Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet ve kediler

Motovento
    REKLAM ALANI
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Koku, burun direğini kıracak şekildeyse o çiş değildir, muhtemelen kedinin teki motora attırmıştır. Karabiber dökmek de bir çözümdür, lakin motora binmeden önce o karabiberi üfleyerek temizlemeyi unutmayalım.
    YeniBaşlayan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Biraz vahşice olucak ama af eyleyin. Hayvanları korkutarak o bölgeden mümkün olduğu kadar uzak tutmak olabilir ama benim vicdanım el vermez bi masum bakışları var vicdan azabı çektiriyorlar insana :D

Bir haftadır naftalin ile denemediğim şey kalmadı arkadaşlar. Ezip motorun çevresine serpttim. Bi keseye koyup depoya ve peglere bağladım. Ama bana mısın demiyor kediler. Gidiyor naftalinin üzerinde uyuyor bi de üstüne motor pisuvar gibi kokuyor. Okaliptus yağı denedim o da olmadı. Nane yağı ve portakal yağı deneyicem son çare. Petshop ile konuştum spreyler var ama etkisi hemen geçiyor sürekli sıkmak gerekli dedi. Bıkkınlık geldi artık her motoru açtığımda sele çamur ve tüy içinde. Motor bloğu ve egzoz çişleri ile ıslak. Yemin ederim motordan soğudum binmek istemiyorum ya.

Alıntı YeniBaşlayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir haftadır naftalin ile denemediğim şey kalmadı arkadaşlar. Ezip motorun çevresine serpttim. Bi keseye koyup depoya ve peglere bağladım. Ama bana mısın demiyor kediler. Gidiyor naftalinin üzerinde uyuyor bi de üstüne motor pisuvar gibi kokuyor. Okaliptus yağı denedim o da olmadı. Nane yağı ve portakal yağı deneyicem son çare. Petshop ile konuştum spreyler var ama etkisi hemen geçiyor sürekli sıkmak gerekli dedi. Bıkkınlık geldi artık her motoru açtığımda sele çamur ve tüy içinde. Motor bloğu ve egzoz çişleri ile ıslak. Yemin ederim motordan soğudum binmek istemiyorum ya.
    Tek çare kalıyor korkutmak üstlerine vööööö diye koşmak işe yarayacağını sannediyorum 1 haftay kalmaz terk ederler :D

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Brandanızı altından bagaj lastiği gibi bir şey tuttursanız, böylelikle kedilerin branda içine giremeyeceğini varsayıyorum.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Brandanızı altından bagaj lastiği gibi bir şey tuttursanız, böylelikle kedilerin branda içine giremeyeceğini varsayıyorum.
    Çok fenalar abi kafalarına koydularmu istersen bantla gene açıyorlar (baktığımız kediyi yakınıma götürmüştüm çıkmasın diye bantlatım taşıdığım kutuyu bir şekil bantı açtı ve kaçtı :D).
    Youtube’de görmüştüm bazı kediler salatalıktan korkup kaçıyordu birde salatalık koymayı deneseniz belki yaklaşmayabilirler (sebebi yılan sannedip korkup kaçması)
    tommygun ve YeniBaşlayan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Erenkc91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok fenalar abi kafalarına koydularmu istersen bantla gene açıyorlar (baktığımız kediyi yakınıma götürmüştüm çıkmasın diye bantlatım taşıdığım kutuyu bir şekil bantı açtı ve kaçtı :D).
    Youtube’de görmüştüm bazı kediler salatalıktan korkup kaçıyordu birde salatalık koymayı deneseniz belki yaklaşmayabilirler (sebebi yılan sannedip korkup kaçması)
    Kardeşim sizin orda da kediler çeteleşmiş, çıkar amaçlı suç örgütü kurmuşlar.
    Erenkc91 ve YeniBaşlayan bunu beğendiler.

Kardeşim sizin orda da kediler çeteleşmiş, çıkar amaçlı suç örgütü kurmuşlar.
    Abi aslında kendisini çok sevdiriyor ama götürdüğüm yerde yapamadı şimdi evde, bir dişi kedi harici başka kedi sokmuyor terör estiriyor kereta :DDD

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bazı çözümler var aslında;

1-Selenin ölçülerinde bir tahtaya onlarca çivi çakıp, sele üstüne tahtayı lastikle sabitlemek.

2-Kasaptan azcık ciğer alıp, ciğerlerin içine sıvı böcek ilacı enjekte etmek ve cigerleri sele üstüne bırakmak.

3-Sele üstüne fare kapanı sabitleyip, kapana bi parça et koymak.

4-Elektro şok alıp sele altına düzeneğini kurmak, sele üstüne de bu düzeneğin metal parçalarını koymak, kedi seleye çıktığında elektro şok devreye girecek ve kedinin bastığı metaller şok dalgası verecek.

5-Bunlarla uğraşamam aga fare zehri ne güne duruyor diyebilirsiniz.

Ama bana kalırsa gerek yok, çok tatlılar ben her sabah onların çişlerini seleden silemeye razıyım

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Erenkc91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi aslında kendisini çok sevdiriyor ama götürdüğüm yerde yapamadı şimdi evde, bir dişi kedi harici başka kedi sokmuyor terör estiriyor kereta :DDD
    Benim buradakiler esnaf dostu, halden anlıyorlar; "olm motorun parçası yok, orayı burayı çizmeyin" diyorum, onlar da "pardon emmi, buarada sizin bir Reno vardı, n'ooldu o iş?" deyip uzuyorlar.
    Erenkc91 ve YeniBaşlayan bunu beğendiler.

Benim buradakiler esnaf dostu, halden anlıyorlar; "olm motorun parçası yok, orayı burayı çizmeyin" diyorum, onlar da "pardon emmi, buarada sizin bir Reno vardı, n'ooldu o iş?" deyip uzuyorlar.
    Öyle kediye can kurban :DDD

Valla zarar vermeden korkutuyorum brandanın üstünde hafifçe tutuyorum belki korkar gelmez diye ama çıkıp bana masum masum bakıyor yine :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:55 ----------

Kullandığım brandanın altından klipsi var motor soğuksa kapatıyorum ama bu sefer de önden bi şekilde giriyorlar deponun üstünde yatıyorlar. Ön çamurluk gösterge depo tüy ve çamur içinde kalıyor. Belki komple etrafından sarmayı deneyebilirim ama o da çok zaman ister.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:56 ----------

Aman abi sonunu okumasam sinirleniyordum Midem bulanıyor bu kokudan artık kokmasa tamam işesinler ama

Valla zarar vermeden korkutuyorum brandanın üstünde hafifçe tutuyorum belki korkar gelmez diye ama çıkıp bana masum masum bakıyor yine :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:55 ----------

Kullandığım brandanın altından klipsi var motor soğuksa kapatıyorum ama bu sefer de önden bi şekilde giriyorlar deponun üstünde yatıyorlar. Ön çamurluk gösterge depo tüy ve çamur içinde kalıyor. Belki komple etrafından sarmayı deneyebilirim ama o da çok zaman ister.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:56 ----------

Aman abi sonunu okumasam sinirleniyordum Midem bulanıyor bu kokudan artık kokmasa tamam işesinler ama
    Salatalık koymayı denedinizmi salatalıktan korkuyorlar çünkü.

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    gecenlerde şirinevlerde motosikletin sele kılıfını yaptırdım ertesi gün dükkanın önünde motora bakarken yırtık oldugunu fark ettim gidip degişim isticekdim alırkende o kadar kontrol ettim saglamdı nasıl olurda göremem diye kendime kızarken aklıma karşı dükkandaki kedi geldi ve izlemeye başladımki 24 saatti geçmemişdi seleyi yaptırmam delik deşik eden kediymiş .
    sonuç : o sinirle tekmeyi yigen kedi bizim dükkanın kepenklerine yapışdı ve bir daha semmte ugramadı sonrasında pişman oldum tapi ama iş işden geçdi ...
    tekme işe yarıyo arkadaşlar .

Salatalığı denemedim henüz son çare deneyicem onu da

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:20 ----------

Canlarını yakmadan ürkütmek lazım ama onu bile yapamam ben bugün yine girmiş içine biraz brandanın üstünden sıkıştırdım ama ne olduğunu anlamadı bile

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı kurubuzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gecenlerde şirinevlerde motosikletin sele kılıfını yaptırdım ertesi gün dükkanın önünde motora bakarken yırtık oldugunu fark ettim gidip degişim isticekdim alırkende o kadar kontrol ettim saglamdı nasıl olurda göremem diye kendime kızarken aklıma karşı dükkandaki kedi geldi ve izlemeye başladımki 24 saatti geçmemişdi seleyi yaptırmam delik deşik eden kediymiş .
    sonuç : o sinirle tekmeyi yigen kedi bizim dükkanın kepenklerine yapışdı ve bir daha semmte ugramadı sonrasında pişman oldum tapi ama iş işden geçdi ...
    hayvan hakları savunucusu değilim de bir canlıya zarar vermek de ne güzel şeymiş gibi anlatmanı anlayamadım.
    gerçekten ilginç insanlar var bu ülkede. sinirlenince tekme attım diye bir düşünce de olamaz bunu savunacağını varsayarak söylüyorum.

şöyle bir empati yapalım eşin veya çocuğun yanlış bir şey yaptığında da anlık deli gibi sinirlenip tokat atıp sonra pişman olursun. eyvallah. dolu gerçi böyle insanlar ülkede alıştık

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı kurubuzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam günahtır yapma, altı üstü g.tü boklu sele kılıfı. Samimi söyleyeyim 2010'lu yılların başında arabayla gece karanlığında yanlışlıkla kedi ezdim, o günden beridir başım dertten kurtulmuyor.

Ben bizim deli dumrulu üfleyerek kaçırıyorum yakınımın motosikleti emaneten bende duruyor kendi üstüne çıkmış üfledimmi kaçıyor dahada çıkmadı en temizi kedileri eğitmek olucak, ben deli dumrulu eğittim gel diyorum gelir üflerim gider bağ oldu aramızda çokta seviyorum minnoşu görür görmez yatar sev diye hiç birşey işe yaramıyorsa yakınına yem koyun hem sevap olur, motosikletin üstüne çıkarsa üfleyin kaçar zamanşa eğitin çözülceğini düşünüyorum. Birazda azarladım üstünden aldım yere koydum motosikletin yanına bile inmemişti, eğitim şart :DD
    YeniBaşlayan ve espresso bunu beğendiler.

Valla deniyorum yemek te veriyorum ama kaçıyor sürekli çok korkak bir kedi sürekli içine giren. Aylardır minicik. Bir sorunu var herhalde. Hadi onu halletsem diğer kedilerin koku bırakmasını nasıl yapıcam bilmiyorum. Bi arkadaşın söylediği gibi mimlendi herhalde motoru yıkamaya vericem ve yeni bir branda alıcam yine. Ama eğer hala aynı şeyi yapmaya devam ederlerse sinirlerime hakim olamıyıcam

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Valla deniyorum yemek te veriyorum ama kaçıyor sürekli çok korkak bir kedi sürekli içine giren. Aylardır minicik. Bir sorunu var herhalde. Hadi onu halletsem diğer kedilerin koku bırakmasını nasıl yapıcam bilmiyorum. Bi arkadaşın söylediği gibi mimlendi herhalde motoru yıkamaya vericem ve yeni bir branda alıcam yine. Ama eğer hala aynı şeyi yapmaya devam ederlerse sinirlerime hakim olamıyıcam
    Çözümleri yukarıda sıraladım hocam

Tek çare her sabah, ıslak mendille silip bezle kurulamak.

Seleye, benzin deposuna, topcase sırt yaslama yerine, hatta gösterge paneline idrar püskürtüyor, her yeri ayrı ayrı siliyorum sabahları.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)