Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ana avrat duz giden kurye

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Eksi basliklarini hep hokahey mi tasiyacak buraya

https://twitter.com/demowaves/status...19719779639299

Bence kurye hakli

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    falcon flash 100
    TDK'nın verilerine göre Bahşiş, "Yapılan bir hizmete ödenen ücretten ayrı olarak fazladan verilen para,

Kimse fazladan para vermeye mecbur değil.

Kimsede bana fazla para vermediler diye sövüp sayamaz.

Kimsenin küfürlü konuşmasını dinlemeye mecbur değiliz! Mecbur bırakılamayız!
    zazenya, Vronski, bursalıali ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    domicik 400 ug
    kurye haksız. tartışmaya dahi gerek yok.
    elimden geldiğince bahşiş vermeye çalışırım mutlu olmaları hoşuma gidiyor onun dışında konuşmaya dahi gerek yok. komik dahi gelmedi

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kuryenin ağzına sağlık, karlı havada 49 TL'ye yemek sipariş edip fok balığı gibi 1 TL para üstünü beklemek ayıptır.
    Enes4Y ve oxus bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TDK'nın verilerine göre Bahşiş, "Yapılan bir hizmete ödenen ücretten ayrı olarak fazladan verilen para,

Kimse fazladan para vermeye mecbur değil.

Kimsede bana fazla para vermediler diye sövüp sayamaz.

Kimsenin küfürlü konuşmasını dinlemeye mecbur değiliz! Mecbur bırakılamayız!
    Yav tamam da kuryenin ciddi ciddi musteriye kufur ettigine inaniyo musun ?

Bence abimiz burda icini dokmus,arkasindan ediyor kufru.Yani su sartlarda calissam muhtemelen arkasindan bu sekilde kufur ederdim,uzgunum
    Enes4Y ve HRider bunu beğendiler.

Keske yuzune sovseydi. Boyle arkadan siralamak hos degil. Bu havalarda siparis vermemek versek de bahsis vermek kesinlikle gerekli ama bu kimseye kufur etme hakkini dogurmaz. Kimisi 50 kurusunu dahi ister para adamin ister alir ister bahsis verir. Vicdansiz deseydi dogru kelam olurdu, boyle kufurler cok bayagi kaciyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kurye haksız. tartışmaya dahi gerek yok.
    elimden geldiğince bahşiş vermeye çalışırım mutlu olmaları hoşuma gidiyor onun dışında konuşmaya dahi gerek yok. komik dahi gelmedi
    İnanirmisin gozumden yas geldi,5 defa seyrettim.Bence sen de guldun,suna gulunmez mi ya
    natijax bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnanirmisin gozumden yas geldi,5 defa seyrettim.Bence sen de guldun,suna gulunmez mi ya
    arkadaş ortamı olsa vallaha gülerdim ama haksızken makara yapıyorsun bari anayı katma. katlanamadığım nokta. 1tlyi de istemezsin be hayvan herif. bak ben bunu dedim diye kimse sorgulamaz bence. ha istedi eyvallah hakkı en nihayetinde.
    ama tekrar izledim de gerçekten aklıma göt üstü düştüğüm dünkü senaryo geldi. vallahi zor iş.

kurubuzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj discovery
    benim evin aşasında su dükkanı var damacana 8 tl ben anneme 10 tl veririm 2 tl si bahşiş her severinde bu bahşiş yeri geliyo annem marketten gelirken cocuklar poşetini alır eve cıkarırlar sevilirisin 2 tl ne beni fakir onuda zengin etmez .
    kurye arkadaş sen haksızsın sen o havada çalışmıcan kendine saygın olucak ettigi küfürlere bak senin yüzünden kurye yapanlar bu tiple anılcak yazık sana
    bizde kuryelik yaptık bahşiş verirlerdi alırken çekinirdik şimdiki tiplere bak bahşiş vermeyeni sevecek tipler.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    dışardan yemek sipariş etme alışkanlığım yok
    ama arada ettiğim oluyor yemek sepetinden
    edersemde online ödeyerek ediyorum
    sipariş kısmında bahşiş özelliğide var
    %10 yada bahşişi sen giriyorsun

keyfim yerindeyse bahşiş veriyorum. keyfim yerinde değilse vermiyorum.
    ama keyfim yerinde olsada olmasada not kısmına kurye arkadaşın acele et-meme-sini yazıyorum.

iki prenses aç bekliyoruz diyerek kurye arkadaşları tehlikeye atmak delikanlılığa sığmas.

Proust 1912 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Bu şartlar altında alım gücü olmayan bi’ paranın peşine düşmek ayıptır. Hizmet sektöründeki insanların bir kısmı bahşişlerle geçimini sağlıyor. Maalesef ülkemizde emeğe yeterli değer verilmiyor
    Kuryenin yerinde ben olsam ne yapardım diye düşünüyorum; ben de söverdim büyük ihtimalle.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aha hirbo benden erken davranmış.

Şu karda boranda 1 lira para üstü isteyen kişi psikolojik sorunları olan ve acilen tedavi edilmesi gereken insandır. Kaldı ki 1 lira nedir yahu, yeri gelir orada 10 lira bırakırsın.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Hasmet beyefendi gelip Amerika'daki bahşiş kültüründen bir kuple bahsedebilir mi lütfen?

azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Ulan 49 liralık yemek siparişi vermişsin bu karda kışta o adam o şartlarda yemeği sana getirmiş üç-beş bahşiş vereceğine 1 liralık para üstünü istiyorsun buna tenezzül ediyorsun... Olay olmuştur olmamıştır kurye belki de şov peşindedir bilemem ama doğruysa ben o para üstünü isteyenin ... sürekli şikayet ediyoruz işletmeler kapalı açık olanlar da bu şekilde ayakta kalmaya çalışıyor pek çok işsiz güçsüz insan şu pandemi döneminde bu işe yöneldi mecburen... Biri adamı servise gönderen işletmeciye kızıyor (ne yapsın işi gücü kapatıp hep beraber kartopu mu oynasınlar)öbürü adam kim bilir ne şartlarda kazanıyor isteyebilir diye müşteriye hak veriyor1 lira o kadar hayati öneme sahipse oturup evinde tuz ekmek yesin hayvan herif %2 tutarında bir para üstü ne seni batırır ne o adamı çıkarır... hakkıymış vay arkadaş

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu çekimi müşterinin yanında yapacaktı. Konu olarak haklı olabilir. Fakat, güvenli bir mesafeye gidip kalaylayarak benim takdirimi alamaz. 1 lira için müşteriye küfür etmeye cesareti var. Kendisini karlarda, yağmurlarda çalıştırıp kölelik ücreti ödeyen belki de sigortasını bile ödemeyen patronuna "bana insanca yaşayacak bir ücret öde" demeye cesareti var mı acaba? Beleşe kahraman olmak moda olmuş. Oda hiç durmamış.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bu dönemde özellikle dışarıdan daha fazla sipariş veriyorum.İkilemde kalıyorum ama bu havada kuryeci arkadaşları yola çıkarmakta istemiyorum.Bir yandan da zaten sadece paket servis yapıyorlar oda olmasa kuryeci arkadaş belki işinden olacak diyede düşünüyorum.Acele etmesin diye not yazıyorum.Bahşiş olarakta benim standardım %10.Siparişin %10 kadar veriyorum küsürü yukarı yuvarlıyorum.Oda genelde 10 tl oluyor.
    Benimki bi nevi destek.
    azizsele bunu beğendi.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    ister 1 lira ister bin lira olsun bu şekilde konuşmak terbiyesizliktir. ben de bahşiş verilen işlerde çalıştım yeri geldi geceliği en düşük 500 dolar olan otelde 1 kişiye 1 saat yardım ettim ama bahşiş vermedi diye kimseye sövmedim. bu davranış çok net bir şekilde kişinin karakterini belli eder. maalesef bu arkadaş da ona hak verenler de 5 kuruş etmeyen insan olduklarını gösteriyorlar. umarım kurye de yaptığı terbiyesizliğin bedelini öder.
    BloodyBaron bunu beğendi.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

HaktanCbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696
    Herkes üslup ve paraya takılmış kimse demiyor ki bu adam neden karda kışta ölümle burun buruna çalışıyor? Neden kurye arkadaşları koruyan bir yasa yada kural yok? Kışta paket servis yapan firmalara neden klimalı ve hava şartlarından koruyacak bir araç kullanma zorunluluğu gelmiyor? Gerçi Türkiye burası öyle bir raddeye geldik ki adam hakkını arasa patronu beğenmiyorsan git binlercesini bulurum diye baskı yapar, herkes 3 kuruşa muhtaç oldu.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    Geçenlerde tam şöyle bir şey okumuştum konu denk gelmişken paylaşayım ;

İslam Ansiklopedisi’nde bahşiş tanımlanırken şöyle denmektedir: “ Bahşiş, ancak yaptığı işten memnun kalınan hizmet erbabına, emeği mukabilinden fazla olarak verilen paraya denilir. Avrupalılar bu kelimeyi yanlış tefsir ve teşmil ederek rüşvet mukabilinde dillerine geçirmişlerdir.”

Avrupa'ya bak sen yine bizi kıskanmış .

Kaynak : https://www.google.com/url?sa=t&sour...55VzR6LLicWXR4

Şahsi yorumuma göre de racon, Restaurant için en az %10, kurye için en az %5 ..

Gerçi işletme sahibi arkadaşlarım " bizim toplumda bahşiş kültür olmadığı için fiyatı ona göre ayarlarız " da der ..

Tabağın maliyeti 12 Try ise bunu normalde %50 karla 18 Try fiyata verecekken, maliyeti +%20 (yuvarlama) düşünüp yani 14.4 den 15 Try onun üzerine %50 koyarlarmış, yani aslında 18 Try satacağı ürünü 22.5 Try fiyata veriyor ..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)