Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet ve kediler

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar kedileri çok severim apartmanımızda kedi evleri de var ama gelip motorun içine giriyorlar ve işiyorlar. Motor ısınınca dayanılmaz bir koku alıyor midemin bulanmasından motoru süremiyorum. Trafikte de milletin dikkatini çekiyor bu koku bi tiksinmeyle bakıyorlar. Ve çamur ve tüy de cabası. Brandayı sıkı sıkı bağlıyorum ama yine de giriyorlar. Sirke denedim olmadı. Şimdi de tam çiftleşme zamanı hep içine giren kediyi çiftleşirken gördüm motorun içinde doğurursa yandım. Lütfen bunu nasıl çözeceğime yardım edin. Kedilere kıyamamama ve çok sevmeme rağmen bıktım artık.
    birbilent bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Benim motora hiç dokunmadılar. Motor bahçenin içinde bahçede ise motorun karşısında eski çocuk koktuğu var kedinin biri oraya yatıyor. Belki o yüzden motorumu rahat bırakıyorlardır. Döşek vs koysanız belki ona yatarlar.
    YeniBaşlayan bunu beğendi.

Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motora hiç dokunmadılar. Motor bahçenin içinde bahçede ise motorun karşısında eski çocuk koktuğu var kedinin biri oraya yatıyor. Belki o yüzden motorumu rahat bırakıyorlardır. Döşek vs koysanız belki ona yatarlar.
    Bahçede yatacak yerleri de var sandalye vs ama kapalı alan daha cazip geliyor onlara herhalde. Hadi kokuyu pisliği geçtim sürekli motorun alarmını çalıştırıyorlar aküsü bitiyor kedi yüzünden acil bir zamanda motoru çalıştıramadığım oldu.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    üzerine muşamba koy boydan boya
    sonra üzerine branda ört

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı YeniBaşlayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahçede yatacak yerleri de var sandalye vs ama kapalı alan daha cazip geliyor onlara herhalde. Hadi kokuyu pisliği geçtim sürekli motorun alarmını çalıştırıyorlar aküsü bitiyor kedi yüzünden acil bir zamanda motoru çalıştıramadığım oldu.
    Belki de brandadan dolayıdır. İçinie girmeyi seviyorlardır. Brandasız şekilde denediniz mi

superboycu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ah o kediler ahh, 2 kere sele aldım ikisinide yirttılar simdi yırtık seleyle geziyorum, kedilere alternatif kalacak bir yer olmadığı sürece kurtulamazsın

Motosikleti
    domicik 400 ug
    vallah o işeme meselesini bilmiyorum da ben motoru aldığımda ilk en çok istediğim şey hadi kedi bir gün şu seleye yatsın.
    neyse bir gün bir baktım selede uyuyor kedi. gittim sevdim sen biraz daha yat dedim muhabbete devam ettim arkadaşla.
    benim çok hoşuma gidiyor. seleye zarar vermesin yeter. velev ki verdi aman.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motora bir kez işediler mi artık iş işten geçmiştir, motor onlarındır.

Her sabah(abartmıyorum) depodan, seleye akan çişlerini ıslak mendille siliyorum.
    natijax, YeniBaşlayan ve YERUÇAĞI bunu beğendiler.

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallah o işeme meselesini bilmiyorum da ben motoru aldığımda ilk en çok istediğim şey hadi kedi bir gün şu seleye yatsın.
    neyse bir gün bir baktım selede uyuyor kedi. gittim sevdim sen biraz daha yat dedim muhabbete devam ettim arkadaşla.
    benim çok hoşuma gidiyor. seleye zarar vermesin yeter. velev ki verdi aman.
    Selenin yırtılması olay değil de o işeme olayı çok zor. Benim hiç başıma gelmedi hayal edince sıkınlları anlaşılıyor.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Selenin yırtılması olay değil de o işeme olayı çok zor. Benim hiç başıma gelmedi hayal edince sıkınlları anlaşılıyor.
    çok kötü sahiden neyse ki geceleri otoparkta duruyor. gerçi bu ara acaba dışarıda mı tutsam diyorum ya neyse. ulan her ay 150 otoparka vermek koymaya başladı be. hayır motor ncx falan olsa eyvallah

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    çok kötü sahiden neyse ki geceleri otoparkta duruyor. gerçi bu ara acaba dışarıda mı tutsam diyorum ya neyse. ulan her ay 150 otoparka vermek koymaya başladı be. hayır motor ncx falan olsa eyvallah
    Benim drifte çok dadanmıyorlar da Ybryi çalarlar bence. Zincirin kilidin varsa koy dışarı ama zincirsiz bırakırsan çok durmayabilir.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Benim drifte çok dadanmıyorlar da Ybryi çalarlar bence. Zincirin kilidin varsa koy dışarı ama zincirsiz bırakırsan çok durmayabilir.
    bilemedim çalarlar mı da zincir olmadan koyulmaz aynen. 1000tlyi gömüp kaliteli zincir almak lazım. motor değişince dahi iş görecek sonuçta.

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    bilemedim çalarlar mı da zincir olmadan koyulmaz aynen. 1000tlyi gömüp kaliteli zincir almak lazım. motor değişince dahi iş görecek sonuçta.
    Aynen öyle. Benim zinciri ben uyguna topladım biraz. 14mm 2 metre ve yale asma kilitle 300 zincir+ 57 kilide verdim.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Aynen öyle. Benim zinciri ben uyguna topladım biraz. 14mm 2 metre ve yale asma kilitle 300 zincir+ 57 kilide verdim.
    çok iyi vermişsin markadan ziyade ağır olanlar herhalde bu. ağır diye ucuzlar aslında ama düşünülebilir

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...tml?highlight=

Burda açtığım konularda bahsetmiştim. Zincir normalde 425 lira ama ben sahibindende bakarken bu zinciri birinin 300e sattığını gördüm. Sordum orijinal mi vs diye. Adam zinciri üretenlerin arkadaşıymış. Onlardan alıp düşük karla satıyormuş. İlanı kaldıracaktım normalde ama sana özel sonuncuyu sana satayım dedi. Ordan uyguna aldım. Kilitlerde ise amazon sık sık güzel indirim yapıyor. Ordan aldım. Bi kilit daha alıp zinciri 2 kere kilitlemeyi düşünüyorum.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...tml?highlight=

Burda açtığım konularda bahsetmiştim. Zincir normalde 425 lira ama ben sahibindende bakarken bu zinciri birinin 300e sattığını gördüm. Sordum orijinal mi vs diye. Adam zinciri üretenlerin arkadaşıymış. Onlardan alıp düşük karla satıyormuş. İlanı kaldıracaktım normalde ama sana özel sonuncuyu sana satayım dedi. Ordan uyguna aldım. Kilitlerde ise amazon sık sık güzel indirim yapıyor. Ordan aldım. Bi kilit daha alıp zinciri 2 kere kilitlemeyi düşünüyorum.
    memnun musun peki zincirden? ben 1000tl falan düşünüyordum da bunu alsam 3 ayda kendini amorti eder otopark parası cepte kalınca. fiyatı gayet iyi kafamda 1000 hayal ettiğimden.
    artı olarak yaleden memnun musun? yani memnunluktan ziyade acaba açarlar mı kolay kolay korkusu var mı? sonuçta ben istanbulum. buradanın adamı göttür.
    bir de şey düşünüyorum ben kilidi misal çıkardım motoru sürücem. kilidi motora bağlayaraka kullanmak. öyle olabilir mi sence kilit motorun ne bileyim bir yerine dolambaççı şekilde bağlarım gibi.

bu arada başlığı açan arkadaştan özürlerimi diliyorum başlık amacından çıktı ama en azından üstte kalıyor görenler olacaktır illa ki

Bahçede de brandasız bırakamam hem açıkta göz önünde hem de yağmurdan ötürü

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:07 ----------

Ben indiğimde kurumuş oluyor çok şükür ama motor ısınınca daha fena oluyor işeyen hep aynı kedi kendi mekanı belledi herhalde

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:09 ----------

Yakınınızda otopark varsa şanslısınız keşke benim de olsa da 150 lira versem

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:10 ----------

Zincir ve alarm şart ben abusun zincirini ve iki tane disk kilit takıyorum artı olarak spy 5000 alarm kullanıyorum yanından geçsen ötürüyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:11 ----------

Tente şeklinde motosiklet garajlarından almayı düşünüyorum şimdi apartmandakiler bir şey demezse hiç kullanan veya gören var mı acaba
    natijax bunu beğendi.

Benimde sık sık başıma gelen bir durum. Tavsiyem brandayı motorun etrafına sıkı sıkı sarmayın bence. Ben brandayı geçirdikten sonra ip doluyordum giremesinler diye ama lastik gibi keratalar. Üstelik biraz zor girdikleri için motorumun grenajlarını çizmişler. Ama işeme konusuna şaşırdım doğrusu. Kediler genelde kazacak edecek yer ararlar bu tür ihtiyaçlarını yapmak için. Benim motorumda hiç öyle birşey yapmadılar. Sadece tüy ve pati izlerinden başka bişi olmuyor.

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    memnun musun peki zincirden? ben 1000tl falan düşünüyordum da bunu alsam 3 ayda kendini amorti eder otopark parası cepte kalınca. fiyatı gayet iyi kafamda 1000 hayal ettiğimden.
    artı olarak yaleden memnun musun? yani memnunluktan ziyade acaba açarlar mı kolay kolay korkusu var mı? sonuçta ben istanbulum. buradanın adamı göttür.
    bir de şey düşünüyorum ben kilidi misal çıkardım motoru sürücem. kilidi motora bağlayaraka kullanmak. öyle olabilir mi sence kilit motorun ne bileyim bir yerine dolambaççı şekilde bağlarım gibi.

bu arada başlığı açan arkadaştan özürlerimi diliyorum başlık amacından çıktı ama en azından üstte kalıyor görenler olacaktır illa ki
    Zincir güzel. kilit güven veriyor ama kesinlikle açılamaz bir kilit değil. 57 lirayı hak ediyor ama şu an 120 tl civarlarında satılıyor ve bence değmez. Sadece kaliteli bir asma kilit. Çalmak isteyen zincirden önce kilide dadanır. Benim önerim bunu alman. https://www.motoruma.com/armor-u-bar...ra-sertifikali SRA seltifikali. Ben de ikinci kilit olarak almayı düşünüyorum. Eğer yaleyi alacaksan 2 tane al bence. Yeteri kadar sağlam gelmedi bana.
    natijax bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    İhtiyaç duyup denemedim ama seleye vs karabiber serpiştirince yaklaşmıyorlarmış diye duydum hep

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)