Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Hangi Motosikleti Tercih Ettiniz Ve Neden ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Hangi motosikleti kullanıyorsunuz ve neden tercih ettiniz ? Ve sizin en beğendiğiniz özelliği nedir ?

Kendimden örnek vererek başlıyorum konu altında devam ettirin

2014 model NS200 kullanıyorum. En sevdiğim özelliği ve tercih sebebim önceki motosikletlerime nazaran çok daha güçlü ve kuvvetli çekişi olması. Ayrıca şık görünüşlü olması. Naked motorlara hep ilgi duymuşumdur
    hasmet bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ben de 890 adv. tercih ettim. Sebebi bir önceki motoruma göre daha güçlü ve kuvvetli çekişi olması 😁
    cıbılduck ve F54 bunu beğendiler.

HaktanCbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696
    Son motorum olarak 2013 monster 696 tercih ettim, basit, güçsüz ama trafikte üzmeyecek kadar güçlü ve sesi güzel.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    2008 model Er6F kullanıyorum, 250 cc'den sonra daha kuvvetli bir motosiklet arayışındaydım. Kimsenin bu marka ve model motosikletin yüzüne bakmamasından dolayı fiyatı çok uygundu, beni de o fiyat uygunluğu cezbetti.
    Ezio41 bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Yamaha XJ6 Diversion F tercih ettim. Hem 4 silindirli hem de yakıtı ekonomik. Ara geçiş motosikleti olduğu için de gücü son derece yeterli bir motosiklet. Yamaha'nın en sorunsuz bloklarından birisine sahip. Debriyaj tas sesi haricinde kronik bir sorunu yok. Ne yağ yakar ne de yağ eksiltir. Uzun yol için ideal, sürekli şehir içinde kullanmak içinse pek pratik değil maaalesef.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    param cbr 125 e yetti tercih meselesi değil eğer imkanım olsaydı ktm 390 alacaktım.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    o zamanlar çok kararsızdım
    ceylan ile geyik yanyana otlanırken hangisina saldıracağına karar veremeyen bir bal porsuğu gibiydim

kararsızlıklarımın arasında bir "vulcan s" motosikletim vardı
    birşeyler istiyordum ama anlayamıyordum
    sanki motorla mutlu değildim

sonra ilana koydum ve açıklama kısmına enduro ile takas olur demiştim.

satarsam v-strom alırım diye düşünüyordum.
    takasta versys yada tracer gelirse onlarıda değerlendiririm diyordum

sonra birgün ilanı verdiğim siteden mesaj geldi.
    gel diyordu bana
    gel ve takas yap diyordu
    vulcanı ver versys i al diyordu bana
    o an büyülenmiş gibiydim
    nasıl oduğunu anlamadığım bi şekilde gittim ve bi anda takas gerçekleşti.
    kendime geldiğimde artık versys e sahiptim

to be continued

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Yüksek km ufak tefek sorunlu cbf 150 tercih ettim. Öğrenci bütçesi buna yetti aldım 3 senedir yarı ben ona biniyorum bazen de o bana. Gönlümde tracer 900 ya da cbf1000 vardı bakalım kısmet.

Evvelden naked, racing, sport touring, Maxiscooter hepsini kullandım. Hepsini kullandım ve ne viraj yapmanın, ne 4 silindir sesinin, ne göstergede 299u göre göre tapagaz gitmenin bana hitap etmediğine karar verdim. Hepsiyle bi miktar asfalt yol yapıp kendimi doğada buluyordum. Daha derinlere inmek için hem asfaltta hem arazide beni istediğim yere taşıyacak birşeye ihtiyacım olduğunu düşündüm ve iyi ki düşünmüşüm
    Unutmadan Şehir içi için de biçilmiş kaftandır kendileri..

gurcanozturk bunu beğendi.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Uygun fiyatlı ve kalitesinin çinliler arasında iyi olmasından dolayı tercih ettim. Her yola geliyor, çekişi güzel, parçası ucuz, tipi cglere göre güzel.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    En son sattığım motor yeni kasa bir cbr250'ydi. Tercih sebebim yakıtı azdı, görüntüsü fena değildi, 120-130 hızlarında normal gidilebiliyordu şehirler arası yollarda rahatlık sağlıyordu. 2. El'i hızlıydı. Tek pişmanlığım motorun bu kadar kısa ve dar olduğunu bilmiyordum. Kapanmaya çalışıyorsun popon hemen arka seleye dayanıyor. Yer yok. Bide egzozu çok büyüktü ve hemen soğumuyordu motorun etrafında dolanırken dikkatli olmak gerekiyordu.

MotoWrestler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    İlk motorum olacağı için uygun bişey olsun istedim parça vs konusunda sorun yaşamayacağımı öğrenince gittim kuba rx9 aldım şekli şemal çok şahane 100cc yaptırınca güç vs de tatmin etmeye başladı

Motosikleti
    kuba rx9
    Gönlüm virago 250 clonlarindaydi ama kısmet olmadi hem a sınıfı ehliyette yoktu o an denk gelen rx9 aldım tipi biraz hoşuma gitti

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı MotoWrestler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk motorum olacağı için uygun bişey olsun istedim parça vs konusunda sorun yaşamayacağımı öğrenince gittim kuba rx9 aldım şekli şemal çok şahane 100cc yaptırınca güç vs de tatmin etmeye başladı
    100 cc yaptırdıktan sonra titreşimi ne durumda motorun?
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cebefe 150. Konfor ve kolay kolay arıza vermemesi gibi sebeplerden dolayı aldıydım.

Dominar 400. 30 bin bandinda ,modelli iki kisi kullanilacak minumum 250cc absli bi motor ariyordum. Cok da alternatif yoktu. Cok optimal bi motor. Hedef iki sene sonra dl650 veya versys 650.

Motosikleti
    Bn125
    Benelli bn125 tercih ettim. Aslında bütçem aldığım dönemde 0 pulsar 200ns,bn251, 250nk ve dominar 2017 düşük km'ye rahatça yetiyordu. Fakat başta yıllardır istememe rağmen biraz çekindim ve ailem de düşük cc almamı istiyordu. Sonuç olarak az yakması, görüntü itibariyle büyük olmadı, konforlu ve titreşiminin az olmasından dolayı bn125i tercih ettim. Ek olarak parça kalitesi de gerçekten iyi bir motor. Fakat aldığıma pişmanım demezsem yalan olur. Motordan kaynaklı değil sadece 125cc gerçekten çok yetinilebilir bir cc değil. Başta kısa vadede dominar alırım diye düşünerek 125cc almayı kabul etmiştim. Malum o dönem 20k civarına hasarsız 10-20k km aralığında rahatça alınabiliyordu, şimdi ise 30dan aşağıya yok maalesef. Ha yine de çok da dert ettiğim bir durum değil oldukça keyif alarak kullanıyorum.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    İlk 500 lük naked, 150-250'lik scooter'larım vardı, en son msx 125 kullanıyordum, cb650f'e göz kırptım ancak piyasası azdı ayrıca uzun yol da yapabilecek gücü yerinde bir motor ararken, Tracer 700 üzerine oturunca işler değişti ve araç piyasası gümlemeden önce sahip oldum, kendisi ile 23bin km'dir çok mutluyum msx125 ile uzun yol yapmak eğlenceli bile olsa çok yoruyordu bununla keyifle yaptım, hem güçlü hem ekonomik hem de bana göre baya havalı bir motor.

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    ben chopper meraklısı olduğum için honda shadow 750 tercih ettim.ülkede çok az bulunan spor bir modele sahibim ancak parça sıkıntısı hiç yaşamadım.istanbul şehir içi ve uzun yol olarak 70 bin km yi geçtim 4 yılda.Konforu,rahat sürüşü ve yakıt olarakda muadil motor tiplerine göre uygun olması (şehir içi 28 kuruş),karabüratörlü oluşundan ötürü ıvır zıvır teknolojik sensör-beyin saçmalıklarının olmaması ilede beni çok rahat ettirdi,değiştirmeyide düşünmüyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Butceme gore en iyisi ktm 390 di...diger opsiyonlara gore donanimi,kalitesi,gorunusu,yol tutusu,agirligi,bakim maliyeti,beygir torku,durmasi,suspansiyonlari daha iyiydi.
    Diger opsiyonlarim suzuki drz 400 sm,benelli tnt 250 ,honda cb 250r di
    4strings bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)