Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Honda Hornet 2.0 Repsol Edition

Motovento
    REKLAM ALANI
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Honda Hornet'e küçük kardeş getirmiş. 184 cc. 17 HP. Tek silindir hava soğutmalı. 142 kg. ağırlıkta güzel bir motosiklet. Bir de bunun adventure versiyonu yoldaymış.
    İnceleme Videosu

Teknik Özellikler
    Honda Hornet Adventure
    SpermMan ve erensel bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    HP olarak düşük tutmuşlar ancak tarzını begendım

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Türkiye pazarına 124 veya 249cc olarak gelmediği sürece işi çok zor bence. 180cc 17 beygir motosiklete en az 45bin tl isteyecekleri için.

Gerçi getirmezler zaten, üstüne düşünmeye gerek dahi yok. Yavaş yavaş, çaktırmadan çıkıyor sanki adamlar piyasadan. Başka bir sayfaya 4 silindir olduğunu yazmışlar ama yazım hatasıdır sanırım. Bu cc'lerde 4 silindir euro 5'e uydurmaya hiçbir marka çok uğraşmak istemiyor anladığım kadarıyla. Cb250r gibi satan bir modeli bile 2021'de askıya aldı adamlar Avrupa pazarı için.

Repsol olmayanın renkleri çok güzel olmuş. Şu cb250r'ı bir erkeğin altına yakışacak boyutlarda tasarlasalar bir de şu renk tonlarını kullansalar düşünmeden alırdım herhalde.

Bir de egzoz kısmı hakkında aydınlatabilecek yaşı yeten bir abimiz varsa çok sevinirim. Honda'nın egzozları her zaman böyle çirkin, orantısız mıydı? Ufacık motorlara kocaman egzozlar takmaktan nasıl bir keyif alıyorlar acaba.

Bak yine züğürdün çenesini yordu.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    HONDA GÜZEL MOTOSİKLETLER YAPMIŞ
    gerçekten kaliteli donanım var ama fiyat en az 40 k olur yani alıcı bulacağını sanmasam da elbet birileri çıkar alır yoksa alınacak paralar değil
    gücüne kuvvetine birşey diyemem

Bu motorlar muhtemelen Euro 3'tür. Gelmesini beklemek saçma olur.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bir de egzoz kısmı hakkında aydınlatabilecek yaşı yeten bir abimiz varsa çok sevinirim. Honda'nın egzozları her zaman böyle çirkin, orantısız mıydı? Ufacık motorlara kocaman egzozlar takmaktan nasıl bir keyif alıyorlar acaba.

tasarım bütünlüğü için ve ağırlık dengesi için. akü solda, egzoz sağda. ayrıca ses ve euro normları da var tabi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    tam emin değilim ama yıllardır var bu modeller hindistan malezya vs satışta.bu tarz gerçekten güzel ama nye bize gelemiyor bilemedim euro normları diyorum.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HP olarak düşük tutmuşlar ancak tarzını begendım
    HONDA'nın hiç bir zaman HP'si yüksek olmadı ki

Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet forumunda yeni çıkan buzdolabı modellerini mi konuşalım?

Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorlar muhtemelen Euro 3'tür. Gelmesini beklemek saçma olur.
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam emin değilim ama yıllardır var bu modeller hindistan malezya vs satışta.bu tarz gerçekten güzel ama nye bize gelemiyor bilemedim euro normları diyorum.
    Teknik Özellikler linkini tıkladığınızda "BS6" yani euro 5 normunu karşıladığını görebilirsiniz. Gelip gelmemesi konusu ayrı. Bajaj Dominar 250 "BS6" normunda ve geliyor.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet forumunda yeni çıkan buzdolabı modellerini mi konuşalım?

Teknik Özellikler linkini tıkladığınızda "BS6" yani euro 5 normunu karşıladığını görebilirsiniz. Gelip gelmemesi konusu ayrı. Bajaj Dominar 250 "BS6" normunda ve geliyor.
    Katkim olsun:
    2 ve 3 tekerli araclarda BS6 icin Euro6'yi referans almis Hindistan;

https://en.wikipedia.org/wiki/Bharat...sion_standards

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Şu gudik motorlara "Hornet" gibi geçmişte popüler olan serilerin ismini koymasalar keşke.
    ero__, Kural [ Z ] ve dyavol-77 bunu beğendiler.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu gudik motorlara "Hornet" gibi geçmişte popüler olan serilerin ismini koymasalar keşke.
    Hornet Honda'nın çok beğeni alan bir modeli. Marka onun adından ekmek yemek isteyebilir. Fakat, bunu ancak tecrübesiz gençler yer. Güçlü bir motor değil. Yine de yaşını başını almış benim gibi kullanıcıların beğeneceği bir motor olarak değerlendiriyorum. Şehir içi kullanımda hafifliği ile çok iyi. Şehirlerarası kullanımda da 80-100 bandında gitmeye razı olanı üzmeyecek bir motor.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hornet Honda'nın çok beğeni alan bir modeli. Marka onun adından ekmek yemek isteyebilir. Fakat, bunu ancak tecrübesiz gençler yer. Güçlü bir motor değil. Yine de yaşını başını almış benim gibi kullanıcıların beğeneceği bir motor olarak değerlendiriyorum. Şehir içi kullanımda hafifliği ile çok iyi. Şehirlerarası kullanımda da 80-100 bandında gitmeye razı olanı üzmeyecek bir motor.
    Hocam illa ki kullanılır, illa ki kullanıcısını memnun eder lakin "Hornet" dediğimiz zaman kafamızda oluşan imgeyle bu motorlar çok çok farklı. Bence de Honda, Hornet imajının etinden sütünden faydalanmak istiyor.
    AzÇok bunu beğendi.

Motosikleti
    Bn125
    Şu motoru 250cc 35-40bg 2 silindir yapsalar trde mt25 satılmaz.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı ALİCEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    suan honda muhendisleri kafasini duvara vuruyor biz bunu niye dusunemedik diye

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor BS6 Hint normları ile üretilmiş,Euro6'yı karşılık geliyor ama nedense getirmiyorlar.

Bu videoda Top Speed 130km/h. Çok da kötü değil. Bajaj Pulsar NS200 kadar hızlı değil. Fakat uzun yola bile gidilir. Ben yakında çıkacağı söylenen Adventure modelini beğendim. Mondial RX3 ile 150 km/h gitmektense Honda adventure ile 90 km/h gitmeyi tercih ederim. Keşke Yamaha YBR250 motor bloğunu kullanarak küçük bir adventure modeli yapsa.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı karayel90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor BS6 Hint normları ile üretilmiş,Euro6'yı karşılık geliyor ama nedense getirmiyorlar.
    neden getirmediklerine dair bazi varsayimlarda bulunacak olsam soyle olurdu:

1- Bu motorun kar marji daha dusuk olabilir.

2- Turkiye ekonomisi gelecek icin ongorulemez oldugu icin, yeni modelmis yatirimmis risk almak istemeyebilirler

3- honda turkiye pazarini hic onemsemiyor dolayisyla oyle 3-5 model getirelim nasi olsa alir birileri diyor

4-hepsi

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Yakında Cbr 150 Fireblade, Cbr 160 Xx Blackbird de gelebilir bence bu anlayışla.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakında Cbr 150 Fireblade, Cbr 160 Xx Blackbird de gelebilir bence bu anlayışla.
    O zaman bu iş kan davasına döner. Suzuki Hayabusa 185cc. gibi

Alıntı ALİCEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda bu. Durur mu? Onuda yapmış. Honda 400X. Yalnız fiyatını hiç kurcalama.
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler