Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet ve kediler

Motovento
    REKLAM ALANI
    xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    Naftalinin kokusunu sevmiyor kediler tek çözümün bu.
    YeniBaşlayan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ben de sadece kuma veya toprağa yaparlar diye biliyordum ama motorun sıcaklığından rahatlayıp bırakıyorlar herhalde

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:52 ----------

Deniyicem bunu işe yararsa bilgilendiririm

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:53 ----------

Hiç duymamıştım daha önce ama mutlaka deneyicem naftalin kokusundan ben bile kaçıyorum kedi de kaçabilir

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Naftalin kullanmanızı tavsiye etmem , değil kokusunu solumak elinizi bile değdirmek çok tehlikelidir , evinizde kullanılıyorsa hemen kaldırın..

Nane yağı damlatın bazı noktalara. Kediler hiç sevmez.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    benim de brandanın altına giriyorlar hınzırlar. hoşuma da gitmiyor değil. üşümesinler yeter. bu arada işemiyor koku bırakıyorlar dişilerine
    koku bırakma olayına gelince şöyle bir çözüm bulmuştum: selenin üstüne sofra bezi gibi bir şey seriyorum her akşam. hem seleyi tırnaklamalarını önlüyor hem de koku bıraktıkları zaman motosiklete sirayet etmemiş oluyor. bunun dışında koku önleyici spreyler filan var ama fayda etmez. denemedim ancak karabiber veya naftalin işe yarıyormuş diyorlar.

sutlusoda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    işyerimde bizde çok kedi besliyoruz bir iki koku bırakma durumuna maruz kaldıktan sonra sadece seleyi örtecek kadar bir kumaş parçasını üzerine seriyorum ve sıkıştırıyorum. Hatta park ettiğim yerde bırakıyorum. Bir süre sonra gelmemeye başladılar ilginç bir şekilde. Sanırım kokuları birbirlerine karıştığı için.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    sele kılıfı üzerine banyo kokusu ernet koyacan. Branda örtüyorsan alttan aralık olmayacak şekilde bağlaman lazım. Yatan kedi ile işeyen aynı değildir. En azından işeyenden kurtulursan yatan zarar vermez.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir güzel. kilit güven veriyor ama kesinlikle açılamaz bir kilit değil. 57 lirayı hak ediyor ama şu an 120 tl civarlarında satılıyor ve bence değmez. Sadece kaliteli bir asma kilit. Çalmak isteyen zincirden önce kilide dadanır. Benim önerim bunu alman. https://www.motoruma.com/armor-u-bar...ra-sertifikali SRA seltifikali. Ben de ikinci kilit olarak almayı düşünüyorum. Eğer yaleyi alacaksan 2 tane al bence. Yeteri kadar sağlam gelmedi bana.
    öyle yapayım güven versin yeter. her türlü çıkarır o parayı. teşekkür ediyorum
    BloodyBaron bunu beğendi.

Motosikleti
    2018 Street Triple R
    Valla ben kedileri hiç sevmem, ama onlar benim motoruda çok seviyor.Özellikle brandayı örttüğümde sürekli içine giriyorlardı, artık brandanın içi leş gibi kokmaya başladı tüylerini, pati izlerini falan zaten saymıyorum şerefsizlerin.Benim branda biraz büyükçe, bol geliyor motora, ben iki tane kancalı lastik ip aldım birini motorun ortasından birini de gidonun altından gerdiriyorum, bu şekilde bi çözüm buldum.
    YeniBaşlayan ve birbilent bunu beğendiler.

Şimdilik hem depodan hem seleden hem de kuyruktan brandanın üstünden iplerle sıkı sıkı sardım içine giremiyorlar ama her seferinde bunu yapmak işkence olur bi de motorun soğumasını beklemek lazım. Koku bıraktıklarını sanmıyorum genelde giren kedi dişi ve motorun egzoz borularında buharlaşıyor koku direkt işiyorlar yani. Şu an yağmur yüzünden motora binemiyorum ama yarın naftalin alıp deneyicem bakalım.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Mevcut ekonomiden sulanan beynim başlığın kediler kısmını krediler olarak algıladı.
    Ben iyi değilim bu aralar
    YeniBaşlayan, espresso ve karacaa bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    1. o branda mimlendi işaretlendi o kokuyu çıkartman lazım ki imkansıza yakın onlar yine alır ama güzelce bir yıka dene
    2. motoruda yıkaman lazım aynı anda o kokuyu komple çıkartman yada azaltman lazım
    3.seleye poşet geçir ben yapıyorum gerçekten işe yarıyor 2 senedir çok memnunum enteresan şekilde merak etmeleri lazım ama gelmiyorlar seleye çıkmıyorlar.
    bunlar dışında kedi spreyleri var alıp onları deneyebilirsin hatta bu 3lüyü yapıp üstüne kedi spreyi sıkarak bence bir dene.
    bambaşka çarelerin artık fayda etmiyorsa al bir kedi kafesi tek tek mahalleden uzaklaştır yani gerçekten pis hayvanlar fare ile bir tutuyorum şahsen.motor sahibi olduğumdan beri kedilerden nefret ediyorum neyseki artık bulaşmıyorlar

Motosikleti
    Honda Forza 250
    bahçemde 20'ye yakın kedi var. hemen bahçenin arka tarafına da motosikletimi koyuyorum. ama hiçbir kedinin toprak dışına işediğini görmedim. bu hınzırların erkek olanları ocak, şubat, mart demeden koku bırakırlar. koku için de naftalin, karabiber, kedi spreyi(ki kullandım ama işe yaramıyor sanırım) filan kullanmak lazım.

ha bu arada koku bırakıyorlar dediğimiz şey de işemek gibi bir şey. ama normal işemeden farklı olarak sprey şeklinde püskürtüyorlar.

Kedilerden sonra ona da sıra gelecek

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:32 ----------

Evet hem brandayı yıkamayı hem de motoru yıkamayı denedim ama işlemiş koku resmen dokunduğun an elim bile saatlerce kokuyor. Bir daha gelmeyeceklerini bilsem yeni branda alıcam hemen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:34 ----------

İçine giren kedi küçük bir dişi minik olduğu için çişini tutamadığını düşünmüştüm ama başka kediler de püskürtüyor olabilir dediğiniz gibi. Eskiden evde kedim vardı koltukları parçalamasın diye kenarlarına sprey sıkıyordum ama hiçbir işe yaramıyordu.

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    Kedileri severim,evde de kedim var mahallede ve işyerinin ordaki kedileri de mama alıp besleyiyorum.
    İşyerinin orda beslediklerim dükkanın önündeki makinaların arasında girip ihtiyaçlarını karşılıyorlardı ara boşluğa,Naftalin dökünce kokusu gidene kadar bir daha orda yapmadılar.
    Motoru binanın içine park ediyorum sokakta beslediğim bir tane yüzsüz kedi (diğerleri binanın içine girmiyorlar)var kapı acıldığı an içeriye girer cıkmaz.selenin üzerinde yatıyor ama işemiyor dişi kedi.
    Erkek kediler dişi kediler için işaret bırakır çok pis kokar ve kokuyu cıkarmak zordur.

6 yıldır aynı yerde kedilerle duruyor motor ilk defa bu sene başıma geldi bugün iyice bi yıkayıp naftalini deniyicem ama brandadan çıkmıyor koku ne yazık ki ne kadar yıkasam da.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Kedi uzaklaştırıcı spreyler var petshoplarda alıp kullanılabilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Spreyde kullandım ama yok yok...

İşiyor, kendi idrarına basıp selenin üstünde yürüyor.

Her sabah silmekten gına geldi.

Kedileri çok severim normalde ama bu koku yüzünden nefret etmeye başladım.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benım motora işeyen kediler ya bol su içiyor ki koku bırakmıyor ya da evde olan 2 kedi yüzünden kokuya alıstım :D

branda ile örtün, alttan iple baglayın.

ya da kedisavar spreylerden sıkın

bobora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 2021
    Şu başlığı her gördüğümde, Motosiklet ve KREDİLER olarak algılıyorum.
    ALLAHIM SEN BİZİ BU DURUMA GETİRENLERDEN HESAP SORACAKSIN BİLİYORUM 🤨😁😁

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)