Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

BENELLİ TNT250

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KTM 250 Duke
    Herkese selamlar

Arkadaşlar 15-25bin TL arası bir bütçeyle motosiklet almayı planlıyorum bu ayın içinde ve 40bin KM'de 2015 model TNT250 var (21Bin TL) alınır mı danışmak istedim.
    Başta bu motor hakkında öneriniz daha sonra TNT250 hakkında fikirleriniz ve son olarak da bütçeme uygun motosiklet önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler herkese iyi günler kazasız sürüşler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı mscofieldx3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar

Arkadaşlar 15-25bin TL arası bir bütçeyle motosiklet almayı planlıyorum bu ayın içinde ve 40bin KM'de 2015 model TNT250 var (21Bin TL) alınır mı danışmak istedim.
    Başta bu motor hakkında öneriniz daha sonra TNT250 hakkında fikirleriniz ve son olarak da bütçeme uygun motosiklet önerilerinizi bekliyorum. Teşekkürler herkese iyi günler kazasız sürüşler
    Sesi 4 silindirli makinalar gibidir bi aralar benelli grubundaydım tnt250 hakkında kronik sorun pek görmedim
    Bence o fiyata alınabilcek en iyi motosikletlerden biri kolay kolay üzmez. Yazılım ile en son 180 civarı görebiliyor ama sakın tnt25 ile karıştırma o sıkıntılı ikisi çok ayrı dünya :D yedek parçayı her türlü bulursun facebooktan benelli kullanıcı platformuna girip araştırabilirsin eğer bn251 önerirseler hiç bulaşma oda sıkıntılı motosiklet tnt250 aralarında en iyisi
    Dezavantajları
    Abs yok
    Ağır motosiklet (200 kg civarında) dezavantaj sayılmayabilir
    3 küsür litre yağ alıyor
    mscofieldx3 bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ana konusu var 100 küsur sayfa okumak yarım saatini belki alır. Yine de söyleyeyim kronik sorunu vs yok. ABS'si yok eksi olarak ancak frenleri iyidir. Hızlanması yavaştır ama kesiciye kadar düşünmeden gider. Öyle 6 ya attım dur yatayım üstüne vs fantazilerine gerek yok. Sağlamdır artçı vs alınabilir.

Motosikleti
    KTM 250 Duke
    Sağolun yorumlar için. Yakıt durumu nedir acaba ve de 40bin km olması hakkında düşünceleriniz nedir hani kaç bin km daha sıkıntısız kullanılır ve tekrar satmak zorunda kalırsam ne gibi bir senaryo beni bekliyor acaba

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    valla 40bin az değil hocam öyle bir motor için.tnt25 hakkında ne kadar çok şikayet varsa tnt250 hakkındada olumlu yorumlar var.ben olsam 40bnde motora 21 bin tl para vermem gerçekten çok fazla.kawasaki z250sl ninja250 modellerinede bak denk gelebilir uyguna

Sağolun yorumlar için. Yakıt durumu nedir acaba ve de 40bin km olması hakkında düşünceleriniz nedir hani kaç bin km daha sıkıntısız kullanılır ve tekrar satmak zorunda kalırsam ne gibi bir senaryo beni bekliyor acaba
    Nasıl kullanıldığına bağlı eğer bakımları zamnında ve hor kullanılmadıysa kolay kolay sıkıntı olmaz hele uzun yolda yapıldıysa kolay kolay sıkıntı çıkarcağını sannetmiyorum

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Gerçekten gösterişli bir motor, çift silindirlilerde ben de aman aman bir problem duymadım. Az daha hafif, son hızı da az daha yüksek olsa tadından yenmezdi.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten gösterişli bir motor, çift silindirlilerde ben de aman aman bir problem duymadım. Az daha hafif, son hızı da az daha yüksek olsa tadından yenmezdi.
    Yazılım ile 180 km/h ye kadar çıkarılabiliyor ama neden bu kadar ağır anlamadım mühendislerin canı sıkılıp ekstra ağırlıkmı koydular artık bilemicem :D

Loveless - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar F250
    Kilometre 40k bana çok geldi. Eğer iyi bakılmamış zorlanmış bir makinaysa pek iyi olmayabilir. Tnt250 fena bir motor değil ama hangi tnt250 güzel hangisi değil karar verecek sizsiniz. 40k iyi bakılmamış bir motosiklet için bozucu düzeyde olabilir.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Erenkc91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazılım ile 180 km/h ye kadar çıkarılabiliyor ama neden bu kadar ağır anlamadım mühendislerin canı sıkılıp ekstra ağırlıkmı koydular artık bilemicem :D
    Bende Sym Wolf vardı, o bile daha minyon durmasına rağmen kuru ağırlığı 173'tü. Keza İnazuma da benzer kilolarda. Hafif motor konusunda Yamaha ve Ktm çok daha başarılı.

Bende Sym Wolf vardı, o bile daha minyon durmasına rağmen kuru ağırlığı 173'tü. Keza İnazuma da benzer kilolarda. Hafif motor konusunda Yamaha ve Ktm çok daha başarılı.
    ama otoban gibi yollarda ağırlığın faydası var bence nasip olursa eğer ilk motosikletimin tnt 250 olmasını çok isterim ama nasip ne olucak bilemiyorum

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    ama otoban gibi yollarda ağırlığın faydası var bence nasip olursa eğer ilk motosikletimin tnt 250 olmasını çok isterim ama nasip ne olucak bilemiyorum
    Allah gönlündeki motoru nasip etsin. İlk motor olarak ne alırsan al emin ol seni çok mutlu edecek. İnsanın kaşınması "onu mu alsam bunu mu alsam?" diye ilan sitelerini kovalaması deneme amaçlı da olsa daha kuvvetli, farklı bir motoru es kaza test etmesinden sonra oluyor. Arkadaş grubumla dağ tepe gezdiğimizde bazen motorlar değişilirdi. Wolf varken bende yalvarırdım bana motorlarınızı vermeyin, sürmeyeyim diye. (Grupta Cb650F, Caponord, Nc 750x, Street Triple Rs vardı). Ha ilk motorum Rks süperdi, bana ömürlük yeter diye düşünüyordum, Dominar'ı test ettim ve Rks'yi sattım.

Allah gönlündeki motoru nasip etsin. İlk motor olarak ne alırsan al emin ol seni çok mutlu edecek. İnsanın kaşınması "onu mu alsam bunu mu alsam?" diye ilan sitelerini kovalaması deneme amaçlı da olsa daha kuvvetli, farklı bir motoru es kaza test etmesinden sonra oluyor. Arkadaş grubumla dağ tepe gezdiğimizde bazen motorlar değişilirdi. Wolf varken bende yalvarırdım bana motorlarınızı vermeyin, sürmeyeyim diye. (Grupta Cb650F, Caponord, Nc 750x, Street Triple Rs vardı). Ha ilk motorum Rks süperdi, bana ömürlük yeter diye düşünüyordum, Dominar'ı test ettim ve Rks'yi sattım.
    Abi uzun süre bisiklet kullanan insanım tabi şuan masraflarından dolayı binemiyorum ama o bisiklet bile beni çok mutlu ediyordu günde 40 kmye varan turlar yapardım çok karda bile sürmüştüm kazalarımda oldu sürüklendimde ama vazgeçemedim 2 teker işi bambaşka iş birde abi şimdi anahtarı yanımda olucak gidicem çalıştırcam yıkıyacam çok güzel birşey yahu

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Abi uzun süre bisiklet kullanan insanım tabi şuan masraflarından dolayı binemiyorum ama o bisiklet bile beni çok mutlu ediyordu günde 40 kmye varan turlar yapardım çok karda bile sürmüştüm kazalarımda oldu sürüklendimde ama vazgeçemedim 2 teker işi bambaşka iş birde abi şimdi anahtarı yanımda olucak gidicem çalıştırcam yıkıyacam çok güzel birşey yahu
    Valla sana tek tavsiyem; bütçeni, imkanlarını bilmiyorum ama Mondial,Kuba,Yuki hangisine imkanım yetiyorsa hiç düşünmem alırım. İleride imkanlar artarsa değiştirirsin.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor çelik şasi, ön kollar 41mm falan. Ağır olması normal. Yamaha, ktm vs alüminyum şasi kullanıyor. Ebat olarakta bu motora göre küçükler.
    Tnt250 için 40k bir şey değil.

Valla sana tek tavsiyem; bütçeni, imkanlarını bilmiyorum ama Mondial,Kuba,Yuki hangisine imkanım yetiyorsa hiç düşünmem alırım. İleride imkanlar artarsa değiştirirsin.
    Yaza artık hangisi nasip olursa belki hiç olmaz belki bisiklet ile devam edebilirim yaza doğru alabilirsek zaten konu açar bi hayırlı olsun isterim :D ama nasipte yoksa bisikletle artık devam

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Yaza artık hangisi nasip olursa belki hiç olmaz belki bisiklet ile devam edebilirim yaza doğru alabilirsek zaten konu açar bi hayırlı olsun isterim :D ama nasipte yoksa bisikletle artık devam
    Zamanın ne getireceği belli olmaz, ben ilk motorumu borçla aldım,ödedim. 2. motorumu borçla aldım, ödedim. 3. motorumu borçla aldım, ödüyorum. Bazen riske girmek gerekiyor. Nasip önemli elbet ama bazen de gözü karartmak gerekiyor. Ben her borçla mal alım niyetine girdiğimde "ulan daha az çapkınlık yapar, daha az içerim" dedim, öyle hesap yaptım, motosiklet her zaman daha masraflı oldu

Zamanın ne getireceği belli olmaz, ben ilk motorumu borçla aldım,ödedim. 2. motorumu borçla aldım, ödedim. 3. motorumu borçla aldım, ödüyorum. Bazen riske girmek gerekiyor. Nasip önemli elbet ama bazen de gözü karartmak gerekiyor. Ben her borçla mal alım niyetine girdiğimde "ulan daha az çapkınlık yapar, daha az içerim" dedim, öyle hesap yaptım, motosiklet her zaman daha masraflı oldu
    Motosikletin masrafı beni pek üzeceğini sannetmiyorum çok dışarı çıkan bir insan değilim sigara vb. kullanmıyorum kızlara hava atmak gibide derdim olmayınca masrafın çok olacağını sannetmiyorum senede 300tl bakım + 500-600tl sigorta ve mtv yi çok rahat karşılarım eğer olursa şu hayatta iki zevkim olur 1.si motosiklet 2.si silah atışı yapmak olucak ama gözümü karatamıyorum sabit gelirim yok öğrenciliğimden dolayı.

Motosikleti
    KTM 250 Duke
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor çelik şasi, ön kollar 41mm falan. Ağır olması normal. Yamaha, ktm vs alüminyum şasi kullanıyor. Ebat olarakta bu motora göre küçükler.
    Tnt250 için 40k bir şey değil.
    Açıkçası TNT 250yi istiyorum ve fiyat olarak da beni pek zorlamayacağı için bu yoruma meyilleniyorum umarım büyük bir riske sebebiyet vermiyorumdur

Açıkçası TNT 250yi istiyorum ve fiyat olarak da beni pek zorlamayacağı için bu yoruma meyilleniyorum umarım büyük bir riske sebebiyet vermiyorumdur
    Alıcağınız şehirde iyi bir usta bulmanızı öneririm beğendiğiniz motosiklet hangi şehirdeyse foruma yeni konu açıp o şehirdeki iyi usta tavsiyesi isteyin önerilen ustaya gitmek en azından risk almayı önler

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)