Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet.Net ahalisinin otomobilleri V. 2021

Motovento
    REKLAM ALANI
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mitsubishi lancer 1.6 manuel... 2006 model...
    bagzı tanıştıgım hatunları, motora bindiremiyorum ... ehh mecbur aldım ... japon zaten alım satımı kolay...
    https://i.imagets.com/HHZzc.jpg

https://i.imagets.com/HHdK6.jpg
    Kıbrıs plaka bu değil mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ee adam Lefkosa'da yasiyor

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    benimde renault 19 aracım var, 3 sene önce aldım. Alma sebebim paramın buna yetmesiydi fakat şu anda çok memnunum uzun süre satmayı düşünmüyorum, belki 5 sene daha kullanırım gibi geliyor.

eksiler;
    -eski bir araba sık sık ufak tefek problemler çıkıyor tamirden anlamayan için tam bir baş belası olabilir.
    -yaz aylarında hararet problemi var.
    -Kısa şanzıman var 4 bin devirde 125km/s hız yapıyor. Uzun yolda problem.

Artılar;
    -Lpg ile tam uyum.
    -Ekonomik tamir, bakım, yakıt açısından.
    -Koltukları çok rahat 5 saat yolculuktan sonra bile beliniz ağrımaz.

Buda fotoğrafı, önden çekilmiş fotoğrafını bulamadım idare edin;

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde renault 19 aracım var, 3 sene önce aldım. Alma sebebim paramın buna yetmesiydi fakat şu anda çok memnunum uzun süre satmayı düşünmüyorum, belki 5 sene daha kullanırım gibi geliyor.

eksiler;
    -eski bir araba sık sık ufak tefek problemler çıkıyor tamirden anlamayan için tam bir baş belası olabilir.
    -yaz aylarında hararet problemi var.
    -Kısa şanzıman var 4 bin devirde 125km/s hız yapıyor. Uzun yolda problem.

Artılar;
    -Lpg ile tam uyum.
    -Ekonomik tamir, bakım, yakıt açısından.
    -Koltukları çok rahat 5 saat yolculuktan sonra bile beliniz ağrımaz.

Buda fotoğrafı, önden çekilmiş fotoğrafını bulamadım idare edin;
    https://i.hizliresim.com/D0ZKfd.png
    Yazlık termostat takın termostat erken açıcağı için motor erken soğuyacak kışlık termostat hararet yaptırır 82-86 gibi dereceli termostatlar var yazlık termostat alısanız hararet problemi düzelceğini düşünüyorum.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    valla ailecek 3 araç kullandık şimdiye kadar hiç birindende öyle başımıza iş çıkaran bir arıza veya nefret ettirecek bir özelik olmadı.

ford fiesta 1.4 2010 model otomatik - 35bin km kadar 5 sene kullandık.67 binde falan sattık tık demedi.hatta anladı satılcağını satılmadan 1 ay önce 6 yıllık inci akü biti verdi birden bire yol tutuş sürüş zevki bakımından gayet güzeldi ama yol sesi takırtı tukurtusu bizim yollara göre pek değildi.birde 8 9 litre civarı yakıyordu çok yakıyordu yani en eksi yönü buydu.haziran ayında satıldı helal arabaymış çiziği çarığı kazası olmadı alanda 0 gibi aldı.

2016 opel corsa e 1.2 manuel 0km - halihazırda bu aracı kendim kullanıyorum eşim ile baya bir uzun yollara çıktık tık demedi.şu anda baya popüler sizlerede tavsiye ederim hem manuel hemde otomatik olanını ama dizelde manuel olsun.yol tutuş kalite konfor olarak güzel.yakıtta efsane bence çünkü 110 km ortalama hız yapıyorum bazı yerlerde 180 dayıyorum tapa gaz falan uzun yolda 6.2 5.9 litre yakıyor bu kadar basmaya çok güzel bir olay.2 kişi olduğmuz için 1.2 motor yeterli geliyor üzmüyor turbo olmamasına rağmen doğru viteste araç hızlanmaya devam ediyor ekonomik olmasıda cabası.şu an 19 bin kmde 0 gibi zaten değişen kaza boya masraf 0.

2020 vw troc 1.5 yeni göz ağrımız - yukarıdaki fiestayı sattıktan sonra temmuzda aldık gerçi çok kullanamadık yasaklardan şu an 2100 km de ama uçuyor kaçıyor sürüşü inanılmaz zevkli tasarımı vs baktırıyor.arkadan ve yandan tasarımına hastayım audi q8 gibi duruyor minyatürü.motor zaten 1.5 150 hp dsg benim corsadan 2 kat daha güçlü ve torklu.corsa ile vites küçültüp çıktığım yeri 3 vites yukarıda hafif gaz ile çıkıyor en büyük fark bu.tipine göre hafif 1350 kilo aynı motor audi a5 a4 vw passat tiguan superb vs de kullanıyor ama onlar 1500 kilodan daha ağır onları bile mutlu çekio koparıyor bunu uçuruyor.yarı otonom sürmesi zevkli ama otoban istiyor uzun yol istiyor kendisi dönüp kendisi duruyor.kaza önleme muhteşem zincirleme kazadan net kurtarıyor işallah arkadakindede vardır bebekte geliyor bir gaz ile borca girip aldığımız araba keyfi değil baya ihtiyaca dönüştü.corsa fiesta da bebekle zor olurdu bilmeden aldık ama varmış bir hayrı

allah gönlünüze göre versin bu araçlar hakkında özel soruda sorabilirsiniz kısaca bahsetmeye çalıştım.ama motor varken gerçekten şehir içi araba sürmek hammallık ,yağmur yok ise

Motosikleti
    MT-09 SP
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ailecek 3 araç kullandık şimdiye kadar hiç birindende öyle başımıza iş çıkaran bir arıza veya nefret ettirecek bir özelik olmadı.

ford fiesta 1.4 2010 model otomatik - 35bin km kadar 5 sene kullandık.67 binde falan sattık tık demedi.hatta anladı satılcağını satılmadan 1 ay önce 6 yıllık inci akü biti verdi birden bire yol tutuş sürüş zevki bakımından gayet güzeldi ama yol sesi takırtı tukurtusu bizim yollara göre pek değildi.birde 8 9 litre civarı yakıyordu çok yakıyordu yani en eksi yönü buydu.haziran ayında satıldı helal arabaymış çiziği çarığı kazası olmadı alanda 0 gibi aldı.

2016 opel corsa e 1.2 manuel 0km - halihazırda bu aracı kendim kullanıyorum eşim ile baya bir uzun yollara çıktık tık demedi.şu anda baya popüler sizlerede tavsiye ederim hem manuel hemde otomatik olanını ama dizelde manuel olsun.yol tutuş kalite konfor olarak güzel.yakıtta efsane bence çünkü 110 km ortalama hız yapıyorum bazı yerlerde 180 dayıyorum tapa gaz falan uzun yolda 6.2 5.9 litre yakıyor bu kadar basmaya çok güzel bir olay.2 kişi olduğmuz için 1.2 motor yeterli geliyor üzmüyor turbo olmamasına rağmen doğru viteste araç hızlanmaya devam ediyor ekonomik olmasıda cabası.şu an 19 bin kmde 0 gibi zaten değişen kaza boya masraf 0.

2020 vw troc 1.5 yeni göz ağrımız - yukarıdaki fiestayı sattıktan sonra temmuzda aldık gerçi çok kullanamadık yasaklardan şu an 2100 km de ama uçuyor kaçıyor sürüşü inanılmaz zevkli tasarımı vs baktırıyor.arkadan ve yandan tasarımına hastayım audi q8 gibi duruyor minyatürü.motor zaten 1.5 150 hp dsg benim corsadan 2 kat daha güçlü ve torklu.corsa ile vites küçültüp çıktığım yeri 3 vites yukarıda hafif gaz ile çıkıyor en büyük fark bu.tipine göre hafif 1350 kilo aynı motor audi a5 a4 vw passat tiguan superb vs de kullanıyor ama onlar 1500 kilodan daha ağır onları bile mutlu çekio koparıyor bunu uçuruyor.yarı otonom sürmesi zevkli ama otoban istiyor uzun yol istiyor kendisi dönüp kendisi duruyor.kaza önleme muhteşem zincirleme kazadan net kurtarıyor işallah arkadakindede vardır bebekte geliyor bir gaz ile borca girip aldığımız araba keyfi değil baya ihtiyaca dönüştü.corsa fiesta da bebekle zor olurdu bilmeden aldık ama varmış bir hayrı

allah gönlünüze göre versin bu araçlar hakkında özel soruda sorabilirsiniz kısaca bahsetmeye çalıştım.ama motor varken gerçekten şehir içi araba sürmek hammallık ,yağmur yok ise
    1.5 Benzinlinin Yakıtı nasıl? 1.6 Dizel Passat kullanıyoruz ama her hafta partikül ışığı yakıyor. Otobanda 15-20 dk gazlamadan da ışık sönmüyor. Sadece şehir içi kullanıldığı için partikül belası bizide buldu. Yakıtı çok yok diye duymuştum ama herkes farklı birşey söylüyor. 7-8 Litre iyi ama 12-13 diyen var.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    @tarzan rıfkı Babamda 1.2 corsa 2014 kullanıyor. 30 bindeyken bujileri değiştirmeyi ihmal etmiş, uzun yoldayken bujilerden 2 tanesi ölmüştü ya da hemen hemen ölmüştü neredeyse yolda kalıyordu.

Bundan önceki 2 arabamız 96 1.6 corolla ve 2004 corollaydı. 96 modelde 1 kere alınca bujileri değiştirmiş ondan sonra 80 bin km aynı bujileri kullanmıştı. Opeli toyota gibi sandı yolda kalıyordu az daha. Kendi ihmalkarliği tabii ki.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı Erenkc91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazlık termostat takın termostat erken açıcağı için motor erken soğuyacak kışlık termostat hararet yaptırır 82-86 gibi dereceli termostatlar var yazlık termostat alısanız hararet problemi düzelceğini düşünüyorum.
    yazlık termostat denedim ama çözüm olmadı sadece harareti geciktirmeye yarıyor, şu anda yaz kış 86 derece kışlık termostat var. Tabi hararet sorunundan kastım 5-6 km den fazla uzunluktaki rampaları tırmanırken su 110 derecelere kadar yükselebiliyor, bazen kenara çekip beklemeniz gerekiyor. Her yaz 1 kere başıma gelir, idare ediyoruz

Motosikleti
    Alıntı Ozan arıcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.5 Benzinlinin Yakıtı nasıl? 1.6 Dizel Passat kullanıyoruz ama her hafta partikül ışığı yakıyor. Otobanda 15-20 dk gazlamadan da ışık sönmüyor. Sadece şehir içi kullanıldığı için partikül belası bizide buldu. Yakıtı çok yok diye duymuştum ama herkes farklı birşey söylüyor. 7-8 Litre iyi ama 12-13 diyen var.
    dizellerde evet öyle bir durum var arada gazlamak gerek tıkanıyor.biz yıllık 10 bn km yapmadığımız için eşim ile aynı iş yerinde çalıştığımız için dizel araç için extra ücret vermiyoruz gerek görmüyoruz.bisiklet ile bile arada gittiğim oluyor iş yerine antalya malum ufak şehir.araç daha yeni olmasına rağmen aslında forumlarda vs yakıt olarak tüketim için gayet güzel veriler yakalıyorlar.ben aldığımdan beri sıfırlamadım ortalama tüketimi şu an 7.1 oldu 2100km de.5000km den sonra aynı şekil kullanım ile 6.5 litre şehir içi tüketimi olur.0 araç 1 litre daha çok yakıyor.sadece ben sürsem daha az yaktırırm eşimden sıcak hava,az trafik,yokuş yok o yüzden fabrika verileri antalya için geçerli oluyor.az yakıcam diye kasarsam 6 litre altına belki inerim.uzun yolda mesafeyi sıfırladım 6 litre yakmıştı ama tırmanmalı yokuşlu virajlı antalya kaş yolu bilen bilir.az tüketim vaadediyor açıkcası,forumlarda 5 litre yakanlar var facebook grubunda paylaşıyorlar.2 silindir kapatması vs huyuna gidersen olası.150 beygirin gazına gelir tapa gaz gidersen 10 litreyi geçmek çok kolay.arabanın 5 litre ile 12 13 litre arasında değişen bir hesabı var.ama troc hafif kalıyor o yüzden tiguan passattan daha ekonomik

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet Kıbrıstayım
    4 teker gövdemi ,2 teker aklımı alır...

Motosikleti
    Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @tarzan rıfkı Babamda 1.2 corsa 2014 kullanıyor. 30 bindeyken bujileri değiştirmeyi ihmal etmiş, uzun yoldayken bujilerden 2 tanesi ölmüştü ya da hemen hemen ölmüştü neredeyse yolda kalıyordu.

Bundan önceki 2 arabamız 96 1.6 corolla ve 2004 corollaydı. 96 modelde 1 kere alınca bujileri değiştirmiş ondan sonra 80 bin km aynı bujileri kullanmıştı. Opeli toyota gibi sandı yolda kalıyordu az daha. Kendi ihmalkarliği tabii ki.
    ama kalmamış hocam motor teknolojisi farklı tabi hatta ülkesi kıtası bile farklı heleki eski japon araçları zaten efsanedir.ecotech motor gerçekten makul ve performanslı enteresan şekilde.beygir gücüne oranla güzel yürüyor az yakıyor.heleki o basmaya o kadar az yakması akıl alır gibi değil.5 kişi antalya ankara gittim 100 den aşaya düşmedim araba o kadar ağırdıki direksiyon hakimiyetim bile iyi değildi öyle doluydu araba.arada 170 falan yaptım düz yolda yine iyi 6.3 litre benzin yaktı.ankara da yıllık bakım yaptırdım 5 değil 4 kişi döndük bagaj full aynı şekil sürüş 5.7 litre yaktı bu sefer

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama kalmamış hocam motor teknolojisi farklı tabi hatta ülkesi kıtası bile farklı heleki eski japon araçları zaten efsanedir.ecotech motor gerçekten makul ve performanslı enteresan şekilde.beygir gücüne oranla güzel yürüyor az yakıyor.heleki o basmaya o kadar az yakması akıl alır gibi değil.5 kişi antalya ankara gittim 100 den aşaya düşmedim araba o kadar ağırdıki direksiyon hakimiyetim bile iyi değildi öyle doluydu araba.arada 170 falan yaptım düz yolda yine iyi 6.3 litre benzin yaktı.ankara da yıllık bakım yaptırdım 5 değil 4 kişi döndük bagaj full aynı şekil sürüş 5.7 litre yaktı bu sefer
    Gerçekten çok ekonomik araba. Bizimki lpgli uzun yolda benim motordan az yakıyor hem de 4 kişi ve çantalarla. Bedavaya gidiyormuşuz gibi oluyor.
    tarzan rıfkı bunu beğendi.

Motosikleti
    yamaha nmax 155
    2020 skoda kamiq. 1.0 tsi 115 bg 3 silindir. Yakıt konusunda çok memnunum. Şuan 3200 kmde. Şehir dışı henüz kullanamadım. Şehir içinde ise 6.5 lt civarı yakıyor. 5-6 bin km civarına gelince daha da düşer diye düşünüyorum. 1.0 motor olması kimine küçük geliyor ama gerçekten gidişi çok çok iyi. Daha önce 1.0 95 bg polo vardı 1 depo ile 850 km yapıyordum şehir dışı. Ayrıca küçük motorun vergi avantajı da var olması güzel bir olay

Motosikleti
    2017 Suzuki V-Strom DL 650
    7 kişilik Citroën c4 grand Picasso kullanıyorum.
    Uzun yolculuklardaki konforu sebebiyle tercih ettim.
    Arka koltukları yatırınca çocuklar için devasa bir alan oluyor. Uzun ömürlü bir motoru var. Sorunsuz ve az yakan otomatik vites şanzımana sahip
    Geniş camlar cam tavan çok ferah bir araba
    Ben pek kullanmıyorum daha çok hatun kullanıyor

yazlık termostat denedim ama çözüm olmadı sadece harareti geciktirmeye yarıyor, şu anda yaz kış 86 derece kışlık termostat var. Tabi hararet sorunundan kastım 5-6 km den fazla uzunluktaki rampaları tırmanırken su 110 derecelere kadar yükselebiliyor, bazen kenara çekip beklemeniz gerekiyor. Her yaz 1 kere başıma gelir, idare ediyoruz
    Yazın 86 biraz aşırı olur ama gene yazlık daha iyi olur eğer fanınız elektronik ise daha alt dercelerde açtırabilirsiniz veya düğme yaptırıp fanı açıp hararet sorununu birazda olsa engellemeye çalışır soğutma sıvısınıda değiştirmenizi öneririm hatta temizlerseniz biraz daha iyi olur. Anadol ile köyümüze gideriz (Uludağın eteğinde Soğukpınar) hararet kolay kolay çıkmaz yazın 75-80 dereceyi geçmiyor. Belki radyatörünüz şişlenmeye ihtiyacı vardır sonuçta 10 yılı aşkın arabalar eğer çokta hararet olursa yanınızda 5 litre su bulundurun radyatöre sakince dökün (eskiler öyle yaparmış bende yapıyorum hiçbir sorun ile karşılaşmadım) ama dediğim gibi ayrı olarak fan düğmesi taktırmak sizin için yararlı olabilir.
    ogzcngdk bunu beğendi.

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA

2011 invite Asx.

+'lar
    Benzinli olmasına rağmen az yakıyor (Şehir içi max 7.5)
    Neredeyse arıza çıkarmıyor.
    Yolda kalır mıyım korkusu yaşatmıyor.
    Yedek parça ve bakım giderleri görece ucuz.
    İç alanı benim için gayet geniş.

-'ler
    Yalıtım yok denecek kadar az
    Trim sesleri yılların verdiği yorgunluğa dayanarak biraz rahatsız edebilir.
    Turbo olmadığı için biraz ağır kalabiliyor.
    ferhatkars bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R

30 bin çok kötüymüş... Pert olan eski 2003 Honda Accord'un buji değişimi 105 bin mildeydi, aşağı yukarı 170 bin km yapıyor Araba bir kazada pert oldu. Daha bujisi değişmeden gitti garibim.

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30 bin çok kötüymüş... Pert olan eski 2003 Honda Accord'un buji değişimi 105 bin mildeydi, aşağı yukarı 170 bin km yapıyor Araba bir kazada pert oldu. Daha bujisi değişmeden gitti garibim.
    Aynen 30 bin bence de araba için kısa bir süre. Corollada 80 bin km kullandık sonra arabayı 2004 modelle takasladık. Yani gene biz değiştirmedik, belki daha uzun kmler kullanılmıştır aynı buji.

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buji tiplerinden dolayı ömrü değişiklik gösteriyor olabilir eğer arabalar lpg sistemi varsa bujileri birazdaha ömrünü alıyor platinyum veya iridyum buji ise ömürleri diğer bujilere göre çok daha uzun oluyor büyük ihtimal Accordun bujileri platiyum veya iridyumdur çünkü buji değişimi çok yüksek kilometrede belirtilmiş.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sürekli antifriz var mı yoksa sadece su mu oluyor aynı araçtan bizde de vardır eskiden ama hiç sorun olmuyrdu

Aynen 30 bin bence de araba için kısa bir süre. Corollada 80 bin km kullandık sonra arabayı 2004 modelle takasladık. Yani gene biz değiştirmedik, belki daha uzun kmler kullanılmıştır aynı buji.
    Kullanılan bujiler sıcak bujiyse üstüne birde lpg olunca ömrü kısa luyor

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)