Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Onguard zincirler orijinal mi, sahte mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Malum ülkemizde her türlü ürünün sahtesi üretilebildiği için insan bir şey alırken şüpheye düşüyor. Kafama takılan iki konu var

Birincisi, adamlar bütün modellerini tek tek dizerken 8016LX diye bir ürün koymamışlar ürünlerin arasına. 8016L'nin bile 180 dolar yurt dışı fiyatı varken 8016lx'in söylenene göre daha gelişmiş olması ve 1000Tl'ye satılması bana mantıklı gelmiyor.

İkincisiyse adamların sitesinde sattıkları bütün kilitler sarı-griyken burada satılan tüm zincirlerin kilitleri simsiyah. Adamların bütün olayı sarı gri ve siyah teması üstüne kuruluyken bu kilitleri aklım almadı. Birinci kilit Türkiye'de satılan ikinci olansa adamların kendi sitesinden.

Ürünler hakkında fikri olan veya daha önce firma ile iletişime geçmiş olanlar varsa bilgilerini paylaşabilirler mi?
    [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:58 ----------

Yurtdışı alışveriş sitelerine de baktım bütün onguard kilitler sarı. Kilitte takılı olan 8046 numaralı u kilit olarak geçiyor. İnternete modeli yazıp bakıyorum sarı sarı kilitler çıkıyor. Çözemedim bu meseleyi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Bende sarı kilitli olandan var. Yanında da anahtar kartı, yedek anahtarı falan var. Herhalde orjinaldir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bende de sarı kilitli olandan var. Yanında da anahtar kartı, yedek anahtarı falan var.

Belki de sadece fotoda öyledir, mağazaya bir mesaj atın bence ne renk diye.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    LX kısmını belki kendi fiyatlandırması için koymuş olabilir bilemedim.

Ancak piyasada satılan ürünleri alıp inceleme videosu yapan insanlar var, onguard ın belirtilen performansını gösteriyor.

Tabi bu hepsinin orjinal oldugu anlamına gelmiyor heryerde 1000 tl olan kilit 500 ise zaten orjinal olamaz :d

Fiyat kısmında da adamların kar marjı daha yüksek olabilir. Yani biliyoruz ki cogu ürünlerde %100 - 200 - 300 kar ile satılıyor.

Fabrika cıkış maliyeti 90 dolar olup adamlar 90 dolar kar koyuyor olabilir.

Bizim içinde fabrika cıkışı 90 dolar olan ürüne 16 dolar vergi ödeyip 20 dolar kar koyup 950 TL e satıyor olailiriz.

Motosikleti
    Bn125
    Yukarıdaki ürünün aynısı bende var, yanunda 2 ya da 3 yedek anahtar, bir ışıklı anahtar ve birde anahtarın kodu geldi. LX ve L modeli arasında kilit farkı var diye biliyorum. Zincir 7 8kgdan aşağı değil oldukça kalın ve 6aydır en ufak paslanma vesaire olmadı. Garanti kartı gibi bir şeyle geldi bu arada bu ürün. Orjinal olduğundan eminim desem yalan. olmaz. Ürün de fotoğraftaki rengi ile gelecek sarı yazılı falan gelmeyecek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:32 ----------

Bu arada bu ürünün distribütörü aslı bisiklet diye biliyorum ve aslı bisiklette de lx modeli var. İsterseniz arayın sorun aslı bisikleti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:34 ----------

Bir bakındım o kağıtta sorgulama numarası vardır diye de bir türlü bulamadım. Ek olarak 4 tane yedek anahtarı varmış.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Tam 1 yıl önce 550 TL'ye almıştım N11'den. Kendi yaptığım yorumu alıntılıyorum aşağıya. 1 yıldan beri kullanıyorum, hala sapa sağlam ürün. Herhangi bir paslanması vs yok. Kumaşı hala sağlam, yırtılma yok.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...curage-vb.html

Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar maddi durumları toparlayana kadar, kilitsiz kalmamak için Onguard 8016LX Beast kilidini aldım.

Kilit, güven hissi veriyor. 10 kg ağırlığı var. Demir makasıyla kesilemiyorsa şayet, gayet yeterli bir ürün olacağının kanaatindeyim. Bu fiyata alınabilecek en ağır ve sağlam kilit bu olabilir. 1 adet ışıklı ledli anahtar ve 4 adet de yedek anahtarı mevcut. Anahtarları kaybederseniz de tekrardan çıkarabilmek için bir adet de kodu mevcut. Zinciri ağırlığından dolayı taşıyamazsınız, sadece U kilidi disk kilidi olarak kullanıp yanınıza alabilirsiniz. Baklalar üzerindeki kaynak kısmı biraz kötü gibi geldi. Ürüne genel olarak 5 üzerinden 4.5 verebilirim

Herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.
    MR.BERK bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Anlıyorum teşekkürler ama bence sayılan sebepler orijinallik göstergesi değil. Tersanelerden alınan grade 100 zincirlerinde 2 metresi 10 kilogram ve korozyon, paslanma yapmıyor. 10 yıldır dükkanımın kapısında takılı olan kale asma kilit de hala ilk günkü gibi gözüküyor. Ben akşam firmaya bir mail atayım. Öğreneyim bunun aslını

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:28 ----------

Bu mevzuyu çözemezsem armor'un 14mm zincirini almayı düşünüyorum onu kullanan var mı aramızda?

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Bir mail gönderdim, yazayım da aklımdan çıkmasın kontrol etmek. Buraya atarım cevap gelirse.

bilindik firmalardan alırsanız sıkıntı yaşamazsınız.

orjinalliğe bu kadar takarsanız hiçbirşey alamazsınız zaten :D

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Bilindik firma olması önemli değil, mevzu adamlar sitelerinde bütün ürünleri tek tek dizmişler 3 euroluk plastik kablodan başlayarak. Ama en üst seviye koruma olduğu söylenen ürünü eklemeyi mi unutacaklar? Bir sıkıntı varsa öğrenmek kullanan herkesin hakkı. Forumda da bu ürünü kullanan bir çok kişi var gördüğüm kadarıyla.

Taş attım elim yorulmadı sonuç olarak, sadece 7-8 cümlelik bilgi istediğime dair bir mail gönderdim. Bugün yarın gelir cevabı, bir dakika da okuyup buraya yazmaya uğraşırım o kadar.

Zincir, kilit gibi şeylerde orijinallik çok önemli. Çünkü görüntüde nalburda satılan 100 liralık zincirle abusun sattığı zincirin hiçbir farkı yok. Dokunarak, bakarak Abus'un CEO'sunun ayırt edemeyeceği zincir üretebileceğimize eminim. Replika, sahte ürün konusunda Çin'i yakından takip ediyoruz. Sahte abus kilitle Kale'nin 20 liralık asma kilidini açmak arasında bir fark yok hırsız için.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sahte abus kilitle Kale'nin 20 liralık asma kilidini açmak arasında bir fark yok hırsız için.
    Orjinal ile de yok ki ?

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    ''Hello Kerem-

Thank you for reaching out to us. This would just be an older version of the same lock. Yes, we did carry a black version before. I am sorry for any of the confusion. If you need anything else, let me know. Most of the changes were just cosmetic.''

Aynı ürünün eski bir modeliymiş, mekanizma aynı sadece kozmetik farklar varmış. Güvenlik seviyesi olarak aynı ürün yani.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ''Hello Kerem-

Thank you for reaching out to us. This would just be an older version of the same lock. Yes, we did carry a black version before. I am sorry for any of the confusion. If you need anything else, let me know. Most of the changes were just cosmetic.''

Aynı ürünün eski bir modeliymiş, mekanizma aynı sadece kozmetik farklar varmış. Güvenlik seviyesi olarak aynı ürün yani.
    Zincirimiz orijinalse iyi bari. Teşekkür ederiz
    ALİCEM bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    En iyi zincirleri 8016L ve ondan sonra da eski versiyon olduğu için 8016Lx. Söylediğiniz daha ince bir zincir. Bence 200 lira daha verip kalıbını almak daha mantıklı. Çünkü demir makasının ağzı kadar neredeyse.

Attıgın mailde firmanın öyle bir model oldugunu söylemesi buradaki alıcıdan alacagınız ürünün sahte olmayacagı anlamına gelmez
    ero__ bunu beğendi.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Distribütörlerinin linkini de verdi, ürünün kendi üretimleri olduğunu öğrendim, distribütörü de paylaştı yine da sahte çıkarsa benden taraf hakkım helal olsun ne diyeyim artık. Yakında evde kendim yapacağım alacağım her şeyi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)