Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

İkinci elde satış zorluğu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-09 SP
    Yakın zamanda motorunu satmış olan var mı?
    Piyasa bana biraz durgunmuş gibi geldi.
    Ederinden fazlasını isteyen, sıfır fiyatıyla aynı fiyatı yazan tiplerden değilim.
    2020 Model R25 satıyorum. Son 46 bin diyorum 43-44'e almaya çalışanlar oluyor. Adamakıllı teklif alamadım henüz.
    İnsanlar bedavaya almaya çalışıyor.
    Motor da daha 1000 kilometrede. Rodaj bakımını geçen hafta yaptırdım. Africa Twin almak için motorumu satmaya çalışıyorum ama 7-8 bin zararına bayiyle takasa verecek duruma geldim. Bu muhabbetler motoruna göre eminim değişiyordur ama bir daha asla R25 almam. Kullanıcı kitlesi de alıcısı da satıcısı da ayrı kanser ediyor insanı. Kitlesinden dolayı motordan soğudum.
    espresso ve frustrated bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    cümle biraz garip gelecek ama alıcı bulursan satarsın geri kalanlara ölücü diyorlar.650 liraya aldığım zinciri 450 ye satıyorum,zincir sıfır,adam 300 teklif ediyor.ederini yaz sen alcak varsa alır.onun dışında şuan durgun mevsim,en hareketlisi mayıs ayı,sonra haziran.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    benim motosiklete de ciddi bir alıcı çıkmıyor, baya oldu ilana vereli, hayırlısı..
    espresso ve M.balibey bunu beğendiler.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motosiklete de ciddi bir alıcı çıkmıyor, baya oldu ilana vereli, hayırlısı..
    Allah allah motor doktordan bi de nasıl satılmıyorsa

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Küsüratı silersen ben alabilirim. Hayir küsüratlara gıcığım var...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ozan arıcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakın zamanda motorunu satmış olan var mı?
    Piyasa bana biraz durgunmuş gibi geldi.
    Ederinden fazlasını isteyen, sıfır fiyatıyla aynı fiyatı yazan tiplerden değilim.
    2020 Model R25 satıyorum. Son 46 bin diyorum 43-44'e almaya çalışanlar oluyor. Adamakıllı teklif alamadım henüz.
    İnsanlar bedavaya almaya çalışıyor.
    Motor da daha 1000 kilometrede. Rodaj bakımını geçen hafta yaptırdım. Africa Twin almak için motorumu satmaya çalışıyorum ama 7-8 bin zararına bayiyle takasa verecek duruma geldim. Bu muhabbetler motoruna göre eminim değişiyordur ama bir daha asla R25 almam. Kullanıcı kitlesi de alıcısı da satıcısı da ayrı kanser ediyor insanı. Kitlesinden dolayı motordan soğudum.
    43-44 veren çıktıysa yine iyi bundan 10 yıl önce arabayı satarken piyasası 35di ev için satalım dedik ve 30a koyduk ev kaçmasın diye siteden arayanlar hep galerici ve 20 25 bandında fiyatlar veriyorlar. Haftasında sinirlenip silmiştim ilanı ve ikinci krediyi çekmiştik.

Kardeşim ccyi yanlış yazmışsın tabi satılmaz

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Liste fiyatı 49.5 olan motoru kim niye 46ya almak istesin?
    husssain bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Motoruna son 46 bin dersen, motorunun son sahibi siz olursunuz. Sıfırı varken neden 2. eli tercih edelim? 2. elde malın değeri düşmesi gerekirken, sıfıra yakın fiyat çeken tayfa olduğu sürece kimse 2. el almaz.
    fatih.met bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    kafa kıyak iken yorum yapmıştım şimdi ayık kafa ile tekrar baktım da burada çok enteresan bir durum söz konusu, bir motor alınmış ve daha 1000 km yapmadan motordan sıkılma durumu olmuş ve satılmak isteniliyor..

ben olsam 46 varken 3 daha koyar 49 verip sıfır alırım.. bence ikinci el olarak 45 mantıklı olabilir yada 44 normal fiyat bence... kaç kilometrede olursa olsun o motor sıfır değil, km düşmediği ne malum? 1000 km yaptım diyorsun ama bunun garantisini nasıl sağlayabilirsin?

44 teklif edene 45 yada 44,5 diye zorlayıp satsan iyi olurmuş mu ne sanki? yani fark koyman gerek araya, yani ben demeliyim ki sıfır parası xxx para ediyor, ikinci el alsam sıfır ile arasındaki farka ekipman dizebiliyorum der ve ikinci el alırım ama sizde böyle bir espiri olmadığı için ben şahsen sizin motorunuz yerine sıfır alırdım..
    frustrated bunu beğendi.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    4 daha koyar sıfırını alırım

Motosikleti
    Bn125
    Bu mantıkla tabii satamazsın. 49.500tl 0 fiyatı hadi bir indirim yaptırdı diyelim 49.000tlye aldı motoru ve sen 46 istiyosun. Bir karşı tarafın yerine koy kendini böyle bir durumda 46ya 2. El mi alırdın 0 49a mı? Bunun ne modelle ne de markayla alakası var. Aynı durumu africa twin alsan da yaşarsın h2 alsan da yaşarsın. 45e elden çıkarabilirsin umarım.
    Ozan arıcı bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Eli yüzü düzgün, bilinen markalardan birer kask+mont 5bin tl'lerden başlıyor bence de 44.5 45'ten gidebilir ki alan adam ekipman alırım o paraya en azından diyebilsin. Benim de motorum daha rodaj km'lerinde ben de satsam mı diyorum bazı sebeplerden ötürü ama şu an satmamın bir anlamı yok. Çünkü şu an satmamla 7 8bin km binip satmamın arasında bir fark yok satış fiyatı olarak. Oynasın 500 lira 1000 lira oynar. Sıfır aldığım motoru sıfır km'ye yakınken bu kadar değer kaybıyla satacağıma biraz daha biner keyfini çıkartır 3 5 kuruş daha ucuza satarım en azından. Bir de zaten sezon dışıyız herkes ölücü modunda zaten. Herkes ucuza alıp 3 4 ay binip haziran temmuz gibi kar edip satmanın kafasında. Gruplarda deli gibi ölü fiyattan hasar kayıtlı motor arıyorlar. Bu ay 4 5 tane alan bir adam gördüm, koleksiyon yapmak için almıyor adam sonuçta.

Facebook gruplarında ise motosiklet alacak parası olmayan, hatta direkt olarak parası olmayan arkadaşlar dalgasına 40'a ver alayım 38'e ver alayım yazıyor işsizlikten, sıkıntıdan. Gel 15'e al desen kredi çıkartıp alamayacak.

İlla satmak istiyorsan, acelen varsa 46'dan ilana koy 45 civarlarına gelene de ver. Ya da 2021 modelleri bekle km yaptırmazsan 50bin tl civarlarına satarsın gelen zamla beraber. Ama o zaman da insanlar 55bin verip Euro5, sıfır km olanını alırım diyecek iyice sinirin bozulacak.
    Ozan arıcı bunu beğendi.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Herkes doğru söylüyor konu sahibi arkadaşım. 0'ını 49 bine aldığın motoru en iyi ihtimalle 40 bine satacaksın çünkü 1000 km binmişsin. Birde marifetmiş gibi 3 bin TL indirim yapmışsın 1000 km'de ki motoruna ayıptır ya. Sana km başına 10 TL ceza kesiyorum. 39 bine aldım ben motoru hadi hayırlı olsun.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Keşke 44-45 çivarı teklif eden olsa. Orta yol bulup satacağım açıkçası. Bu arada motorun üzerinde orijinal Akrapovic egzoz ve 1500 liralık orijinal slider var. Ek olarak 3 yıl garanti uzatması yaptırdım ama aksesuarlar ikinci el fiyatına pek etki etmiyor sanırsam.

Hocam 3’e 5’e bakma ver gitsin Africa alacaksan. Aksesuarları da çıkar, ayrı satarsın istediğin paraya denk gelir. Fiyatlara zam eli kulağında. Buradan bin tl kar edeyim derken alacağın motordan daha fazla zarar esebilirsin. Üstelik kendi açından da bak olaya. Sen motor alırken alacağın adamın söylediği fiyata hemen tamam mı diyeceksin? İllaki sen de pazarlık yapmak istersin ki hakkın.
    Ozan arıcı bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Sıfırı 49,5 iken 44,5 veren varsa doğru teklif veriyordur. Aldığınız anda değeri %10 düşer yani. (Aksesuar tercih edilmenizi sağlar en fazla...)
    Ozan arıcı bunu beğendi.

lifegoeson13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp V600
    Herkese selam ben 3 gün önce Hyosung GV250 sattım. 25binden ilana koymuştum. 23 e düştüm. Gelen abi şehirdışından gelecem dedi. İyi de yaklaştı. Biraz daha indirim istedi. Valla iyi niyetinden dolayı biraz daha ikram ettim.
    Çünkü 2020 Eylül de ilana koymuştum. O zaman 23-24bine bir sürü Transalp vardı. Kafa kafaya alabiliyordum. O zaman benim motora 23bin verdiler, vermedim. Ama şimdi 29 dan aşağı Transalp yok. Oradan burdan para arıyorum. Şimdi satmasam 1-2 ay sonra belki bin TL fazlaya satacaktım ama bu sefer sezon girecek almak istediğim Transalp in fiyatı daha da artacak. Bu sefer hiç şansım olmayacak...
    Ben ettim sen etme 3e 5 e bakma çıkar elinden istediğin motoru al bir an önce...
    Ozan arıcı bunu beğendi.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Motorunu satarken şunu düşünmen lazım " ben bu paraya (Trink) bu motoru alır mıyım ? " .. ama dürüst ol !

Piyasanın hâline gelince bir hayli vahim, özellikle piyasası olmayan Cbr500 R, Kawasaki Er6 F gibi motorlar zaten gitmiyordu, şimdi hiç gitmiyor ..

Er6 F için 41.500 yazmış biri vardı geçen sene ve neredeyse 1 sene bekledi, satamadı .. ben de yanında gittim 40 teklif ettim, kabul etmedi ( o ara piyasası gerçekten 37 - 40 arasıydı, ölücük de yapmadım yani ) ..
    sonra da son fiyat diye 37'ye düştü, bu sefer de ben ilgilenmedim, çünkü benim teklifim gayet adildi ve kaybetti beni, sevmem köylü kurnazlarını ..

Geçenlerr de gördüm 50 yazmış mesela .. 2014 model 55 000'de .. yani şimdi nasıl olacak ki bu işler ?

Özetle ; Bazen gerçek alıcıya gerçek fiyat vermen gerekir, yoksa beklersin bir ömür

Bir de " ben 45'e aldım 50 ye satmalıyım, diğer alan 50 ye aldım 55'e satmalıyım, 55'e alan 60 a satmalıyım, zarar edemem " mantığı ile gidenler var, Tanrı'da bizi bunlar gibi ufak hesapçılardan korusun ..

Bunlar Restaurant'a gidince bahşiş de bırakmıyordur, eve gelen kuryeye bahşiş de vermiyordur kesin .. eminim x markette yoğurt 50 kuruş daha ucuz diye kendine daha uzak yere de gidiyordur .. böyle adamlardan da motor alınmaz .. en iyisi tanıdık yine ..
    ekremcelik00, Quad87 ve Ozan arıcı bunu beğendiler.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Hocam bence fiyatınız iyi gibi. Yani 46 zor tabi de 44.5 45e satabilirsiniz bence. Ekstrası da varmış.
    Ozan arıcı bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı Ozan arıcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke 44-45 çivarı teklif eden olsa. Orta yol bulup satacağım açıkçası. Bu arada motorun üzerinde orijinal Akrapovic egzoz ve 1500 liralık orijinal slider var. Ek olarak 3 yıl garanti uzatması yaptırdım ama aksesuarlar ikinci el fiyatına pek etki etmiyor sanırsam.
    hocam birde motomania'ya ilan gondersene? orda r25 ler peynir ekmek gibi gidiyor.bence 44 ten alici cikmasi lazim.
    Ozan arıcı bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)