Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Manetler (custom manet - kısa manet)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RKS Winner 200
    Uzun zamandır 2 parmak daha kolay kullanmak için kısa manet arıyordum fakat fiyatlar biraz uçuk bunun yerine kendi stok manetlerimi kestirmeyi düşünüyorum . Daha önce kısa manet kullanmadığım için iki parmak kullanımda bir artısı yada eksisi olur mu bilmiyorum .

https://tr.aliexpress.com/item/40001...archweb201603_
    Ayriyetten bunu buldum debriyaj yumuşatıyormuş hakan can namlının videosunda gördüm.

(kısa manet alan kullanan varsa link atarsanız sevinirim internet alışverişine çok güvenemiyorum.)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Iki ya da uc parmakla sikin freni? Sahsen hep oyle yapiyorum. Manetin uzun kismini hemen hemen hic kullanmiyorum.

Zamazingoya gelince: Bildiginiz kaldirac mantigiyla calisiyor gorugum kadariyla. Yumusatir ama daha fazla uzanip daha uzun mesafe cekmeniz gerekir. O da ayri bir dezavantaj.
    EgeYslcmn bunu beğendi.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Iki ya da uc parmakla sikin freni? Sahsen hep oyle yapiyorum. Manetin uzun kismini hemen hemen hic kullanmiyorum.

Zamazingoya gelince: Bildiginiz kaldirac mantigiyla calisiyor gorugum kadariyla. Yumusatir ama daha fazla uzanip daha uzun mesafe cekmeniz gerekir. O da ayri bir dezavantaj.
    Bazı modellerde iki üç parmakla sıkılan manet, eğer kısa tip değilse elcikte dışta kalan bir iki parmağı sıkıştırıyor. bu nedenle kısa manet arıyor olabilir.

Eğer kısa manet alternatiflerinin fiyatı orjinallerinden yüksek ise ve ihtiyacınız sadece manetin daha kısa olması ise manetleri söküp basit bir testere ile doğru ölçüde kısalttıktan sonra (sökmeden önce düzgünce ölçüp işsretleyin) bir taş motoru veya zımpara ile kenarlarını düzeltip azcık da spreyle boyarsanız, kimse kolay kolay kesik manet olduğunu anlayamaz. Aynı şeyi ucu kırık manet yüzünden muayeneden kalan arkadaşlar da alternatif olarak düşünebilir.
    EgeYslcmn ve hasmet bunu beğendiler.
    ...

Motosikleti
    RKS Winner 200
    aynen parmağımı sıkıştırdığı için istiyordum, teşekkürler.

EgeYslcmn

ayarlanabilir olmayan manetleri 2 veya 3 parmak kullanıyorsan parmaklarını sıkıştırman normal.3 veya 4 parmak ayarlanabilir manet'te parmak sıkışmasını engelleyebilirsin.

Gerçekten debriyaj sert ve elini yorduğunu düşünüyorsan kullanabilirsin,hidrolik debriyaja göre ucuz bir alternatif.söylendiği gibi levyenin elciğe olan mesafesini biraz uzatmanız gerekir
    https://www.youtube.com/watch?v=0CWVUAJtspM&ab_channel=VegasRoManiac

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler