Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

En İyi Yarış Motosikleti Üreten Marka?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000cc ss motor klasmanında en iyi motor tabiki ducati şu an için.hafif teknolojik güçlü v4 motor çıktıktan beri bu kategoride ducati bayadır lider.h2 falan bunun dengi değil piste çıkmaz o motor turbo olmasına rağmen v4 güzel yürüyor turboya güvenmeyin.bir çok testte lider diyede gördüm izledim.asıl konu 2. kim derseniz işte o kısmı tartışılır bence.bmw diye biliyorum ama değişiyor tabi.aprilia yeni v4 çıkarttı bakalım o nasıl olucak.
    motogp de hondanın adını çıkartan marq marquez oda olmadımı hondanın hali zaten ortadaydı gördük bu sene.ktm bile 1. oldu tüm motorlar birbirine denk iş sürücüde ve pistte bitiyor.hangi ayar hangi pist için kime göre.bu işin erbabıda marq marquez bilindiği üzere.daha atlarım konudan konuya superbike işine falan ama ohooo
    Yav tarzan gercekten sende ust seviyede bir cahil ozguveni var.

Motogp de honda nin adini cikartan marq misss,kargalar bile guler buna.

Toplamda 21 sampiyonluk almis adamlar.ozellikle 90 larin ortasindan basliyarak silip supurduler.

En yakin rakipleri agusta(fii tarihinde,daha japonlar yokken veya emekleme asamasinda aldigi sampiyonluklar) 18 sampiyonlugu var.

Bi de bu nasil bir kafa/anlayis anlamadim.Ben de rossi nin rossi oldugu zamanlarda yamaha nin elde ettigi 5 sampiyonlugu saymiyorum !1!

Ki o rossi bir demecinde aynem sunu dedi;"Honda dan ayrilmasaydim tum rekorlari kiracaktim,kafami zikim!"

İsi komediye dokmeyelim.Ayrica gecen sene honda marq in yoklugunda ilk kez moto gp motoru kullanan caylak alex ve yedek surucu ile yaristi.

Ducati miss,Suzuki miss,Yamaha miss bunlarin topu bir olsa bir Honda edemez.

Ama Ktm nin yukselisi gercekten korkutuyor..adamlar da gercekten bir yarisma ruhu var,tipki Honda gibi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Hırbo bu kadar şiddetli savunduğuna göre ciddi tecrübe sahibi olmalı.

Hırbo, kaç sene 1000cc SS kullandın?

Bu Hırbo, sıfır alıp, 1.5 sene kullanıp, beğenmeyip sattığım CB1000R'ın neden çok iyi bir motosiklet olduğunu anlattı bana, ciddi ciddi... Adam hayatında görmediği motosiklet hakkında, internetten okuduğuyla ahkam kesti bana...

Eskiden Turbo cikletleri vardı, içinden araba resimleri çıkardı. Onlarla oyun oynardık. Tabi sonra büyüdük...

Velhasıl Hırbonen, Turbonen...

Ellemeyin garibi, suyuna gidin, Honda kral deyin, mutlu edin fakiri...

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motogp'de Honda'nın ciddi etkisi var. Adamlar Motogp'yi yönetiyor zaten. Ayrıca Hırbonen yerine Honda Hayat Onda nikini alsaymışsın ya. Böyle çok antipatik halde

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Velhasıl Hırbonen, Turbonen...

Kiz hasmet, espri yetenegin gittikce gelisiyo ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:57 ----------

Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motogp'de Honda'nın ciddi etkisi var. Adamlar Motogp'yi yönetiyor zaten. Ayrıca Hırbonen yerine Honda Hayat Onda nikini alsaymışsın ya. Böyle çok antipatik halde
    O kadar uzun bir nick alinamiyor

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yav tarzan gercekten sende ust seviyede bir cahil ozguveni var.

Motogp de honda nin adini cikartan marq misss,kargalar bile guler buna.

Toplamda 21 sampiyonluk almis adamlar.ozellikle 90 larin ortasindan basliyarak silip supurduler.

En yakin rakipleri agusta(fii tarihinde,daha japonlar yokken veya emekleme asamasinda aldigi sampiyonluklar) 18 sampiyonlugu var.

Bi de bu nasil bir kafa/anlayis anlamadim.Ben de rossi nin rossi oldugu zamanlarda yamaha nin elde ettigi 5 sampiyonlugu saymiyorum !1!

Ki o rossi bir demecinde aynem sunu dedi;"Honda dan ayrilmasaydim tum rekorlari kiracaktim,kafami zikim!"

İsi komediye dokmeyelim.Ayrica gecen sene honda marq in yoklugunda ilk kez moto gp motoru kullanan caylak alex ve yedek surucu ile yaristi.

Ducati miss,Suzuki miss,Yamaha miss bunlarin topu bir olsa bir Honda edemez.

Ama Ktm nin yukselisi gercekten korkutuyor..adamlar da gercekten bir yarisma ruhu var,tipki Honda gibi.
    sen harbi beyinsizsin ya.marka fanatizmi gözünü baya bir kör etmiş senin at gözlüklü hırbo koy bence adını daha çok yakışıyor sana.marq marqez zaten 6 mi 7 mi kaç yıldır tek başına kürsüye taşıyor zaten takımı.sadece kendi yaptığı zaferler zaten hondayı alıp uçurmasına yeterde artar bile.bu sene motor aynı motor sonuç ??? neymiş marq marquez farkıymış dimi aslanım motorda iş bitmiyormuş dimi ?? gerçi sen daha çok biliosun hondadan keşke takım patronu falan yapsalar seni. onu geç noldu sokak motoru superbıke 1000rrr noldu ? sondan 5. oldu ama olsun şimdi onada laf etmeyelim honda o yarışa zevk için sonuncu olmak için giriyor boş yapıyorsun boş yapamayada bu kafayla devam ediceksin.konu falan açıosun ya millet bi yerleriyle sana gülüyor adam yerine koymuyoruz yani seni takılmayada devam et sen bu arada 1000rr mı 650r mı vardı sende neye biniodun ??

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:54 ----------

aaaaa kullanıcı engelle varmış boşa yoruyorum kendimi valla daha mantıklı oldu böyle

eraysefer28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 Esd - Dominar 250 - Duke 200
    K A N U N İ

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen harbi beyinsizsin ya.marka fanatizmi gözünü baya bir kör etmiş senin at gözlüklü hırbo koy bence adını daha çok yakışıyor sana.marq marqez zaten 6 mi 7 mi kaç yıldır tek başına kürsüye taşıyor zaten takımı.sadece kendi yaptığı zaferler zaten hondayı alıp uçurmasına yeterde artar bile.bu sene motor aynı motor sonuç ??? neymiş marq marquez farkıymış dimi aslanım motorda iş bitmiyormuş dimi ?? gerçi sen daha çok biliosun hondadan keşke takım patronu falan yapsalar seni. onu geç noldu sokak motoru superbıke 1000rrr noldu ? sondan 5. oldu ama olsun şimdi onada laf etmeyelim honda o yarışa zevk için sonuncu olmak için giriyor boş yapıyorsun boş yapamayada bu kafayla devam ediceksin.konu falan açıosun ya millet bi yerleriyle sana gülüyor adam yerine koymuyoruz yani seni takılmayada devam et sen bu arada 1000rr mı 650r mı vardı sende neye biniodun ??

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:54 ----------

aaaaa kullanıcı engelle varmış boşa yoruyorum kendimi valla daha mantıklı oldu böyle
    Tam tahmin ettigim gibi ust duzey bir mal ile karsi karsiyayim

Diyorum ki Honda nin bu sene dogru duzgun bir surucusu bile yoktu,"isteeee marquez farkiii nolduuu" diyor.

Adamlarin 21 sampiyonlugu var diyorum,zirvedeler diyorum "marquezxx olmadan birrr hicccc honda" diyor.

Ama dur soyle bir hesap yapalim;
    Marquez in 6 sampiyonlugu cikaralim kaldi 15.

Micheal Doohan denen moto gp efsanesinin sampiyonluklarini da cikartalim kaldi 10.

Ee rossi de en buyuk efsanelerden biri degil mi ? 3 sampiyonluk daha dustum etti mi sana 7 !

Ulen hakliymisin,sana mal dedigim icin ozur dilerim,olaya boyle bakinca cok farkli bir tablo cikti,gercekten dahisin ;)

Zaten, "yeni hayabusa cok gucsuz olmus,super sportlar bunun icinden gecer" tarzi yaklasiminla ustad bir kisilik oldugun hemen anlamistim

Son olarak,ss motorlar hakkinda yorum yapmam icin benim 1000rr im olmasina gerek yok.Nasil ki sen mt7 ye binerek ahkam kesebiliyiliyorsun bende baska bir motora binerek bu konuda yorum yapabilirim.

Ornek aldigin Hasmet bir tartismaya girip isin icinden cikamadi mi bu tur safsatalara basvurur.

"Senin 1000r in var mi,yasin kac,fakir,lise bitti mi" gibi konuyla ilgisi olmayan soru ve laf cambazliklariyla konuyu bulandirir..

Boyle tipleri ornek alma kendine,sana hirbonen tavsiyesiii olsun bu.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son olarak,ss motorlar hakkinda yorum yapmam icin benim 1000rr im olmasina gerek yok.Nasil ki sen mt7 ye binerek ahkam kesebiliyiliyorsun bende baska bir motora binerek bu konuda yorum yapabilirim.
    iyi de sadece resmini gordugun motosiklet hakkinda, sifirini alip 1.5 sene kullanan adama ahkam kesmeni nereye koyacaz?

Bi doktor yakinim var. Bir gun misafirlikteyiz. Onu gormeye gelen bir akrabanin hastalagi hakkinda bilgi veriyor. Derken doktorun ilkokul mezunu annesi doktorun sozunu kesip o anlatmaya basliyor hastaligi. Bizim doktor da gulerek "annem daha iyi bilir" diyor

Bence Hirbo'nun nick'i "Honda'nin ..tunun kili" olmali...

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    buna streetfigterı da eklersek bu fikri sonsuz desteklerim

Motosikleti
    MT-09 SP
    1000cc safkan yarış motosikleti sınıfında kötü motosiklet yapan üretici yok ki. Hepsi harikalar yaratıyor. İllaki birinin diğerinden üstün yanları vardır ama pist şartlarında herşey sürücüde bitiyor bana kalırsa.

Alıntı cemmoto41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buna streetfigterı da eklersek bu fikri sonsuz desteklerim
    Yeni streetfighter efsane birşey olmuş eğer bana kalırsa yine kendi sınıfının lideri streetfighter v4s :D

Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tüm derdin o olsun. senin h2r alacak paran varsa trafiğe çıkan h2 yide alırsın.
    sonra h2 nin plakasını h2r a takarsın. trafikte polis durdurup plakayla motor markasına bakıyo sadece. şasiyi kontrol etmiyorlar.
    o yüzden türkiyede trafikte h2r ı sürebilirsin
    Polis anlar farı aynası stopu olmayan motoru trafikte görünce

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    MV Agusta çok iyi makineler üretiyor.Makinalarına ülkemizde ulaşmakda zor,aynı çölde tropik meyve yemek gibi bir şey bence

Alıntı karayel90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MV Agusta çok iyi makineler üretiyor.Makinalarına ülkemizde ulaşmakda zor,aynı çölde tropik meyve yemek gibi bir şey bence
    Normal sıradan motosiklet almakta zorlaştı hepsinin fiyatı uçtu gitti bana kalırsa 2015 model üstü avrupa motosikletine binmek (Bmw, Ducati, Mv Agusta ve Triumph gibi) hayal gibi birşey oldu bu ülke şartlarında yani şuan sıfır yzf r25 50 bin bandında satılıyorken Yamaha ve Honda bile hayal kalıyor :(

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mondial tabi ki.

tartışmaya bile gerek yok

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok anladigim takip ettigim bir konu degil ama "en iyi" goreceli bir kavram. Neye gore kime gore? Bilimsel bir yaklasim sunacaksak sunu birakip kaciyorum.

https://www.wikiwand.com/en/List_of_...ionship%5B1%5D
    Yada milletvekili olursun.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    tüm derdin o olsun. senin h2r alacak paran varsa trafiğe çıkan h2 yide alırsın.
    sonra h2 nin plakasını h2r a takarsın. trafikte polis durdurup plakayla motor markasına bakıyo sadece. şasiyi kontrol etmiyorlar.
    o yüzden türkiyede trafikte h2r ı sürebilirsin
    Yukarıdaki yorum yanlış alıntı oldu. Sonradan fark ettim.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı mklcts adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polis anlar farı aynası stopu olmayan motoru trafikte görünce
    iddaya girelim istersen. al bitane h2r ve h2
    plakayı h2 den h2r a tak trafikte gez
    polis durdurup anlarsa trafik cezanı ben ödicem söz..
    since 1987

iddaya girelim istersen. al bitane h2r ve h2
    plakayı h2 den h2r a tak trafikte gez
    polis durdurup anlarsa trafik cezanı ben ödicem söz..
    Birşey eksik

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)