Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kurum derdi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    superboycu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaslar , tek silindir hava soğutmalı motoruma yeni (Sıfır) üst kapak ve silindir piston seti aldım , montajını güzelce yaptık ve ortalama 120km sürdükten sonra çekişi cc sine göre oldukça düşük geldi ( 150cc ) , üst kapağı söktük ve aşırı fazla kurum vardi , soyle izah edeyim, falçata ile kurumu yağ keser gibi keserek temizledik ve geri topladık , kurum anormal kalınlıkta ve miktardaydı
    , cekiş düzeldi ve tekrardan kurum biriktigini düşünüyorum çekişi azaldı, anlam veremediğim egzozdan duman atması filan yok ama bu kisa surede aşırı fazla kurum biriktirmesi neden olur , 9 senelik motoru söktüğüm oldu onda bile bunun çeyreği kadar kurum yoktu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı superboycu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar , tek silindir hava soğutmalı motoruma yeni (Sıfır) üst kapak ve silindir piston seti aldım , montajını güzelce yaptık ve ortalama 120km sürdükten sonra çekişi cc sine göre oldukça düşük geldi ( 150cc ) , üst kapağı söktük ve aşırı fazla kurum vardi , soyle izah edeyim, falçata ile kurumu yağ keser gibi keserek temizledik ve geri topladık , kurum anormal kalınlıkta ve miktardaydı
    , cekiş düzeldi ve tekrardan kurum biriktigini düşünüyorum çekişi azaldı, anlam veremediğim egzozdan duman atması filan yok ama bu kisa surede aşırı fazla kurum biriktirmesi neden olur , 9 senelik motoru söktüğüm oldu onda bile bunun çeyreği kadar kurum yoktu.
    Egzoz subabında problem olabilirmi veya egzoz sisteminde ?

Alıntı Erenkc91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzoz subabında problem olabilirmi veya egzoz sisteminde ?
    egzozun üst kapağ bağlandığı yerde egzoz yamulmus ve üst kapaga tam oturmuyor ve az birsey egzoz gazı oradan kaçıyor

egzozun üst kapağ bağlandığı yerde egzoz yamulmus ve üst kapaga tam oturmuyor ve az birsey egzoz gazı oradan kaçıyor
    Yani anladığım kadarı ile egzoz gazları sanki rahat atılmıyor sıkıştırıyor hem çekişten hemde kurum bağlıyor, dediklerim sadece bir görüş.

Motosikleti
    2013 Suzuki Inazuma - 2013 Honda CB125ACE
    Ateşleme ve karbüratör ayarı kontrol

yağ eksiltme
    yakıt tüketimi
    sente
    nasıl

Alıntı '-' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yağ eksiltme
    yakıt tüketimi
    sente
    nasıl

Yeni fark ettim 2 litreye 40km gidiyor aşırı yakmaya başladı

yani yakamıyo
    kurum oluyo

acaba ne kadarı yağ

Yeni fark ettim 2 litreye 40km gidiyor aşırı yakmaya başladı
    Karbüratör zengin çalışıyor iğnesi veya hava ayarında problem var 2 litreye 40km çok fazla yakıyor bujin doğru olmayabilir birde egzozdaki yamukluğu kapayabilirsen daha iyi olur.

kendi düşüncem, yeni silindir üst kapağı yanma odasını ciddi anlamda büyük olmasına sebeb oluyor çekişin düşüklüğü bundan kaynaklıdır diye tahmin ediyorum ve piston en üst ölü noktaya geldiğinde geriye kalan büyük boşluktan egzoz dumananini tam atamiyor ve kuruma dönüştürüyor olabilirmi acaba , yanma odası baya büyüdü

kendi düşüncem, yeni silindir üst kapağı yanma odasını ciddi anlamda büyük olmasına sebeb oluyor çekişin düşüklüğü bundan kaynaklıdır diye tahmin ediyorum ve piston en üst ölü noktaya geldiğinde geriye kalan büyük boşluktan egzoz dumananini tam atamiyor ve kuruma dönüştürüyor olabilirmi acaba , yanma odası baya büyüdü
    Ama sen pistonda almışsın hocam, yanma odası büyüdü ama sen pistonuda büyültmüşsün ondan dolayı sıkıntı olacağını sannetmiyorum orjinalde bu motosiklet kaç cc?

Alıntı Erenkc91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama sen pistonda almışsın hocam, yanma odası büyüdü ama sen pistonuda büyültmüşsün ondan dolayı sıkıntı olacağını sannetmiyorum orjinalde bu motosiklet kaç cc?
    orijinalde 100cc , yag eksiltme yok kontrol ettim

"geriye kalan büyük boşluk"
    kurum tarafından doldurulduğunda çekiş düşüyo
    kurumu boşaltıp, boşluğu büyüttüğünde çekiş artıyo
    ters bi durum

silindir 100 den 150 ye çıkmış
    piston, piston kolu hala 100
    sıkıştırma oranı anormal değişmiş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)