Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Elektrikçi Araçlara Büyük Ötv Zammı..

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı '-' adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakında arkadaşı fetöcü, dış mihrakların maşası vs sebeplerle göz altına alındı gibi haberlerde görürsek şaşırmam.

Yalnız bildiğim kadarıyla otomobil incelemeleri yapıyor kendisi. Zam öncesi yaklaşık 2m tl olan aracı nasıl hayal edebiliyor anlamadım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    vergi cenneti diyince aklıma geldi, 2 gün önce motosikletimi bağladı trafik polisi, muayene yaptırmıyorum diye 2. kez yakalandım ve bağladılar.. biraz sövmeye başlayınca pek bir şey demediler ve sadece çekiciye yüklediler, 190 lira çekici parasını ben yiyemedim sen ye diye verdim...

bu kanunları koyanın da koyduranın da iyi sövdüm ama, vatandaşın biri küfür etme diye ikaz etti hatta ve ben yinede sövmeye devam ettim, kolay mı durduk yere 190 lira haraç kestiler ve kesen kişiler de personel, eller kollar bağlı olduğu için bir şey yapamıyorlar.

ceza kesmediler, sağa sola gidip motoru unuttuk gibi bir durum yaptılar, makbuzsuz cezasız sadece çekici parasıyla ayrıldım.. çekici parası mekici parası Tayyip Erdoğan yine 190 lira geçirdi bana... afiyet olsun, bu milleti senden iyi halleden yok reis, afiyet olsun... tıka basa ye.

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vergi cenneti diyince aklıma geldi, 2 gün önce motosikletimi bağladı trafik polisi, muayene yaptırmıyorum diye 2. kez yakalandım ve bağladılar.. biraz sövmeye başlayınca pek bir şey demediler ve sadece çekiciye yüklediler, 190 lira çekici parasını ben yiyemedim sen ye diye verdim...

bu kanunları koyanın da koyduranın da iyi sövdüm ama, vatandaşın biri küfür etme diye ikaz etti hatta ve ben yinede sövmeye devam ettim, kolay mı durduk yere 190 lira haraç kestiler ve kesen kişiler de personel, eller kollar bağlı olduğu için bir şey yapamıyorlar.

ceza kesmediler, sağa sola gidip motoru unuttuk gibi bir durum yaptılar, makbuzsuz cezasız sadece çekici parasıyla ayrıldım.. çekici parası mekici parası Tayyip Erdoğan yine 190 lira geçirdi bana... afiyet olsun, bu milleti senden iyi halleden yok reis, afiyet olsun... tıka basa ye.
    Endişelendiriyorsun bizi (eski halin)..

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Bu arkadaş ilk geldiğinde daha bir iyiydi sanki , takıla takıla buralara bozuldu ? Yazık oldu

Eşeği saldım çayıra
    Otlaya karnın doyura(full depo, beleş)

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnsanları memnun etmek imkansız.

Elektirikli araçların ÖTV sine zam yapmayıp yiyecek ekmeği olmayanların aldığı yat ve kotralara mı ÖTV zammı yapsınlar. Mücevherata mı ÖTV zammı yapsınlar.

Yatlardan alınan KDV oranı %1, ÖTV oranı ise %0.

Buyrun Yat verelim. Hangisini bakmıştınız?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008

Geçmiş olsun hocam. Buarada 2021 muayene ücretinin de 190 TL olması da ayrı bir ironi konusu. Adamlar bahanesi ne olursa olsun senden o 190 TL'yi almayı kafaya koymuşlar.
    fatih.met bunu beğendi.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun hocam. Buarada 2021 muayene ücretinin de 190 TL olması da ayrı bir ironi konusu. Adamlar bahanesi ne olursa olsun senden o 190 TL'yi almayı kafaya koymuşlar.
    siyah yeni model bir honda bağlamışlar ve hemen yanına da benim motoru bağladı polis, "bu motor bana lazım, ben motoru vermem, işe gidip geliyorum bu motor ile, lazım bu bana" dedim ve çekici memur "200 metre sonra motorunu alır gidersin zaten" dedi bana ve bende "nasıl oluyor o" diye sordum ve oda bana "veriyorsun 200 lira çekici parasını oluyor"... sonra işte bende de para olmadığı için çekiciye bende bindim ve otoparkta veririm dedim çünkü abimi çağırdım yani parayı gelip o verecekti...

otoparka gidene kadar lafladık, polis bile "bu yönetim halkı soymak için elinden geleni yapıyor" diyordu. yani her şey ortada iken bir şeyleri inkar eden var ise muhtemelen gerizekalı biridir yada karaktersiz bir yalancıdır.. bir işe yeni girdiğin zaman çoluk çocuğun ilk 90 gün senin sigortandan yararlanamıyor imiş ve bunu ben o polisten öğrendim..

neyse otoparka gittik ve abim geldi, verdik parayı, motora bindim çıktım, şu anda yine muayene yok ve biniyorum motora.. galiba ceza keserler ise yaklaşık 650 lira cezası var ve birde çekici parası var yine 200 lira..

dediğim gibi bana ceza kesmediler ama gına geldi gerçekten, ülkemde adalet istiyorum ben, kendi ülkemde hukuk çerçevesinde yaşamak istiyorum, resmen ortadoğu ülkesi olduk çıktık. mahvettiler güzel ülkemizi.

Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Endişelendiriyorsun bizi (eski halin)..
    eski halimi hatırlamıyorum ki, nasıldım?

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Lafa niye inanıyorsunuz ki? Sokakta sorsanız herkes ekonomiden, vergilerden, zamlardan şikayetçi. Sandığa gidince yine aynı, lafları boş verin.

Motosikleti
    MT-09 SP
    siyah yeni model bir honda bağlamışlar ve hemen yanına da benim motoru bağladı polis, "bu motor bana lazım, ben motoru vermem, işe gidip geliyorum bu motor ile, lazım bu bana" dedim ve çekici memur "200 metre sonra motorunu alır gidersin zaten" dedi bana ve bende "nasıl oluyor o" diye sordum ve oda bana "veriyorsun 200 lira çekici parasını oluyor"... sonra işte bende de para olmadığı için çekiciye bende bindim ve otoparkta veririm dedim çünkü abimi çağırdım yani parayı gelip o verecekti...

otoparka gidene kadar lafladık, polis bile "bu yönetim halkı soymak için elinden geleni yapıyor" diyordu. yani her şey ortada iken bir şeyleri inkar eden var ise muhtemelen gerizekalı biridir yada karaktersiz bir yalancıdır.. bir işe yeni girdiğin zaman çoluk çocuğun ilk 90 gün senin sigortandan yararlanamıyor imiş ve bunu ben o polisten öğrendim..

neyse otoparka gittik ve abim geldi, verdik parayı, motora bindim çıktım, şu anda yine muayene yok ve biniyorum motora.. galiba ceza keserler ise yaklaşık 650 lira cezası var ve birde çekici parası var yine 200 lira..

dediğim gibi bana ceza kesmediler ama gına geldi gerçekten, ülkemde adalet istiyorum ben, kendi ülkemde hukuk çerçevesinde yaşamak istiyorum, resmen ortadoğu ülkesi olduk çıktık. mahvettiler güzel ülkemizi.

Muayenesiz neden biniyorsun ki onu anlamadım

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu elektrik tarifesi ile evde süpürge çalıştıramıyorum siz arabasına gelen zamdan bahsediyorsunuz. Doğuda çok satar diye mi korktular acaba
    '-' bunu beğendi.

Arkadaşım sabahın köründe mesaj atmış ötv zammını, hayal kırıklığına uyandım o gün. 24 saat aralıksız sövdüm reisinize rahatlayamadım. i4 ahirete kaldı gari.

Motosikleti
    cb250r

vallahi merak ettim neden muayane yaptirmiyorsunuz?
    fatih.met bunu beğendi.

Alıntı siyanoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu elektrik tarifesi ile evde süpürge çalıştıramıyorum siz arabasına gelen zamdan bahsediyorsunuz. Doğuda çok satar diye mi korktular acaba
    ama böyle mutlu olamazsın ki
    daha güçlü inanıverici olmalısın

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Muayene yaptırmaya para yok, iş yeri 2 otobüsle gidilen ters bir yerde.

Patron maaşı aksatıyor ve 8 ocakta aldığım önceki maaşı ise pedere borç verdim ve o daha geri vermedi.

Ne zarar geliyorsa tanıdıktan geliyor.. çekiciye para veren 1. Derece akrabağanında bana borcu vardı ondan düşürdüm 200 lira.

Dediğim gibi ne zarar gelirse tanıdıktan geliyor. Ben üç kuruşuma göre yaşıyorum ama millet saçıp savuruyor borca giriyorlar. Ayağını yorganına göre uzatmiyorlar ve olan benim gibi enayilere oluyor.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)