Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

İkinci elde satış zorluğu

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her zaman yüksek fiyat çekenlerin kendi malı oldugunu ve istediği fiyata satabileceğini söylerim.

ancak sıfırından 3 bin tl altına 2. el motor satmaya calısıp "piyasa durgun mu" demek farklı bir konu.

Evet 1000 km düşük bir km, ancak 1000 km içinde o motoru takla attırmış bile olabilirsin, niye riske girsinler ki?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-09 SP
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfırı 49,5 iken 44,5 veren varsa doğru teklif veriyordur. Aldığınız anda değeri %10 düşer yani. (Aksesuar tercih edilmenizi sağlar en fazla...)
    44.5 Teklif edenin teklifine diyeceğim yok ama genelde beleşçilikle karşılaşıyorum. Genel muhabbet şu şekilde.
    -Egzozsuz ne olur?
    +44
    -44.500 Vereyim egzozu da ver.
    İkinci elde 2000 liraya alamayacağı egzozu 500 liraya getirmeye çalışanlar oluyor.
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam birde motomania'ya ilan gondersene? orda r25 ler peynir ekmek gibi gidiyor.bence 44 ten alici cikmasi lazim.
    O arkadaşı sevmiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:06 ----------

Alıntı sariyeron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam 3’e 5’e bakma ver gitsin Africa alacaksan. Aksesuarları da çıkar, ayrı satarsın istediğin paraya denk gelir. Fiyatlara zam eli kulağında. Buradan bin tl kar edeyim derken alacağın motordan daha fazla zarar esebilirsin. Üstelik kendi açından da bak olaya. Sen motor alırken alacağın adamın söylediği fiyata hemen tamam mı diyeceksin? İllaki sen de pazarlık yapmak istersin ki hakkın.
    Çok haklısın hocam. Dolar ve Euro uçuşa geçti. Ne alacaksam acele etmeye çalışsam iyi olacak.
    ero__ bunu beğendi.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    46 verebiliyorsam 49500 de verebilirim. 3bin tl yani %6 gibi bir indirim için 10km dahi olsa başına ne geldiği belli olmayan ikinci el motosiklet almam. Hasar kayıtlı r25lere 40-43 arası yazanlar zaten annelerini sevmiyor o kesin. Diğer ilanlara kıyas yaparak fiyat yazarsanız satamazsınız. Benim kendime göre yaptığım bir hesap var, her yıl için %10 değer kaybı eklerim. Piyasası olmayan modeller için %20ye kadar yolu var. 2020 R25 sıfıra yakın maksimum ederi 49500*0,9=44550
    Plaka ruhsat ıvır zıvır diyenler oluyor, ikinci elde de sadece 20tl plaka bastırmıyorsunuz. Onun haricindeki masraflar aynı.
    CanAydın bunu beğendi.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Motosikleti
    1998 electra glide
    Sıfırı 49.500 ₺ iken kimse ikinci el bir motora 46.500 TL vermez kusura bakma.

Motosikleti
    V-Strom DL650
    Ben geçen hafta sıfır aldım R25, mavi. 49.500e. akrapovic egzozu ve koruma takozunu ayrı satmayı düşünur müsünüz, motorun ilan linki nedir?

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Paraya ihtiyacım yok, yerine bişey almayacağım, farklı şekilde değerlendireceğim diyorsan, bırak fiyat kırma fazla, bekle, motorunu sür.
    Lakin yerine hemen başka bir araç alacağım diyorsan, bence 43 e bile in, hele ki alacağın yeri araç öncekinden daha pahalı bir şeyse. Şöyle örnek vereyim, şimdi senin motor 46 liraysa 2 ay sonra 50 oldu diyelim, alacağın africa bugün 60 ise 2 ay sonra 70-75 olur.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bence fiyatınız iyi gibi. Yani 46 zor tabi de 44.5 45e satabilirsiniz bence. Ekstrası da varmış.
    Ekstra 'normalde' bir şey değiştirmez. Burada çok yazıldı bunun üstüne.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    3 yıl garanti uzatma, gerçekten orijinalse akrep egzoz ve full slider set illa bir şey değiştirmeli hocam. Yoksa keriz mi millet motosikletin üstünde versin. Çıkartır ekstra olarak satar. Saydığı şeyler 6-7bin TL neredeyse az buz bir şey değil yani motosikletin fiyatına oranla. Bu kadar ekstra bir 1000cc üzerinde olsa önemli değil hediyem olsun der verirsin de giriş klasman bir motosiklet bu.
    fatih.met bunu beğendi.

Motosikleti
    Bn125
    Alıntı Ozan arıcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke 44-45 çivarı teklif eden olsa. Orta yol bulup satacağım açıkçası. Bu arada motorun üzerinde orijinal Akrapovic egzoz ve 1500 liralık orijinal slider var. Ek olarak 3 yıl garanti uzatması yaptırdım ama aksesuarlar ikinci el fiyatına pek etki etmiyor sanırsam.
    Üzerinde bunlar olduğunu en başta deseydin 46 az derdim açıkcası. Bence satma motorunu mayıs hazirana kadar sür. Ya da koy garaja 1k kmde beklesin. Şu anki fiyattan daha yükseğe satarsın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:01 ----------

Ya da üzerindeki tüm aksesuarları ayrı satıp motoru da 44.500 45e satarsın. Diğer türlü büyük zarar ediyorsun.
    fatih.met bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Ben motoru yeni almamış olsam yanında orijinal egzozu veriyorsa 46'ya da alabilirdim bu motosikleti iyi bir ekspertiz sonrası. Çünkü düşük km'lerde satılan motosikletler bir şüphe uyandırıyor bende. Ulan diyorum daha 1000 km binmemiş. Ben 1000km'yi bir haftasonu yaparım neyi sıkıntı da satıyor hissi uyandırıyor içimde.

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Üzerindeki aksesuar bi şey değiştirmez diyen arkadaşlar muhtemelen motorlarına hiç aksesuar takmıyorlar ve aksesuar fiyatlarından haberleri yok. Orjinal üçlü çanta alsanız 20 bin,orjinal koruma demiri 3-4 bin,orjinal sis farı bilmem kaç bin.Bunları takan adamın bunları takmamış gibi çıplak fiyata satmasını beklemek biraz garip oluyor.....

Motosikleti
    MT-09 SP
    Alıntı Turker11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben geçen hafta sıfır aldım R25, mavi. 49.500e. akrapovic egzozu ve koruma takozunu ayrı satmayı düşünur müsünüz, motorun ilan linki nedir?
    Hocam yan slider için yan karenajlar çıkması gerekiyor. Egzoz da full sistem orj Akrapovic. Sökmesi takması çok zahmetli o yüzden uğraşmak istemiyorum.
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 yıl garanti uzatma, gerçekten orijinalse akrep egzoz ve full slider set illa bir şey değiştirmeli hocam. Yoksa keriz mi millet motosikletin üstünde versin. Çıkartır ekstra olarak satar. Saydığı şeyler 6-7bin TL neredeyse az buz bir şey değil yani motosikletin fiyatına oranla. Bu kadar ekstra bir 1000cc üzerinde olsa önemli değil hediyem olsun der verirsin de giriş klasman bir motosiklet bu.
    Sonunda anlayan birisi çıktı😁 gerçi ben konuya yazmayı unutmuşum benim hatam da var ama mesela Africa Twin sıfırı 135 bin lira. Ekstra olarak;
    Alt ve üst koruma demiri, arka yolcu tutamaç, arka çanta tablası, 45lt çanta, uzun cam, orta ayaklık gibi aksesuar taktığın zaman bayide fiyatı 20 bin. Toplam 155'e geliyor. Arkadaşların hesabına göre değer kaybıyla beraber 120 bine satılması lazım.🙂 Ama pek öyle olmuyor sanki?
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben motoru yeni almamış olsam yanında orijinal egzozu veriyorsa 46'ya da alabilirdim bu motosikleti iyi bir ekspertiz sonrası. Çünkü düşük km'lerde satılan motosikletler bir şüphe uyandırıyor bende. Ulan diyorum daha 1000 km binmemiş. Ben 1000km'yi bir haftasonu yaparım neyi sıkıntı da satıyor hissi uyandırıyor içimde.
    Hocam boyum kurtarmadı. 185 boy ile Eski kasasını uzun süre kullanmıştım. Ona güvenip aldım ama oturuş pozisyonu değişmiş sanırsam. 40 dakika sürüşün sonunda sırt ve bel ağrılarım başlıyor. Sonrası da işkence zaten.

ALİCEM mobilde olduğum için alıntı yapamadım.
    Açıkçası çok bir zararım yok. Egzoza baktım, 8 bin civarı fiyatı var şu an. Geçen sene dolar uçmadan önce yurt dışından bir arkadaşıma getirtmiştim. Bana maliyeti 3 bin oldu.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Benim fikrim sifiri 49.5 ise siz 44.5 e satmalisiniz.zor bi karar ama boyle gozukyor

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekstra 'normalde' bir şey değiştirmez. Burada çok yazıldı bunun üstüne.
    Ben önemsiyorum motorda ekstrayı. Yani gidip tank pad jant şeridi falan değil tabi de. Mesela arkadaşın motoru alsam direk egzozu satarım. Grenajlı bir motora yan koruma demiri de kesin taktıracağım için bedavaya gelmiş olur. Yoksa motoru boyatmışmış, öne spor cam takmışmış, ayarlı manetmiş benim de pek umarumda olmuyor.

Motosikleti
    V-Strom DL650
    Sahibinden de linki var mı motorunuzun? Merak ettim, görmek isterim.

Sıfırı 49.500 olan motorun 1000 km de olanına 46 verilmez deniyor, ben de öyle yaptım, sıfır aldım, ancak şöyle de bir durum var, hiç bir bayide motor kalmadı gibi bir şey. 2021 model temmuzda gelecek, martta illa zam olur, bu motorun Sıfırı yaza 60 ı bulabilir, hazirana kadar beklerseniz 45 e değil 50 ye de satabilirsiniz. Yerinizde olsam şuan satmazdım.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Alıntı Turker11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahibinden de linki var mı motorunuzun? Merak ettim, görmek isterim.

Sıfırı 49.500 olan motorun 1000 km de olanına 46 verilmez deniyor, ben de öyle yaptım, sıfır aldım, ancak şöyle de bir durum var, hiç bir bayide motor kalmadı gibi bir şey. 2021 model temmuzda gelecek, martta illa zam olur, bu motorun Sıfırı yaza 60 ı bulabilir, hazirana kadar beklerseniz 45 e değil 50 ye de satabilirsiniz. Yerinizde olsam şuan satmazdım.
    İlandan kaldırdım şu anlık. Arkadaşın birisi kapora gönderdi istediğim fiyata anlaştık.

Africa Twin alacağım için 4-5 bin lira için motoru bekletmek istemiyorum açıkçası. Bir önceki sayfada arkadaş yazmıştı. 4-5 bin kar edeceğim derken alacağım motordan 15 bin zarar edebilirim. R25 2 bin artıyorsa Africa fiyatı 6-7 bin artıyor. Bir an önce alıp garaja atmam lazım.

karacaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cf 250 nk
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motosiklete de ciddi bir alıcı çıkmıyor, baya oldu ilana vereli, hayırlısı..
    banka şifrenin 256789 olduğuna yemin edebilirim ama kanıtlayamam :D
    Son Bir Viraj Daha

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Alpbatur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üzerindeki aksesuar bi şey değiştirmez diyen arkadaşlar muhtemelen motorlarına hiç aksesuar takmıyorlar ve aksesuar fiyatlarından haberleri yok. Orjinal üçlü çanta alsanız 20 bin,orjinal koruma demiri 3-4 bin,orjinal sis farı bilmem kaç bin.Bunları takan adamın bunları takmamış gibi çıplak fiyata satmasını beklemek biraz garip oluyor.....
    Aksesuara ve ihtiyacınıza göre değişir. Mesela ben sittin sene full system egzoz takılmış motosiklet almam, isterse o full system egzozun yenisi 10.000TL olsun ve 2. elde 3.000TL'ye gelsin. ( Hiç ticaret kafam yok biliyorum... )

Orta sehpa, koruma demirleri, modele göre arka / yan çanta demirleri ve tur camı bunlar çoğunlukla istenecek aksesuarlardır. Kaliteli marka ve motora uyumlu şekilde takıldıklarında (bit kadar motora 57l çanta koyanlar var mesela o olmaz...) elbette fiyatı aynı model ve km'de çıplak bir motosiklete göre artacaktır.

Ama ince bir denge noktası var, orayı aşınca eğer çok elzem herkes tarafından istenen ve takılan aksesuarlar değilse kolay kolay alıcı bulamazsınız, çok basit bir şey aslında...

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı Ozan arıcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Keşke 44-45 çivarı teklif eden olsa. Orta yol bulup satacağım açıkçası. Bu arada motorun üzerinde orijinal Akrapovic egzoz ve 1500 liralık orijinal slider var. Ek olarak 3 yıl garanti uzatması yaptırdım ama aksesuarlar ikinci el fiyatına pek etki etmiyor sanırsam.
    aksesuarlar fiyata etki etmiyor evet, bende diğer arkadaşlara katılıyorum, isterseniz yaz mevsimini bekleyin piyasa canlanır.

Motosikleti
    Honda CBF150
    Ustam ben 15 gün önce Cbf150 mi sattım 2017 model 3.500km ye çok az kalmıştı. Face market te letgo da birde cbf satış gruplarına ilana koydum. İlk baş 19.750 yazdım. 14-15-16 verenler oldu. Sonra ilanı 19.250 ye güncelledim. Toplamda 1 ay gibi bi süre ilanda kaldı. Sonra biri mesengerden yazdı yarın geleyim alayım die. Hiçte para falan söylemedi. Teklifin nedir dedim, motor başında konuşuruz dedi. Dedim sen teklifini söyle de ona göre konuşalım dedim. Söylediğin gibi çıkarsa 18 veririm dedi. Ertesi gün geldi 5dk içinde 18e el sıkıştık hayırlı olsun dedik. Ama bana da ölücüler çok denk geldi. Face ilanlarında satıldı olarak işaretleyince, o para etmez diyen ölücüler in hepsi hayırlı olsun kaça sattın diye sordu. Noter satış belgesini gönderince sadece hayırlı olsun demekle yetindiler

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)