Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Onguard Beast 8016 LX

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Merhaba arkadaşlar, zincirimi aldım. Alırken Armor military 714MV ile arasında kalmıştım. Özellikleri neredeyse birebir aynı olan zincirler -metalurjik olarak Bilemiyorum, malzeme mühendisi varsa bir göz atabilir - kalınlık ağırlık ve dayanım süreleri açısından söylüyorum.

Bu zinciri satıcısının puanının iyi olmasına bakarak hepsiburada üzerinden atak bisikletten aldım, Onguard'ın Türkiye distribütörü Aslı bisiklet. Atak bisiklet de Aslı'nın İstanbul bayilerinden birisi.

Zincirin 1.8 metre boyu var, baklalar 14mm ve toplam ağırlık 8.5 Kg,daha önce zincir almadığım için 1.8 metre bile acaba kısa mı dedirtmişti ama bir daha zincir alırsam 1.5'dan uzun almam muhtemelen. Yere değdirmeden bağlamak çok zor.

5 tane anahtarla geliyor, 4'ü ufak bir tanesi ledli büyük anahtar ama yalandan ledli. Bir şey yaptık demek için yapmışlar, 25 kuruşluk beyaz mantar Led'ler kat kat daha fazla ışık veriyor. Ormanda, ağaçların arasında zifiri karanlıkta olmadığınız sürece ışıktan verim almak imkansız, kendi anahtarını zor aydınlatıyor. Zincirlerin kaynak kısmı hiç güzel traşlanmamış, üzerinde çatlaklar da var. Boş olduğum bir vakit çatlakların içini lehimle doldurup polisaj makinesiyle girişebilirim. Zaten sadece 4 tane bakla kılıfın dışarısında kalıyor, en fazla yarım saat alır.

U kilit kısmı bana çok güven vermedi, muhtemelen Yale, Stanley gibi bir markadan kayar pimli kilit alıp ikinci bir kilit olarak üzerine takarım. Görselde büyük ama toplam 500-600 gram bir ağırlığı var.

Genel olarak malzeme kalitesi iyi ama işçilik kötü gibi duruyor bakınca. Bu arada 2011 üretimi bir zincir. Piyasada daha yenisini bulabileceğinizi hiç sanmıyorum. Bu fiyatlarda alınabilecek en iyi iki zincirden biriydi bence.

[IMG][/IMG]
    Baştaki baklanın traşı çok kötü, üzerinde çatlaklar da var. Eğer kesip çıkartmayı düşünürsem, demir makası ile kesme, vurarak kırmaya çalışma, üzerinden geçme gibi testleri yapar burada paylaşırım

[IMG][/IMG]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hayırlı olsun.

Bende kullanıyorum, 8016'ların kaynak işçiliği hep bu şekilde.

Ekstra olarak Yale kayar milli kilit değil de, aşağıda linklerini verdiğim kilitler daha mantıklı sanki.

Yale 90mm kilit 200TL, Onguard boxer kilit 260TL civarı.

https://www.hepsiburada.com/onguard-...m-HB00000F0OQY
    https://www.hepsiburada.com/onguard-...kaAv7dEALw_wcB
    Kerem34_ bunu beğendi.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Hayırlı olsun.

Bende yalenin asma kilidi var 71mm. Bence yeteri kadar iyi değil. Yale yerine bunu alabilirsiniz. SRA Seltifikali.
    https://www.motoruma.com/armor-u-bar...ra-sertifikali

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Ben aslında direkt olarak bu kilidi ve Armor zinciri alacaktım ama yurt dışı kaynaklarda firmaya dair hiçbir şey bulamadım. Acaba Türkiye distribütörü alakasız bir marka getirip üstüne armor yazdırıp, sra sertifikası etiketi yapıştırıyor olabilir mi diye almak istemedim. Sra sertifikalı 14mm zincirli modellerin arasında fiyatı çok uygun çünkü, saçma geldi bana biraz.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    O durumdan ben de şüpheleniyorum. Yabancı yerlerde hiç göremedim.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    onguard kullanıyorum bende memnunum

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O durumdan ben de şüpheleniyorum. Yabancı yerlerde hiç göremedim.
    Az önce yine baktım, fc-moto, motoin, motoardinn, motocard da yok. Daha önemlisi Amazon'da da yok. Garip bir durum.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu ülkede verdiğin parayı değil yurtdışındaki birim fiyatı düşünmek gerekiyor.

F/p olarak cok güzel bir zincir.

bu arada bu konulara cok takıyorsun, neredeyse sürekli zincir kilit konusu açıyorsun :D

En mükemmel zinciri taksan bile çalacak adam çalar, cok kasma.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ülkede verdiğin parayı değil yurtdışındaki birim fiyatı düşünmek gerekiyor.

F/p olarak cok güzel bir zincir.

bu arada bu konulara cok takıyorsun, neredeyse sürekli zincir kilit konusu açıyorsun :D

En mükemmel zinciri taksan bile çalacak adam çalar, cok kasma.
    İki zincirin orijinalliği hakkında 2 konu açmıştım o da bilgi almak amaçlı değil bilgi vermek amaçlıydı. Bir sıkıntı vardı çünkü ortada. Firma özür dileyip sitelerine ekleyecekletini iletti.

Diğer konu da zincir uzunluğu hakkındaydı sizce kaç metre yere değmeden bağlamak konusunda yeterli olur tarzında. Malum ip değil çünkü alıp da deneyeyim, farklı mekaniği. 2 metre az gelir diyenler vardı, 1.8metre fazla geldi diyeyim siz anlayın.

Bilgi alışverişini, özellikle tecrübe eden kişiden gelen bilgiyi değerli buluyorum. Şu an ekipman, aksesuar konusunda en az 10 yıllık standart, az merak eden bir motosikletçi kadar bilgiliyim. Benim gibi ilk defa ekipman alacak arkadaşlar için de yol göstermek adına küçük de olsa bir rehber yazmayı düşünüyorum.

Ha sırada ne var, motosikletin bir yerinden ses gelecek foruma konusunu açacağım, bir yeri değişmesi gerekecek sorup fikir alacağım. Aksiyon kamerası almayı düşünüyorum mesela, biraz araştırır yakında beğendiğim, bütçeme uygun modeller hakkında açarım bir konu. Yani bundan sonra daha çok teknik bilgi ve sürüş hakkında sorular sorarım muhtelemen.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 tane anahtarla geliyor, 4'ü ufak bir tanesi ledli büyük anahtar ama yalandan ledli. Bir şey yaptık demek için yapmışlar, 25 kuruşluk beyaz mantar Led'ler kat kat daha fazla ışık veriyor. Ormanda, ağaçların arasında zifiri karanlıkta olmadığınız sürece ışıktan verim almak imkansız, kendi anahtarını zor aydınlatıyor.
    O led zaten ormanda agaclarin arasinda fener gibi kullanin diye degil de, kilidi acmak icin elinize aldiginizda deligi bulabilmek icin yapilmis, minnacik anahtardan cok sey beklemeyin. Bende de bisiklet icin bir OnGuard U kilit var, onun da ayni sekilde biri ledli 5 anahtari var.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Bendekinin pili çok azalmış olabilir, üretiliş amacının farkındayım. Okuduysanız arasında yarım santim olmayan kendi anahtar demirini bile aydınlatamıyor diyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)