Sadece sag elcik topuzunda cizik olustu. Satarken de aliciya; "bak burada cizik var benim malligim, scooterin uzerine dustum" dedim.

Ne diyecektim ki
    Ali Çimen bunu beğendi.

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi de şu var: göstergesinde "beni servise götür" lambası yanıyor. adam kalkmış kitabına göre 10.000 km'de bir yağ değiştirilmesi gereken motorda her 2000 km'de bir motul 7100 koyduğunu iddia ediyor.

x bir markanın face grubunda ise kullanıcı debriyaj balatası değiştirdiğini ve debriyaj kaçırdığını yazıyor. kaça yaptırdın diye sordum. 200 tl yağ işçilik dahil diyor. o markanın sadece balatası orijinali 350 tl. e contası var, yağı var, yağ filtresi var, işçiliği var. 650 tl'den aşağı yapılırsa şüphe duyarım. sonra adam motoru satılığa çıkarmış. yazmış bi de "debriyajı yeni değişti" diye.

muhtelif yerlerde ben de motorumda yan sanayi parça kullanıyorum. mesela fren balatalarım yan sanayi ebc. ama orijinalinden daha pahalı

dolar kuru arttığından beri yedek parçalarda inanılmaz bir fiyat artışı mevcut. orijinal parçaların olduğu faturayı görmeden, yetkili servis formunu görmeden motosiklet alınmaz artık. çoğu kişi 5. sınıf yan sanayi, çakma yedek parça kullanıyor.
    O yağ lambası eften püften sebeplerle de yanabiliyor. Örneğin m-max 155'te tazyikli suyu motora dayayınca o arıza soketi nemleniyor ve servis lambası yanıyormuş. Elektronik sisteme bağlayıp hallediyor yamaha servisi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tarihlere uygun yag ve filtre faturasi elindeyse sorun yok

Ama modele gore degismekle birlikte 5 kat yag masrafi, muhtemelen 1 kez serviste yag degismekten daha pahaliya gelecektir... Benimki icin oyle en azindan...

sutlusoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Motor park halindeyken takla attı.

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Cidden bazı ilanlarda ben de görüyorum dana kadar servis ikaz lambası yani anahtar işareti gözüküyor kadranda bari öyle bir foto çekip koyma Üç kağıt yapacaksın ama aklın ona da yetmiyor.

Haşmet Bey Amerika'da durumlar nasıl bu tür arkadaşlar orada da var mı?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler