Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Hırsızlık Suç Ve Cezası

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ben de suçluların ağzına edilmesi, kötürüm bırakılması taraftarıyım ama sizin yaratıcılık benimkinden fazlaymış, Sieg Heil dermişiz gibi gibi..
    Senin içinde başka biri daha varmış ya 🤣🤣

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ben de suçluların ağzına edilmesi, kötürüm bırakılması taraftarıyım ama sizin yaratıcılık benimkinden fazlaymış, Sieg Heil dermişiz gibi gibi..
    ahah.. hitler bir savas suclusudur, canidir, canavardir. ayni zamanda da bir dahidir. kavgam i okudugumda adamin cok karmasik toplumsal, askeri, siyasi ve ekonomik konulara cok basit ve pragmatik cozumler uretmesi karsisinda sok olmustum.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Noluyor yahu, asmaya kesmeye başlamışsınız.

Yalnız asmaya kesmeye başlanıldığı vakit memlekette kaos ortamı oluşur ben size diyeyim. Güçlüler, görüşünü sevmediği adamı bir şekilde hırsız etiketi yapıştırıp asarlar yahu! Oluk oluk kan akar.

En son üç sağdan, rövanş babında da üç soldan insan idam edilmişti hatırlatayım.

Bence kimse kimseyi asmasın. Kesmesin. Böyle iyiyiz.
    hasmet ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    honda cb500f
    Ac kaldigi icin gida calan disinda buyuk mebla hirsizlik yapanin elini kes ibret olur bak bakalim yapiliyor mu.

Onu da kimse istemiyorsa bu sekilde devam edelim ama kimse mali calininca aglamasin yok oyleydi yok boyleydi diye.

Proust 1912 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Öncelikle geçmiş olsun. Kaç yıllık emeklerinizin bi’ anda yok olması gerçekten çok üzücü bir durum ama atlanmaması gereken hatta maddi kayıptan daha önemli olduğunu düşündüğüm diğer durum ise hırsızlığın kişi veya kişilerde bıraktığı travmalardır.
    Maalesef bu tarz olaylar ülkemizde artmaya başladı. Psikososyal durum, ekonomi ve adalet sistemimizdeki yetersizlikler bunun bazı sebepleri.
    Devletin 3 aşamalı - kısa,orta,uzun- bir sistemle, sadece hırsızlığı değil bütün suçları azaltabileceğini düşünüyorum. Kısa vadede hukuk reformları, orta vadede suçlunun rehabilite edilip topluma kazandırılması ve uzun vadede geniş çaplı psikolojik ve sosyolojik reformların yapılması. Yazıyı bir kamu spotuyla noktalıyorum: Mecbur kalmadıkça şiddet bir çözüm yolu değildir
    hasmet ve Herscel bunu beğendiler.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı Proust 1912 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun. Kaç yıllık emeklerinizin bi’ anda yok olması gerçekten çok üzücü bir durum ama atlanmaması gereken hatta maddi kayıptan daha önemli olduğunu düşündüğüm diğer durum ise hırsızlığın kişi veya kişilerde bıraktığı travmalardır.
    Maalesef bu tarz olaylar ülkemizde artmaya başladı. Psikososyal durum, ekonomi ve adalet sistemimizdeki yetersizlikler bunun bazı sebepleri.
    Devletin 3 aşamalı - kısa,orta,uzun- bir sistemle, sadece hırsızlığı değil bütün suçları azaltabileceğini düşünüyorum. Kısa vadede hukuk reformları, orta vadede suçlunun rehabilite edilip topluma kazandırılması ve uzun vadede geniş çaplı psikolojik ve sosyolojik reformların yapılması. Yazıyı bir kamu spotuyla noktalıyorum: Mecbur kalmadıkça şiddet bir çözüm yolu değildir
    Daha çok sosyoekonomik sebepler diyelim. Eskiden hırsızlar da rahattı 2 tane çalar keyiflerine bakarlardı ekonomi o kadar kötü ki çalmalar yetmiyor adamlara artık.

Sistematik olmayan her türlü şiddeti destekliyorum. Kurallara, yasalara, otoritelere bağlanmaması benim için yeterli. Yani ne bileyim mesela konuştuğum bir kadının babası, abisi beni dövsün, sıkıntı yok. Ama ne zaman ki devlet sen bu kızla niye konuşuyorsun siz evli değilsiniz der, 10 tane kırbaç atar o zaman baş kaldırmanın zamanı gelmiştir.

-Black- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 2014
    QUOTE=tommygun;4610817]Devletimizi, milletimizi seviyoruz. Tarihteki, spordaki, farklı konulardaki başarılarımızı görünce, duyunca gurur duyuyoruz. Ancak kimse kusura bakmasın vatandaşının canını, malını, ırzını koruyamayan devlete devlet denmez.[/QUOTE]

Katılıyorum ama ufak bir düzeltme yapalım. Devletle hükümeti karıştırmamak lazım. Mevcut temsilcilerinin kötü olmasının suçunu Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne atmamak lazım.
    (Kastettiğiniz bu değildi tahmin ediyorum, ama farkında olmayan arkadaşlar için açıklayalım.)

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Adamın hayatı boyunca biriktirdiği mali çalan adami hapse atsan 10 sene tutsan mali geri getirir mi? Hayir..
    Mali çalınana ne faydası var? Hic...
    Kamplarda tas ocakları da çalıştırılır alması gereken ücret malini çaldığı adama verilirse ne ala... en azından taksit taksit..
    Yada mali calinan 100 kişiden 98 i ( tabi konu başlığındaki gibi hırsızlıklar icin) hırsızın asilmasi öldürülmesini parasi geri gelmesede ister.
    En azından başkasının cani yanmaz..
    Kanayan bir yaradır bu.. hapis degil ödetmek olmalı... hemde ne pahasına olursa olsun,ama böbreğiyle,ama dalagiyla.. başka şekilde de olabilir tabii...
    tommygun ve Onur34 bunu beğendiler.

recaip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gecmis olsun
    benim anlamadigim, adam 1 yil ceza aliyor, oda ertelendigi icin özgur kaliyor, buraya kadar meselenin sacmaligini anladik
    ama senin zararin ne olacak? 100bin tl zararin varsa, bunun haciz yada baska sekilde ömru boyunca o kisiye ödeyene kadar yuklenmesi de gerekmez mi?
    hos böyle tiplerin pek birikimi parasi olmaz, olsa da kendi adina olmaz. el konulacak duzenli maasi olmaz ama yine de o paranin resmiyette, hirsiza yuklenmesi gerekmez mi?

yapısal tedbir alınmalı
    diyanet işlerine bütçe verilmeli
    noktasında

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)