Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Hırsızlık Suç Ve Cezası

Motovento
    REKLAM ALANI
    hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Merhaba benim bu güne kadar hiç başıma gelmemiş ama yakın çevremde şahit olduğum hırsızlık olayları ve bunların sonuçlarından bahsetmek, yoruma açmak istiyorum. Yakın bir arkadaşım başına gelen hırsızlık olayını şöyle anlatmıştı;
    - "Ramazan ayında komşumuz iftar yemeğine davet etmişti. Yemek yedik çayımızı içtik akşam 9-10 gibi eve döndük. Döndüğümüzde kapıyı aralık görünce durumu anladık korka korka eve girdik. Gördüğümüz manzara karşısında hepimiz şaşkına dönmüştük. Evde taş üstünde taş kalmamış. Girmedik dağıtmadık yer bırakmamışlar. Hanımın takılarını, televizyonu, kızımın üniversitesi için aldığımız kamera, oğlumun playstationu, takılar ve saatler hepsi çalınmış. O an hepimiz ağlamaklı olduk. Daha taksitleri bitmemiş tek maaşla geçinmeye çalışırken yıllardır biriktirdiğim emeğim bir anda elinmizden alınmıştı. İlk şaşkınlığın ardından polis çağırdık. Parmak izi alındı. Hırsız yakalandı eşyalar bulunamadı. Hırsız adliye korudorunda şikayetinden vazgeç 100 -100 taksitle ödeyelim paranı dedi. Sonuçta mahkemede iyi hal idrimleriyle birlikte 1 yıl ceza aldı ve hiç hapis yatmadı. Elini kolunu sallayarak çıktı. Ve bana ne oldu sana söylemedik mi? dedi. "

Bu anlattığım bir aileyi maddi olarak 10 yıl geriye götüren, günlerce kendi evlerinde korku içinde yaşamalarına sebep olan, asarız keseriz gibi çirkef tehditlere mağdur bırakmış bir olay. Ve sonucu 1 yıl ertelenmiş hapis cezası.
    Forumda gün geçmiyor ki yeni bir hırsızlık olayı olmasın. Dişimizden tırnağımızdan çocuğumuzun rızkından artırdığımız parayla bir mal alıyoruz. Adam bunu bir saatte çalıyor. Yakalanırsa 1-3 yıl arası ceza alıyor. Bir araç kolay alınmıyor. Benim kapımda duran motor iki yıllık birikimimin karşılğı. Arabam belki 10 yıllık birikimimin karşılığı. Bunu çalan adamın cezası bana verdiği zararın 10 katı olmalı ki benim içim soğusun.
    Dediğim gibi hiç başıma gelmedi. Umarım kimseninde başına gelmez. Bu olayların bir an önce bitmesini arzu ediyorum. Başına bu tür olay gelen varsa görüşlerini merak ediyorum. Saygılarımla. İyi forumlar...
    Vidos bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bu konuda kanunun süratle değişmesini savunuyorum.

Konutumda oturur iken , alet edevat ile tedbiri alınmış konuta zarar vererek girmek Terorizm/Anarşizm'dir.

Bir kaç hadise benimde başıma geldi , bu gevşeklikten yararlanıp cesaret alıyorlar.

Bulunduğum mahallede , 37 hane'ye girildi bi yaz ayında .. çogu insan bezmiş , polise dahi bildirmeden kapatıyorlardı konuları.

Son bi kaç yıldır , bi nebze azalsada , konut dokunulmazlığına bağlı olarak cezasının arttırılması gerekli.

Evimin içinde , efenim ancak yatak odasında olur ise.... (bahçemde görür isem kafii.)

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Basit hırsızlık terimi 1-3 yıl arası hapis cezası demektir, hakim 2 ve altı verirse adam muhtemel hapis bile yatmaz.

Tüm emeğini ve geleceğini calan adamlar elini kolunu sallayarak geziyor.

karacaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cf 250 nk
    Benim motor çalındı, farketmemden 30 dakika sonra buldum motoru gps sayesinde. Aldım motoru ancak 2000 tl lik hasar bırakmışlar. hırsızları bulduk polise verdik polisin bana dediği şey şu ''bunlar çingene bunları tutuklamaya kalksam zorluk çıkartırlar canımı tehlikeye atarım tutuklasam bile hakim serbest bırakır olan bana olur'' bende dedim allah kimseyi devletin eline bırakmasın, konu orda kapandı ancak ne kadar yanlış olsa da kendi adaletimizi kendimiz sağlamalıyız, eğer başarılı olursak da hapiste oluruz çok saçma sistem var umarım kimsenin başına gelmez.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Devlet niye var, niye vergi veriyoruz, malımızı canımızı korumak amacıyla bizden vergi alıp birtakım doğal haklarımızdan vazgeçmemize neden olan bu kurum en baştaki görevini de yapmıyorsa hala niye var demediğimiz sürece bu böyle devam eder.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:25 ----------

Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Konutumda oturur iken , alet edevat ile tedbiri alınmış konuta zarar vererek girmek Terorizm/Anarşizm'dir.
    Kusura bakmayın, yanlış bilinen, çoğu zaman yanlış anlamda kullanılan bir hatayı düzeltmek istedim. Anarşizm'i terorizm ile bir tutmayın, anarşizm başka bir şeydir. Anarşizm birey üzerindeki her türlü tahakkümü reddetmek demektir, terör, şiddet vb de bir tahakküm biçimi olduğu için anarşizm bunlara da karşıdır.
    Osm@n ve inzell bunu beğendiler.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Ben hiç yaşamadım Allah da kimseye yaşatmasın. Emeğinin çalınıp hiçbir ceza alınmaması çok acı bir şey.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Basit hırsızlık terimi 1-3 yıl arası hapis cezası demektir, hakim 2 ve altı verirse adam muhtemel hapis bile yatmaz.

Tüm emeğini ve geleceğini calan adamlar elini kolunu sallayarak geziyor.
    Gezecek tabii, tweet atmak gibi ağır bir suç işlememiş ki adam.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Cezası falan yok, adam öldürmenin cezası kalmadı, hırsızlığın mı cezası kalacak? Hem polislerimiz meşgul. Ülkenin en zeki gençleriyle uğraşmakla meşguller, öyle hırsızla katille falan uğraşacak zamanları yok. He hırsız mı, Denk gelirse bir alt takımlara bir de diz kapağına birer el sıkarım pompalıyla. Diz kapağına belki uzak mesafeden çok hasar vermez ama dünyaya bir piç gelmesini engellemiş olurum en azından kendi adıma.

Yanlış anlaşılmasın piçi sözlük anlamında kullanıyorum, bunların çocuklarının kimden olacağı da belli olmaz.
    HRider bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Devletimizi, milletimizi seviyoruz. Tarihteki, spordaki, farklı konulardaki başarılarımızı görünce, duyunca gurur duyuyoruz. Ancak kimse kusura bakmasın vatandaşının canını, malını, ırzını koruyamayan devlete devlet denmez.

Motosikleti
    speederbike
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devletimizi, milletimizi seviyoruz. Tarihteki, spordaki, farklı konulardaki başarılarımızı görünce, duyunca gurur duyuyoruz. Ancak kimse kusura bakmasın vatandaşının canını, malını, ırzını koruyamayan devlete devlet denmez.
    İtibarımızı koruyor, hakkını teslim etmek lazım.
    May the Force be with McLaren Mercedes

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bir kaç hadise benimde başıma geldi , bu gevşeklikten yararlanıp cesaret alıyorlar.

Bulunduğum mahallede , 37 hane'ye girildi bi yaz ayında .. çogu insan bezmiş , polise dahi bildirmeden kapatıyorlardı konuları.
    Yetersiz ceza kanunu bir sorun olmakla birlikte bu da buyuk bir sorun: Sikayetci olunmamasi. Polis yakalar, ama sikayetci olunmazsa adliyeye sevk edemez. Salmak zorunda kalir hirsizi. Ve hirsiz isine devam eder...

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Eurovision'a küstük, az kaldı olimpiyatlara da küseriz bir spor başarımız da kalmaz. Kültür, sinema, televizyon, tiyatro zaten ben doğmadan önce biten mevzular. Tarihi de Diriliş Ertuğrul, Kuruluş Osman, Abdülhamit anlatır iyice severiz hepsini.

Motosikleti
    speederbike
    Muhtarlararası Futbol Şampiyonası düzenleriz, alem bizi kıskanır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı hasangazili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hırsız adliye korudorunda şikayetinden vazgeç 100 -100 taksitle ödeyelim paranı dedi. Sonuçta mahkemede iyi hal idrimleriyle birlikte 1 yıl ceza aldı ve hiç hapis yatmadı. Elini kolunu sallayarak çıktı. Ve bana ne oldu sana söylemedik mi? dedi.
    Odemez ama, odese bile nasil odeyecek? Yine hirsizlikla. En azindan bu sekilde bir daha hirsizliktan yakalandiginda hapisten yirtma ihtimalini elemis oldunuz. Zaten teklifinin sebebi de bu.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Bu konuda niye adım atmazlar akıl işi değil. Ab kanunları gergi mi başka ne var bilmiyorum. Zamanında baklava çalan çocuk haberi vardı o zaman hepimiz karşı çıktık bu Adalet değil dedik

Sonrası bu hale geldik. Kapkaç bir ara müthiş çoğaldı. Ufak bir değişiklik yapıldı bıçak gibi kesildi.

Neresinden bakarsak bakalım mevcut durumdan sadece hırsızlar memnun.

Konteyner dan malzeme çalarken adamları suç üstü yakaladık. Polis geldi adamları aldı ertesi gün konteyner da cam çerçeve kalmadı

1-2 sene mahkemeyi takip ettik sonra bıraktık ne oldu bilmiyorum

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konuda niye adım atmazlar akıl işi değil. Ab kanunları gergi mi başka ne var bilmiyorum. Zamanında baklava çalan çocuk haberi vardı o zaman hepimiz karşı çıktık bu Adalet değil dedik

Sonrası bu hale geldik. Kapkaç bir ara müthiş çoğaldı. Ufak bir değişiklik yapıldı bıçak gibi kesildi.

Neresinden bakarsak bakalım mevcut durumdan sadece hırsızlar memnun.

Konteyner dan malzeme çalarken adamları suç üstü yakaladık. Polis geldi adamları aldı ertesi gün konteyner da cam çerçeve kalmadı

1-2 sene mahkemeyi takip ettik sonra bıraktık ne oldu bilmiyorum
    Polis umursasa çok şey değişecek abi, yeni yasaya gerek yok, yasalar yeterli. Yeni bir yasa hazırlamaya başlarlarsa keyiflerine göre yazacaklar daha da kötü olacak. Her gözaltına giren merdivenden düşüyor, şu hırsızlara ceza vermiyorsunuz bari ayağı kaysın da merdivenden düşsün. Ben uğraşmayayım en azından aklı başına gelsin diye. Biraz okşayın başlarını öyle salın.

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polis umursasa çok şey değişecek abi, yeni yasaya gerek yok, yasalar yeterli. Yeni bir yasa hazırlamaya başlarlarsa keyiflerine göre yazacaklar daha da kötü olacak. Her gözaltına giren merdivenden düşüyor, şu hırsızlara ceza vermiyorsunuz bari ayağı kaysın da merdivenden düşsün. Ben uğraşmayayım en azından aklı başına gelsin diye. Biraz okşayın başlarını öyle salın.
    Hırsızlık cezasının karşılığı çalışma kampı olmalı. Ve öyle kolay iş te olmayacak ben ce adaletli olur 🤔
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Ahmet Turan Peker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hırsızlık cezasının karşılığı çalışma kampı olmalı. Ve öyle kolay iş te olmayacak ben ce adaletli olur ��
    Ahmet abi çalışma kampı falan bunlara tatil köyü gibi gelir. Taksim Meydanı olur Yeniköy miting alanı olur, Maltepe olur bu arkadaşları 1000 kamera eşliğinde tıktıklarsak memlekette hırsızlığın önü kesilir.

Motosikleti
    cb250r
    Bana bu hapishane sistemi cok sacma geliyor zaten, ki butun hapishaneler de dolu. Oncelikle bence idam cezasi geri gelmeli. Cocuk istarmari gibi suclarda kesinlikle idam cezasi verilmeli.

2-geri kalan butun suclar derecelendirilmeli. bu derecelere gore suclular maden isciligi gibi agir islerde karin tokluguna calistirilmali.

3-performansa gore verilen gida kalitesi degismeli. iyi calisana guzel yemek, tembellere kotu yemek, calismayana yemek yok.

4- suclulara elektrikli kelepce takilmali. gorev bolgesini terk edene elektrigi verecek.

suclularin sagladigi katma deger de bir fonda birikip ogrencilere burs olarak dagitilmali.

cozdum isi
    HRider bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana bu hapishane sistemi cok sacma geliyor zaten, ki butun hapishaneler de dolu. Oncelikle bence idam cezasi geri gelmeli. Cocuk istarmari gibi suclarda kesinlikle idam cezasi verilmeli.

2-geri kalan butun suclar derecelendirilmeli. bu derecelere gore suclular maden isciligi gibi agir islerde karin tokluguna calistirilmali.

3-performansa gore verilen gida kalitesi degismeli. iyi calisana guzel yemek, tembellere kotu yemek, calismayana yemek yok.

4- suclulara elektrikli kelepce takilmali. gorev bolgesini terk edene elektrigi verecek.

suclularin sagladigi katma deger de bir fonda birikip ogrencilere burs olarak dagitilmali.

cozdum isi
    Hocam ben de suçluların ağzına edilmesi, kötürüm bırakılması taraftarıyım ama sizin yaratıcılık benimkinden fazlaymış, Sieg Heil dermişiz gibi gibi..
    Mr.wind bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)