Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Şuan Sıfır Suzuki GSX-250R Almak.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cbr 125R
    Öncelikle herkese merhaba. 2013 model CBR125r kullanıcısıyım. 32 bin KM devirdim birlikteliğimizin 6. senesindeyiz.

Şehir içi kullandığım için beni fazlası ile tatmin ediyor ama artık sıkıldım yeni bir heyecan arıyorum.

Piyasa şartları gereği oturdum düşündüm ve istediğim motorun Suzuki GSX-250R olduğuna karar verdim.

yakıt ve oturuş pozisyonu ve son hızı benim için yeterli.

R25 oturuş pozisyonu ve yakıt olarak bana göre değil.Komşumda yeni model R25 var ara sıra kullanıyorum seri motor ama bana pek tat vermedi.

Şuan kafamda CBR125'i mi satıp sıfır Suzuki GSX-250R almak var.Kredi çekmeyi düşünüyorum.Şuan biraz kararsızım açıkcası.

Sizlerinde değerli fikirlerini almak istiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    az yakma konusunda oldukça iyi ama performansı 125 lik diğer motorlar ile R25 in tam arasında sayılır.

ama sen şuanki motorun bile yettiğini söylüyorsan suzuki hayli yeter

Motosikleti
    2018 cafe152 >2016 tnt25 >2015 xmax 250 abs
    Bir arkadaşım da var 6 bin küsür kilometrede. Sahibindende ki fiyatlara aldanma piyasası aşırı yavas pazarlıkla cok daha ucuza alabilirsin. Yeni ve eski kasa r25 ile kıyaslarsam suzuki cok kaliteli kalıyor gerek parça gerek gaz tepkisi lakin göründügü kadar hafif değil. Kuru agırlıgı 181 kg. Ek olarak koruma takazu takması dert. Son olarak kısa vade düşünüyorsan veyahut kâr edim diyorsan bir daha düşünmeni öneririm. Aksesuarları dahi yabacı sitelerde 20 dolar ilen burda 800 küsür bilgin olsun. Kullanması r25 ten kat kat zevkli bildigim kadarıyla motor bloguda inazuma dan o yüzden blogu da sağlamdır.

Motosikleti
    Cbr 125R
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    az yakma konusunda oldukça iyi ama performansı 125 lik diğer motorlar ile R25 in tam arasında sayılır.

ama sen şuanki motorun bile yettiğini söylüyorsan suzuki hayli yeter

Cbr 125r serilik konusunda artık yetmediği için açıkcası bir tık üstünü istiyorum r25 fazla seri.bende sizin gibi düşünüyorum tam arası.alt vitesler seri olsun son hız önemli değil.

Alıntı KayaEmre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir arkadaşım *da var 6 bin küsür kilometrede. Sahibindende ki fiyatlara aldanma piyasası aşırı yavas pazarlıkla cok daha ucuza alabilirsin. Yeni ve eski kasa r25 ile kıyaslarsam suzuki *cok kaliteli kalıyor gerek parça *gerek gaz tepkisi *lakin göründügü kadar *hafif değil. Kuru agırlıgı 181 kg. Ek olarak koruma takazu takması dert. Son olarak *kısa vade düşünüyorsan *veyahut kâr edim diyorsan bir daha * düşünmeni öneririm. Aksesuarları dahi yabacı sitelerde 20 dolar ilen burda 800 küsür bilgin olsun. Kullanması *r25 ten kat kat zevkli *bildigim kadarıyla motor bloguda inazuma dan o yüzden blogu da sağlamdır.

Cuma günü gidip inceleyeceğim bayide.güzel bir ödeme planı çıkarsa almayı düşünüyorum.önceliğim servis fiyatları.

honda servis fiyatları iyi ama Doğu Batı çok uğraştırdı beni servis konusunda yıllardır. takoz konusunda üzüyor artık bakıcaz bi çaresine.

alırsam eğer bi 5 sene kullanıyorum diye düşü

nüyorum çünkü 125cc ile 6 yılıma girdim.

Loveless - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar F250
    Gsx-250r çok kaliteli yakışıklı sağlam bir motosiklet. Tek eksisi performansı. Süper sport bir motorda 4ten 3e çekeyim yok olayım diyosan sana gitmez ama sakin kullanan biriysen kesinlikle alınması gereken bir motosiklet. Uzun yıllar bile binecek olsan için rahat olsun seni üzmez. Al satı zordur orası ayrı konu.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Şu an moto.ekipman instagram sayfasında 3500 kmdeki ilan 42 bin tl. Mesela onu alabilirsiniz. 0 fiyatını bence hak etmiyor. İkinci elleri uygun fiyata satıluyor.

Merhaba, yaklaşık 6 aydır GSX-250R sahibiyim, maalesef forumda başlığı yok ve iki kere denememe rağmen açamadım da. Fazla kullanan da yok, alma aşamasında araştırma yaparken genelde yabancı kaynaklara yönelmek zorunda kaldım, o yüzden mümkün olduğunca ilgili başlıklardan yardımcı olmaya çalışıyorum.

- Eğer son hız 140 beni kesmez, şehir dışında 160-170'e oturup gideceğim diyorsan alma.
    - Loveless'ın dediği gibi 4'ten 3'e çekeyim vınn diye uçayım yok olayım diyorsan alma.
    - Alır 6 ay 1 sene sürer sonra hemen elden çıkarıp yükseltirim diyorsan alma.

Bunları demiyorsan bence harika bir seçim. Parça kalitesi çok iyi, blok sorunsuz, çok yakışıklı, az yakıyor, titreşim yok, oturuş ve sele rahat, frenler çok iyi, şehir içinde üzmez zor durumlardan uzayıp kaçmada problem yaşamazsın, şehir dışında da 120'ye oturup yağ gibi gider gelirsin.

Ama benim itirazım sıfırını alma konusunda olurdu. BloodyBaron'a katılıyorum, bence 53 bin lira bu motora çok. Kalitesiyle hak ettiğini düşünebilirsin, ikinci elle uğraşamam güvenemem diyebilirsin, ama neticede aldıktan 1000 km devirdikten sonra minimum 10 bin lira kaybetmiş olacaksın. R25 gibi yüksek ve hzlı bir piyasası yok. Temiz bir ikinci el bulursan ona yönelmeni öneririm.
    BloodyBaron bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Sıfır GSX-250R'ı krediyle almak, bu devirde akıl işi değil benim fikrime göre. Krediyle alırsanız, totalde size 65 bini geçecektir vadeyle beraber. Onun yerine MT-25, R25, Duke 250, CB 250 R vb gibi motorları almak çok daha mantıklı bir hareket olur. Ne alırsanız alın, ülkede 2. el piyasası olan bir motor alın her zaman. Sonuçta 2 tekere biniyoruz. Elbet parça temini, bol servis, gerektiğinde çabuk elden çıkarma gibi avantajları olmalı.

20-30 km daha fazla hız yapmak için bence almayın GSX-250R'ı. Ya mevcut motorunuzdan devam edin ya da yukarıda bahsedilen diğer modellere yönelin. Görüntü ve kalite olarak GSX-250R güzel bir motosiklet ama ülkemizde ölü çocuk statüsünde maalesef. Sadece şehir içinde kullanacaksanız 600 cc de gereksiz olur, eğer uzun seyahatler de yapmayacaksanız. Geçen yıl 2020 model MT-25 sahibiydim. 100 km'de ortalama 3.3 / 3.6 litre arası yakıyor. Şehir içinde kullanmak için ideal bir motor aslında. Orta devirlere kadar da 125'lik gibi sakindir.
    yokon bunu beğendi.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    bencede alınmaz hele kredi ile şu devirde hiç alınmaz.motor sağlam ama gitmiyor 250cc gibi değil 200cc pulsar kadar falan gidiyor.mal güzel gösterişli fiyatı ama çok fazla.şunu al diyemeyizde o paraya sanki daha çok seçenek çıkıyor otomatik olarak.faizler düşmesini bekle derim euro dolar düşmeye başladı yalan bir düşmede olabilir bilemiyoruz ama böyle giderse faizler aşaya iner.hem daha ucuza hem daha az kredi çekmiş olursun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Ben yabanci ulkede yasasam ve gsx250r almak istesem sanirim sikinti olmazdi ama turkiye sartlarinda bana 53bin cok geliyor.onun yerine arkadasin dedigi gibi 42bin tleye dusuk km ikinci el alirim.bir diger alternatif dusuk kmlerde duke 250,rc 250,cb 250 almak.turkiye sartlarinda 53bin tl ye 250 cc vermek ve kredi cekmek bence iyindegil.hatta gonlunuz yatarsa cfmoto 250sr ye bkin sifir ve 40bin tl.boylelikle ilerde sureceginiz 5 yilda motor vergisini benzinini odersiniz.bakimlari en iyi malzemelerle yaparsiniz.gerekli olursa kiyafet kask alirsiniz ve bu surede kredi odemessiniz.benim fikrim bu yonde

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Bu 250cc racing motor bence sadece görüntü için alınır, kaliteli olmasına avantaj bence bu bakımdan Suzuki en iyi tercih, zaten hızlı gitsin diyen birisi neden 250cc alirki , R25 kıçı yarılıp 160 yapsa neye yarar 250-300 yapmadiktan sonra ve o boktan patapata sesi berbat zaten. Benim R25 parasına gsr600 var ve yardirarak gitmeye çalışan R25 tokatlamasi çok zevkli oluyor

Ben olsam Dominar, CB500F falan bakardım.

Son Ütücü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-07
    6 yıl aynı motosikleti kullandığınızı düşünürsek piyasasının hızlı veya yavaş olması sizi ilgilendiren bir durum değil diye düşünüyorum.
    Yılda 5-6 bin km yaptığınızı da varsayarsak şehirler arası da pek fazla kullanmadığınızı düşünüyorum.
    Cbr 125 yeterli buluyorsunuz, r25i de beğenmemişseniz suzuki, hem parça kalitesi hem yakıt tüketimi hem de şekil şemal bakımından biçilmiş kaftandır diyorum.

Bir dönem cb250r ve gsx250r arasında kalmıştım, gönlüm suzuki'den yanaydı ama performans davasına gidip honda aldım ve büyük hata ettim. Arada çok da bir fark yoktu ve aklım hep suzukide kaldı. Gönlünüze yatan motoru alın geçin gerisi hikaye
    Bu da böyle duygusal bir anımdır

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Mantıklı bir seçim GSX250R.Aklında olacağına kapının önünde olsun bence hele ki bu zamanda.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bencede alınmaz hele kredi ile şu devirde hiç alınmaz.motor sağlam ama gitmiyor 250cc gibi değil 200cc pulsar kadar falan gidiyor.mal güzel gösterişli fiyatı ama çok fazla.şunu al diyemeyizde o paraya sanki daha çok seçenek çıkıyor otomatik olarak.faizler düşmesini bekle derim euro dolar düşmeye başladı yalan bir düşmede olabilir bilemiyoruz ama böyle giderse faizler aşaya iner.hem daha ucuza hem daha az kredi çekmiş olursun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)