Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

XMAX 250 Balatanın bittiği nasıl anlaşılır ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar, bugün ön freni sıkarken bir değişiklik fark ettim. Sanki frene basınca daha sert bir tepki alıyorum gibi hissettim. Fren mesafesi göreceli olarak aynı kalsa da frene basınca sanki aniden frene basıyormuşum gibi tepki veriyor motor. Herhangi bir şeyi sökmeden takmadan balataları kontrol etmenin yolu var mıdır ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Frene bastığınızda ses yapıyor mu ? Benim başıma gelmişti. Ön frene bastığımda tutma ve durma mesafesi değişmemişti ancak motoru yeni çalıştırdığımda soğukken frene basınca ötüyor ses çıkarıyordu. Isınınca geçiyordu ses. Tamirciye sorduğumda balatanın değişmesi gerektiğini söylemişti.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Fren diskine paralel bakarsan balataları görürsün , balata tamamen bitmişse disklerin üzerinde derin çizikler de görürsün , frenlerken berbat bir sesde çıkar..

HaktanCbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696
    En temizi kaliperler zaten kolayca sökülüyor söküp bakmak bitmişse vidaları takmadan yerine koyup kaliperin aradaki boşluktan nasıl gözüktüğünü oğrenirsiniz. Ilerde kolaylik olur, ama sökmeden önce yenilerini alın her ihtimale karşı yenisi olsun yanınızda.

Frenlerken herhangi bir ses çıkmadı ama yine de bir gariplik var. Yarın gidip bir kontrol edicem belki de başka bir yerde bir problem vardır.

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Aşağıdaki resimde görünen ince aşınma gösterge olukları vardır bunlar silinme derecesine gelmişse balataların değişme vakti gelmiştir.Bu bilgilere Xmax 250 kullanıcı klavuzundan ulaştım.
    Son olarak yüce kitabımız bile oku ile başlıyor okumak her zaman önemlidir. . .
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    ses çıkıp çıkmasına herzaman güvenme. arka balatam bitti diski çizdim.
    ara sıra diske paralel bakarsan balataları görebilirsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)