Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Merhabalar

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlarım motora yeni heves sarmış birisi olarak herkesi selamlıyorum. Yoğun araştırmalar ve deneyimler sonucu tarzımın cafe racer olduğunu anladım kuba rx9, x-boss, rks cafe 152, bajaj boxer falan derken fotodaki gibi birşey gördüm. yarı otomatik şanzumanlı honda super cup'u çok güzel bir hale getirmişler. bu tarza yöneleyim derken super cup fiyatını görünce malum vazgeçer gibi oldum. acaba sizlerin yardımı ile arora ar 50 kasırga cup'u fotodaki hale dönüştürebilecek bir custom ustası önerebilir misiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Hocam customda usta işine girerseniz gereğinden çok büyük paralar tutabilir. Yapabiliyorsanız kendiniz yapmanız en iyisi.

Ankara'dan biri ile görüştüm 8 bine hallederim dedi, forumda biri böyle bir işe girişmiş ama en son 2018 de mesaj yazmış. skyteam t-rex'i cafe racer yapmış. üstadım hem vaktim hem bilgim yok, birde bu işin içine fiber kalıp falanda giriyor yani bir atölye olmadan işin içinden çıkamam. hani dedim varsa yapabilecek birileri bir görüşmek isterim

1996furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO 250CLX

Dostum bende bajaj boxer cafe racer var başlangıç için aldım üstünde oynama yapmak istedim ama maaliyeti biraz tuzlu attığın gibi birşey istiyorsan biraz tuzluya geliyor elinden çıkartmak istediğinde ise kendin gibi bir alıcı bulman gerekecek ben önü disk felan yapmayı düşündüm amortisör jant disk lastik sele derken 4 bini buluyor vazgeçtim

MotoWrestler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Alıntı 1996furkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/mQYXxR.jpg

https://i.hizliresim.com/weUEBP.jpg

Dostum bende bajaj boxer cafe racer var başlangıç için aldım üstünde oynama yapmak istedim ama maaliyeti biraz tuzlu attığın gibi birşey istiyorsan biraz tuzluya geliyor elinden çıkartmak istediğinde ise kendin gibi bir alıcı bulman gerekecek ben önü disk felan yapmayı düşündüm amortisör jant disk lastik sele derken 4 bini buluyor vazgeçtim
    Bunu chopper yapmak bana nasip olacak galiba,Erdem beyin sorusuna gelirsek bence ilk zamanlarınızda böyle bir işe girişmeyin tecrübe kazanıp bu işi yapın
    1996furkan bunu beğendi.
    Spirit, like body, needs to be trained. So I think it's necessary to make your spirit stronger. And for he who believes, anything is possible.
    Fedor Emelianenko

teşekkür ederim cevaplar için, heves meves kalmadı gidip bir rx9 alayım bari beyazından

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı Erdem günay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim cevaplar için, heves meves kalmadı gidip bir rx9 alayım bari beyazından
    Kusura bakmayın hocam heves konusunda. Hevesinizi kırmak istemeyiz ama sizin için başlangıçta en doğrusu bizce bu. Customa benzeyen rx9 gibi bire motoru alıp deneyimleyebilirsiniz. Custom işinde muayene gibi bir gerçek de var. Yani çinli bir cup motora 8 bin lira masraf etmenize değmez bence. MZ gibi parçası ucuz motorları alıp 90ların havasını yaşayabilirsiniz.

Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Rx9 çok dehşet bir makine şekli tatlı motorunu 100cc yaptır gez o derece şahane istersen tak bir koruma demiri gez fıtı fıtı

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Ben de bir BMW r80 alsam da dehşet bir motosiklet yapsam diyorum bazen ama şuan için ne yapacak maddiyatım var ne teknik bilgim ne de alet edevatım var. Mevzu bilgi meselesi de değil bence, alet edevat olduktan sonra düşe kalka bir şekilde bitirilir kafadaki proje. Ama gidip de iki vida sıktırmaya yüz kağıt vere vere bitmez bu iş.

Türkiye'de custom işi yapanlar kendilerini çok ayrı, çok elit bir güruh olarak gördükleri için 2000tl malzeme 8000tl işçilik, tasarım toplam 10000'e bağlarız muhabbetine geliyor konu. Onlara veresiye 5 kere takar kırarım kendi el emeğim olur.

Şöyle söyleyeyim kafanızdaki sele tasarımını alıp bir oto koltukçuya, dericiye gitseniz cebinizden en fazla çıkacak para 200 300 lira timsah derisi kullanmazsanız. Yok ben customcuya gideyim derseniz 1000 lira para verir, 1 hafta beklersiniz o sırada customcu abiler sizin attığınız seleyi gitmediğiniz oto koltukçuya 200 liraya yaptırır size verir.

Geçen bir başlıkta da yazmıştım eski bir jaguar toplamak istiyorum diye ama sanayide çok samimi ortamın olmadıkça, elin anahtar tutmadıkça çok pahalı hobiler bunlar Türkiye'de

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:28 ----------

Bu arada yerinizde olsam bir bajaj boxer alır, cafe racer, scrambler tipi sele. Aliexpress'den büyük yuvarlak far, analog küçük bir gösterge, yuvarlak aynalar ve bir iki küçük aksesuar alırım. Depoyu ve plastik parçaları da pastel bir renge boyadın mı tamamdır. Eliniz anahtar tutuyorsa bunları kendiniz bile çok rahat yapabilirsiniz bence videolardan izleyerek, foruma danışarak. Hem çok masraflı olmaz hem de güzel gözüken kendinize özgü bir motosikletiniz olur. Ruhsata işletmeye uğraşmamak için bajaj boxer in kendi renklerine yakın bir renge boyatmak mantıklı olur siyah, kırmızı, mavi gibi.

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Rx9 u 15 bin km kullandım 2018 de , custom işlerini yapanlar da var bobber bişi instagraö sayfası vardı baya da iyiler ancak coook uzun ve maliyetli işler

Green_Beret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cafe Racer 152 - SYM Joymax 250i
    Merhaba, bir cafe 152 kullanıcısı olarak en azından 150cc hacimli birşeyler ile bu işlere girişmenizi tavsiye ederim. 50cc çok zayıf kalır. Hele o lastiklerle koşmaktan hallice gider diye düşünüyorum.

Herkese teşekkür ederim. 2018 rks 152 cafe en mantıklı seçim olacak gibi, rx9 ve x-boss test ettim 100 CC yapınca iş görür, boyasını gidon değişimini kendim yaparim birde bajaj boxer custom inceleme şansım oldu iyiydi ama 152 cafe daha bir hoş.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Aslında piyasadan alacağınız herhangi bir 2. el commuterin farlarını yuvarlak yapıp, güzel bir deri sele ve gidonu hafif aşağı eğerek çok uygun maliyetle görsel olarak hoşunuza gidebilecek tatlı bir motor yapabilirsiniz.

Çok inceledim, hemen hemen her cafe videosunu izledim şahsım adına 12-13 bine rks 152 cafe en iyisi olmuş hatta dorado Poseidon bile almayı düşündüm bunu cafe racer yaparım diye

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Honda c70 ve c90 super cup’ların eskiden kimse yüzüne bakmazken
    Honda’nın super cup 125’i 2019 da tekrar Türkiye’ye getirmesi ile kıymetlendi
    Uygun fiyata bulmak biraz zor olsa da bulunabiliyor.
    Ben de bir ara çok bakındım, sağa sola haber verdim ama istediğim paraya bulamadım.

Normal bir supercupı eğer kendiniz yaparsanız 2-3 bin TL ye fotoğraftaki gibi yapabilirsiniz.
    (Lastik jant hariç, öndeki firestone benzeri lastiği TR de bulmak çok zor, bulsanız bile çok pahalı)

Arora cuptan fotodaki gibi bir sonuç çıkacağını pek zannetmiyorum.

Ben de bir cafe racer meraklısı olarak
    Yardımcı olabileceğim bir konu olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.
    Sr 500ü cafe racer yapmaya çalışmıştım.

Bu da kısa bir videosu
    https://streamable.com/e9cacp

Üstadım c70 ve c90'da bakındım huntercup custom edeyim dedim ama hondacilarin motorcularida farklı değilmiş 2000 modeline 10 bin isteyen var. İşin kolayına kacacagim rks 152 cafe performansla isim yok zaten 2 senedir Diyarbakır'da yaşıyorum 3 sene daha buradayım, dümdüz şehir gözünü seveyim bir tane yokuş yok

Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Alıntı Green_Beret adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, bir cafe 152 kullanıcısı olarak en azından 150cc hacimli birşeyler ile bu işlere girişmenizi tavsiye ederim. 50cc çok zayıf kalır. Hele o lastiklerle koşmaktan hallice gider diye düşünüyorum.
    95 kiloyum stok haliyle 80km, 100cc haliyle 90km son hıza ulaşıyorum bence yanlış düşünüyorsun. Rx9 parasının hakkını gayet iyi veren bir motor.
    Spirit, like body, needs to be trained. So I think it's necessary to make your spirit stronger. And for he who believes, anything is possible.
    Fedor Emelianenko

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)