Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Motosiklet.Net ahalisinin otomobilleri V. 2021

Motovento
    REKLAM ALANI
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motordan sonra beni neredeyse
    avutan yegane arabamdı.

http://www.alialtuntas.net/upload/jaguar1.jpg

http://www.alialtuntas.net/upload/jaguar2.jpg

http://www.alialtuntas.net/upload/jaguar3.jpg

İlkini satıp sonra ikinciyi almıştım.
    2.yi de Sattıktan sonra fiyatlar çıldırdığı için
    artık bu paralara alınmaz maalesef.

http://www.alialtuntas.net/upload/jaguar4.jpg
    Bir ara bende Bi tane alıp restorasyonunu üstleneyim demiştim. Sonra baktım ki fiyatlar aldı başını gitti dedim ki ok boomer. Zaten cezbeden şey beni uygun fiyata lüxü yaşamaktı ne kadar Ford ortaklığı olsada jaguar bineceğük dediydim. Sonrası mantığını kaybetti.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir ara bende Bi tane alıp restorasyonunu üstleneyim demiştim. Sonra baktım ki fiyatlar aldı başını gitti dedim ki ok boomer. Zaten cezbeden şey beni uygun fiyata lüxü yaşamaktı ne kadar Ford ortaklığı olsada jaguar bineceğük dediydim. Sonrası mantığını kaybetti.
    Sasesi Ford Mondeo'yla ortak olan modeldi degil mi bu?

Motosikleti
    N/A
    Senede adam akıllı 3 ay kullanacağım birşeye para vermem istediğim aracı aylık olarak kiralayabiliyorum taksi denen birşey de var araba sahibi olmak pişmanlıktır

lifegoeson13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp V600
    bende de toyota yaris 1.3 var 2002 model otomatik. küçük sempatik az yakıyor. 2016da almıştık. bir ara satıp SUV alalım dedik ama fiyatlar uçtuğu için imkanı kalmadı.
    araba hanımın motor benim... herkes için avantajlı bir paylaşım...
    espresso bunu beğendi.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Alıntı capt.ooz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senede adam akıllı 3 ay kullanacağım birşeye para vermem istediğim aracı aylık olarak kiralayabiliyorum taksi denen birşey de var araba sahibi olmak pişmanlıktır
    Eğer bakarsanız, çoluk çocuk yoksa belki.
    Sizin açınızdan bakarsak bizim motosiklet almamız da pişmanlık
    Ben toplam 3 ay motosiklete binemiyorum
    Benim şahsi görüşüm motosiklet zevk, araba ihtiyaç.

Başka bir deyişle;
    Bir yere gitmek için arabaya binilir.
    Motosiklete binmek içinse her yere gidilir.
    murattatoğlu bunu beğendi.

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sasesi Ford Mondeo'yla ortak olan modeldi degil mi bu?
    Değil. 2002 model ve aşağısı Jaguar motor ve şasiye sahip iken daha sonra çıkan 2.0 dizel motorlar ford ortaklığı ile yapıldı.
    Bendeki ikiside 2.5lt 6 silindirli benzinli modelleriydi. Üstelik 4x4 çift egsoz 200 küsür beygir gerçektende çok güzeldi.
    Tabi 100km de 15 litre benzini saymazsanız
    http://alialtuntas.net/blog/ burada inceleme yazımı okuyabilirsiniz.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    1998 passat variant 1.9 TDİ ... Çok memnunum... 10 yıldır bende..

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı lifegoeson13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende de toyota yaris 1.3 var 2002 model otomatik. küçük sempatik az yakıyor. 2016da almıştık. bir ara satıp SUV alalım dedik ama fiyatlar uçtuğu için imkanı kalmadı.
    araba hanımın motor benim... herkes için avantajlı bir paylaşım...
    Bizde de 2006 model Toyota Yaris 1.0 var. Araba hanımın motor benim. 1.0 motorla yokuşlarda falan çok zorlanıyor diye artık basınca giden bir araba istiyoruz ama malum bu fiyatlarla zor.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazlık termostat denedim ama çözüm olmadı sadece harareti geciktirmeye yarıyor, şu anda yaz kış 86 derece kışlık termostat var. Tabi hararet sorunundan kastım 5-6 km den fazla uzunluktaki rampaları tırmanırken su 110 derecelere kadar yükselebiliyor, bazen kenara çekip beklemeniz gerekiyor. Her yaz 1 kere başıma gelir, idare ediyoruz
    Bilmişlik taslamış olmayayım ama seyir halinde hararet yükselirse camları aç, kaloriferi en sıcağa getir ve fanı da en sona kadar aç düşük devirde kullanmaya çalış durmana gerek kalmadan harareti düşürürsün.
    Kimisi de termostatı komple söküp atıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:18 ----------

Şahsımın değil ama aileye ait 97 astra f var.Onu kullanıyorum. Benim pulsar 200 den başka bir şeyim yok.

ARçİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha crypton/Honda cbf150
    2018 Toyota corolla 1.6 geniş ve sesiz ( Mercedes vitoda buna corollaya geçince sesiz) kaliteli araç olduğu için tercih ettim. Eski yönü bağımsız süspansiyonu yok ve turbos'u yok hızlanmak için düşük viteste biraz devirli kullanınca araba yürüyor

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    2009 yılından beri 1 ya da 2 senede bir yenileyerek Toyota Yaris, şu an 2019 Yaris Multidrive S var, beni en çok vitesleri hissettirmeyen otomatik Cvt şanzıman etkilemişti, koldan vites ( F1 ) olması da ayrıca sevdiğim bir özellik .. proje otomobili olması da bu modele ayrı bir sempati duymamı sağlıyor, mesela ilk Hybrid Yaris, şu an 2020 modeli ilk 10 ileri vites şanzıman v.s. .. öncü yani ..

Türkiye'ye gelmez ama Gr Yaris var 1.6 litre 3 silindirli 257 beygir 360 nm tork (turbo benzinli) .. 0-100 km/s: 5.5 saniye – Maksimum hız: 230 km/ .. buna gerçekten sahip olmak isterdim .. tabii güzel ülkemizde hayal bile olamaz, gelse belki kiraladık ..

Gerçi hep Honda otomobili de denemek istedim hatta bir dönem Jazz kullanmıştım fakat motosiklette Yamaha kitlesi gibi otomobilde de kanser bir Honda kitlesi mevcut, ondan dolayı ısınamadım ..

Yurt dışında kaldığım dönemde ise çeşit çeşit Mercedes, BMW kullanmıştım, oralarda bedava idi .. nedense bir Japon arabasının faydasını görmedim, hep sorun yaşadım .. dolayısı ile diğer getirdiği artıların ( dışarının sesini almama, malzeme kalitesi ) bir önemi kalmamıştı ..

2016 yılından beri fiat egea hb 1.6 multijet

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim ilk dört tekerli aracım da sprinter 213 cdi
    aynı zamanda bir yıldır da içinde yaşıyorum ve geziyorum. yaklaşık 25 bin km kullanmışım yakıt tüketimi nefis 100km / 5 - 5.5 litre dizel tüketimi var. hatta hep en ucuz mazotları alıyorum yani neredeyse tracer'ımdan daha ucuza gezebiliyorum. böyle olunca tabii bir yıldır motosikletim aklıma gelmiyor, ama bir ara karavanın arkasında taşımayı düşünüyorum. şimdilik katlanır bisiklet ve karavan ikilisi gayet yeterli. fırsat bulunca dışını komple boyamak istiyorum, henüz içini yapmaktan dışına zaman ayıramadım.

karavana ilgisi olan ve yapım aşamalarını merak edenlere: https://www.instagram.com/globetrottervan/

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Değil. 2002 model ve aşağısı Jaguar motor ve şasiye sahip iken daha sonra çıkan 2.0 dizel motorlar ford ortaklığı ile yapıldı.
    Bendeki ikiside 2.5lt 6 silindirli benzinli modelleriydi. Üstelik 4x4 çift egsoz 200 küsür beygir gerçektende çok güzeldi.
    Motor dediğiniz gibiymiş, ama şase baştan beri Ford CDW27 platformuymuş. Zaten tüm araba şase etrafında oluşturulduğu için motor gibi değiştirilebilecek bir şey de değil muhtemelen. Her ne kadar Ford bazlı olsa da başarılı bir modelmiş ama.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    @hasmet direk kullanıcının ağzından gelmiş cevap :D

mrt20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mk2 2.0 olanı güzel yürür. Viraj performansını demeye gerek yok
    Evet 2.0lar gayet iyi.
    Bendeki 1.6 o da fena değil.

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı zamanda bir yıldır da içinde yaşıyorum ve geziyorum. yaklaşık 25 bin km kullanmışım yakıt tüketimi nefis 100km / 5 - 5.5 litre dizel tüketimi var. hatta hep en ucuz mazotları alıyorum yani neredeyse tracer'ımdan daha ucuza gezebiliyorum. böyle olunca tabii bir yıldır motosikletim aklıma gelmiyor, ama bir ara karavanın arkasında taşımayı düşünüyorum. şimdilik katlanır bisiklet ve karavan ikilisi gayet yeterli. fırsat bulunca dışını komple boyamak istiyorum, henüz içini yapmaktan dışına zaman ayıramadım.

https://i.ibb.co/GQBKxpH/118764328-3...66636153-n.jpg
    https://i.ibb.co/Gxj8gdn/133888002-6...37647689-n.jpg

karavana ilgisi olan ve yapım aşamalarını merak edenlere: https://www.instagram.com/globetrottervan/
    Hocam süpersin. Tebrikler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:38 ----------

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor dediğiniz gibiymiş, ama şase baştan beri Ford CDW27 platformuymuş. Zaten tüm araba şase etrafında oluşturulduğu için motor gibi değiştirilebilecek bir şey de değil muhtemelen. Her ne kadar Ford bazlı olsa da başarılı bir modelmiş ama.
    Artık çok saçma paralara çıktığı için asla tekrar almayı düşünmem.
    Kaldıki artık parçaları iyiden iyiye bulunamıyor o yüzden ingiltereden sipariş ediyordum.
    şimdi hem pound fazlaca arttı hem gümrük vergileri geldi hemde sadece çıkma bulamıyorsun.
    Türkiye'de ise ustası yok denecek kadar azaldı ve ingiltereye göre artık 20-30 kat daha fazla çıkma parça satılıyor.

Uygun fiyata alıp zevkine göre uğraşıyordun ama artık gerçekten paranla rezil olmak istiyorsan tercih edebileceğin bir seçenek haline geldi.
    Bir üst modeli olan Jaguar XF lere sulanıyordum ama onunda fiyatları x2 olduğundan beri araba piyasasından istemsiz şekilde uzak duruyorum.
    inzell bunu beğendi.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster

https://i.ibb.co/GQBKxpH/118764328-3...66636153-n.jpg
    https://i.ibb.co/Gxj8gdn/133888002-6...37647689-n.jpg

Son 2-3 aydir Youtube'da kendi karavanini yapan (yaptiranlari degil) insanlari (cogunlukla genc ciftleri) takip ediyorum, izliyorum. Benim icin daha cok isin teknik taraflarini izlemek psikolojik terapi gibi geliyor gezemedigimiz su gunlerde. Kendi karavanimi yapar miyim bilmiyorum cunku otomobil/panelvan kullanma motosikleti kullanmama fikri cazip gelmiyor, ama belli de olmaz.

Tebrikler.
    Tebrikler.
    inzell bunu beğendi.

ErenArslan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs iron max
    2006 model otomatik benzinli 1.4 honda jazz
    çok kompakt bir araç, arka koltuklar 2'li ve tekli olarak tam yatıyor.
    Aynı şekilde oturma alanı yukarıya da kalkıyor.
    Ufak olması park açısından avantaj ama en önemlisi ilk sahibinden ;)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @hasmet direk kullanıcının ağzından gelmiş cevap :D
    Büyük hakaret! Duymamış olayım.

Araba konusunda şahsi yorumum yok zaten... Bizzat kullanmadım çünkü. Şase hakkında yazdığım da şahsi yorum değil, gerçek.

Bu arada bazıları "tipi değiştirilmiş Ford" diye taşlamış ama araba güzelmiş halbuki.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)