Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Ekipmana ne kadar bütçe ayırıyorsunuz V. 2021

Motovento
    REKLAM ALANI
    berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    T-GP Plus airden memnun musunuz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:59 ----------

Durtun hangi modelini aldınız? Yazlık mont arıyorum da.
    genel olarak çok memnunum ama aşırı sıcak havalarda trafiğe denk gelirseniz biraz sıcaklarsınız ama 30 40 km hızla bile gitseniz ilginç şekilde serin oluyor rahatlatıyor
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    genel olarak çok memnunum ama aşırı sıcak havalarda trafiğe denk gelirseniz biraz sıcaklarsınız ama 30 40 km hızla bile gitseniz ilginç şekilde serin oluyor rahatlatıyor
    Motoventodan almayı düşünüyorum da T jaws airle arasında kaldım. Sağolun cevabınız için.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Motoventodan almayı düşünüyorum da T jaws airle arasında kaldım. Sağolun cevabınız için.
    ben de ars motordan almıştım orasıda motoventonun bayisiydi t jaws ı tercih etmedim çünkü gp daha bir spor duruyor giyince t jaws daha bol gibi kesimi ondan yani yoksa o da işinizi görür
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    T jaws air kullanıyorum eski bir model o yüzden bence almayın derim. Fiyat olarak çok fark yoksa t gp plus air daha iyidir...

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    bu her sene değişirdi artık aylık olarak değişiyor.tutarı açık bu kadar diyemezsin ls2 arai arasında dünya var.motora göre ve ileriyi düşünerek cebimize göre bence üst baş yapılmalı.benimde yıllardır alamadığım tek şey kot.kevlar kot bu sene alıcam dedim 5. sene de bu şekilde geçiyor bu senede tabiki almicam alamicam seneye ama harbi alcam tech90 sanırım adı onu bile unuttm firma batmadıysa alacaz
    üst başı bende yurt dışı tatillerinde dizdim iyide yapmışım keşke daha da alaydım.
    örneğin spidi evorider deri mont 1300 tl ye tax free ile almıştım o zaman burada 4000 tl idi euro 7.4 iken.şimdi 5.500 olmuş https://www.drdmotorbikes.com/spidi-...eri-ceket-1955
    kesinlikle yurt dışı ilk tercih olmalı ama elden alışverişte.eş dost hele gidiyorsa eli boş gelmesin

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    T jaws air kullanıyorum eski bir model o yüzden bence almayın derim. Fiyat olarak çok fark yoksa t gp plus air daha iyidir...
    https://www.motoventooutlet.com/product/detail/15306
    https://www.motoventooutlet.com/product/detail/15293
    https://www.motoventooutlet.com/product/detail/13588
    Bunlar var seçenek olarak.

Motosikleti
    Bn125
    T-GP Plus airden memnun musunuz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:59 ----------

Durtun hangi modelini aldınız? Yazlık mont arıyorum da.
    Durtun kendi sitesinde çoğu mont korumasız satılıyor ve ben outlet kısmından aldım. Aslında n11 mağazalarında 520tl ama ben korumasız aldığımdan 200tlye aldım. Vecton mağazası tech90-impatech-venom gibi markaların fabrika satış mağazası. N11 vecton mağazasında impatech lvl2 koruma takımı 209tl. Montu kar yağdığından deneyemedim maalesef. Bundan dolayı sadece oldukça havadar ve hafif bir mont diyebilirim. Aşağıya farklı renginin linkini atıyorum(son kalan ürünü aldım).

https://www.durt.com.tr/urun/file-so...tu-durt-action

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:43 ----------

Ek olarak bütçen 1k civarıysa durte bakma derim.

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı ALİCEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Durtun kendi sitesinde çoğu mont korumasız satılıyor ve ben outlet kısmından aldım. Aslında n11 mağazalarında 520tl ama ben korumasız aldığımdan 200tlye aldım. Vecton mağazası tech90-impatech-venom gibi markaların fabrika satış mağazası. N11 vecton mağazasında impatech lvl2 koruma takımı 209tl. Montu kar yağdığından deneyemedim maalesef. Bundan dolayı sadece oldukça havadar ve hafif bir mont diyebilirim. Aşağıya farklı renginin linkini atıyorum(son kalan ürünü aldım).

https://www.durt.com.tr/urun/file-so...tu-durt-action

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:43 ----------

Ek olarak bütçen 1k civarıysa durte bakma derim.
    Sağolun ben de görmüştüm durtun outlet indirimini ama geç kalmışım. Hayırlı olsun.

Bütçem tam net değil aslında. Ne kadar az o kadar iyi bir yandan. Elimdeki kaskı satabilsem alacağım ama sezona kadar satamayacağım galiba.

Motosikleti
    Bn125
    Sağolun ben de görmüştüm durtun outlet indirimini ama geç kalmışım. Hayırlı olsun.

Bütçem tam net değil aslında. Ne kadar az o kadar iyi bir yandan. Elimdeki kaskı satabilsem alacağım ama sezona kadar satamayacağım galiba.
    Benim bütçeyi arttırabilme şansım yoktu, Bundan dolayı böyle bir çözüm buldum. Elinden geldiğince bütçeni arttırabildiğin kadar arttır derim.
    BloodyBaron bunu beğendi.

Motosikleti
    1998 electra glide
    Scorpion EXO R1 Air ; 3,500
    Alpinestars Faster V2; 3,450
    4Riders Texas ; 550
    Alpinestars SP 2 ; 1,650
    Alpinestars Faster 3 ; 1.689
    TOPLAM --------
    10,839 TL

Ekipmana verdiğim paraya acıyacaksın, aksi takdirde bir kaza yaptığında küçük bir ameliyat için bile binlerce lira vereceksin o yüzden MOTORA EKİPMANSIZ BİNMEYİNİZ
    espresso bunu beğendi.

berkeusta01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Vulture 125i
    Alıntı CanAydın adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scorpion EXO R1 Air ; 3,500
    Alpinestars Faster V2; 3,450
    4Riders Texas ; 550
    Alpinestars SP 2 ; 1,650
    Alpinestars Faster 3 ; 1.689
    TOPLAM --------
    10,839 TL

Ekipmana verdiğim paraya acıyacaksın, aksi takdirde bir kaza yaptığında küçük bir ameliyat için bile binlerce lira vereceksin o yüzden MOTORA EKİPMANSIZ BİNMEYİNİZ
    haklısın da benim alacagım motor 9.000 tl :D yapabileceğim maksimum 1500 tl olur elden ne gelir onu düşünüyorum:(

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Benimde artık kask tazeleme zamanım geldi.
    Benim ekipmanlar;
    -Scorpion kask
    -Durt Yazlık mont
    -Prosev kışlık mont
    -Durt Kışlık eldiven
    -Sycyco yazlık eldiven
    -Tech90 pantolon
    -YDS diablo2 bot
    -Bir sürü balaklava,bandana ve içlik :D

axxislerin tipi hoşuma gidiyor ama tek kabuklu olduğu için kararsızım.
    Instagram: Ekremalp85
    Youtube: Ekrem Alp

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    SCHUBERT C3 PRO KASK
    BÜSE ADVENTURE MONT (KIŞLIK 3 KAT -10 15 20 FARK ETMEZ GRAM SOĞUK YAĞMUR GEÇİRMİYOR )
    ALPİNESTAR PANTOLON (DAHA YENİ ALDIM MOTOSİKLET PANTOLONU AMA EŞOFMAN RAHATLIĞINDA )
    ELDİVEN YAZLIK KIŞLIK SPİDİ HER 2 SİDE MÜKEMMEL (YAZLIK İÇİ DERİ DIŞI TEXTİL KIŞLIK OLAN TEXTİL )
    YDS KISA BOT (6 YIL OLDU DAHA SU GEÇİRMİYOR)
    BUNLARIN HARİCİ 1 ROLEF 1 VCENOM KIŞLIK MONT 1 TANE LAZLIK MONT ALİEXPRESS TEN ALINMA 1 TANE LS 2 KASK VENOM KIŞLIK PANTOLON BUNLARI DA ŞEHİR İÇİNDE KULLANIYORUM FİYATLAR PAHALI OLDUĞU İÇİN KALİTE Lİ EKİPMANLARI SADECE UZUN YOLDA KULLANIYORUM KİLO ALMADIĞIM SÜRE KASK HARİÇ BANA 20 SENE EKİPMAN LAZIM OLMAZ

Remzidemir41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şöyle söyleyeyim. Ast air 2 nin kalıbı biraz daha fit ve rüzgar kesici bir içliği yok. Onun dışında özellikler aynı. Kollarınız bedeninize göre biraz kalıplıysa t jaws air v2 daha uygun bir seçim olacaktır. Onun haricinde ama materyal aynı. İkisinde de göğüs koruma cebi olması güzel. Görsel olarak baktığımda t jaws air in file kısmı bir tık daha az (omuzlarda) bu yüzden daha güvenli gözüküyor. Yazlık ceket olduğu için bol gelmesi durumunda rahatlıkla daraltabilirsiniz.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Alıntı JK5F adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2018 üretim almışım. Ömrünün 2 senesini yatarak geçirdi yani, iki sene sonra tekrar kask yolları gözüktü (AGV K6 düşünüyorum şimdiden).
    Shoei satın alındıktan sonra 5 yıl ömür biçiyor kasklarına. Raf ömrü olarak da genelde 2 yıl biçiliyor. Bence içiniz rahat olsun. 2025'e kadar yolu var. https://www.shoei-helmets.com/helmet-maintenance/

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    ruff kislik mont 500
    andes yazlik 250tl
    mtech pantalon 500
    deri eldiven 400
    ls2 ff 390 sergent 500
    daha bot alamadim.

Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle söyleyeyim. Ast air 2 nin kalıbı biraz daha fit ve rüzgar kesici bir içliği yok. Onun dışında özellikler aynı. Kollarınız bedeninize göre biraz kalıplıysa t jaws air v2 daha uygun bir seçim olacaktır. Onun haricinde ama materyal aynı. İkisinde de göğüs koruma cebi olması güzel. Görsel olarak baktığımda t jaws air in file kısmı bir tık daha az (omuzlarda) bu yüzden daha güvenli gözüküyor. Yazlık ceket olduğu için bol gelmesi durumunda rahatlıkla daraltabilirsiniz.
    TGP plus r v2 air dışındakinlerin bedenleri bitmiş 1 günde. Sanırım alabileceğim sadece tgp kaldı.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Herkes yazmış ekipmanı Bi ben eklemeyi unutmuşum.

Motosikleti
    Mondial 150MH drift
    Motosiklet serüvenim başlayalı 1 ay oluyor. İlk motosikletim 150mh drift oldu. Öğrenciyim 20 yaşındayım bir yandan çalışıyorum. Motoru bir şekilde parasını denkleştirip aldıktan sonra gelecek ay aldığım maaşın hepsini ekipmana verdim şu an aç susuz geziyorum Almışken gücüm yettiğince iyilerinden almaya çalıştım uzun araştımalarım sonucu.

Kask ff353 rapid mat siyah kask 580 TL
    Eldiven 4riders speed deri eldiven 350 TL
    Dizlik Venom mafsallı dizlik 150TL
    Mont Dainese süper speed tex mont ikinci el aldım cok temizdi 1400 TL.

Ekipman konusu açılmışken bugün sağlam bir kaza yaptım. 70km hızla giderken kafasını yola sokan transporterı son anda gördüm ve kafadan girmek üzereyken çok az sağa kırabildım ama kurtaramadım ve motorla birlikte havaya uçup taklalar attığımı hatırlıyorum en son. İnsanlar yanıma geldi iyi misin diye sordular ahemen kalktım kontağı kapattım motoru kaldırmaya çalışırken bir daha devirdim dkdkdkd. Kaza yaptığım adamlar yanıma geldi tutanak tutalım istersen sıkıntı varsa sende diye dedim yok yok gerek yok iyiyim ben, normalde olsa kavga ederdim o sinirle yola bakmadan niye burnunu sokuyosun diye ama ehliyet yok işte hemen uzadım ordan sonra. Özet olarak o kadar taklaya ve sürüklenmeye rağmen hiç bir şeyim yok. sadece sırtım açılmış yerdeyken küçük bir kısmı yanmış. Sol ayağım acıyor biraz o da motorun altında kaldı heralde ayağım o yüzden. Onun dışında hiç bir sıkıntım yok ceket, kask eldiven süper korudu. Eldicenin koruma yerleri sürtünmeden yanmış, Ceketin dirsek koruma yerleri de aynı şekilde. Bundan sonra daha dikaktli olucam ve Ehliyeti alana kadar çıkmıycam bir daha zorunda kalmadıkça.6 ay oldu yazılalı daha ehliyeti alamadık duramıyoruz yerimizde

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı Vidos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet serüvenim başlayalı 1 ay oluyor. İlk motosikletim 150mh drift oldu. Öğrenciyim 20 yaşındayım bir yandan çalışıyorum. Motoru bir şekilde parasını denkleştirip aldıktan sonra gelecek ay aldığım maaşın hepsini ekipmana verdim şu an aç susuz geziyorum Almışken gücüm yettiğince iyilerinden almaya çalıştım uzun araştımalarım sonucu.

Kask ff353 rapid mat siyah kask 580 TL
    Eldiven 4riders speed deri eldiven 350 TL
    Dizlik Venom mafsallı dizlik 150TL
    Mont Dainese süper speed tex mont ikinci el aldım cok temizdi 1400 TL.

Ekipman konusu açılmışken bugün sağlam bir kaza yaptım. 70km hızla giderken kafasını yola sokan transporterı son anda gördüm ve kafadan girmek üzereyken çok az sağa kırabildım ama kurtaramadım ve motorla birlikte havaya uçup taklalar attığımı hatırlıyorum en son. İnsanlar yanıma geldi iyi misin diye sordular ahemen kalktım kontağı kapattım motoru kaldırmaya çalışırken bir daha devirdim dkdkdkd. Kaza yaptığım adamlar yanıma geldi tutanak tutalım istersen sıkıntı varsa sende diye dedim yok yok gerek yok iyiyim ben, normalde olsa kavga ederdim o sinirle yola bakmadan niye burnunu sokuyosun diye ama ehliyet yok işte hemen uzadım ordan sonra. Özet olarak o kadar taklaya ve sürüklenmeye rağmen hiç bir şeyim yok. sadece sırtım açılmış yerdeyken küçük bir kısmı yanmış. Sol ayağım acıyor biraz o da motorun altında kaldı heralde ayağım o yüzden. Onun dışında hiç bir sıkıntım yok ceket, kask eldiven süper korudu. Eldicenin koruma yerleri sürtünmeden yanmış, Ceketin dirsek koruma yerleri de aynı şekilde. Bundan sonra daha dikaktli olucam ve Ehliyeti alana kadar çıkmıycam bir daha zorunda kalmadıkça.6 ay oldu yazılalı daha ehliyeti alamadık duramıyoruz yerimizde
    Geçmiş olsun dostum. Ucuz atlatmışsın kazayı ama senin içinde iyi yandan bakarsan tecrubelenmen için ve ehliyetini tez zamanda cebine koyman için etkili bir işaret olmuş. KONUŞ BE KRAL... Konuş ki ekipmana para ayırmayıp zaten şu kadarcık yol gidiyorum, bu kadarcık hızla gidiyorum polis görünce laf etmesin gideyim kaskın en ucuzunu alayım gerisine gerek yok diye düşünenler yada kanka kask şekil olsun gerisi Nike ayakkabı oversize tshit daracık kot pantolonla çözeriz. Şeklimiz olsun broo'cular DUYSUN!..
    BloodyBaron, espresso ve Vidos bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)