Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

150.000 TL'ye kadar motosiklet önerisi.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Herkese selamlar.Ankara'da ikamet ediyorum.40 yaşındayım scooter olsun vitesli olsun yeterli motosiklet tecrübem var.Ankara'da sadece şehir içi kullanım amacıyla motosiklet almayı düşünüyorum.Scooter kesinlikle düşünmüyorum zamanında x-max ve Forza kullandım sürüş hissiyatı kesinlikle bana göre değil.İkincisi kasistlerden geçerken inanılmaz rahatsız oluyordum o yüzden önceliğim konfor odaklı bi motosiklet almak.

Çevremde hiç motorcu yok o yüzden şehir dışı ya da ülkeler arası turlar istememe rağmen pek olası değil benim için.Bu doğrultuda sadece şehir içi kullanacağım.Dediğim gibi benim için en önemli husus konfor olduğu için SS sınıfı kafadan eleniyor.Chopperlara da bir türlü ısınamadım.Bu doğrultuda tavsiyeniz ne olurdu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Yalnızca şehiriçi olacaksa güzel bir naked iyi olur.
    Şehiriçi trafiğinde kocaman motor başa bela olur, onun yerine yamaha mt7 güzel olabilir, hem yeterince atak ve kıvrakç
    Daha da rahat olsun derseniz honda nc700x gibi bir şey de iyi olur.
    bunların hepsi de 150bin'den ucuza gelir.
    Tüm ülkeyi gezeyim, arada avrupa turu falan da yarım derseniz anca o zaman bütçe büyür, şehiriçi için bunlardan daha büyükler yorar trafikte.

Honda goldwing'i olan arkadaşım şehiriçinde ve yakın yerlerde gezmek için pcx kullanıyor, forza ya da xmax 250 almak niyetinde. şehiriçi trafiğinde büyük motor gereksiz hantallık diyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Kasis ve engebeli yol icin cruiser'lar birebir, hatta Honda VLX ideal bir tercih olurdu; cok buyuk degil, tren yolundan hizla gecerken bile hissettirmiyor yolu. Ama cruiser tercih etmiyorsaniz Honda CB1100 tavsiye ederdim. Turkiye'ye geldi mi bilmiyorum ama.

Sportif naked'larin suspansiyonlari genel olarak biraz daha derli toplu. Superduke gayet rahat, ancak fiyati yuksek. Muhtemelen Yamaha'nin butceme uygun bir modelini tercih ederdim herhalde. Suzuki'nin gunce elektronik destekli V2 bir modeli varsa onu da dusunurdum.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Ankara'da çok yokuş var güçlü çekişi olan bir motor almanız iyi olur çünkü burada bizim davarlar yavaş gitmek diye bir şey bilmiyorlar. Tecrübenizi bilmediğim için kaç cc önermeliyim bilemedim. Üstteki arkadaşın dediği gibi NC güzel olabilir fazla güçlü değil, güçsüz de değil. Şehir içinde yakıtı da ideal. Bagajı da kocaman.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Tracer 900 güzel bir tercih olabilir. Uzun yola da gider. Paranın bir kısmı da cebinizde kalmış olur.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Cruiser bence olası değil, tamam biraz rahat kullanımı ancak, arka amortisor pek varlığını gösteremiyordu intruder'da. Mesafesi kısaydı. Arka teker plastik kasisten geçerken böbrekleri zıplatıyor biraz. Ayakların çok ön tarafta olduğu için Kıçını sele'den de kesemiyorsun, kasisi dizinle absorbe edesin. Rahemtli Aea derdi, kasisten geçerken çuval gibi oturmayın diye, hafif kıçı seleden ayırın dedi. Ve ben yapamazdım 1.80 boyla intruder'da. Gidondan kendimi asılırsam o şekilde kesebiliyordum.

Naked tarzı da, Camsız falan biraz fazla rüzgar alır sanki. Tamam uzun yola çıkmayacak ama, rüzgar yine rüzgar. Bir de bagaj meselesi var, tüm cepler dolu gezmek zor oluyor. Yada hep sırt çantası taşınacak.

Bence senin ilacın Nc serisi gibi geliyor. Scooter gibi bir bagaj var deponun olduğu yerde, Konfor var, uysal bir motor. Görünürlükte var şehiriçinde faydası olur. Topcase'li vstrom'lar, transalp'ler, crossrunner. Zİyadesiyle iş görür.
    Ankara'da yaşça büyük bir abi vardı. Youtube'da kanalını aradım bulamadım. Africa kullanıyordu, şehiriçinde daha iyi diye satıp, crossrunner almıştı. wild'lı birşeydi kanal ismi de, bulamadım.
    edit: buldum abiyi, kanalın ismini değiştirmiş. moto chat yapmış
    https://www.youtube.com/user/wildwind06
    edit2: bir daha africa almış. yeni kasa.
    kadango bunu beğendi.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Alıntı Ezio41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tracer 900 güzel bir tercih olabilir. Uzun yola da gider. Paranın bir kısmı da cebinizde kalmış olur.
    Aynen katılıyorum, tracer 900 2021 model bakarım bir diğer opsiyonda ducati multistrada 900, şu an korlas teşviki ile çok uygun, üstündeki elektronik ekipman konforu ile harika bir motor. Ben tracer 700 şehir içinde kullanıyorum hem de uzun yolda çok rahat hissettiren bir motor, 900 ve multi 900 ise birçok elktronik kontrolü ile daha da rahat hissettirir
    Ezio41 ve Cyan bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ducati Multistrada 950 için +1
    furkanguvenc bunu beğendi.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Az daha koy ybr al bence
    Ezio41, espresso ve mscofieldx3 bunu beğendiler.

Omerius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt25 - XJ6N - cb650f - Speed Triple 1050
    monster 696 abicim desmoyu da takma kafaya.. mt10 tabii ki de, tracer memur adam işi xmax tarzı motorlar fazla iddiasız ele avuca sığmayacak bir motor çiçek olur. barkın abinin dediği gibi koca koca adamlar skuter kullanmaya utanmıyor musunuz

Bu ikizler değil, bu ikizler, Africa- Twinnn Honda'dan.
    Emreerol bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ikizler değil, bu ikizler, Africa- Twinnn Honda'dan.
    Vay be 5 yil oncesine goturdun beni.Rahmetlinin videosunu kac kere izledim kim bilir..

Artik 1250 gs alacak bile olsam bir daha asla o sekilde heyecan duyamam :(

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen katılıyorum, tracer 900 2021 model bakarım bir diğer opsiyonda ducati multistrada 900, şu an korlas teşviki ile çok uygun, üstündeki elektronik ekipman konforu ile harika bir motor. Ben tracer 700 şehir içinde kullanıyorum hem de uzun yolda çok rahat hissettiren bir motor, 900 ve multi 900 ise birçok elktronik kontrolü ile daha da rahat hissettirir
    Multi 950'yi çok beğeniyorum ama Ankara'da ducatinin durumu içler acısı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:24 ----------

Multi 950 ve Tiger 800 çok beğendiğim motorlar ama Ankara motosiklet konusunda o kadar fakir bir şehir ki çok güzel modelleri olan Ducati ve Triumph'ı insan sırf servis sıkıntıları yüzünden iki kere düşünüyor.Oturduğum sitede bi komşuda tiger 800 vardı adam bakımlarını İstanbul'da yaptırıyordu.

İnsan gerçekten merak ediyor bu kadar sıkıcı bir şehirde neden kimse motora binmiyor diye.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:29 ----------

Alıntı Omerius adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    monster 696 abicim desmoyu da takma kafaya.. mt10 tabii ki de, tracer memur adam işi xmax tarzı motorlar fazla iddiasız ele avuca sığmayacak bir motor çiçek olur. barkın abinin dediği gibi koca koca adamlar skuter kullanmaya utanmıyor musunuz
    Güzel yorum..

tracer 900

Motosikleti
    150 vulture
    15.000 tl olarak okuyan bi fakir ben değilimdir heralde

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    150.000 nedir bizi mi koparıyorsun anlamadım ki?
    wing41 bunu beğendi.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://www.bmw-motorrad.com.tr/tr/models/roadster/f900r.html
    tommygun bunu beğendi.

Alıntı Ahmetbahadır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar.Ankara'da ikamet ediyorum.40 yaşındayım scooter olsun vitesli olsun yeterli motosiklet tecrübem var.Ankara'da sadece şehir içi kullanım amacıyla motosiklet almayı düşünüyorum.Scooter kesinlikle düşünmüyorum zamanında x-max ve Forza kullandım sürüş hissiyatı kesinlikle bana göre değil.İkincisi kasistlerden geçerken inanılmaz rahatsız oluyordum o yüzden önceliğim konfor odaklı bi motosiklet almak.

Çevremde hiç motorcu yok o yüzden şehir dışı ya da ülkeler arası turlar istememe rağmen pek olası değil benim için.Bu doğrultuda sadece şehir içi kullanacağım.Dediğim gibi benim için en önemli husus konfor olduğu için SS sınıfı kafadan eleniyor.Chopperlara da bir türlü ısınamadım.Bu doğrultuda tavsiyeniz ne olurdu?
    Bütçeyi bilmiyorum ama dominar400 tam size göre. Yibada yaycılar bisiklette var bajaj bayisi kendileri, orda inceleyebilirsiniz.

Edit: 150bin liraymış bütçe benim öneri bayağı uygun fiyatlı kalmış

Motosikleti
    MT-09 SP
    Sizin motorunuz Africa Twin tarzı adv'ler bence. Naked'ların çoğu rahat oturuş pozisyonlu yarış motoru gibi. Yarış motorlarıyla yarışacak süspansiyon var. Şehir içi tümsekte filan adamı zıplatıyor. Hepsi için geçerli değil tabi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    İncelemelerde ktm duke 390 adventure icin konforlu diyorlar.eger konforluysa sehir ici uygundur

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)