Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Kontrollü normalleşme başladı.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bn125
    An itibari ile birçok ülkede yasaklar daha da sertleştirilmiş ve birkaç ülkede de ohal ilan edilmiş durumda. Durumlarına baktığımızda bizden vaka olarak çok daha azlar. Yine her zamanki gibi herkes gider mersine biz gideriz tersine kafasıyla devam ediyoruz. Uygulamalı bilimler bölümünde okuyan biri olarak pandemide en çok pratik ve tecrübe kaybı yaşayanlardan biriyim. Üniversitelerin açılması İstanbulda ve diğer büyük şehirlerde vakaların 2-3 katına katlanacağından eminim. Bakalım ne nasıl olacak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    pandeminin etkilerini sadece sağlık ile sınırlandırmaya çalışmak at gözlüğü ile bakmaktan farklı değildir.
    mevcut iktidarın söylemleri de bundan öteye gidemiyor.
    başından beri salgını idare edemediler, sağlık alanında başarısızlığı propaganda ve algı yönetimi ile kapatmaya çalıştılar.
    olmadı.

en büyük darbe ise, uzun zamandır söylenilen ve beklenen ekonomi alanında geldi.
    evvelinde de parlak olmayan ekonominin papaz sınavından sonra pandemiden sağ çıkabileceğini düşünmüyordum. yerlia raba, doğalgaz müjdeleri, aya seferler derken kısa çalışma sonlandıktan sonra manzara biraz saha sisten sıyrılır.
    iktidar KÖİ projelerine ödediği para kadar dahi millete ödeme yapmadı. (paralar beşli çeteye gidiyor ooh oooh millete gitmiyor oooh oooh diyecek halleri yoktu sanırım)

bu "açılım" ise ekonomik olarak zor duruma düşen millet yerine müteahhitleri seçen iktidarın tercihidir.
    millete düşen sadece iban ya da yeni vergiler oluyor.
    aşağı yukarı her ülke milletine para yardımı yaparken iban veren tek ülke bizdik, sanırım.
    aşının pandemi üzerindeki etkisi hakkında projeksiyonlardan ziyade saha verilerini beklemek gerekiyor.

ilk sokağa çıkma yasağı genelgeden bir kaç saat önce açıklanmıştı, akabinde soylunun istifa tiyatrosunu izlemiştik.
    pek bir şey değişmemiş, pazartesi gece vakti genelge gönderiyorlar.

beklentim hastalığın yine artması ama yasakların geri getirilmemesidir.
    gitaristgkn ve espresso bunu beğendiler.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dün mont almak için avm e gttim, kafelerde %50 sınır olması gerekirsen %150 insan kalabalıgı vardı.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ehh yeter lan, milleti eve kapatsan ekonomi bozuluyor, milleti salsan vakalar artıyor. Bu ne ya!

Acilen sürü bağışıklığına geçiş yapmamız lazım. Güçlü olan hayatta kalır, bu bir doğa kuralıdır.

Bakın doğu'ya adamların korona morona umrunda değildi ve sürü bağışıklığına geçtiler.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Kontrollü kelimesine çok güldüm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:46 ----------

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehh yeter lan, milleti eve kapatsan ekonomi bozuluyor, milleti salsan vakalar artıyor. Bu ne ya!

Acilen sürü bağışıklığına geçiş yapmamız lazım. Güçlü olan hayatta kalır, bu bir doğa kuralıdır.

Bakın doğu'ya adamların korona morona umrunda değildi ve sürü bağışıklığına geçtiler.
    Beceriksizlik. Sert önlemlerle kısa sürede kontrol altına alabilirlerdi. Vizyon olmadığı için yarım yamalak tedbirlerle hem hiçbir şeyi kontrol altına alamadılar, hem de ekonomik zararı artırdılar.
    Bir de milletten para isteyen kendileri değilmiş gibi aya gidişten bahsediyorlar. Teknoloji, kalifiye eleman falan zaten yok da, hadi var diyelim. Para nerede para? Neyle yapacaksın o kadar işi.
    Bir de çıkmış 100 yıllık evrensel insan haklarını yeni keşfetmiş gibi reformdan bahsediyorlar.
    gitaristgkn ve YasinC bunu beğendiler.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kontrollü kelimesine çok güldüm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:46 ----------

Beceriksizlik. Sert önlemlerle kısa sürede kontrol altına alabilirlerdi. Vizyon olmadığı için yarım yamalak tedbirlerle hem hiçbir şeyi kontrol altına alamadılar, hem de ekonomik zararı artırdılar.
    Bir de milletten para isteyen kendileri değilmiş gibi aya gidişten bahsediyorlar. Teknoloji, kalifiye eleman falan zaten yok da, hadi var diyelim. Para nerede para? Neyle yapacaksın o kadar işi.
    Bir de çıkmış 100 yıllık evrensel insan haklarını yeni keşfetmiş gibi reformdan bahsediyorlar.
    Silivri bu mevsimde nasıldır ki 😂

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Silivri nasıl bilmem de cehennem nasıl olacak, onu da onlar düşünsün.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    ekonomik bozulmanın kaynağı esas olarak pandemi koşulları değildir.
    pandemi sadece kataliz görevi görerek süreci hızlandırmıştır.

zafer havalimanı çok güzel bir örnektir.
    sonuç olarak vatandaşlarına yardım etmesi gereken yönetim iban ile para istedi.
    pandemi önlemi olarak konut kredisi faiz oranı düşürmek sunuluyor ise, ortalama primat zekasına sahip olan vatandaş biraz düşünmeli idi.

halen sağlık bakanının sözüne güvenen kaldı ise;
    mevcut açılımın sonuçlarını yakın zamanda göreceğiz. umarım yanılırım.
    drtayfun, ushuaia ve Osm@n bunu beğendiler.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesleğim gereği doğru olanı ne ise onu söylemek zorundayım. İşin ekonomik , siyasi yönü bizim meslek gurubunun değil yönetici kesimin görevi.
    Ama ben olsam okulları ve yeme-içme yerlerini yaza kadar açmazdım. Yazın açık hava ve güneşte o kadar sıkıntı olmazdı. Şimdi çok fazla yaygınlaşacak.
    Kimsenin umurunda değil maalesef. Ekonomik olarak gerekliydi yada değildi bilemem ancak %50 kapasite ve süre sınırına kimsenin dikkat edeceğini sanmıyorum. Gittiğim market çalışanlarının bile bir kısmı zaten doğru düzgün maske takmıyordu. Kimse dikkat etmiyor. Vatandaş zaten umursamaz eğitimlisi de cahili de. Dışarı çıktığımda bakıyorum bir ben ve benim gibi deli bir kaç kişi çok temkinli davranıyor gibi geliyor bana.

Şu aşılama bari restoranlara dahi yapılsaydı da ondan sonra açılsaydı. Gerçi aşılama da da çok yavaşız gibi geliyor.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Doğru , ekonomi pandemiden 1 sene öncesi alarm zilleri çalıyor ,tüm ekonomistler bunu söylüyordu. Sonuç olarak pandemi bitse bile ekonominin düzelmesi mümkün değil. Sorunumuz yönetim sistemi ve yöneticiler. Onlar değişmezse hiç bir şey düzelmez. Aslında her kriz bir fırsattır , şu dönemde bile ilerisi için çok akıllıca işler yapılıp krizden son hız çıkmak için önümüzde fırsatlar var , ancak müteahhit çetesi buna izin vermeyecek.
    Osm@n bunu beğendi.

Omerius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt25 - XJ6N - cb650f - Speed Triple 1050
    cumartesi ben de darlık yapmak istiyorum dostlar hala geç değil herkes elleri semaya kaldırıp cumartesi için dua ederse akşama yağsın diye belki bir şeyler olabilir. Tmm kuralık var ama bencillik benimki de
    Yunus Özbek bunu beğendi.

Yunus Özbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400 2023 & Kanuni Mati 125 2023
    Alıntı Omerius adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cumartesi ben de darlık yapmak istiyorum dostlar hala geç değil herkes elleri semaya kaldırıp cumartesi için dua ederse akşama yağsın diye belki bir şeyler olabilir. Tmm kuralık var ama bencillik benimki de
    Aylar sonra ilk defa cumartesileri açtılar oh be dedik motora bineriz, şansa yağmur gözüküyor
    Omerius bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hava durumuna bir daha baktım da Cumartesi Şile-Ağva'ya gidecekler saat 11:00'den sonra artacak yağışa dikkat etsin, epey yağmur gösteriyor.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava durumuna bir daha baktım da Cumartesi Şile-Ağva'ya gidecekler saat 11:00'den sonra artacak yağışa dikkat etsin, epey yağmur gösteriyor.
    Aynen. Saat 12'den önce ne yapacaksanız yapın. Öğleden sonraya kalmayın. Ben şahsen hava durumu haritasını kontrol etmeden evden çıkmam, plan yapmam.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Yol hava durumunu şu siteden kontrol edebilirsiniz
    https://www.mgm.gov.tr/tahmin/khts.aspx

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Yeni harita 16.03.2021 tarihiyle güncellenmiştir

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pazar izmirde sokağa cıkma yasagı var insanlar sahilde yürüyüşe cıkıyor.

Polis , bekçi sokakta canları sıkılırsa ceza yazıyor.

Mekanlar %50 idi sanırım ancak normalde 30 masa olan mekanlar 60 masaya cıkartıp üstüne full oturtuyor.

sonra da yönetim bla bla bla.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Bu grafiği bu gün çıkardım. Solda aşılama durumu sağda vaka sayıları var. %30 gibi bir sınır var gibi görünüyor , bu oranın üstünde aşılama yapanlarda vaka sayısı dramatik olarak düşüyor. Biz ve Avrupa ülkeleri yavaş kalıyoruz o yüzden sayılar artıyor.

Yani , normalleşemeyiz. Okulları açamayız. Yeme - içme mekanlarını açamayız. Yaz gelene kadar hepsini kapatmak zorundayız. Kongre işine hiç girmiyorum bile !!!
    Gençler yakalanınca belki daha az ölüm olacak ama onlarda da ömür boyu sürecek bir sürü sakatlık kalacak , sürekli hekim bakımı gerekecek , erken emekli olacaklar , bir sürü tedavi masrafları olacak. Bu yükü SGK çekemez , çöker.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizim insanımızın okumuşu da cahil okumamışı da. Okumak cehaleti alır eşeklik baki kalır sözünün birebir çıktığı bir dönemi geçiriyoruz. Herkes vurdum duymaz. %50 kuralına işletme uymuyor anladık para derdinde de müşteri de dolu olduğunu görüyor yine yalağa üşüşür gibi üşüşüyor.

Geçtiğimiz hafta paket yaptırmak için gittiğim yer boş olunca oturdum. Bir kaç gün sonra tekrar paket yaptırmaya gittiğimde içerisi tıklım tıklımdı. Garsonla olan hukukumuza dayanarak sordum. Gelen müşteri dahi tartışma çıkarıyormuş boş masa görününce.

Tam körler sağırlar muhabbeti.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Onlar da biliyor ki bu iş uzun sürmeyecek , bu kısa zamanda ne kadar kazanırlarsa o kadarla kalacak. İşletme sahipleri kışa hazırlanan ayı gibi çok yiyip semirmeye çalışıyorlar işte. Tipik hayatta kalma refleksi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)